Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
11. apr 2011

@michalkkk nemal si nahodou problemy s ocami? suche, stipanie, citlive na chlad alebo svetlo?

miss_tins
11. apr 2011

Aaach uz beriem roa asi 3 mesiace kozna mi minuly tyzden predpisala dalsie balenie ale 20mg tablety co mam brat 2x do dna, za tie sa mimochodom uz doplaca asi 2,50 € zostala som prekvapena teda..ale stale sa mi tvoria nove vyrazky take biele ako podkozny tuk a dost dlho to trva kym to zmizne neda sa to ani vytlacit :( tvar mam navyse uz taku bledu nemozem ani do solarka ani na slnko som z toho nestastna :((( nemozem ani jedno ani druhe a navyse neviem kedy mi to zaberie ta liecba uz ma pomaly prechadza trpezlivost jeden cas sa to zda celkom v pohode no zrazu sa to zas zhorsi uz ma to vazne nebavi :/ este k tomu ma neskutocne palia pery, ked si fukam nos tak mi z neho ide krv skoro stale a niekedy ma bolia oci :( ale uz neviem co by mi ine pomohlo ked roa nie:(

geneo
11. apr 2011

vsimol som si dalsi vedlajsi ucinok ktory zatial ani po vysadeni neprechadza. strata pigmentu na niektorych miestach na perach. tie miesta su svetlo zafarbene a nie je to povrchovy problem.

isabelako
11. apr 2011

@elissa2009
Ahoj, jasně,že ti může píchnout injekci, jako nurčitě mu řekni, že bereš Roa, ale může ti to píchnout a nemůže se podle mě jen nic s vitamínem A a tetracyklínová antibiotika 😉

isabelako
11. apr 2011

@michalkkk
Zajímalo by mě, co máš za doktora? Jestli nevážíš 50 kg, tak si určitě nedoibral ani jednou kumulativní dávku 120mg/kg, takže v tvém případě bych dokonce dobrala maximální možnou dávku a to je 180 mg/kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

sienna_
11. apr 2011

@yade ja mam praveze davku odzaciatku liecby rovnaku a to je 30 mg na den neviem ci sa to ma tak robit alebo nie ale kozna takto rozhodla a uz len tuto poslednu skatulku doberiem a bude 🙂 hadam sa mi to nevrati ,, ty si to uz vlastne douzivala ? kolko si uz "cista" ? 😅 nevratilo sa ti to uz ? Avene som este neskusala stale striedam la roche posay s biodermou aj ked by sa to nemalo vraj 🙂

sienna_
11. apr 2011

@motylik33 a aku farbu vlasov mas ? pretoze ja ako blondska nechcem pouzivat farbu na celu hlavu pretoze to je hned vidiet ako mi ta farba odrasta to by som si musela farbit pravidelne s mensimi intervalmi ... a to potom siahnem radsej po tom melire pretoze ten odrast nie je az tak vidno ... ale diky za radu 🙂

avara_salvatore
11. apr 2011

@geneo tu stratu pigmentu na niektorých miestach na perách som si všimla aj ja.. a dosť ma trápi... ale ešte roac. beriem takže.. mi prosím daj potom vediet ci sa ti to vrátilo nas5 do normálu 🙂 dakujem

geneo
11. apr 2011

@avara_salvatore ja som zistoval co ako na nete a je dost pravdepodobne ze sa to nevrati do normalu. ja som nastastie vysadil roa po cca 40 dnoch kvoli extremnym vedlajsim ucinkom takze pery si to az tak neodniesli. najhorsie mi dopadli oci.

neviem ci niekto iny ma podobne zle skusenosti napriklad s tymi perami ale mne sa ani po 18 dnoch po vysadeni pery nedostavaju do normalu. jedine co som si vsimol je ze sa extremne nevysusuju, ale len trochu. este som si vsimol ze su lepkave.

dalsia zaujimava (a neprijemna) vec co si vsimam po vysadeni - premastena pokozka na rukach a predlakti.ruky som mal extremne vysusene a musel som mazat a mazat. nasledkom coho mam kozu na rukach ako pergamen - priesvitnu a lesklu. nechcite vediet ako vyzeraju moje ruky pod umelym svetlom - ako z hororu. menia farbu od cisto bielej po tmavo oranzovu podla toho kolko krvi v nich mam. staci ich dvihnut nad hlavu a potom pustit dole. je to dost hrozostrasne.

dalsia vec ktoru som si vsimol - zosediveli mi vlasy. mal som niekolko aj pred zaciatkom uzivania ale teraz je to des.

k rukam este tolko ze sa mi prehlbili na rukach vrasky a je dost viditelnejsia struktura koze. ako keby mi zostarli o 10 rokov.

