Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

livi
10. okt 2015

Paneboze vy ste fakt ochotne kvoli nejakemu akne brat tak agresivny liek...nerozumiem tomu hazardu so zdravim...a farmaceuticke firmy si pridu na svoje,nehovoriac o tom,ze cim viac neziaducich ucinkov,tym lepsie pre nich,ved maju "lieky" na vsetko. .roky som uzivala hak a sposobilo mi to velmi vazne problemy..a o tomto lieku som citala,ze sposobuje kadejake fajnove vedlajsie ucinky,ale zial nie len v letaku,ale od ludi,ktori ho brali..nikdy by som take nieco neuzila,ani ak by som bola zo svojho problemu fakt zufala,ale toto nie 😔

laurus123
27. okt 2015

Ahijte ludia.chcem sa spytat ci je tu niekto kto roaccutane bral viac krat? Ja som ho brala tri razy,a vzdy sa mi to vratilo v rovnakej forme..😌 samozrejme nic ine mi nepomohlo,qni zmena stravy ani kozmetika,nic

lenulienka86
28. okt 2015

@laurus123 no dvakrat to svinstvo brat neidem. Ved po prvom raze viem ze sa to vzdy vrati tak naco.

laurus123
30. okt 2015

@lenulienka86 No tak kebyze mas take cysty ako ja ver tomu ze by si to brala aj viac krat

lenulienka86
30. okt 2015

@laurus123 tak to ano. Ja to mam len povrchove s vichi dermablendom na 3h super zakryte na fotkach neviditelne. Nepomaha mi na to nic ani svatena voda. Ja som atopik. Roaccutane som zniesla len stvrtinove miligramy nie tolko co na mojich 60kg by som mohla. Lebo po tyzdni uzivania 40 denne mi pery odisli takmer ako z hororu do ziveho. Ale aj tych 10mg denne mi za 6mes pekne vyhladilo plet.akurat ze mi vybehli pigmentove flaky ktore sa horsie maskuju nez akne. Nepomaha mi na akne ani diane ani ziadne atb ani porod. B7dem mat 30. Zmierena som s akne.

laurus123
5. nov 2015

@lenulienka86 no teraz som zacala uzovat duac gel( antibioticka mast s benzoalperoxydom na predpis od lekarky) a musim povedat ze to je jedina vec co sa dava lokalne a vidim aj nejaky vysledok. Ine mi nepomohlo nikdy,mozno este zhorsilo.. moz sa spytat na ten makeup? Je to tekuty makeup alebo ten kompaktny od vichy,co pouzicas?

lenulienka86
5. nov 2015

@laurus123 je to tento make up tekuty. Ma uv faktor je vynikajuci na leto alebo aj v zime ak chodis k moru/solarko lebo je o nieco tmavsi pre svetlu plet. Este aj ten najsvetlejsi z nich je dost tmavy ale ja ho pouzivam aj teraz hoci som bleda. Zosvetlujem to bielym korektorom.
http://www.parfums.sk/vichy/dermablend-tekuty-m...
Z takych 20eurovych makeupov je toto top. Ale len ten dermablend. Ine od vichi su menej krycie.

lenulienka86
5. nov 2015

@laurus123 joj a duac som mala a nix. Mne ani mrtve more na akne nepomohlo. Jedine co sa zmenilo je ze zrazu mi zmizli z dekoltu. Ale to sa zacalo stracat uz predtym nez som brala roaccutane. Proste cely gympel a celu vysku som si ani vystrih dat nemohla a potom to odislo. Na tvari a krku mi ostali. Ale je to lepsie nez v 18tke. A nic s tym nerobim. Mala som take obdobie pred troma rokmi ze sme vela cestovali v zime ku moru a to mi zlwpsovalo kozu. Cca kazde 3mes pri mori. Bola hneda pokozka krajsia a aj tvar lepsie vyzerala. Ja mam atopicky ekzem a mam to vlastne aj na tvari. Extremne suchu pokozku a pod nou mastnu. Kazda vyrazka sa mi lupe ani vytlacat nemusim sama vyschne a fliacik jak modrina. Brala som vsetky mozne lieky na akne od koznej za tych 15rokov ;)

