Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

herminecek
25. jan 2010

to beruska121: Kolik beres denne mg??? Ja beru 40mg a beru to 3mesice a 19dni. Taky zatim zadna slava. Ale uz jde videt pokrok. Ale mam stale podkozni hrbolky. Ale nejake hrce se mi nedelaji. Potiram si to ichtoxylovou masti takze ten hnis rychle vyleze. A nemusi se do toho moc zasahovat coz je dobre. Jinak lidi pouzivam Netresk prirodni na cervenavost. A celkem to pomaha tak zkuste. Vsem good luck.

herminecek
25. jan 2010

To snad ani neni mozne to brat 10mesicu to mas nejake fakt moc silne akne ne.?

auryn
25. jan 2010

a po liecbe kolko sa nemozem opalovat?? hm? to je aj mozne beruska, ze 10 mesiacov to brat? vsak by ma trafilo... ☹ vobec neviem, kolko ho budem brat ja..ale dufam, ze uz nie dlho..beriem ho 3 mesiace a pol asi..dufam, ze dlhsie ako dalsie 3 mesiace nebudem musiet brat.. ja uz nemam na tvari v podstate ziadne akne. 😉 sem tam sa mi urobi nejaka malinka vyrazka..akurat tie cervene flaky a jazvy mi zostali... 😖 ale tak co narobis..

auryn
25. jan 2010

a herminecek- ten Netresk, to je nejaky krem? je to dostat v lekarni? na cervenatost si pisal a odstrani to aj tie cervene flaky po vyrazkach?

modrykonicek
25. jan 2010

Zdravim vas 🙂 Tuto diskusii sledujem uz nejaky cas a konecne som sa rozhodol registrovat . Takze na zaciatku som bral Aknenormin po 20 mg (zdalo sa mi malo) nejaky cas . Uz neviem presne kolko a vybral som 1500 mg . Nastala chvilu pauza kvoli tomu ,ze som dlhsi cas nemohol navstivit doktorku (par tyzdnov) . Teraz berem po 30 mg a dnesnym dnom som prekrocil hranicu 2000 mg 🙂 . Celo mam uz uplne ciste ,na brade par malych fliackov .Cize s bradou a celom som absolutne spokojny . Viac ma trapia licka 🙂 Prave mam uz bez akne ,ale trocha dost flakate 😀 Natieram si ho nejakym bieliacim kremom od koznej ..tusim pomaha . Dostali ste aj vy nieco takeho? Udajne je na noc ,ale ja ho berem aj cez den . Lava strana nema skoro ziadny flacik ,no mam na nej este kusok podkozneho .. teda neviem ci to je podkozak 😀 Preto ma neboli ,neni tvrdy ,ale skratka tam mam taky pasik navretejsi 😒 A zda sa mi ,ze uz pomaly mizne . Drzme si palce! 🙂 😀 Priebezne budem prispievat ako moja "kura" pokracuje .Bye bye 😝

herminecek
25. jan 2010

to auryn. Nene ten netresk je rostlina. Matka ju nekde koupila. Da se koupit v kvetinarstvi.Je to dobra vec a hlavne prirodni. Nema zadne vedlejsi ucinky. Me to celkem pomaha ale mam to porad cervene ale uz ne tak moc. 10mesicu to fakt nechapu jak nekdo muze brat. To musis brat 10mg ne? To neni ani mozne. Ja tipuju to budu brat jeste 3mesice. Zatim jako mam tam toho jeste dost,po tech 3mesicich a 19dnech. Mam to hodne podkozni takze se to dere na povrch. Tedka mam prazdniny tak 2tydny pobudu doma a doufam ze se to zase zlepsi. Jinak si myslim ze tech 40mg je dostatecne. Jinak zkuste na bile pupinky ichtoxylovou mast ona to ten hnis uplne vytahne... a kuze se tak moc nedrazdi. Ale uz chcu mit klid ze ale stale ne a ne. Musim byt trpelivy.

herminecek
25. jan 2010

Tu je neco o tom netresku: http://www.fiftyfifty.cz/Netresk-skvely-lek-na-...

Jinak jsem rad ze aspon nemam jizvy. Ale kua me tak ser....ou ty podkozni. Fakt me to stve. Nevymeni nekdo fotky? Poslete obratem poslu taky. Hermiiik@seznam.cz

auryn
25. jan 2010

herminecek- ten netresk, to je tusim nasla skalna ruza.. 😀 mam taky dojem...no, ja uz asi tak mesiac nemam tie podkozne vyrazky..chvalabohu, som si myslela, ze sa toho nezbavim..a teraz nemam ziadne ani biele.. 😉 hadam uz mat ani nebudem..ale jazvy mam este z davnejsieho obdobia, mam taku strasne citlivu plet, ze takmer po kazdej vyrazke mi zostane jazvicka.. ☹ co uz, na jesen pojdem na chemicky peeling a zbavim sa aj tych fliackov (ak ich este budem mat) a aj jazviciek..🙂 inak, rada by som videla tvoju formu akne. ale nemam ziadnu svoju fotku, v svojom zlom stave, tak ak ti nevadi, ze ti neposlem svoju obratom, tak kludne posli na mail: Nellinka11@azet.sk....