dalsie vedlajsie ucinky ktore pretrvavaju aj cca po necelych 3 tyzdnoch od vysadenia su bolesti chrbta, krize, klby - hlavne obe kolena.

a este jeden neprijemny vedlajsi ucinok ktoreho sa asi nezbavim - tinitus. predtym som mal iba v jednom uchu teraz oboje a plus niekde vzadu v hlave dalsie piskanie. takze radost.

po 5 tyzdnoch od vysadenia budem urcite mudrejsi aj ked som v urcitych veciach dost skeptik.

geneo
11. apr 2011

este jeden prakticky postreh. neviem ako u inych sa taketo nieco prejavilo.

pocas brania ROA som nemal ziadnu alergiu. mam alergiu na prach, pel, srst. ked som uzival ROA mohol som si obrazne povedane fukat prach z vysavaca do ksichtu a nic. ziadna reakcia.

teraz po vysadeni sa alergia zacina znovu prejavovat.

isabelako
11. apr 2011

@geneo
Moc se sleduješ🙂 Prosim tě neblbni,nesleduj se , nech to odeznít, nečeti články, natož pak zahraniční, neřeš to 😉

geneo
11. apr 2011

@isabelako ono sa ti to lahko povie 🙂 ja som sa vobec nesledoval ani som nic neriesil az do doby ked som zacal mat zahmlene videnie a nevedel som skoro 2 tyzdne poriadne robit. potom som az zacal zistovat co ako. predtym bolo vsetko easy.

yade
11. apr 2011

@sienna_

Ja som bez Roa vyše 2 mesiacov...Prestala som ho brať 27.januára.Zatiaľ som len mastnejšia, sem-tam malilinká vyrážka, ktorá hneď zmizne.Na noc používam na udržiavanie Skinoren, ako mi kázala lekárka.

yade
11. apr 2011

@geneo

No zaujímavé, lebo mne sa skôr aj ruky vyhladili, štruktúra sa krásne zlepšila...Ale možno je to u teba tým, že ty si zostal v tej fáze počiatočného podráždenia a zhoršenia, zvykania si na Roa...a preto ti to teraz tak doznieva...Lebo Roa nestihol prísť u teba do tej fázy, kedy mal meniť pleť k lepšiemu...

Myslím, že sa to všetko upraví, chce to len čas! 😉 Hlavičku hore..a pekné prečisťovanie 🙂

geneo
11. apr 2011

@yade je to mozne. som si bol toho aj vedomy ked som zvazoval vysadenie roa. kazdopadne u mna to bolo o tom ze ci budem mat cistu plet alebo zdrave oci a naopak.

yade
11. apr 2011

@geneo
Veď určite si urobil dobre, každý reagujeme ináč, čo neublíži mne, ublíži tebe a naopak...

😉

Treba načúvať svojmu organizmu a mať to aj pri Roa v rámci možností pod kontrolou...
Ináč a ty si si dával kvapky do očí od prvého dňa alebo si to začal riešiť až keď ťa oči začali štípať?

yade
11. apr 2011

@sienna_ Koľko mg/kg vyberieš, ak teraz končíš? Malo by sa aspoň 150mg/kg, vtedy je menšia pravdepodobnosť, že sa akné vráti...

stanklia
11. apr 2011

@avara_salvatore No ja som bola na castingoch pre sudnu sien a este pre jeden serial co chodil, tusim sa to volalo prve oddelenie, aj ked to uz si niesom ista.No herectvom by som to moc nenazvala som len tzv křoví niekde v zadu sa mihnem sem-tam niekomu nieco podam a pod.Je to celkom sranda obcas,a le caistocne aj nuda 🙂 No uz som bola v odsudenych a teraz sa natacaju afery 🙂 Chodim len do Joj-ky 🙂 Inak posielam ti najnovsie foto :(

stanklia
11. apr 2011

@miss_tins No ja mam presne to iste co ty, plet zostarnutu, na rukach pomaly ekzem, sem-tam bolave oci stale castejsie a castejsie, a vysledok ziadny a presne ako ty raz lepsie a raz horsie.Ked si uz myslim, ze to konecne zacina ucinkovat sa to znova zhorsi :(

geneo
11. apr 2011

@yade zacal som kvapkat az ked som zistil ze mam suche oci. predtym som nikdy nemal problem s ocami takze som to nejako nesledoval.

stanklia
11. apr 2011

@yade No snad to tak bude, vies coho sa najviac bojim, mam dost zostarnutu pokozku, rozsirene pory a celkovo tu pokozku mam ako starena a bojim sa, ze s mi to nevrati do normalu, lebo naozaj co som nemusela riesit boli vrasky a ta pokozka, ale tu strukturu mam teraz uplne inu a strasne je to skarede a ked tak za ako dlho sa mi to po dobrati da do normalu.

