Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

romec
10. jún 2010

na fliacky je najlepsie slnko 😉 ....aspon ja som nic na flaky nepouzival

iguanna
10. jún 2010

modrykonicek: no bohužiaľ, tak dlho to trvalo, a to od začiatku beriem tých 60mg...ale to preto, že ja som "špecálny prípad" 😖 atopická koža+nesmiem brať HAK (ktorá značne liečbe pomáha), takže tak...doktorka je zo mňa neštastná, že mám takú blbú kombináciu diagnóz...plus ako ďalšiu diagnózu povedala, že nech sa nečudujem, veď som medička, že pomaly každý druhý medik tak vyzerá 😀 😀 to vieš, stresy v škole a tak...no dajak to prežijem, akurát dnes som bola na čistení (7.v poradí odkedy roa beriem), a už tam toho vraj veľa nieje, tak verím tomu, že snáď sa to stihne za tých 5 týždňov, čo mi ešte ostávajú, krásne vyčistiť a nebudem musieť ísť do ďalšej dávky...lebo...pri suchej atopickej koži brať roa...no to teda nieje sranda s tými ekzémami 😒

iguanna
10. jún 2010

bejush: presne o tých chrastách som hovorila, mne sa tiež "podarilo" si párkrát takto nechtiac vyrobiť krásne rozrytence, vyzerala som jakeby som sa predierala cez húštinu šípových ruží 😀 😀 a kúp si, kúp opaľovák, ja sa poctivo 50tkou natieram,keďže som taká pobledšia 😎

btw, včera som sa učila pol dňa vonku na dvore, sedela som pod slnečníkom, spokojná, že som v tieni...a večer pozerám do zrkadla-normálne ma pripieklo!! 😨 a to som ani nevyliezla spod toho slnečníka... zrejme sa budem musieť aj do tieňa natierať 😅

modrykonicek
10. jún 2010

romec - moja reč 🙂 za tých pár dní čo je teraz konečne slnko sa viditeľnosť fliačikov znížila aspoň o tých 30% 🙂 🙂 super
iguanna - tak to držím palce 😉 vydrž..

mimochodom ste tu niekto vravel o podkožnom "vyberaní" mazu ..ako to funguje? to vás uspia a príde nejaký prístroj, ktorý vám otvorí a zašije kožu jak v scifi alebo čo 😀

pele82
10. jún 2010

@iguanna
ono nieco prepusti aj slnecnik a nieco sa poodraza od zeme a taak .. a pol dna cez sparny den je dost aj na normalnu pokozku pod slnecnikom 😉

beruska121
11. jún 2010

ja som dnes bola na kúpalisku celý deň 🙂)) a pohodička .. sice som kusok cervena ale to preto ze to bolo prvyy krat od septembra a som este aj blondinka 🙂)) jeeej slniecko.. tak dufam ze mi aj tie posledne fliaciky pekne opali 🙂))

erika31
13. jún 2010

ludia mozem po 6tich tyzdnoch po uzivani brat betakaroten???

pele82
15. jún 2010

Ahojte, tak dnes som bol u svojej doktorky a ta mi oznamila ze svoju davku Aknenorminu som si uz vybral ..a teda dalej mi ho uz nebude predpisovat, celkovo podla predpisu vyberiem dennu davku 40mg na 3 mesiacnu liecbu.. to je podla mna malo, kedže mam skoro 80kg. Na pribalovom letaku lieku je najslabsia liecba v trvani 16 tyzdnov a 0,5mg/kg, takze na to aby som vybral najmensi doporucanu davku my aj tak chyba este 1 mesiac... nechapem odkial zobrala tie cisla asi ma problem s matematikou 😠

omarr
15. jún 2010

Tak ja uz mam v sobe 11400mg. A porad to uzivam... Pac jeste akne mam. Kolik mas v sobe ty?

