Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kdy
9. mar 2013

@mischellka05 já když řekl dr, co jsem četl na netu, tak řekla, že jsme národ stěžovatelů 😝

kdy
9. mar 2013

@mischellka05 kdybych byl holka, tak bych s makeupem asi byl v pohodě..............
I tak si to zatírám korektorem , ale není to ono............ možná si někdo myslí, že jsem divnej.........

mischellka05
9. mar 2013

@kdy no pokiaľ si nemaľuješ oči tak si úplne v pohode 😀....mne už make-up nepomáha...a po tom, čo somt eraz používala to mydlo, tak som samá šupina, vreov som sa nezbavila a čelo, nos a brada sa mi mastí stále....takže taký extrémny mix všetkého druhu a to je najhoršie lebo sa to nedá nijak ošetriť, resp. o každú časť sa treba inak starať a to sa proste nedá...no a keď sa ráno maľujem, tak to je rýchlovka, pretože kvôli tomu, že som ako rybka, make-up rýchlo vpíja do pokožky a tiež si musím dať pzoor koľko si ho dám...nesmiem ani málo, lebo to neprekryje nič a nesmiem veľa, lebo potom sa mi ho nikdy nepodarí dobre rozotrieť, takže žiadna výhra...preto som už taká zúfaláááá ☹

kdy
9. mar 2013

@mischellka05 tak to jsi mě uklidnila, oči si nemalluju 😀 . Plet se mi nemastí ani nemám nějak přesušenou, natírám se krémem od aven na aknozni plet. Ono po roa se ti mastit nebude.........ani vlasy

mischellka05
9. mar 2013

@kdy no chválabohu, lebo vlasy si musím umývať každý druhý deň, čo je dosť otrava...neviem, či sa mám tešiť na ten R. či nie 😀 oj keď ja by som chcela mať pleť ako detskú prdelku 😀 proste ráno vstať nič nerobiť iba nakrémovať a hajde do školy 😀 takto teraz musím vstávať 2 hodiny vopred 😀 😀 😀

kdy
9. mar 2013

@mischellka05 vlasy jsem taky myl obden, hned po pár dnech roa, stačí klidně jednou za týden
Jo taky bych chtěl mít krásnou plet............. ráno vstát ...........a nic neřešit 😀

sypac077
9. mar 2013

inak tým, ktorým roaccutane nezaberie (nastane relas po liečbe) alebo ho nemožu/nechcu brať, tak akne a mastnej pleti sa dá jednoducho zbaviť upravením stravy(nieje to také jednoduché, ale potvrdila to aj jedna štúdia)... to čo spôsobuje akné nie sú primárne tuky v strave, ale uhlohydráty(sacharidy), totižto sacharidy vačšinou príjmame v strave v nadbytku(možno je to štýlom života neviem) a práve sacharidy obsahujú cukor(inzulín), ten môže za zväčšenú tvorbu androgénu a DHT=mastná pleť/akné...
ale to nieje všetko, sacharidy sa rozdeľujú na vysokoglykemické a nízkoglykemické(tuším su aj stredneglykemické nvm naisto) a práve tým, že prijmáte vysokoglykemický sacharid, tak tým viac podporuje tvorbu inzulínu(na nete máte zoznam potravín s GI) ideálny pomer stravy je okolo 50% bielkovím/30%sacharidov a 20% zdravých tukov(aj na tuky si treba dávať pozor
píšem to tu len preto lebo väčšina z Vás s roaccutanom viacmenej nieje spokojná(priznajte si to, je to sračka), naviac to isté čo urobí roacutane spraví aj obyčajný vitamín A(vo vačšom množstve, naviac je to prirodne, telo sa ho vie pomerne rýchlo zbaviť, ak spraví bordel, narozdiel od isotretinoinu, ktorý je v tele pomerne dlho)

sypac077
9. mar 2013

@scajus dávaj si ho na noc, potieraj len to miesto, aloe vera može vysušovať, ale bežne sa používa na flaky, na akné, naviac s vynikajúcimi výsledkami, čítal som jednu štúdiu, ktorú robili na niekoľko ženách/mužoch, tí používali čisté aloe vera na akné(jednalo sa o stredné ťažké akné, aj nejaké vredy tam boli) a po mesiaci mali pleť viacmenej bez akné alebo úplne bez akné...
len dávaj si pozor aké aloe vera kúpiš pozri si ho na nete , aby si vedela ako vyzerá, slovensky názov je aloe pravá(tú si kúp. iné nieje sú tak liečíve alebo vobec)

kathulka
9. mar 2013

@mischellka05 a aký make-up používaš?

