Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

moncek
2. jún 2009

ankam, nebolo treba, ved poučená som bola a všetko na sone a tak bolo v poriadku, jedine, keby čosi nebolo ok, tak sa nad tým zamýšľam, ale závisí od toho, čo by to bolo, lebo nemuselo by to súvisieť s ROA
v podstate by sa mal všetok vitamín A tak pár týždnov po doužívaní zmetabolizovať, jedine, ked by pečen nebola ok, može to trvať dlhšie

sumienka2525
2. jún 2009

ankam: No ved mi uz aj znamy hovoria ze som to zbytocne brala ked sa zasa cela vyhadzujem. A celo co som mala uplne ciste tak uz tam mam 8 pupakov a o licach a brade ani nehovorim. Som zvedava co mi kozna povie na to ked ma uvidi. ☹

lucyy01
2. jún 2009

sumienka2525, ty si hovorila ze by si sa asi od oktobra dala na dalsiu kuru roa. teda aj podla toho co ti kozna povie..ja by som ale na tvojom mieste este predtym isla na to vysetrenie zaludka,co sme sa o tom minule rozpravali,vies,mozno je nejaky problem tam 😒 a ked to akne nebude pricinou zaludka,nejakeho helikobaktera,ktory sa da antibiotikami vyliecit,az potom by som pristupila na dalsiu kuru Roa...

sumienka2525
2. jún 2009

lucyy: No ved na ten zaludok pojdem na 100% na vysetrenie. A ak tam mi tiez nic nezisia tak potom by som skusila znova RO. Teraz som zacala tu HAK Chloe uzivat tak mozno aj to mi este troska pomoze ( aj ked tomu velmi neverim ale len dufam,ze mi pomoze ta HAK). A s koznou sa chcem dohodnut ze ak by sa mi to stale zhorsovalo tak ci by mi nejako na jesen nasadila RO znova. .....

miraaa
2. jún 2009

pre ankam-Brala som to 10 mesiacow.. dneska som to už vysadila koniec liečby.. výsledky mám pozitivné čiž je všecko v poriadku..dáwky?No dávky brala som ako kedy raz cca 12mg rano a poobede 10mg.. alebo naopak a potom mi dala len 20mg na rano..tak som aj dobrala..to zálezi podla váhy.. asi tak...Tvár ako znáša?..juuj uplne mi sa zmenila aje ja mám taku divnu tvar..nbechápem ju ako kedyy raz je pekna raz nie.. flaky mam cervene ale dochtorka ovedla že o je s tych tabletiek.. 10% ludiii zo 100% sa im to može vrátit:(a kebi aj tak bi sa to znovu nasadilo a ževraj potom bi už sa to nevrátilo ..no dufam že sa i to nevráti ani teraz!..Neviem či si vydela moje fotky pred liečbou a teraz..No ak budeš chciet pošlem ti ich..No a zostali mi ešte jazvy a parrrr podkožnych pupákov.. a tkaych podkozných do biela diwne to je...Neveš ako sa daju odstánit.. jazvičky?.... no a so teraz na kréme Diferiine..dneska som bez tabletky takže uvidím ako sa to bude vyvýjat určite vám dam vediet.... 😉

miraaa
2. jún 2009

sumienka2525-vážne sa ti to vrátilo to mi je luto.. dufam e mne sa to nevráti:(.. jaaaj bojím sa moc moc moc.. už nech ma netrápi AKNE ale doležitejšie veci:(..Ale vieš ja som taká veselá kopa na mne to ani nevidno že bi som sa niečim trápila.. ale doma je to inak trápim a koli tomu a moc.. secko ta viac zoberme k srdci.. MUSIM TO VYDRžat ale bojím sa že to budem mat dlho ako niektoré s tadeto 6 rokov ..alebo 8 rokov sa trapia s kane.. ja zatial asi rok a pol.. ak nie aj viac....Už CHCEM STOP.. a je mi luto ze sa ti to vráti informuj ma ked pojdes k dochtorke co ti na to povedala. aa.. fotky si nenasla, terzaz bi si mohla poslat....