johny007
16. jún 2010

Ahojte . Bol som u kožnej a predpísala mi ROA na posledný mesiac liečby , konečne . A ja veľmi dúfam že sa mi to už nevráti . Dnes začínam užívať posledný 9-ty mesiac . Začal som pri 40mg bo mam 80kg , 6mesiacov som užíval 40mg , 2mesiace 30mg , 3týždne 20mg a posledný týždeň mám užívať len 10mg a potom mám prísť na krvné testy . Krvne testy mi robili pred liečbou a jeden krát počas liečby . Som veľmi zvedavý aké budú výsledky po liečbe . Akné sa mi tvorí už len tak raz za čas , suchých miest mám po menej , hlavne v okolí úst ale i to sa dá vydržať , býval som viac suchšejší. Držte mi všetci palce pri záverečnej etapy . Tvár mam celkom dosť červenú pokial behám po slnku , mal som flaky na krku ale aj tie sú už slabšie . Po akej dlhej dobe po užití lieku môžem ísť na slnko ? Vy čo ste to dobrali tak po dobratí ste ako pokračovali ? Brali ste niečo i po dobratí ?? Alebo aké vitamíny potom užívať ? Na čo si dať pozor ? a podobne . Ďakujem

yade
16. jún 2010

Pele82: A ty už nemáš žiadne vyrážky??? To je teda zaujííímavé, že končíš...Ja to budem brať minimálne 6 mesiacov, ale ak nebudem mať tváričku úplne čistú, tak aj dlhšie...(ak to teda krv dovolí). Ináč kožná spomínala, že jej pacienti to brávajú najkratšie tých 6 mesiacov...a niektorí aj rok--tí s akné najťažšieho kalibru...
(ja mám za sebou teraz skoro 2 mesiace, už mám predpísané lieky na 3. mesiac, 40mg, mám 48kg-2kg som zhodila počas Roa)
Myslím, že ak to teraz skončíš, tak si to bral zbytočne...A nemáš možnosť poradiť sa o tom s inou lekárkou-aby si nemusel odznova prežívať to počiatočné zhoršenie, keď už máš ten úvod za sebou??

pele82
16. jún 2010

@omarr
tak to uz mas v sebe slusnu davku, ja mam zatial 3000 mg ..

pele82
16. jún 2010

@yade
Ahoj, no mne sa zda ze mi to tento posledny tyzden pomalicky zacinalo zaberat, ale moze to byt aj tou zmenou pocasia kedze zacalo svietit slnko. Uplne cistu tvar nemam, to je priskoro, ale podla doktorky je to v norme. Ja s tebou plne suhlasim ze to bolo zbytocne, konecne si telo na liek zacalo zvykat, zhorsenie mam za sebou a zmiernili sa aj vedlajsie ucinky.. ale musim koncit. Dr. mi dala este jednu kontrolu na september, s tym ze ked sa mi to zhorsi budem pokracovat potom po lete. V navode je pisane ze ak sa liecba prerusi je relaps po skonceni leicby skoro isty. Ja si skusim pocas leta zohnat nieco pomimo aby som pokracoval v liecbe a na jesen ju pojdem navstivit .. A co sa tyka pokracovania u inej lekarky, to uz ani neskusam, uz som sa pokusil prejst k inej ale vzdy ked sa dozvedeli o tom ze ma liecila dlhodobo moja kozna, sikovali ma naspat, mal som z toho taky dojem ako by bolo nepisane pravidlo ze pacientov si nekradnu.. A tebe sa ako dari, uz ti to zacina zaberat ? 😉

yade
17. jún 2010

Pele82 - ja som ešte stále bohužiaľ vo fáze zhoršovania, robia sa mi aj veľké podkožné cysty 😖 , ale viem, že bude lepšie 🙂 . Kožná mi chcela pôvodne znížiť dávku-podľa minulého vyjadrenia, ale keď ma videla teraz pred pár dňami, tak mi ju nechala, aby mi to rýchlejšie pomohlo. Tak som rada, lebo ja som sa chystala prosiť ju, aby mi nechala tých 40mg..Chcela tak predtým urobiť kvôli letu.
To je zaujímavé s tými lekármi v meste, kde žiješ...Veď keď nie je niekto spokojný s niekým, kto ho lieči, tak by mal mať právo výberu iného lekára. Tu to tak našťastie nie je a medzi lekármi je skôr zdravá konkurencia ako to nepísané pravidlo, že pacientov si nekradnú.
Asi ti fakt nezostáva nič iné, len aby si si to ošéfoval sám...aj keď tým pádom stratíš nárok na tie odbery medzi jednotlivými mesiacmi....No ale niektorým-čo som čítala tu na fóre, lekári krv brali len na začiatku a na konci liečby, tak to bude určite O.K.aj u teba 🙂 😉

