Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
10. aug 2010

@pele82
Chorvátsko to nebolo, ja som na oveľa nebezpečnejšiu exotiku....(ale teraz som bola iba tu, na rodnej hrude) 🙂 A ako prázdninuješ ty?

modrykonicek
10. aug 2010

koralka11- a co si cakala? 😀 50mg na 60kg? ja ked som bral, vazil som 67 a bral len 30 😝 obcasne 40

bebeke
10. aug 2010

ahojte všetci 🙂 som rada že som našla takéto forum kde sa o tomto lieku dozviem určite viac ako z letáku 🙂 roakutan beriem ešte len piaty den a zatial nepozorujem na sebe žiadne zmeny ani negatívne ani pozitívne...plet som mala veeelmi problematicku asi tri roky dozadu vdaka čomu mám teraz aj malé jazvičky ☹ na ich odstránenie som bola už aj na chemickom peelingu a dokonca aj na velmi drahom laseri vdaka ktorému som týžden nemohla vyjst z domu ale nemám pocit že by mi to nejak pomohlo ☹ tie sú pre mna momentálne vačším problémom ako akné a preto by som bola rada ak ste prišli na niečo čo pomáha na jazvy bola by som vdačná keby ste sa o to so mnou podelili 🙂 akné mám však stále aj ked nie v takej miere ako tých pár rokov dozadu no ale už ma to pekne štve bojim sa dalších jaziev a preto som sa rozhodla pre roakutan...niektoré vaše príspevky ma potešili ako sa vám to zlepšuje a podobne...ale niektoré aj vystrašili 😒 že sa vám to velmi zhoršilo prípadne po liečbe vrátilo akné spat a teraz sa toho celkom obávam a váham či som urobila s týmto liekom dobre 😀 a ešte by som vám chcela poradit ak ste o tom ešte nepočuli používam ichtyové mydlo...zoženiete ho v lekárni,stojí málo a je proti začervenaniu a svrbeniu, síce smrdí ale mohlo by vám pomoct ja som s ním zatial spokojná 🙂 tak sa majte zatial pekne 😵 😵

starka11
11. aug 2010

ahojte, aj ja sa rozhodujem, ze ci ich mam zacat brat. Zacala som sa liecit u koznej Dr. asi pred rokom. Ako prve mi predpisala Duac gel, bol uzasny, hned po prvom mesiaci som videla zlepsenie, brala som ho 4 mesiace, potom som ho vysadila, bo sa nesmie tak dlho brat, doktorka mi potom predpisala differine, ale to uz nebolo ono a sa mi zapalil krk, ale neviem presne, ze ci to bolo z toho. Po mesiaci mi dala Dr. skinoren, no to bolo hrozne, strasne ma stipala tvar a bolo to este horsie. Tak som sa opat vratila k Duac gelu,ale uz to nepomaha.
Beriem asi treti mesiac antikoncepciu a niekedy mam peknu tvar, ale niekedy, ze nevychadzam radsej z domu.
Chcela som sa Vas opytat, ze ako dlho trvalo to zhorsenie pleti pri brani Roaccutanu?
Mam ist o mesiac k doktorke, tak mam este cas na rozmyslanie. Ale asi do toho pojdem, vsak pol roka je nic oprati tomu ako dlho sa s akne trapim.

omarr
12. aug 2010

Ahojte. Tak 14.8 to bude měsíc co jsem Aknenormin vysadil. Tvář je hladká,hebká,čistá,bez jizev!... Ale mám ji ještě flekatou... Jinak pořád mažu Cetaphilem a budu asi do konce života 😉 ... Flíčky postupně blednou ale ještě to je moc čerstvé. Rty už jsou tak o 70% mín suché. Bral jsem to 10měsíců 14000mg.(180mg/kg) Jinak mám ještě červené oči jinak nic... Prostě se těším až zmizí ty fleky a budu nejvíc štastný! Byl stoho psychicky hrozně moc špatný. A závidím těch lidem co jsou po 6měsících čistí... To já to měl v 6měsíci nejhorší. Mě se to měsíc od měsíce zhoršovalo katastrofálně. Až okolo toho 8měsíce to šlo k lepšímu. Doporučuju kupte si kosmetiku CETAPHIL je opravdu nejlepší na trhu. Všem přeju pevné nervy a hodně štěstí!!!

