Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
31. máj 2011

@isabelako
Podľa mňa je Yadine rozhodne lepšia, rozhodne ľahšia, modernejšia, Diane 35 je starý známy zabijak!
A čo ešte v kombinácii s Roa!!! Takže aj podľa mňa jednoznačne dobrý prechod. 😉

yade
31. máj 2011

@elissa2009
Neviem k tomu depilátoru, ja som to ani neskúsila pre istotu...ale asi by sa tie chĺpky cez tú pretvorenú kožičku ľahšie s tým depilátorom vyšklbávali 😉
Ale asi by som i tak zvolila niečo jemnejšie ako depilátor.

michalkkk
31. máj 2011

cawte, viem ze to tu vsetci pravidelne nesedujete tak to len zhrniem mal som dve liecby roa..po ktorych sa mi akne vratilo, teraz som tri mesiace uzival roa lenze nezaberalo vobec mal som to xkrat horsie.tak mi lekarka dala na tri tyzdne antibiotika lebo som tam mal zapal teraz sa mi to celkm podliecilo dneska som siel na kontrolu a ona ze uz mi ten roa naspat neda...ze nie cez leeto..toto ma nehorazne ani neviem ako to popisat...dala mi len balenie entizolu nejake proti bakteriam to jea ptm nejake kremy laroche effalcar na rano a biodermu sensibio ds+ ci co to je na vecer......takze tri mesiace trapenia nehorazneho stavu pokozky..co som sa na seba ani v zrkadle nemohol pozriet pretrpel konecne to mam ako tak dobre a zase bez roa...no ja som uz uplne na pokraji...to je u mna zarucene ze ked douzivam tie antibiotika ze sa mi to vrati.....a zas vsetko od znova prezivat.....alebo ja neviem asi ziadna lekarka mi to uz neda na leto takto....no dalsie leto pokazena akne...iba tak na zaver ze vam prajem nech sa vam to podlieci a nech si konecne mozete uzivat zo zivota lebo mne to uplne kazy sebavedomie a psychiku....

adulka0312
31. máj 2011

Ahojte babenky 🙂
dlho som sa neozvala, teraz ma opäť čakajú skúšky, tak nejak nič nestíham. 😒 Tak dnes je to práve 46 dní, čo beriem roaccutane, pleť sa mi o niečo vyčistila, dokonca niektorí poznamenali, že ju mám krajšiu. 😉
Stále sa mi ešte robia nejaké tie vyrážky, hlavne tie podkožné, ale dá sa to...Viacerí ste spomínali slnko, no ja som minulý týždeň bola spolu s priateľom v Tatrách, a aj napriek krému faktor 50 ma trocha opálilo, hlavne ruky a tvár,škvrny ani fľaky nemám žiadne zatial, ja som taký hnedší typ, slnko ma nikdy nespálilo, ale aj tak sa trocha obávam. 😖 ...neviem, ako to bude cez leto, počula som, že toto leto bude veľmi teplé, čakájú nás 40- dsiatky teploty, tak neviem, asi budem chodiť po kanáloch. 😉 ....
A ešte mám taký postreh, zo začiatku som pri braní roaccutanu na čistenie tváre používala sírové mydlo, veľmi mi pomáhalo, neskor som ho vynechala, pretože dosť vysušuje pokožku a pokožka sa mi veľmi zhoršila. Teraz 2 dni ho používam opäť a pokožka je krajšia, vyražky mi rýchlo schnú, myslíte, že by som ho mohla používať aj naďalej? Pokožku na tvári nemám až takú suchú a vždy po umytí sírovým mydlom si dávam cetaphil.... 🙂

stanklia
31. máj 2011

@michalkkk Vymen lekarku, podla mna urobis dobre, to co si pisal a to co ona robi je neskutocne, ved ti ani davky v prvych dvoch liecbach nevypocitala, Neskutocne hazarduje a to, ze ti na leto neda roa je mozno jej jedina opatrnost aj ked nezmyselna, podla mna.

