Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 ak sa budeš na noc natierať, tak to bude v pohode, to isté aj cez deň, ale na noc odporúčam nejaké bio panenské oleje(jojobový,kokosový), prípadne rakytníkový, ten je aj proti demodexu, tým toho parazita udusíš, prípadne si rob zmes napr. kup si D-alfa Tokoferol Vitamin D(nie dl, ten je umelý, dráždi kožu) a zmiešaj do toho olejčeka, máš to výživu a regenráciu kože v jednom, ale to až keď sa budeš moc sušiť, prípadne budeš potrebovať hydratáciu

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 inak jazvičky, či flaky nepozoruješ?

elvo5
22. apr 2013

Tak keď som sa sušil tak mi kožná predpísala Elocom že ho mám brať tak 4 dni a prestane to a prestalo 🙂 a ked sa to vráti tak si to raz dám a mám zase pokoj 🙂 a flaky pozorujem a dosť tiež by sa mi na to niečo zišlo taktiež mám maličké jazvičky :/

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 ako podla mňa kortizonovy(hormonalny) krem nieje úplne to najlepšie, aj keď účinnosť tomu nezaprem, ale takéto maste mávajú aj vedlajšie účinky, dúfam, že to stále nepoužívaš? alebo len tie 4 dni??
flaky a jazvičky počas liečby možeš len natierať, kúp si nejaký olejček (kokosový, rakytnikovy) a do toho namiešaj ascorbyl palmitate, je to na tvorbu kolagenu, aj keď osobne som toho názoru, že počas brania roaccutanu je tvorba kolagenu veľmi oslabená http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=ascorbyl+p... Na Slovensku Ascorbyl Pamitate nezoženieš, obyčajný vitamín C je kyselina, takže to nie

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 inak tie jazvičky a flaky po liečbe vyliečíš zvýšenim/podporou kolagenu, či vnutorne alebo lokálne tj. vnutorne 3g Esteru C(špecialna forma Vitaminu C, narozdiel od Ascorbic Acidu je v tele dlhšie)+niekolko stoviek mg bioflavonoidov(ten Ester C je zvyčajne spolu s bioflavonoidmi) a lokálne napr. dermarollerom, záleží od hlbky jazvy, ideál na jazvy je 1mm, ono to zaberie aj na tie flaky, pretože to stimuluje tvorbu kolagenu(aj keď som tomu povodne neveril, aj podla študii to je tak) a viac kolagenu=rýchlejšie hojenie kože

elvo5
22. apr 2013

NO používal som to tie 4 dni a potom asi 3 týždne nič a zase som sa začal sušiť tak som si to dal znova a znova je to v pohode 🙂 a na tie fľaky a jazvičky to určite vyskúšam 🙂 a keď dokončím liečbu nepomôže na fľaky keď sa opálim ? 🙂

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 tu kortikoidnu masť nepoužívaj stále, je to silný kortikosteroid, potom ti nemusí nič zaberať, neriskuj, radšej sa natieraj hydratačnými krémami alebo lepšie na noc bio olejmi, čo som ti písal... opalovanie pomáha na flaky(ale s mierou a pri roaccutane ti to tento rok nehrozí), na jazvy asi ani moc nie, kedže tuším slnko spomaluje tvorbu kolagenu, preto južania majú skor vrásky ako iné národy

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/elo... Liečba nesmie presiahnuť 3 týždne, ale aj tak takéto maste neodporúčam, sú to steroidy, hormony tie ti možu narobiť tolko neplechy, neber to na lahku váhu

elvo5
22. apr 2013

no radšej tu masť vysadím 🙂 Ďakujem za pomoc 🙂 a chcel by som sa opýtať že či počas liečby si mám na noc niečo na tvár dávať ale bo si len tvár umyť ?

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 ak máš suchú tvár tak sa niečím natri(na noc), napr. si kúp jojobový olej od Salossu alebo nejaký hxdratačný krém(kvalitný), no moj názor je, že ten jojobový olej, prípadne kokosový aplikovaný na vlhku kožu je najlepšie riešenie, pretože oni regeneruju aj hlbšie vrstvy kože, narozdiel od krémov z lekárne, či drogérie, ktoré až na pár výnimiek nie sú príliš účinné

elvo5
22. apr 2013

dobre tak to vyskúšam ďakujem za pomoc 🙂

elvo5
22. apr 2013

@sypac077 a kde ten jojobový olej môžem zohnať ?

