Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michelka12
29. júl 2009

vsak ak chces ti poslem foto, ako mi to dorobili a teraz to mam este sto krat horsie

sumienka2525
29. júl 2009

michaelka ok ,posli. Napisem ti mail do IP

tena
29. júl 2009

Šumienka2525= no ja si myslím, že ti nesadla HAK-Chloe na teba,lebo ak ju berieš 3 mes.tak bud mas dodrbane hormony a z toho si vyhadzana,al.len skus zmenit znacku pred odchodom na Sard.Lebo ak vysadis na mesiac, potom opäť nabehnes na to,tak to je asi aj chaos pre organizmus.Ved chod na gyndu sa opytat,nech ti zmeni,za inu,co je vyslovene na plet.Je ich viac druhov,hoc drahsie.A ake to mas?ako vyrazky-akne,al.ako alergia?

tena
29. júl 2009

MYSIAK24=ked potom pojdes na to obrusovanie pleti,tak daj vediet ako bolo aj kde si potom bola.Ja sa tiez na to chystam (do KE).ale az po liecbe,tak bud.rok:)

A co sa tyka Helicobakteru.vacsinou sa prejavuje,ak sa na pleti prejavuje vo forme ako alergia,cize na nejakom mieste na tvari,nie tak,ako tu niekt.poslali fotky s velmi problemovou pletou.A bud Helico..boli, cize vas boli zaludok,ale ani nemusi.Mne tiez robili za tie roky x vyšetreni,aj na Helico...v krvi vysiel, v stolici nie, tak po liecbe trojkombinacou antibiotik mi zopakovali odbery a nic uz neukazalo.Ale plet je bola rovnaka.Takze u mna tak.A nebolel ma zaludok v tej dobe.Hoc mavam probl.s kyselinou.
Ale u nas to je tak,ze sa produkuje viac mazu ako,by sa malo,nie?

michelka12
29. júl 2009

lenze ja som mala vredy len na brade a viaceri potom povedali, ze jednoznacne helico, ale to som mala tu bradu este okej, po laseri mam mozno dozivotne nasledky.

sumienka2525
29. júl 2009

tena: No ja by som najradsej nebrala HAK vobec, koli tomu ze to je chemia. Len ja velmi neverim na tie implantaty, naplaste a tak a mimino si teraz nemozem dovolit. A asi uz ani nestihnem ist na gyndu lebo v nedelu idem prec uz a zajtra mam ku sestre pestovat jej maleho. Tak neva , aspon vyskusam co to somnou urobi ked po 8 rokoch vysadim HAK uplne aspon na cas. A ak by sa mi plet nahodou zlepsila tak sa skusim viac a lepsie informovat na inu formu HAK ako tabletky.
A vyrazky mam take ze do nedavna som mala iba na licach take ako vredy , jeden mi aj odstranili chyrurgicky a uz sa mi zacalo robit sem tam aj normalne akne na cele , brade a tak ale neni to take strasne. Na to ake som to mala pred liecbou RO sa to neda porovnat.

michelka12
29. júl 2009

baby ja si pisem teraz s jednym dermatologom z anglicka, co sa dlho zaobera liecbou roaccutanom. pytala som sa ho aj na tie vase chlpky. pokial som spravne pochopila zavisi aj od toho aku davku denne ste brali. vlastne on si robi take studie. takze sa ma pytal, kedy ste zacali pozorovat zarastanie a na ktorich castiach tela( ak chcete napiste, ja mu este zajtra poslem maila) ak sa jedna len o niektore casti tela, postupne sa stanu chlpky menej napadne, ak vam zarastalo cele telo ide uz o trvaly hirtruizmus.

sumienka2525
29. júl 2009

michaelka: Nie je to RNG? Ak hej mne tam zablokovali pristup lebo som zevraj porusila pravidla, no nie som si to vedoma. No ale to je jedno
Ja mam na tvari, lica , nad hornou perou a ah na dekolte, take jemne biele a uzivala som RO 40mg na den, 6 mesiacov. Som cca 3 mesiace po liecbe a spozorovala som to tak vasi vo stvrto mesiaci.....Mozes sa ho opytat na mna? Na cele ani nemam chlpky. A ze kedy to zmizne ak to zmizne vobec.