zuzupanda
10. nov 2015

pisem len pre info, kedze tu vidim reakcie, ake je to svinstvo, co hrozi a ako sa to vrati. urcite, su aj take pripady a ludia sa vacsinou postazuju ako pochvalia 🙂 takze asi takto... baby, ktore sa netrapite so zapalenym ksichtom dlhe, dlhe a dlhe roky, chapem, nesli by ste do toho. a nemyslim vyrazky, ktore prekryjete make-upom. my ostatni by sme do toho isli v pohode. moja skusenost je taka, ze ja trubka som zacala brat curacne v 30-tke, lebo som sa bala vedlajsich ucinkov. moja chyba...
ano, mala som vysusene pery, mne sa dokonca 2x cele zapalili a doslova obsypali hnusnymi vodovymi pluzgiermi. to bolo na zaciatku liecby. teraz som 7 mesiacov po vysadeni (brala som 8 mesiacov 40 mg, stale rovnaku davku) a tvar je cista, postupne sa vyhladzuju jazvicky, ktore som vobec nemusela mat, keby necakam.
a vysledok preventivky? kedze to vraj strasne zatazuje organizmus, nici a podobne? ak ste zdrave, tak je to zataz, ale organizmus sa s tym vysporiada. ja mam momentalne krvne testy tak ukazkove, ze doktorka nechapala, ako je to mozne. vzdy som mala cholesterol a triacylglyceridy mierne nad normou, co ma zase az tak netrapilo, ale teraz je to vsetko uplne v ramci ocakavanych hodnot. a ked som jej povedala, co som brala, tak dala spravit vsetko, co sa z krvi spravit dalo.
cize ak sa akne vrati mne, jednoznacne pojdem do toho este raz. a prestala by som to brat, keby sa mi nejake vedlajsie ucinky aj naozaj prejavia. nebudem zo seba zhrozena len preto, lebo idem vedome brat hnusne lieky. kopu ineho svinstva do seba dostavame obycajnou stravou, toto je uz len taky bonus. takze baby, liecte sa a drzim palce, aby stacila jedna davka 🙂

lenulienka86
10. nov 2015

@zuzupanda vsak ano. Ja som to nazvala svinstvom lebo atopika 40mg odrovna. Myslim ked na extremne vysusenu kozu prasknes curacne tak mas miesto puer zivinu. Tak som to mala prve tri dni. Potom som znizila na 10mg denne a stacilo to. Tiez mam v pazi ze co pecen kym som zdrava. Len ta koza. Vacsina akneriek ma mastnu kozu ale ja atopicku a napriek tomu v nej akne. Samozrejme nie bulvy ani cysty ale zapalene som tiez mala. Mne tiez vtedy docasne velmi pomohol... az na tie skvrny pigmenrove ktorych som sa nezbavila. Podla mna by ho mali brat len taki co to akne maju navrete pod kozou hrbolate.

lilly224
10. nov 2015

Ja som začala brať tieto lieky asi niečo pred 2 týždňami 🙂 ale necítila som sa dobre cítila som sa slabá a krútila sa mi hlava... tak som ich prestala užívať asi 4 dni som ich nebrala... poradila som sa s lekárkou a predpísala mi slabšiu dávku aby som brala lieky len každý druhý deň ale som rozhodnutá že lieky už ďalej užívať nechcem... je možné prestať tieto lieky užívať okamžite alebo je potrebné ich vysadiť postupne? 🙂

zuzupanda
11. nov 2015

@lenulienka86 presne preto som pisala, ze kym je clovek zdravy. atopici maju s kozou dost problemov aj bez takychto liekov. ja som mala stastie aj na lekarku. roaccutanom (curacne, aknenormin...) lieci odkedy je na slovenskom trhu, cize za tie roky jej preslo rukami naozaj vela ludi. vobec nestresovala s vedlajsimi ucinkami, povedala mi, aby som fungovala tak, ako doteraz a nakupila vela balzamov na pery. dokonca mi povedala, ze ak nechcem (lebo z odberu krvi mam panicky strach 🙂), tak ani nemusim chodit na odbery kazdy mesiac. ze nech pridem, keby som mala pocit, ze sa necitim dobre. cestne priznavam, ze som isla raz.. zle som sa sice necitila, ale nejako som nedopatrenim pozila podstatne viac alkoholu, ako by som mala a pre istotu som si chcela overit pecenove testy. vsetko v norme 🙂
ja som to napisala hlavne kvoli tomu, aby sa ludia nezlakli toho pribaloveho letaku a negativnych reakcii. lebo presne kvoli takym som ja cakala a odhodlala sa na to az 10 rokov po tom, co mi lekarka toto odporucila prvykrat. a po 18 rokoch masticiek a vodiciek, z coho posledne stadium boli podkozne cysty, mam konecne cistu plet. stacilo 8 mesiacov a 3000 balzamov na pery, z ktorych aj tak vlastne nic poriadne nefungovalo :D

lenulienka86
11. nov 2015

@zuzupanda lenze tym ktorym sa to vrati.. tak co? Neda sa byt na tom non stop.