kathulka
23. apr 2013

Ahojte, dlho som nepísala, tak podám info. Začínam 4.mesiac, už od začiatku 3.mesiaca nemám na pleti ani jedňu vyrazku. Mám akurát flaky a jazvicky. Tie flaky pomaly miznú, vidím, že už nie sú tak strašne moc červené ako na začiatku. Ráno aj večer si tvár umyjem micelarnou vodou od Biodermy Sensibio a ráno dám krem Cetaphil a na noc jojobovy olej od Saloosu, inak nepoužívam nič. Make up vyzerá prirodzene. Pleť nemám extra vysušenú, vedľajšie príznaky nemám absolútne žiadne, vôbec nič, ani neviem, že niečo beriem. Tak sa držte a bojujte aj vy 🙂

mischellka05
23. apr 2013

@liadecastelo lebo kdesi som čítala (tuším asi v letáčiku) že sa neodporúča trhať obočie voskom, ale odkedy som vyskúšala vosk tak pinzetu nechcem ani vidieť :D tak preto sa pýtam, lebo idem v sobotu na svadbu, tak aby som nešla s obočím ako indiánka :D

jujko12345
23. apr 2013

ostavaju vam po niektorych vyrazkach take biele vystupene bodky?? alebo mozu byt aj cervene ....vyzera to ako braadavice :/

martinasuttova
23. apr 2013

Ahojte aky ochranny krem s faktorom pouzivate na tvar ????

sypac077
23. apr 2013

@martinasuttova používaj čo najsilnejší, kludne 50+

sypac077
23. apr 2013

@jujko12345 a ostávajú ti po každej vyrážke? biele bodky možu byť milie atd, može to byť kopu veci

martinasuttova
23. apr 2013

@sypac077 ja pouzivam 50+ od la roche(Anthelios XL farebny), z mynuleho roka mi ostala na mastnu plet. Posledne dva tyzdne ju mam strasne cervenu sice nie vzdy ale casto. Tak na aku plet pouzivate a aku znacku....

scajus
23. apr 2013

@sypac077 a to ten ascor. palmitate to mam potom zmiesat s nejakym olejom bio a kolko toho? ci to je tiez tekute alebo ako?🙂

sypac077
23. apr 2013

@martinasuttova červená je z roaccu... hydratuješ ju na noc, myslím tým, či používaš nejaké bio oleje(jojobovy,kokosovy atd)?

sypac077
23. apr 2013

@scajus ten ascorbyl palmitate je rozpustný v tukoch preto sa vlastne pridáva do olejov, nikdy však neprekračuj10% koncentráciu toho prášku v nejakom bio oleji, čiže povedžme 10gprášku+90ml oleja
je to prášok

martinasuttova
23. apr 2013

@sypac077 hej pouzivam. Rano mam rakytnikovy niekedy poobede si dam aj borakovy a vecer si mandlovy. mandlovy vraj pomohol jednej babe aj s flakmi po akne tak som zvedava ci aj mne.....

jujko12345
23. apr 2013

mam ich na krku take mensie ale dost...a na chrbte kde som mal vela vyrazok ....na chrtbe som si to skusal vytlacit taku mensiu a taku vacsiu a neslo to je to tvrde vypukle....a sledoval som si par skvrn po vyrazkach a vidno tam take biele bodky ....neviem ci po vyrazkach su take cudne biele bodky...

jujko12345
23. apr 2013

@sypac077 t ...kedze to mam najma na chrbte co mi je prakticky jedno ....a na krku take drobne tak si pockam pol roka...inak som si nastudoval co su to milie ...a moze to byt aj to su to biele nevytlacitelne gulicky...zevraj sa to lieci tak ze sa to prepichuje malou ihlickou a vytlaci ...ten needling by mi mohol pomoct na to ..tiez ako keby prepichuje kozu

kdy
23. apr 2013

@kathulka štastlivče, mně se přestaly dělat (myslím úplně) vyrážky až koncem 7 měsíce 😠

sypac077
23. apr 2013

@martinasuttova na flaky pomáha veľa olejov aj jojobový, ale mandlove je tuším dobrý tým, že preniká hlboko.. inak na flaky pomáha zvýšenie tvorby kolagenu, ale to až po liečbe rieš do vtedy kožu regeneruj len olejčekami
skúšala si kokosový na noc?

kdy
23. apr 2013

tak jsem se po dva dny ráno po umytí natřel opalovákem, jednou 3O-tkou a jednou 5O - tkou , a u vlaku mě kamarák upozornil, že jsem celej bílej od krému, nějak se to srazilo..........čím to??? jak se pak mám chránit, mám vypadat jak debil???

sypac077
23. apr 2013

@jujko12345 na chrbte mám aj ja biele bodky, na chrbte je taká koža, má to viac ľudí.. prepichneš to aj špendlíkom ak je to milia