michalkkk
31. máj 2011

@stanklia NO ASI JU vymenim fakt...ona ani asi o nejakych davkach na hmotnost aka sa ma vybrat nevie...ked som sa dozvedel ze je potreba vybrat nejakych tych 120mg minimalne odporucane 150 a ja som vybral ani nie 100 tak ma skoro....... mozno kvoli tomu sa mi to zakazdym vratilo a musel som prezivat tie mesiace s roa so suchou kozou a starostami sak to poznate.....a teraz pravdepodobne asi neuveritelne 4krat zase od znova...ja uz nemam chut do toho....ale zas chodit s tym akne..ja nwm.☹(

yade
31. máj 2011

...akurát som čítala na omlazení, jedna baba tam písala, že sa jej tiež-4 mesiace po dobratí-ako aj mne začalo robiť akné - ale na miestach, kde nikdy predtým nebývalo! Je to sila...Nechápem to! Fakt sa tie vyrážky robia na nových miestach...Počuli ste už niekto o tom?

http://www.omlazeni.cz/vraceni-se-akne-17-12725...

isabelako
1. jún 2011

@avara_salvatore
Ahoj, jsi v pořádku, jak je ? 🙂 Už jsi tu dlouho nebyla ☹

isabelako
1. jún 2011

@yade
Strašné ☹ ☹ ☹ ☹

sandra48
1. jún 2011

@elissa2009 ahoj, ja som si depilovala nohy a nič mi nebolo 🙂 , no večer som mala také malé fliačiky - ale to je normálne, a na druhý deň ráno tam už nič nebolo, v noci sa to upokojilo a mala som kráne hebké nohy 😎 😉

kaarolin
1. jún 2011

ahojte, chcela by som sa vas spytat, stalo sa niekomu z vas pocas brania roa, ze ste krvacali z konecnika, uplne cistu jasnu krv ? 😒

elissa2009
1. jún 2011

@kaarolin počula som o tom a v takomto prípade by som roa OKAMZITE vysadila

elissa2009
1. jún 2011

@sandra48 takže to vyskúšam aj ja, tiež si myslím, že by sa nič také nemalo stať, ved to len trhá chlpok, však aj obočie si bežne trhám 🙂
A červené bodky a flaky mám po každej depilácii aj bez brania roa a presne cez noc sa to vždy upokojí 🙂

geneo
1. jún 2011

@kaarolin vysadit + navsteva lekara

geneo
1. jún 2011

@yade je to normalne pokial sa ti akne vrati aj po dobrati. ked si precitas ako funguje roa tak zistis ze vlastne meni strukturu koze na urovni buniek. takze je to pochopitelne.

yade
1. jún 2011

@geneo
Tak to ale vôbec nie je dobrá správa, lebo predtým som mala len akné na brade, zakiaľ čo teraz mám dosť nepríjemne veľké na lícach, kde som počas svojho života nemala ani jedninú vyrážočku 😒 ..Porazí ma!

yade
1. jún 2011

Išli by ste na mojom mieste ešte raz do toho-od septembra???

geneo
1. jún 2011

@yade ako som povedal uz skor.... to ze som to vysadil bolo znamenie zhora.

skoro 3 mesiace po vysadeni (uzival som to 40 dni) mam stale:
+ suche oci
+ bolesti klbov
+ suchu sliznicu v nose
+ suchu pokozku na tvari
+ suche pery (lepivo)
+ krvacanie dasien
+ tinitus
+ najnovsie asi 2 tyzdne dozadu ma zacala "zalievat" horucava (toto sa mi stavalo pocas uzivania)

pokozka na tvari je zmenena oproti tomu co som mal pred zacatim uzivania. pomaly sa vracia do normalu ale ma uplne inu strukturu. mozno sa vrati do normalu kedze som to vysadil predcasne ale aj nemusi.

co som zistoval tak to ze sa ROA musi uzivat tak dlho je len preto aby jeho ucinky boli trvale. mne zabral roa uz po 2 tyzdnoch, zvysok casu sa to vlastne len udrziavalo.

teraz stale na sebe pocitujem podobne veci ako som pocitoval pocas uzivania ROA. a to to mam uz skoro 3 mesiace vysadene.

yade
1. jún 2011

Dnes keď som bola v meste, tak som stretla jednu babu, ktorá brala Roa presne v tom čase ako ja a ona má pleť v pohode, odvtedy čo to dobrala - začiatkom januára sa jej neurobila ani jediná-ani miniatúrna vyrážtička a ani sa nemastí...Mala naozaj veľmi peknú pleť, nemala ani makeup...a predtým mala akné skoro najtvrdšieho kalibru...Videla som ju na kožnom dosť často.
Nechápem naozaj, od čoho tá trvalá účinnosť tohoto lieku závisí...
Ja teraz používam Duac ako za starých čias.