michelka12
29. júl 2009

jasne spytam sa, RNG to nie je, zo zdravia.sk, ze ano, inak napisem ti zajtra aj mailik🙂a pre pana, preco ti tam zablokli pristup? to sa da?
toto je priamo nejaky Dr. z GB, co som nasla na angl. strankach,kamoska mi trosku pomahala s angl. vyrazmi, lebo niektore nepoznam, ale spolu sme to zvladli.

miraaa
30. júl 2009

sumienka2525-co vidno ti to moc te hclpky.. mne hej:(..... ☹ pojdme k tej gynekologicke na te hormmony ci co.. ale ja neviem.. asi si budme setrit na lajser.....

miraaa
30. júl 2009

michaelka: Ja osm to spozorovala ja neviem dost neskorroo kedm i to povedali spolužiaci.. to bolo fuj zle... no aaa tak mam iba na tvári ale dost to vidno... čiže spytaj sa ho to ano?::....... 😉

miraaa
30. júl 2009

Ešte niečo Ludia.. kolko prosím váš stoji lajser na odstranovanie chlpkov s tvári.. a ked hejj takk.. to neodtrani biele však?? a nikdo sa nechystá na tento lajser?.... ☹

esme
30. júl 2009

Ahoj,

Roaccutane som začala brať približne pred dvoma týždňami a nežiadúce účinky postupne prichádzajú 😒 aj keď časť z nich je spôsobená hormonálnou antikoncepciou, ktorú mi dermatologička predpísala, pretože vraj mú skúsenosť, že vďaka HAK sú výsledky terapie akné lepšie a dostavia sa rýchlejšie...
Aké máte skúsenosti? Mení sa intenzita nežiadúcich účinkov, prípadne spontánne miznú, alebo sa stav upraví až po dobratí liekov? Nech viem, na čo sa mám pripraviť 🙂 Snáď len pre úplnosť spomeniem, ktoré núl ma zatiaľ postretli: suché pery, pleť, oči, bolesť v epigastriu, bolesti kĺbov, zvýšená únava, podráždenosť... snáď je to kompletné 🙂

michelka12
30. júl 2009

ahojte dievcata, dr. mi este neodpisal tak nic neviem.
esme ja som niekde citala, ze pocas liecby by sa mali tie priznaky zmiernit, ze si organizmus zvykne, ale osobne skusenosti su take, ze pretrvavaju a treba to vydrzat. a niektore pretrvavaju aj po liecbe, ale sa to ustali. je to individualne. zhrnula by som takto, keby ti je na nevydrzanie, ries🙂.
pisala som si aj z praskou doktorkou kvoli tomu mojmu problemu.
nieco skopcim, co mi napisala,iank ja uz tiez beriem HAK, ale yadine, lebo tie vysokohorm. mi robia problem.

každopádně bych postupovala takto: nejprve vyčkejte, co udělá Roaccutane, určitě efekt bude částečně i po antikoncepci, i když na kožní potíže pomáhá spíše Diane 35 než Yadine- zkuste to probrat s gynekologem. Padání vlasů a ochlupení by se opravdu po terapii mělo dát dohromady, já sama beru Curacné, což je to samé a pozoruji větší výpad vlasů... prozatím jsem si koupila potravinový doplněk pro růst vlasů Silicea ( poradí Vám v lékárně, možná bude na Slovensku jiný sortiment). hlavně nevycházejte z informací na internetu, často sama koukám jako blázen, co za nesmysly jsou schopné holky do diskuzí napsat.
Až se vše zaléčí a budete moci podstoupit nějaká ošetření ( cca 1 rok po ukončení terapie R.), vhodný bude buďto laser na jizvičky nebo IPL na zlepšení kvality kůže.

tak inak to ma pravdu, lebo niekedy clovek na nete, najde sialene info.

michelka12
30. júl 2009

dievcata a z va snaozaj ziadna nezaznamenala vypadok mihalnic? ja tomu potom akosi nechapem. a padaju a padaju, myslite, ze je to vela 6 denne?

sumienka2525
30. júl 2009

michaelka: No mne mihalnice nevypadavali vobec a ani o nikom co bral RO neviem ze by mu padali mihalnice.