herminecek
25. jan 2010

Fotky mas na mejlu.

beruska121
25. jan 2010

no ja som prve dva mesiace brala 30mg denne.. teraz treti mesiac som dobrala 40mg a tento stvrty som tiez zacala so 40mg dene.. mam to brat do konca jula cize je to presne 9 mesiacov , tabletky som zacala brat 24 oktobra.. vysledok zatial ze sa nelesknem ako volakedy ale podkozne blbosti sa mi stale robia ( a napriklad tie som pred tym az tak nemala).. a tie podkozne mi tazko vyzrievaju niekedy vobec.. nodost som si do toho rypala ale teraz sa snazim kusok kludnit ..mozno preto sa mi to nezlepsovalo..stale nemozem povedat ze nemam vyrazky :((( takze modlim sa 🙂 ze mozno uz tento mesiac sa to kusok precisti , inak tie hrbolce sa mi robia len na licach celo mam ciste aj bradu..coze tvori sa mi to len po bokoch tvare na licach..inak nemam vobec suchu plet . mam ju taku normalnu , jedine pery mavam suchsie ovsem ak si ich zabudnem natriet cize ani s tymi nemam problem kedze ich mam nonstop natrete..a este sem tam ekzemy na rukach a padaju mi trosku vlasy
a tych 9 mesiacov co to mam brat .. tak doktorka mi povedala ak by sa mi to nejak uplne nevycistilo tak je mozne ze mi to este potiahne o mesiac viac ,,, inak ked som zacinala brat roaccutane nemala som silnu formu akne , ani teraz ju zase az taku nemam ale prvy mesiac prislo to zhorsenie strasne , a vlastne bojujem s tym az dodnes

beruska121
25. jan 2010

inak Auryn to by som aj ja chcela vediet ze po akej dobe sa mozem opalovat dufam ze po mesiaci hej :D lebo sa chystam ku moru v septembri kedze v july nebudem moct :(( a pravdepodobne ani v auguste waa

modrykonicek
25. jan 2010

Nechapem jak beruska121 moze mat take problemy .Beries celkom velke davky uz 3. mesiac a stale nevidno moc vysledky? Asi ten roa posobi na kazdu plet inak alebo si mala dost tazku forbu akne 😒

herminecek
25. jan 2010

beruska121: 10Mesicu blbost!!! Tvoje doktorka musi byt sprominutim krava jak cert. Tohle nechapu. Ja taky nemel tezkou formu. Mel jsem to na jedne strane ted to mam i na druhe. Leze to vse ven s pokozky. Kdybys to brala 10mesicu tak plet budes mit 2krat komplet sloupanou. A ekzemy budes mit vsude. Proste hlupa doktorka. Maximalne to budes brat tipujem 7mesicu vic ani tuk!

modrykonicek
25. jan 2010

herminecek : ide o to ,aby si vybral na 1 kg svojej vaky 90-120 mg ...cize beruska121: to s tymi 10 mesiacmi prehana alebo musi mat tak 200kg 😠

herminecek
25. jan 2010

to modrykonicek : Presne tak. A nebo az doktorka pozna ze na tvari neni absolutne nic. A ze se kuze dostatecne obnovila. To by mel stacit cyklus 6mesicu. Ja si to pohlidam. Budu to brat az to budu mit ciste jak prdelku. Ale to si jeste asi pockam. ☹

beruska121
25. jan 2010

no nemala som tazku formu mala som lahku az mozno strednu formu , ale ako som to zacala brat vsetko sa mi zacalo zapalovat a robit hrce...aaa tak doktorka povedala ze poklym ju nebudem mat uplne cistu tak to budem brat dovtedy hadam by ma nenechala s drbakmi na tvari potom by som brala ten roaccutane na tri veci ...
a mam 50 kg, nechcela mi zvysovat ale ked videla ze po2 mesiacoch nemam zlepsenie z tych 30 mg tak mi zvysila..samozrejme ze davka pojde postupne dole, ale najrpv sa mi to musi zaCAT CISTIT .. akoze momentalne to mam celkom fajn mam na tvari jeden hrbolec a potom asi take 3 male ... ale neidem si uz do toho rypat hadam mi to same nejak zmizne.. kamartka ma inak tiez 6 mesiacov cyklus ale brala 40mg od zaciatku a to ma tak isto kil co ja... lenze ta uz teraz nema vyrazky ziadne na tvari ,po 2mesiacoch ..ja hovorim o 9tich mesiacoch ... ze budem brat 10 mesiacov by bolo len ak kebyze sa nic s tym nerobi ,...a ked si pozriete chlapci historiu nie som jedina co berie roaccutane 9 mesiacov ;)))