miss_tins
11. apr 2011

@stanklia presne tak ako ja uz nechapem kazdy koho poznam co bral roacutane tak ze po 3mesiacoch sa mu prestali tvorit a ze uz potom jak babika mali plet a uz prestavam mat trpezlivost ...plet biela cervene flaky ale stale len na lichach a okolo brady strasne to je ja uz neviem ci to horsie vyzera ked mam makeup alebo bez ... :(( a este teraz ked zacalo svietit slnko semtam ani nemozem vyjst na balkon a opalovat sa ach :(

yade
11. apr 2011

@stanklia
Pokožka ti na 100% skrásnie, vyhladí sa! Toto je len počiatočné štádium, ja som samu seba videla katastrofickú....starú a hnusnú, celú vráskavú...Aj kamošky, ktorým som posielala fotečky, som vydesila...No ale potom, ako sa mi vyčistila pleť od akné,(po 3 mesiacoch) tak sa aj štruktúra upravila a skrásnela...Mala som potom už len kruhy pod očami a tie odzneli keď sa mi znížila dávka na 20mg.
Neboj sa, ja som mala naozaj také isté obavy ako ty, veľmi som najprv ľutovala aj to, že som to začala vôbec brať, pretože som naozaj zostarla! a bála som sa, že je to proces nezvratný....Ale potom som sa zmenila z ropuchy na princeznú... 🙂 Naozaj, neboooooooooooooj, toto je len počiatočné štádium, nezostane ti ani jediná vrásočka, ktorú si už nemala predtým!!! Mne ináč aj očné viečka spadli na oči, bola som ako stará ženská, cca 50-60 ročná...Bola som u kožnej a celá zronená som sa jej pýtala, či mi tá koža tak už akože zostane--a už som si v duchu hovorila, že budem musieť ísť na plastiku viečok 🙂 😝 ....ale tie som si premastila a aj to sa dalo do normálu...cca po 2 týždňoch, čo sa mi to stalo..Zhrnula som to tak, že už som sa videla, ako budem vyzerať keď budem na dôchodku 🙂

Zlatko, neboj, uvidíš, ako ešte práveže až omladneš, keď to zvládneš dokonca!!!! 🙂 😉
A ja ťa tu budem zatiaľ posmelovať...aj keď si myslím, že už tu dlho nebudeš smutná písať 🙂

yade
11. apr 2011

@geneo
Ja som si pred braním Roa všetko naštudovala, hlavne to, že sa vysušujú sliznice a aj keď som nemala nikdy predtým problémy s nosom ani s očami, tak som si kúpila sprej do nosa i kvapky do očí...a od prvého dňa som si ich zvlhčovala...Aj v noci, pretože počas brania Roa som sa na suchosť očí budila, tak som si ich doslova zalievala...Ináč by som sa asi nebola vyhla problému.

yade
11. apr 2011

@miss_tins
Vydrž ešte chvíločku...Aj u teba sa to zlomí..a príde tá alabastrová pleť! A ináč ty používaš sprej a kvapky do očí?

avara_salvatore
11. apr 2011

@geneo tak to s tými perami... budem riešiť úplne ako posledné.. hoci mi to vadí .. nevadí mi to tak veľmi ako jazvy... držím ti palce.. a vážne ti prajem aby ti toto všetko rýchlo prešlo 🙂

avara_salvatore
11. apr 2011

@stanklia jasné 🙂 viem že to nie je herectvo 🙂 ja len konštatujem že som od malička chcela hrať vo veľkých filmoch :D čo je jedna k 10 miliónom :DDD ... že by sa mi to podarilo :D .... a prečo práve do Jojky? :D

isabelako
11. apr 2011

@geneo
jak se mi to lehko poví, já to přece beru, taky mám vedlejší účinky, každý kolem mě mi prorokuje, že umřu, je mi špatně od žaludku, minimálně jednou za týden zvracim, nemůžu skoro nic jíst, ale nehledám si k tomu zbytečně důkazy, já se prostě rozhodla, že to zvládnu, je mi líto, že máš takové problémy s okem,ale když už to nebereš, tak se ti to dá za chvíli určitě do pořádku, neboj 😉 Je to jen otázak času, jak se to dostane z těla, bude dobře 😉

elissa2009
11. apr 2011

@yade Ktoré kvapky a spray odporúčaš, aby sme nemali suché oči a nos....mňa začalo štípať jedno oko :(

elissa2009
11. apr 2011

@geneo Ak by som ja začala hmlisto vidieť, tak vysadím roa okamžite, dobre si podla mna spravil. Ved je to aj v návode, že ak by nastalo hmlisté videnie, tak je to potrebné urýchlene vysadiť.