omarr
17. jún 2010

@pele82 Ahoj.Tak to mas pitku doktorku. S takovou bych si mile rad popovidal a udelal bych ji tam takovy bordel ze by se sama divila. Ja vim o tom leku fakt uz hodne. A myslim ze uz aj vim o tom vice nez moje doktorka ktera je taky radne tupa... Reknu ji pridejte mi ona mi prida 😀 Proste vubec nevi,.. Ale ze zacatku lecby vubec nevedela... Byt tebou tak urcite pokracuju v lecbe. Jinak jako to chces vsecko zahodit? Ja jsem skoro uz cisty... moc toho uz nemam. A tech 3000mg je opravdu malo... Kolik ze vazis? Ja planuju ze to vysadim nejak u hodnoty 13200mg... Mam 80kg... Takze 165mg-kg. Krev mam dobrou. Nemam zadne zvyseni hodnot. Jinak jsem si psal stou Rulcovou... Najdete ji na googlu. To je doktorka ktere bych naprosto duveroval,protoze se zajima nekolik let jen o lecbu aknenorminem... A je to prava odbornice. Psal jsem si sni nekolik emailu a rikala mi ze tech 120mg na kilo je malo. A ze ma opravdu velke zkusenosti stim ze hodne lidi mela krasnou tvar vysadili to a vratilo se to. Doporucuje tech 150-180mg.... Pisu jen to co mi napsala. Uz se opravdu tesim nato az to budu mit pekne... A budu si uzivat a tesit se ze zivota. Uz bych si to myslim zaslouzil. A pro vsechny co zacinaji radim,at si nejdrive vsecko o aknenorminu prostuduji,protoze nemusi mit zrovna stesti na dobrou doktorku a muze davat opravdu male davky. To se stalo me 80kg a 10mg. Mozna je to i moje vina ze jsem se o to tak nestaral.... Ale proste jsem vyhodil 4mesice diky moji doktorce ktera je bud hloupa nebo to dela naschval a je tam i moje hloupost ze jsem to nemel nastudovane. Takze at neudelate stejnou chybu jako ja.... A jako kosmetiku vam doporucuji kosmetiku CETAPHIL 😉

erika31
19. jún 2010

prosim vas neviete mi poradit nieco na take tie malicke vyrazky co sa vam spravia z potu a tepla ?

omarr
19. jún 2010

Chtel jsem se jeste zeptat lidi na zkusenost po vysazeni... Jestli vydi nadale zlepsovani pleti. Jak dlouho si asi jeste mazaly pery. Diky moc...

zuzka89
21. jún 2010

no a uz tu pisem zas...a hladam opat nejake rady..uz viac nez tyzden neberiem Roa, pery sa mi spravili (az do krvi sa mi susili), pouzivala som balzam na pery Bioderma..na tvar kremik Cetaphil (s nim som velmi spokojna)..ale pred 3-4 dnami som sa zacala strasne supat na celom tele a niekde mam tu novu kozu velmi jemnucku :P ..v sobotu opat zacinam s Roa, a bojim sa aby sa to viac nezhorsilo..neviete nieco dobre hydratacne na telo..a nieco velmi dobre a kvalitne na suche pery?..na cene vobec nezalezi 🙂 velmi pekne dakujem za rady ;)

yade
21. jún 2010

ahooj Zuzi.
A tá Bioderma - ale nie tá ako balzam, ale v TUBE ti nebola dostačujúca? Lebo mne nepomáhalo nič, len tá. (tá tyčinka ako klasický balzam na pery je na nič)
Táto je dobrá:
http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

ľudia si na fórach na pery veľmi chválili tzv. vajíčko-hojivý "zázrak" z Oriflame (vyskúšané nemám, ale čítala som to vo viacerých diskusiách o Roa)

- a ešte Omarr radil na pery niečo iné, ak sa sem mrkne, nech ti poradí, možno to bude pre teba fajn 😉

na telo používam Excipial Lipolotio na striedačku s Excipial Hydrolotiom ( z lekárne), na umývanie si tiež zabezpeč nejaký sprchový gél na suchú pokožku - ja mám Avene
A mohla by si skúsiť - prípadne ak má niekto skúsenosti tu z fóra, nech podá referencie - ale podľa popisu by mohlo byť dobré aj toto:
http://www.mojalekaren.sk/eucerin-urea-10-telov...