modrykonicek
25. jan 2010

beruska121 : historiu mam precitanu absolutne celu 😀 to mi ver 😀 a 9 mesiacov sa to bere..ved jasne ..ale mensie davky .. ty beruska s 30mg denne a 9 mesiacoch by si vybrala 10800 mg ..co je dvojnasobne viac ako tvoja vaha moze zvladnut 🙂 neviem co ti to moze s organizmom porobit ,ale lahko sa dostanes do nemocnice 😉 to ta nestrasim ,eln vysvetllujem

herminecek
25. jan 2010

to modrykonicek: Svata pravda.... Ja beru 40mg. Prni mesic sem bral 10dni 10mg 10dni 20mg 10dni 30mg. a pak 2 mesice 30mg. tedka beru 4mesic 40mg. Mam 78kg. A ta davka co beru je celkem malo na moji vahu. Ale ja hodne sportuju. A myslim ze mi to bude dostatecne stacit. I kdyz nevyberu komunativni davku tak se k ni aspon budu snazit co nejvice priblizit. modrykonicek co myslis bude to stacit? Dik

modrykonicek
25. jan 2010

herminecek: vidis som sa chcel spytat ..ide ti dokopy sportovanie a aknenormin? mna totiz casto boli hlava,klby,hlavne nohy a tak 🙂 teda ,nestazujem sa..aspon viem,ze to funguje ,ale predsa ..ked bude teplejsie rad by som zas navstevoval posilku ..teplejsie pocasie myslim aby nebolo -12 *c ako teraz 😀 tych 10-15 by uz bolo fajn 🙄

herminecek
25. jan 2010

to modrykonicek: Hej makam 6x tydne. Hraju celkem vysokou soutez. A zatim pohodka. Jen sem vice unaveny. Ale jinak se to da. Jinak jak skoncim lecbu taky chci chodit do fitka. Chci to skloubit s florbalem tak 6x tydne florba a 3x tydne fitko. Tak uvidime. Jinak co rikas na moje davkovani? Bude to stacit? Dikes

modrykonicek
25. jan 2010

A ake mas davkovanie a vahu? 🙂

beruska121
25. jan 2010

noo tak samozrejme ze nebudem brat 9 mesiacov take vysoke davky ... ale prve mesiace mozno prvych 5-6 mesiacov a potom pojdem dole to mi povedala aj doktorka , kebyze sa mi nieco stane tak vam napisem 🙂

herminecek
25. jan 2010

o prispevek vise.... 78kg 40mg... ale precti si to o prispevek vise

modrykonicek
25. jan 2010

No skus si teda vypocitat na svoju vahu 1kg - 90-120 mg ci ti to vyjde spravne 🙂 Ale myslim ,ze tvoja kozna vie co robi 😉

rainee
26. jan 2010

ja som ho brala vyse pol roka, vobec mi nepomohol, prave naopak mala som este horsiu, suchu a vysupanu pokozku, ma aj dost inych neziaducich ucinkov, takze pre mna nanic liek. 😝

lucyy01
26. jan 2010

modrykonicek, herminecek, podla mna je to uplne normalne ze ma brat beruska az 9 mesiacov..keby si si naozaj precital vsetko, tak niektori brali roa aj 1 rok, dokonce vyse roka!! moja mamina brala roa tristvrte roka tiez..a na 1.kg sa ma vybrat 120-150mg. Podla mna jej doktorka si to dobre premyslela, nevysadi jej to kym to nebude na 100% a urcite je to lepsie ako by sa to ma potom vratit..ked budu dobre vysledky krvi tak preco nie? 😉

herminecek
26. jan 2010

luccy01: Klidne at to bere. Ale neni to pro telo vubec dobre. 10mesicu je opravdu zbytecnych. Mam vse pozjistovane o odborniku tak nevim no... A vic jak rok? To uz je fakt moc 😀

modrykonicek
26. jan 2010

rainee: tak v tvojom ti akne nevytvaral maz alebo nieco ine ..aknenormin pomoze kazdemu ak bere spravne davky na svoju vahu

lucyy01: lebo na svoju vahu nemozes naraz vybrat dvojnasobnu gramaz ..vies aka je to zataz na pecen? a ma sa brat 90-120 ziadnych 120-150 = to je hlupost ..precitaj si znova letak 😉

lucyy01
26. jan 2010

Hermincek, moze to byt aj viac ako rok, ked su nizsie davky. 😉
Modrykonicek, praveze to som si precitala v letaku 😉 tak potom ako to je ked v jednom letaku pisu tak a v druhom tak? 😠 ano, urcite je to zataz na pecen, ale beruske to bude doktorka ku koncu znizovat, ako napisala..takze nevyberie spolu tak vela mg aj ked to bude dlho brat 😉 moj nazor 🙂

beruska121
26. jan 2010

inak neviete co je dobre na regeneraciu pecene ?? ked sa uz dopujem tolkymi liekami okrem roaccutanu aj antikou...nejaka ocista 🙂)) mala by som zacat asi lebo o necele dva mesiace idem na krv ku gynekologovi :D tak aby ich tam nevystrelo