PS:Moje máti mi koupila Mladý ječmen a chlorellu. Prý je to perfektní na akné a na zdravý životní styl. Je to skvělé taky pro sportovce. No už to užívám 3týdny tak pak napíšu jestli to pomohlo. Je to sice drahé ale je to prý nejlepší a každý to chvílí. Tady je odkaz: http://www.zelenepotraviny.com/ Akné jsem měl podkožní.Všechny ložiska jsou venku.Tak doufám že se s akné už nikdy nesetkám protože to je velice nepříjemný a traumatizující zážitek který dokáže člověka změnit. Mějte se a držte se!!!

omarr
12. aug 2010

Jo a mám 80kg... a 18let.

jakub123
12. aug 2010

ahojte, beriem roaccutane uz 8 mesiac a lekarka mi povedala ze ze ak budem potrebovat tabletky ze mi ich predpise, teraz mi dala balenie na 15 dni a uz teraz viem ze si ich vypytam znova sice mi povedala ze to zatazuje pecen ale ja sa strasne bojim toho ze ak prestanem brat tabletky tak sa mi to vrati a to je to najhorsie co by sa mi mohlo stat ked uz som skoro ,,cisty,, aj tak mi ostali hlavne na cele jazvy ktorych sa uz asi nikdy nezbavim mam 17 rokov a uz od 13 bojujem s akne ani som si neuzil toto obdobie pretoze som sa habil chodit von, chodil som iba do skoly a domov, akne je zatial najhorsia vec aka ma mohla stretnut je to strasny pocit ale ak niekto nevie ci ist do toho tak to skuste nic za to nedate 😒

yade
12. aug 2010

@jakub123
A akú dávku berieš pri akej hmotnosti?

jakub123
12. aug 2010

ja neviem aka davka to bola ale najprv som mal 3 krat velke tabletky denne potom som mal 2 krat velke a 1 malu potom 3 male na den a teraz mam 2 male na den

jakub123
12. aug 2010

ta velka je tusim ze 30 g a tam mala 10 g 😖

roche
12. aug 2010

takze za 10 dni koncim 😀 bral som to 4 mesiace aj nejaky ten tyzden, 60 mg na 60kg denne...rapidne zlepsenie asi po 3. mesiaci, teraz uz uplne hladky 🙂) len male fliaciky a mozno estemensie jazvicky mi zostali.ale nevadi, po dvoch mesiacoch solarko, po troch kura s chemickym peelingom a potom uz dufam na mne nebude vobec poznat ze som vobec nejaky ten problem mal 🙂)) konecne!!len v poslednom case byvam nejaky ovela unavenejsi, kazdopadne ludia, nevahajte a chodte do toho, toto jedine vam pomoze, sice ja osobne som toho ani vela neskusal a nemal to az take hrozne, ale chcel som to vyriesit radikalne a rychlo,a podarilo sa.takze vela uspechov!!inak dobre kremy na tvar proti podrazdeniu a aj suchosti su Cetaphil, Lancome (neviem presne ako sa konkretne vola) a aj LaRoche Posay (ale po tom som bol nejaky cas cervensi 🙂

takze starajte sa o seba, vydrzte, a z vysledku budete viac ako spokojni 🙂

sova33
12. aug 2010

@starka11 Ahoj, já jsem brala Roaccutane dvakrát, zhoršení trvalo docela krátce a pak to bylo jen a jen lepší. Nemůžu si na něj stěžovat, ale je fakt, že to je docela silný lék. Musela jsem podepsat papír, že jsem obeznámená s tím, že nesmím otěhotnět a dokonce jsem musela na kontrolu donést aktuální těhotenský test. Ani několik měsíců potom se nesmí otěhotnět. Ale jinak mi opravdu zabral. Dvakrát (ale bylo to s odstupem asi 6-7 let.

bebeke
13. aug 2010

a ešte by som sa chcela spýtať prosim vás ako teraz roche spomínal ten chemický peeling...po akom čase od vysadenia roacutanu sa može ísť na chemický peeling neviete ?

starka11
13. aug 2010

@sova33 Ahoj, dakujem velmi pekne za odpoved, asi do toho pojdem, vsak pol roka to sa da zvladnut, citala som jeden prispevok od jednej baby, ze tento liek je vylucne len pre tazke formy akne, a ze pre cloveka, ktory ma len strednu formu tak sa tento liek nedoporucuje. Tak neviem,ale kozna mi povedala, ze mi ho predpise. A ake neziaduce ucinky si mala?

starka11
13. aug 2010

a aky hydratacny krem ste pouzivali na tvar aj na telo?

omarr
13. aug 2010

starka11: Přečti si diskuzi... Je tam vše. Nejlepší krém na hydrataci a čistění je krém CETAPHIL. Jasně že i na tělo.

starka11
13. aug 2010

@omarr dakujem, kupim si ho,...