Ty z nás však berieš najvyššiu dávku, takže pery a všetko ostatné ti musí schnúť naozaj poriadne. My sme tu vysušení aj zo 40mg na deň...Čo potom ty.
Tak držím palce, nech sa niečo z týchto mojich alebo iných poradených krémov, tvojej lúpajúcej sa pokožke zavďačí. Pá

omarr
21. jún 2010

to zuzka89: Na pery ti radím tohle http://www.snobs.com.au/wp-content/uploads/2009... Brácha mi to dotáhl z Irska. Nic lepšího sem jěště neobjevil. Tohle je špička! Objednej si to z Lékarny nebo na netu bude eshop🙂

Už se těším až se toho spičenéh... akné zbavím! A až sem konečně přestanu lozit 😀 Všem přeju jen to nejlepší!!!

zuzka89
21. jún 2010

yade : ano presne toto som pouzivala, ale nejako to nepostacovalo :D , kamoska mi odporucila jeleni loj, tak skusim to, a ked nezaberie ani ten tak to co mi odporucil Omarr (mimochodom dakujem mu za rady) 🙂 telove mlieko mam Niveu (ale moc jej neverim, ze zabera) a sprchovy som mala od Johnsonu, ale nemozem sa este sprchovat cela, lebo mam v hrudniku zavedeny kateter (nastastie mi ho idu v stredu vybrat) tak sa neskutocne tesim, ze sa po polroku normalne umyjem :D.. a o tom vajicku som aj ja dost pocula, ale niektori si to az tak nepochvalovali 🙂, ale ved mam rok, mozem skusat a odporucat tiez :D ..potom podam dalsie info..zatial pa a dakujem ;)

iguanna
21. jún 2010

Ahoj Zuzi: mne na ústa nepomáha nič okrem framykoin mastičky (ale tú si často dávať nemôžem) a tak pomedzi to používam kalciovú mastičku...tá je super, na voľný predaj v lekárni...ona v podstate vylieči všetko suché 😝 na kútiky je výborná, tak kľudne skús 😉

penelope2066
23. jún 2010

Ahojte..Posledne 2 mesiace trapia aj mna problemy s pletou ☹(( Obvodna mi brala krv a moc,ci vraj nemam v tele nejaky zapal.Nic.Tak som sla na kozne a tam mi predpisala masticku Skinoren,ale tu ked si dam tak ma to stipe.Hned si to musim zmyt,takze to nepouzivam..V piatok idem k inej koznej ako som bola doteraz a som zvedava co mi povie...Mne sa uz robia po tvari take zapalene vredy a flaky a vyrazky a som z toho zufala ☹((( Tak sa chcem optytat na tento ROA...Len tie vedlajsie ucinky 😒 Ale risknem to,ak mi to ma pomoct...Lebo uz som zufala 😢 😢 😢

kuandbo
24. jún 2010

tiii ktory pouzivaju Cetaphil,tak vy si to jak nanasate?... aa nemate po naneseni taku suchu plet okolo ust aa na liciach? som jediny?!:(

omarr
24. jún 2010

To si po umiti cetaphilem hydratovat kremem cetaphilem🙂

sahara359
26. jún 2010

Ahojte, ja beriem Roaccutane 6 deň, už od 3 dňa som mala lepšiu pleť, póry sa mi stiahli, tvár sa mi o 50% menej mastí a to je ešte len 6 deň, ja neviem či je to zázrak, alebo čo...ale teším sa tomu veľmi... dúfam že to pôjde aj tak ďalej..Mám 20 rokov 55 kg a beriem iba 10 mg ... je to málo? Teraz 17 júla sa chystám na dovolenku k moru, tak budem potrebovať asi krém na opalovanie s najvyšším faktorm A keďže mám svetlú pokožku ešte k tomu som aj blondína, ah je toho veľa naraz..Ja len dúfam , že neprídem odtiaľ flakatá, strašne sa toho obávam, čo by ste mi poradili?? ďakujem za vaše rady 😝