Miraa: ano vidiet to dost ,hlavne na dennom svetle.

michelka12
30. júl 2009

hm, mna dost stve,ze nidky mi nedali ATB pocas tych 7 rokov a nikdy ani HAK na plet. A pritom je to zevraj bezne. A to mam na 27 rok.

michelka12
30. júl 2009

baby mam toho lekara zazalovat? velmi tom rozmyslam, len sa neviem nakopnut, ale podla mna to asi bude zbytocne.

ten napis na jeho stranke ma irituje:
Zdravá a dobre vyzerajúca pokožka je odrazom nielen telesného, ale i duševného zdravia a naopak.

vlastne neviem ako by som mala postupovat. inak uz dva roky mam zakaz chodit na slnko. Cize sa ma to dost dotklo. Myslite, ze mam s takymto niecim sancu uspiet?

ankam
31. júl 2009

michelka a koli comu ho to chces zazalovat???

esme
31. júl 2009

Takže vidím, že sa musím obrniť trpezlivosťou 🙂 Nevadí, vydržíme...

Michelka12: Čo sa žalovania lekára týka... v tomto smere sa asi veľmi radiť nedá, každopádne ale najprv treba mať istotu, že došlo nejakým spôsobom k zlyhaniu lekára, pretože nie každý terapeutický neúspech je lekárova vina, prípadne neschopnosť a niektoré informácie na internete sú skôr dezinformácie 🙂 A druhá vec je, či by sa Ti žalovať ho oplatilo, lebo by sa mohlo stať, že zbytočne minieš peniaze a čas na behanie po súdoch...
A čo sa minalníc týka, tak mne pomerne dosť padajú stále, ale ich hustotu to nijak neovplyvnilo, asi je to dosť individuálne, treba si všimnúť, či ich nemáš redšie ako pôvodne... Inak, takmer by som zabudla: ďakujem za odpoveď 🙂

Ešte som trochu rozmýšľala nad tým Roaccutanom a napadlo ma pár vecí, ktoré tu už možno boli spomenuté, len mi unikli: to zhoršenie pleti, ktoré tu niektorí spomínajú by mohlo byť spôsobené tým, že sú zvyknutí čistiť si pleť mechanicky, resp vytláčaním vyrážok. Pleť po Roaccutane je jednak citlivejšia, jednak má inú kvalitu a horšie sa hojí, preto akékoľvek takéto zásahy môžu dopadnúť pomerne katastrofálne, ako som sama na sebe spozorovala 😠 , a padanie vlasov by sa mohlo upraviť zinkom a horčíkom, ale najmä zinkom, len ak si budete kupovať multivitamínové prípravky, treba si dať pozor na obsah vitamínu A...

michelka12
31. júl 2009

Esne diki za radu🙂. To padanie mihalnic si myslela denndodenne?🙂 Mne tak 5,6 denn urcite. Akurat som sa zlakla, ze niekto napisal, ze roac. nici cibulky...
Baby a tera gol🙂. Nevsimli ste si ze vam o nieco viac zarastli tuky? jaj som nikdy nemala chlpy od ramnien a dole a teraz mam, take dlhe chmyrickove, no amen maria. to co uz ma byt toto, tak mihlanice padaju, chlpy rastu? no som ja jelen. Inak vitaminy su fajn, na vlasy je dobry Revalid. Inak pozor na ocne kvapky kvoli suchosti oka. Ja som mala sensivit, ale:( nakoniec sme prisla nato, ze hlavnou zlozkou bol retinol, vit. A a este som lekarnickew hovorila, ze uzivam Roac., to uz asi vsade plati dvakrat meraj, raz strihaj. Ja som nato dopaltila uz vela krat:(. Cize to padanie mozno aj z toto. Inak ja citim, ze vlasy, mihalnice aj obocie su ovela jemnejsie. Esme a tievypadane mihalky ti normalne dorastaju? neviem, ci je to normal aj tych 5,6 za den.
No poslala som fotku este derm. tej mojej brady, dost sa zhrozil a ze on by to tak nenechal. Pytal sa ma ze kto mi to robil. nechala som si to pre seba. V tomto pripade sa stala velka chyba na strane lekara. Ziadne info, nic, len kukol a vylaseroval, enpodpisovala som ziadne papiere. Verila som su. Vypalil mi asi 30 dier, este pol roka to boli diery, neskor sa to zhojilo vypuklymi jazvami. amen Maria. A to som mala akurat prednasat svoj projekt na vyske. Nezvladla som to a musela som odist, chybal mi rok do konca:(.