sumienka2525
2. jún 2009

miraaa: Ja to nemam este take strasne ako som mala ale dost sa vyhadzujem zasa, tak sa bojim aby som to nemala ako pred liecbou. To by som sa uz asi zrutila. Ale stve ma ze sa vyhadzujem stale...
Jasne, ze potom napisem co mi povie kozna na to. To som aj ja zvedava co mi povie.
Mozno mi mala dat vyššie davky alebo dlhsiu liecbu som mala mat......... Uz ked mi RO nepomohol sa toho uplne zbaviť tak ja uz neviem co mne pomoze.

miraaa
2. jún 2009

pre sumienka-ale pomoze len musis verit.. no aj ja uz neberiem tabletky sice len jeden den ale ved uvidime a nemas nia krem nic na tvar?...

ankam
2. jún 2009

jaj dievcata tak my sa natrapime teda.Asi som to uriekla lebo mam zase dve nove bozule na brade 😠

miriamka
2. jún 2009

Ahojte,
dlhsie som tu nebola...tak som bola u koznej,zobrala mi krv aby zistila ci nemam nejako bacila v zaludku,lebo to ze sas mi robia vyrazky len na licach a brade moze znacit problemy so zaludkom.Vraj ak by boli vyrazky vsade,tak je to ine.Vo stvrtok si budem volat co a ako.
Dala mi antibiotika na plet Dalacin T,a musim povedat,po tyzdni lepsie...citila som ze sa mi robi podkozna vyrazka,dala som si to,a na druhy den absolutne nic...takze pomohlo to,a ani mi to nevysusuje plet.Uvidime,ako ma bdue liecit dalej...ale lieky mi zatial neodporuca.

sumienka2525
2. jún 2009

miriamka: aj ja mam trerz momentalne akne hlavne na licach a brade, take podkozne bobule. Ale uz aj na cele sa mi robia ale take ine mensie. Tak to som ani netusila ze to ma nejaky bacil na svedomí. Daj vediet ako ti dopadli testy.

sumienka2525
2. jún 2009

miraaa: Ja uz neveri len dufam,ze mi nieco pomoze este.

ankam
2. jún 2009

jaaaaaaaj sumienka-nezavidim ti
teraz som rada ze to este beriem-aspon mam nadej ze sa to este stale moze zlepsit 😖

sumienka2525
3. jún 2009

ankam: Ved ani neni co zavidiet. ☹ Ja len dufam, ze ak by som si zopakovala znova nejako na jesen liecbu s RO ze mi to uz potom tiez pomoze a budem mat plet citu.

miraaa
3. jún 2009

pre sumienka2525-No moya... a už si bola u tej dochtorke? 🙂

miraaa
3. jún 2009

už nemám tabletky 2 den..........prosim vas?? kolko akose bude to v krivi mat ci co lebo niekdo vrawle ze ako kebi este dwa mesiace budu u mna v krvi ci kde.. 😲

allahan
3. jún 2009

miraaa: no, keď si prečítaš príbalový leták, tak tam to je napísané, že ešte 8 týždňov po užití poslednej tabletky Roa účinkuje a akné sa môže zlepšovať.

ankam
3. jún 2009

a mne sa to zase zacalo vytvarat.........mna asi ......

miraaa-je to tak ako pise allahan 2 mesiace

anca1987
3. jún 2009

no ja ho beriem len mesiac ale zatial je to viac ako dobre........uz asi tyzden ani jedna nova vyrazka,podkozne bozule pomaly ale isti miznu....flaky co mam sa tiez zlepsuju...na noc si natieram tvar duac gelom(lokalne antibiotikum) a rano no radost pozerat do zrkadla...... 🙂 urcite kazda druha ma krajsiu plet ale na to ake som to mala je to fakt radost na seba pozerat.....dufam,ze to tak bude pokracovat a najmä,ze sa mi to potom nevrati 😠 budem vam vsetkym drzat palce....a drzte aj vy mne...len dufam,ze mi to uplne nerozlozi pecen 😝

miraaa
3. jún 2009

pre allahan-Jasne tak eda dakujem a jazvičky mi už asi nezmiznu nikdy?? a co s timi chlpkami na tvari? ono to rastie.. a te flaky cervene?? juuuj

miraaa
3. jún 2009

pre anca1987- držím ti palčeky a ti aj závidim.. a jazvičky nemáš? a dawas si make-up.. bo ja ano juuj som strasne cervena a mam flaky cervene a aj podkožne mozuly a jazvicky...pritom mi strasne žacala chlpatiet tvár...nuž už som po liecbe ale som zvedawa ako to bude dalej....DEAL gel som aj ja na zaciatku ppouživala no pomohlo to len na chivlku,.,ale ked aj to užvias aj to tak je to super....držím palce.. a nemas fotku?