lilly224
12. nov 2015

Prosím poradí mi niekto? 🙂 čo si o tom myslíte je to možné ukončiť okamžite? 🙂

lenulienka86
12. nov 2015

@lilly224 jasne ze je mozes vysadit. Poslednu tabletku som vzala a bola jednoducho posledna.

laurus123
16. nov 2015

@lenulienka86 no s tym duacom to bolo len take zdanie lebo mi to najprv vysusilo tie vyrazky ale po troch tyzdnovh davania si to musim povedat ze tvar je asi rovnako katastroficka nez zacatim s tym cize uz naozaj neviem.sucha tvar a medzitym vyrazka na vyrazke.no hroza

lenulienka86
16. nov 2015

@laurus123 zameraj sa na hladanie silneho make upu. A daj roaccutane a mas pol roka peknu plet. Potom sa to pomaly vrati. Make up Maskerov filmovych hviezd to spravi. Mne staci ten vichi ale ako som spominala je na opalenu plet.

laurus123
16. nov 2015

@lenulienka86 Nonlenze ja som brala uz tri razy a vzdy sa to vratilo v takej istej podobe :/ ten makeup pozriem dakujem 🙂

dezzy
21. nov 2015
zuzi8156
15. dec 2015

@laurus123 Ahoj, ja som sa tiez dala na liecbu Aknenorminom druhy krat. Velke akne sa vratilo v priebehu troch mesiacov tak asi 2, 5 roka po ukonceni liecby. Ale mam z toho strach. Po prvej liecbe sa mi akoby oslabila koza a bojim sa, ze sa to po druhej este zhorsi. Ako to bolo u teba po druhej liecbe? Nemala si problem?

malabiba
4. jan 2016

@livi mala si niekedy silné cystické akné, nielen tvár, ale aj ramená, chrbát? zanechávalo ti to jazvy a bála si sa pozrieť ľuďom do očí?....nie?....tak načo tvoj komentár?

ektomorf
16. jan 2016

keby niekomu zbyl, kupím. ektomorf007@gmail.com

lenulienka86
24. jan 2016

Dievcata s akne aky make up pouzivate? Ja momentalne loreal /10e/ miesam s vichy /20e/ kedze vichy robi dermablendy velmi tmave. Tieto make upy dobre kryju akne. Loreal aj dost vysusuje plet. To ocenia skor tie s mastnou pletou. Co je este dobre? Ja sa v ton nevyznam kedze uz tisic rokov pouzivam len dermablend od vichy. Akurat ze tento rok som nebola v zime pri mori tak som potrebovala najst nieco svetle.

luky333
6. feb 2016

caute je tu niekto kto bral roacoutane a pocas uzivania sa mu vyhodili neprijemne podkozne vyrazky ktore nechceli dlho zmiznut ? nakolko ja som na tom tak a dost sa bojim ze to nezmizne ani po liecbe nakolko ich mam aj 2 mesiace niektore a neak sa to nezlepsuje vdaka za postrehy

lenulienka86
16. feb 2016

Dievcata... celkom fajn krem od koznej. Po tyzdni vidim zlepsenie. Acnatac.

misskadmil
24. feb 2016

No ja len ak niekto chce vedieť či to funguje. Tak ano funguje. Vedlajšie účinky ? U mna len vysušená koza. Ale to je hlavne moja chyba lebo som lenivá sa kreovať. Inak ďakujem ze som sa na to ročnom váhaní a googleni do toho išla.

lenulienka86
24. feb 2016

@misskadmil a kolko rokov si uz od toho? Lebo ja tri ale uz po 2 sa to vratilo. Nie az v takej miere ale vratilo.

misskadmil
25. feb 2016

@lenulienka86 no ja som tesne po liečbe tak uvidíme. Ale verím tomu ze to bude fajn. Mne o lieku povedala kolegyňa ktorá ma 28 rokov a roaccutane brala v 18 tich. Pleť ma do dnes jak bábätko. Tak uvidíme. Kožný mi tiež vravel ze občas sa to vráti ale ze je to len malé %. Tak pevne verím a dúfam ze budem ta ktorej sa to nevráti. Momentálne je to krásny pocit ist z domu v klude aj bez makeup-u a nezobudzat sa s boľavou červenou tvárou.

luky333
26. feb 2016

prave ze mne kozna povedala ze je asi 25% moznost ze sa mi to po vyadeni roa udrzi v dobrom stave tak velmi dufam ze sa myli 😀

muguet
26. feb 2016

Ja som brala asi v 17 mám 23. Vyrážka sa mi sem tam vyhodí ale určite sa mi nevrátilo akné v takom rozsahu ako som mala kedysi.