modrykonicek
27. jún 2010

ahojte .. tak som opat tu..nieco cez mesiac po dobrati.. vsetko je fajn..fliacky sa hoja, len jedna vec ma stale stve 😒 na lavom licku som mal pozostatok po podkoznom ..kedysi bol niekolkocentimetrovy a nepekny..uz ho mam na tvari nieco cez rok!! ..postupom casu sa s roa stale mensil, ale potom prisiel nejaky zasek az dodnes..stale je rovnaky..uz nie tak velky to je jasne..oproti tomu skoro nic..ale kusocek este pod tym citim co ma az tak nehneva, ak by nad nim neostal cerveny pasik a dost nepekny, ktory sposobuje zapal toho podkozneho kusku co tam ostal ☹ hrozne ma to stve..neda sa prosim vas nejako mechanicky vybrat? alebo odsat injekciou..neviem ..cokolvek poradte ☹ uz ho tam mam cez rok a stale rovnaky..ani mensi, ani vacsi.. alebo nejaky krem na tazku formu akne co by si aj s podkoznym kusockom vedel poradit? ZA KAZDU RADU DIK 😒

modrykonicek
27. jún 2010

a este by som dodal ..ten kusok podkozneho je v tej kozi tak trocha zamrznuty/zaschnuty ..jednoducho ma to miesto vobec neboli ako to u podkozneho byva.. je proste na urovni, kedy sa nezvacsuje ani nezmensuje ..ako skamenely 😒

hettynka
28. jún 2010

Ajoj 🙂 ... Ja som uzivala roacuttane 8 mesiacov denne 20mg. Pleť mam ako babika 🙂 Teraz ho asi tyzden neberem, dufam, ze sa mi akne uz nikdy neobjavi. Zatial je to ok. Chcem len vsetkym povedat, nech sa neboja tych vedlajsich ucinkov. Je ich na tom letaciku velmi vela! Ja som sa toho tak bala ale bolo to uplne v pohode.Jedine co sa prejvilo su suche pery, obcas zapaleny kutik, sucho v nose, v zime som mala popraskanu kozu na rukach ako keby taky ekzem, ale treba kremovat, male pupaciky na ruke ktore za den zmizli. Ziadne zhorsenie ucenia ani nic podobne, zmaturovala som vyborne takze som toho dokazom 🙂 No ale pribrala som 2 kg, ale uz na tom pracujem 🙂 Neviem ci to bolo z tabletiek, lebo som aj vela papala 🙂 A musela som uzivat antikoncepciu Minervu, kt. som uz aj tak uzivala a ece aj uzivam na akne. Vraj je lepsie uzivat antiku na akne aj po ukonceni liecby, mne to problem nerobi, akurat cem zmenit nejaku "lahsiu" lebo Minerva dost zatazuje organizmus je dost silna na akne. NEVIETE MI NEJAKU PORADIT?Je velmi dolezite nemat ani neplanovat babo !!! AA plet sa mi zacala zlepsovat asi tak po 2 mesiacoch liecby. Zo zaciatku sa trosku zhorsila, nic hrozne. Takze moje skusenosti su vynikajuce 🙂 Mam vacsie sebavedomie,citim sa lepsie a nehanbim sa za svoju plet, vobec nepouzivam make-up 🙂 Je to uzastny pocit o ktorom som donedavna len snivala 🙂 Vobec si plet nemusim ani cistis, ziadne masky, vodicky, nic! Iba hydratacne kremy 🙂 No nie vsetci sme rovnaky , takze je dolezite si tie priznaky zapamatat a sledovat sa a aj spravanie, pre istotu 🙂

hettynka
28. jún 2010

@sahara359
Ahoj, pokial uzivas len 10 mg to vobec nevadi, lekarka ti davku zvysi podla toho ako to budes zvladat a znasat. Ja mam 54kg a brala som denne 20 ale zo zaciatku tiez iba 10 asi prve 3 mesiace. Radim ti, aby si sa kremovala s opalovacim hydratacnym kremom aspon of 30 a po opalovani tiez. Ked sa budes natierat nic tym nepokazis.To je velmi dolezite pocas liecby, inak budes mat suchu popraskanu kozu, ekzemy sa ti mozu urobit a tak. A hlavne pery si natieraj ! Tie byvaju najviac vysusene 🙂 Prajem peknu dovolenku bez starosti 🙂