michelka12
31. júl 2009

oprava zarastli ruky?🙂

ankam
31. júl 2009

michelka ja som si len tie kupila umele slzy.....tie mozes 😉

michelka12
31. júl 2009

ano ale nie sensivit🙂, skor visine🙂

ankam
31. júl 2009

ja mam lacrisyn a nic mi nerobia 😖

michelka12
31. júl 2009

akoze nepomahaju na suchost?
ten sensivit som myslela preto, lebo obsahuje vitamin A! pri liecbe roaccutanom sa nesmie vitamin A v inej forme.🙂

ankam
31. júl 2009

ano pomahaju na suchost,a myslela som ze neskodia 😀

esme
31. júl 2009

Tiez pouzivam Visine, zatial je situacia stabilizovana, staci aplikovat 2-3 krat denne a suchost a zacervenanie oci su prec 🙂

Mihalnice mi celkom bezne padaju tak v mnozstve cca 4 denne z jedneho oka 😀 a stihaju dorastat (ako analogia ma napada nas pes, od ktoreho je chlpaty cely byt aj ked ho ceseme viackrat denne, na co nam veterinarka povedala, ze to je skratka taky pes a ine to uz nebude 😀)

A tie chlpky... no... je to pisane aj vo vedlajsich ucinkoch, podla mna je to jeden z tych, ktore zmiznu po ukonceni liecby, na vlasy asi len setrenie, vhodna kozmetika a vitaminy, nefenovat, nefarbit agresivne atd atd vsak to pozname 🙂

allahan
31. júl 2009

Ahojte všetci 🙂 Dlhšie som sa neozvala, lebo popri tom mojom malom "šidielku" nejako nestíham 😵 Ale pravidelne, tak raz do týždňa si prečítam pribudnuté príspevky, aby som bola stále v obraze 😉

Tak ja už beriem Roa 3 mesiac. Zo začiatku som mala pleť super, asi 1 a 1/2 mesiaca, ale potom som zmenila HAK z Diane35 na Jeanine, tak sa mi trochu zhoršila. Ale teraz ju mam zas celkom dobrú 😀 Po prvom mesiaci užívania dokonca do istej miery ustúpilo vysušenie pokožky a teraz sa natieram zväčša 2x denne Excipial U Hydrolotio a pleť je OK. Len okolo úst si musím natierať častejšie, tam sa mi viac vysušuje. Pery už tiež nemám také suché ako prvé 3 mesiace 🙂 . Takže som s mierou spozorovaných nežiadúcich účinkov v mojom prípade spokojná 🙂 (klop-klop) . Ešte keď tu v poslednej dobe riešite hlavne to ochlpenie a vypadávanie, tak mne dosť padajú vlasy, ale to môže byť aj tým, že si ich nechávam dlhé a mne vždy padali, keď som ich mala dlhé. Ale asi to ovplyvňuje aj Roa, ale neriešim to. Nikdy som nemala na hlavne žiadnu krásnu hrivu, len také jemné redšie "páperie", tak som zvyknutá 🙂 . Zvýšené ochlpenie som nespozorovala a verím, že ani nespozorujem 😉 Ináč idem teraz v pondelok na kontrolu na gyndu a idem sa Dr. opýtať, či mi ešte môže zmeniť HAK, lebo aj pri Diane35 (tú som brala 2 mesiace) aj pri Jeanine (tiež dva mesiace) mi býva v niektoré dni zle od žalúdka. Pri Diane to bývalo tak 1x do týždňa a teraz pri Jeanine mi býva v prvom týždni užívania tak 4-5 dní za sebou. Ale je to hrozné, hlavne tento mesiac som sa až bála, že odpadnem a to som bola sama s malým doma 😒 A ešte k slnku:: ja chodím každý deň s malým von, slnko svieti, ruky mám opálené ako "černoška" a žiadne opaľovacie krémy nepoužívam a nič sa nedeje 🙂 Pýtala som sa aj kožnej a tá mi len povedala, že na slnko môžem v pohode chodiť, len sa mám natierať. Tak sa natieram telovým mliekom a tvár tým Hydrolotiom a všetko je OK (klop-klop) .
Ešte čo sa vyrážok týka, tak po prechode na tú Jeanine sa mi hlavne na chrbte zas porobili také boľavé, ale už je to lepšie. Ešte tam mam asi 2-3 "hrbole", ale ináč OK 🙂

Držím vám všetkým palce, keď už ste sa na to dali, nech to má aj želaný účinok a čo najmenej nežiaducich účinkov 😉

allahan
31. júl 2009

....opravujem, tie pery sa mi viac vysušovali prvé 2 mesiace 😕