yade
1. jún 2011

@geneo
Ale štruktúru pleti máš krajšiu ako pred braním, nie?

geneo
1. jún 2011

@yade no prave to je ten problem.

struktura je horsia. na jednej strane tvare mam vsetko ok, na druhej ako keby +10 rokov. a ta zmena nastala po 4 tyzdnoch brania ROA. od vtedy sa to zmenilo len minimalne.

isabelako
1. jún 2011

@yade
Ano šla bych do toho znova 🙂 Znám se 🙂

@kaarolin
A nemůže to být hemeroid? Já jsem měla po porodu hemeroid a ten takhle čas od času krvácel 😒

geneo
1. jún 2011

na jednom zahranicnom fore som nasiel perfektny prispevok od manika ktory to bral 2x po sebe. mal stredne tazku formu akne a bral to ked mal cca 22 rokov. na forum prispieval ako 30-rocny.

napisal tam asi toto:
----
bral som accutane (americka verzia ROA) dve liecby po sebe. mal som strednu formu akne. po prvej davke sa mi to vratilo par mesiacov po dobrati. po druhej liecbe akne zmizlo uplne a som bez akne. zivot je super ale.....

teraz pride to ale .....

accutane mi kompletne znicil hrube crevo ktore mi muselo byt nakoniec odstranene (on tam presne pisal diagnozu aj pomenoval ten problem latinskym nazvom). zivot s akne je des. zivot bez hrubeho creva je ........ stale si davam otazku. je lepsie mat na ksichte plno akne a mat hrube crevo alebo obatovat hrube crevo a mat krasnu plet. teraz uz viem ze to prve je spravne a viem ze problem s akne bol oproti problemu ktory mam teraz (zivot bez hrubeho creva) jednoduchy a bezproblemovy.
----

chcel som tym len povedat ze mozno v konecnom dosledku sposobi ROA viac problemov ako samotne akne. clovek je ale tvor zvedavy a pokial nevyskusa nevie 🙂 to je moje poznanie po brani ROA.

yade
1. jún 2011

@kaarolin
Môže to byť kvôli Roa...Tiež by som asi ihneď kontaktovala lekára.

yade
1. jún 2011

@geneo
Aha...Ty si zostal pri vysadení Roa v tej fáze, keď tá štruktúra bola taká,akoby ti aj zostarla pleť...Lebo aj ja som mala takú fázu...Ale teraz to je v pohode.

yade
1. jún 2011

@elissa2009
...ešte som sa chcela spýtať na tie tvoje kĺby...či ťa ešte bolia...

miss_tins
1. jún 2011

aach teraz ked beriem 10mg na den posledne 2tyzdne pred vysadenim sa mi opat zacali na tvari robit vyrazky 😒 od coho to moze byt? doteraz sa mi plet len upravovala a zo dna na den mi vyskocili 1 potom 2,3,4 vyrazky ...moze to byt reakcia na slnko? alebo s tym mate niekto podobne skusenosti? ...obavam sa ze po vysadeni sa mi to znova vrati ...este co by cert chcel, tak zajtra si idem robit novy pas, a fotenie k tomu samozrejme patri a opat mam cervene vyrazky na licach 😢

yade
1. jún 2011

@miss_tins
Mne kožná povedala, že komu sa vracia akné už pri znížení dávky, tak tomu sa pravdepodobne akné aj vráti...Aj mne sa to tak stalo...a preto mi dala na udržanie Skinoren.

elissa2009
1. jún 2011

@yade Klby ma prestali bolieť úplne, ja ani neviem, že niečo beriem. A s tou pleťou, mne sa práveže zdá, že sa mi úplne zlepšila štruktúra pleti, o starnutí nemôže byť reč. Mám ju krásne napnutú 🙂
Jasné, že stále ma bolí to hrdlo, stále sú suché pery a zatial su to len maličkosti, s ktorými sa dá v pohode žiť 🙂

miss_tins
1. jún 2011

@yade fuha to vazne? no tak to ma nepotesilo :((( skrinoren krem? myslim ze ho mam doma ... ale tak doteraz to bolo v pohode ked mi znizila davku az teraz 2tyzdne pred uplnym dobratim sa mi vyhodili par vyrazok ale rychlo miznu, po dni-dvoch su to uz len cervene chrasticky