miraaa
3. jún 2009

pre ankam-to vážne? si po liečbe a začalo sati robit akne?? znovu?či ako?

anca1987
3. jún 2009

pre miraa......jazvy ja nemam ziadne len flaky v oblasti sanky .....lebo tam som to mala katastrofalne.....pouzivam tmavy acnecolor cez tyzden a vonku a do skoly taky kvalitnejsi makeup....pekne sa mi vysusila tvar vobec nemam mastnu a makeup vyzera celkom dobre cely den bez dalsich uprav..kedysi som sa musela pretierat pudrom aj niekolko krat denne..teraz uz nie 🙂 co sa tyka chlpatenia na tvari no u mna tazko povedat lebo ja beriem aj lieky na stitnu zlazu(mame to v rodine)...takze neziaduce chlpky mam uz par rockov....chcela by som sa toho zbavit ale neviem co by bolo najlepsie?.....z roa. mam iba suche pery ale v pohode nejak ma to neobmedzuje,akurat teraz asi 2 tyzdne sa mi vyhadzuju take cervene suche flaky na rukach..kozna mi dala nejaku masticku ale moc to nezabera....obcas to dost svrbi ale pokial je to na rukach tak to prezijem 😎 hlavne ze nie na tvari....zatial som velmi spokojna uvidim co to so mnou spravi dalej......a ty si to ako dlho brala??.....a este som zabudla som pribrala 2.5 kila z HA ☹ ...hned po liecbe to vysadim.......nekompromisne

miraaa
3. jún 2009

vážne si pribrala?...no brala som to 10 mesiacov teraz som 3 dni po liečbe.. dala mi este na to krem difeerine.. no a ostali mi flaky a jazvicky ap odkozne pupaky. to na rukách si nevšímaj to som mala aj ja.. a neboj zmizne too s priberanim som nic nemala.. všetky tesy som mala v pohode. akurát som bola vždi nerovzná a mala som riadne nervičky.. a dosr ludi si to odtrpelo aj kamošky vraweli ze Mirka že kks ty už sa ukludni ved tu na nas hukas a pre nič za nič.. noo a tu tvaričku s chlpkami ma to ako?? mas fotku? a no ja použivam tiš aknecolor... ale bledý použivala som tmavy ale bledši mi viac sedí... a dawam si na to este taky tmavsi make up... od MISSSPORTY... no a mam riadne suchu plet a te chlpky k tomu.. hmm dawam si make-up dva krát dene.. a nevies co bi som mala sprawit s timi chlpkámi depilácia ci ako? a te flaky zmiznu? a jazvickyxy asi iba na lejzere.. a piilingii,,,,

anca1987
3. jún 2009

miraa......no hej som pribrala mam z toho nervy lebo som schudla vyse 8 kil a teraz naraz 2,5 kila naspät tak to ta vie riadne nastvat 😠 aj ja mam obcas nervicky a zjapem po chlapovi ale to aj tak 😀 ......s chlpkami neviem ako...ako nie je to az take hrozne a nejako velmi videitelne ale tiez to nechcem mat cely zivot...neviem ako to poriesim....foto nemam ja som radsej bola co najdalej od fotaku ked som mala tie bozule a flaky.....

nicoolinka
3. jún 2009

miraaa, tie chlpky si v ziadnom pripadne nehol an inedepiluj... bo ti zacnu rast tmave.

miriamka
3. jún 2009

Baby,a vam nezdala kozna R,tak robila krvne testy,a skusala aj nieco ine,ci hned R?

anca1987
3. jún 2009

mne robili krvne testy,tehotensky test a moc........potom som musela mesiac uzivat HA a az potom mi predpisala roa.....

miriamka
3. jún 2009

Aha,lebo mne robila krvne testy,a aj ster zo stolice...zajtra mam volat za vysledok ci nemam nahodou heliobactera,a ak nie,asi tiez da lieky

anca1987
3. jún 2009

no este ze po mne tu stolicu nechcela 😅