liadecastelo
10. mar 2013

@kathulka urcite si to zvys, ved ked Ti nebude dobre, vratis sa k povodnej davke. Ja som mala na zac. liecby 60 kil, tak m to hned dala denne na 60 mg, teraz som dost schudla a stale beriem rovnaku davku, takze chod do toho, nech to mame co najskor z krku ;)

kathulka
10. mar 2013

@liadecastelo a čo máš koľko naplánované vybrať celkovo? 120 či 150 mg/kg? Inak, tantum protect zatiaľ veľmi pomáha, dávam si to druhy deň a za ten čas mi ani raz netiekla krv, čo je teda úspech, lebo mi tiekla už aj 3x denne, takže to bola super rada 😉

mischellka05
10. mar 2013

@kathulka teraz momentálne ako som vysušená po tom mydle Cytéal, tak používam Maybelline Affinitone odtieň 03 Sand Beige je taký ľahučký, nemastný veľmi, hydratačný s vitamínmi, aj celkom dobre mi kryl, ale teraz ako mám dodrbkaný ten ksicht tak je jasné, že chrasty a vredy mi neprekryje, ale na drobné nedostatky je fajn, aj dobre sa rozotiera, ale nesmú byť na tvári šupinky a nesmie byť vysušená, lebo potom rýchlo vpije a ostávajú také stopy po rozotieraní a mám potom ešte jeden ale neviem aký, to musím pozrieť keď prídem na intrák, lebo ostal tam, ale tiež je fajný na takú normálnu, nie suchú pleť a ten už kryje lepšie

kathulka
10. mar 2013

@mischellka05 podľa mňa, chod do toho ROA, veď čo iné by Ti ešte mohlo pomôcť? Ja na Tvojom mieste by som určite išla, vôbec to neni take zlé..len sa nedaj znechutiť tým pribalovym letakom..veľa ľudí po prečítaní sa zacne strasne sledovať a všetko hneď pripisuje ROA, ked to nebudeš robiť, budeš fajn..ja nemám absolútne žiadny vedľajší účinok, lebo neverím, že lieky mozu napríklad spôsobiť depresie, smútok a podobne..depresie môžeš mať akurát tak zo samotného akné, prípadne z toho prvotneho zhoršenia, ktoré tiež nie je u každého.. 🙂

mischellka05
10. mar 2013

@kathulka jj rozhodla som sa, že si ho dám predpísať 😉, ale HAK nebudem užívať

kathulka
10. mar 2013

@mischellka05 výborný nápad 😉

mischellka05
10. mar 2013

@kathulka a koľko sa u nás dopláca za ten R.?

kathulka
10. mar 2013

@mischellka05 ja mam curacné, to je to isté a nedoplácam nič, len 17 centov za recept

scajus
10. mar 2013

@mischellka05 no neviem ci sa ti to nevrati, ale tak je to svinstvo toto vsetko.. asi este raz sa rozhodnut, tak sa na to vykaslem 😒

kathulka
10. mar 2013

@scajus a prečo si išla do ROA? Lebo Ti nič iné nezaberalo, nie? Tak čo iné by si este skúšala?

scajus
10. mar 2013

@kathulka ja neviem uz fakt.. som z toho zmatena.. ale tak teraz neriesim akne ale to ze mam flaky a henten obrovsky flak ma este ktomu aj svrbi :/ dufam ze to je aspon znak ze sa to hoji alebo co :D ale tak ked nic nezabera tak treba vyskusat no.. 🙂

kathulka
10. mar 2013

@scajus ja už viac menej tiež len flaky riešim, vyrazka sa objaví fakt len z času na čas..čo je u mňa dosť rychle,keďže beriem este len 2.mesiac..ale flaky tie menšie už tusim bledne,tie väčšie ostávajú zatiaľ..ale mne sa jedna veľká zva zmenšuje, myslím že fakt je menšia,ktovie..flaky zmiznú určite,všetci hovoria,stačí vyčkať 🙂

scajus
10. mar 2013

@kathulka
tak dufam, vyrazky uz ani ja nemam nejak, sem tam nejaka ale to neriesim.. popri tolkych milionoch co som mala pred tym to je super..a dufam ze flaky fakt zmiznu a bude dobre! a mozme oslavovat a ten planovany zur dat 😀 🙂

kdy
10. mar 2013

já mám ted taky jenom jednu, vedle nosu...................ale asi centimetrovou, to se mi normálně nestává. A mrcha at dělám co dělám nechce se hnout ... 😎

kdy
10. mar 2013

já myslím, že většina tu už řeší ty fleky , ne akne

scajus
10. mar 2013

@kdy to hej 😀 ale hadam tie co najskor pominu a budeme vsetci kraaasni :P

scajus
10. mar 2013

inak clovek jedneho sa zbavi a dalsie pride 😖 neviem si vybrat co je lepsie resp. horsie :D

kdy
10. mar 2013

no pokud už by se ty jebáky neobjevily, tak by stačilo počkat až odflekatíme 😎
no já se ted potřebuju zbavit toho jebáka co mám , se mu tam líbí 😠

scajus
10. mar 2013

@kdy ja som mala taky prijemny 2 mesiace a teraz ten flak je este horsi :D takze tak.. ale nech sa ti to co najskor vylieci 🙂

liadecastelo
10. mar 2013

@kathulka ja mam 120 mg/kg, ale uz mam pred sebou len mesiac a neviem, mam z toho zmiesane pocity... A som rada, ze ten gel pomaha, ono len musis davat pozor, aby sa Ti to nikdy nevysusilo, inak to zacne krvacat 🙂

kdy
11. mar 2013

@liadecastelo a máš to v jakém stavu? pokud ne v dobrém určitě ti tu dávku prodlouži