matulinka5
14. aug 2010

Ahoj. Mám problém s akné už asi 7 rokov. Mne osobne veľmi pomáha ešte stále Duac gel.
Kožná mi však teraz dala brožúru na Aknenormin. Bojím sa nežiadúcich účinkov, lebo som dosť citlivá.
Tento Roaccutanom vyzerá ale lepšie. Stále však ide o dosť brutálnu chémiu. Hm, môj názor.

starka11
14. aug 2010

@matulinka5 ahoj no aj ja sa uz tak dlho s tym trapim, ale som sa uz rozhodla, ze si ich dam predpisat...a uvidim, ale snad to pomoze, drzim palceky

omarr
14. aug 2010

Aknenormin,Roaccutane,Accutane atd... Je vše to samé... Jen od jiné firmy. Podle posledních vědeckých výzkůmů má Aknenormin nejlepší snášenlivost na citlovou kůži. Ale nevím co je na tom pravdy...

qwerttyna
15. aug 2010

Zdravím. Na internete som si hľadala nejaké informácie o Roaccutane. Čítala som, že zvyšuje cholesterol. Chcela by som sa opýtať či by mi lekár predpísal Roaccutane aj keď mám trošku vysoký cholesterol? 😖 Je ešte v norme, ale ja budem mať vyšší cholesterol stále, lebo mám problémy so štítnou žľazou. 😔

omarr
18. aug 2010

Doporučuju http://www.zelenepotraviny.com/ Jsem asi měsíc po dobrání... A už měsíc užívám Chlorellu a Mladý ječmen. Má to prý dobré výsledky na akné a dalších milion věcí. http://www.zelenepotraviny.com/kdyz-akne-nas-zi...
Chci mít takovou menší pojistku... Jinak měl někdo po léčbě červené fleky? Kdy tak zmizí? Nechci čekat 6měsíců...Ale asi budu muset než se ta podělaná tvář zregeneruje....

misho678
18. aug 2010

@qwerttyna Ja som mal zvýšený bilirubín a doktor mi ho nepredpísal ...ono ked ti bude brať krv tak tam uvidí hodnoty cholesterolu,bilirubínu a ešte niečoho.. ale podla mna všetko zavísi od doktora lebo napríklad samizda yade ma tiež zvýšený bilirubín a jej to predpísal, mne povedal že nech nad tým ani neuvažujem

bebeke
21. aug 2010

@omarr prosím ťa a myslíš že ten ječmen možem užívať aj počas užívania roacutanu ?

omarr
21. aug 2010

bebeke : Jo můžeš. Já udělal chybu že jsem to nevěděl dříve. Určitě to užívej.

daydreamer
21. aug 2010

čaute ľudia. Takže. Ja s akne bojujem už od 12tich myslim a teraz mam 16 a pol. A asi polroka som na seba musela davať lebo kopu aknekoloru, lebo to bolo niečo hrozne. Inak si myslím, že nemám ťažkú formu, žiadne uhry alebo neviem čo. Samozrejme, už mam asi všetky mastičky od kožnej odskušane a stačilo mi to až do istej doby no:P Tak som sa rozhodla pre ten Aknenormin a už ho mam aj predpisany a teraz čakam až vysadim antibiotika, keďže som bola tak trochu chorá. Lenže ja som z niektorych vašich komentarov v strese:D fakt, hrozne čo sa mi môže stať, aj ked ja som si cely ten letak preštudovala nie len raz a tie vedľajšie učinky vyzneli občas až zabavne (trochu čierny humor:D) ale už som to podpisala, rozhodnuta a povzbudena par komentmi na inej stranke isť do toho... ale teraz neviem či mi to vypadavanie vlasov a ostatne stoji za to, keďže (zrazu) sa mi to zlepšilo tak, že to vyzera ako keby som žiadne akne nemala:D (asi to slnko a sem tam eclaran) . tak neviem čo teraz:( začať brať či nie. už ho stači len vybrať z lekarne... och, poradte prosim:D zblaznim sa. nechcem si dodrbať zdravie, ale nechcem mať ani akne.
a chcem sa opytať či si možem počas liečby davať nejake ine mastičky napriklad ten eclaran..? aa či sa môžem maľovať samozrejme:D
a zmizne mi aj akne na chrbate a dekolte?
vopred veľke dík🙂
Och, smiešne ako sa človek dokaže rozpisať o vlastnom ksichte:DD

fredka23
22. aug 2010

Cavte baby. Chcela by som sa vas, ktore ste mali alebo mate roacutane, opytat, ake testy sa robia, kolko sa plati, berie sa na to antikoncepcia, skratka vsetko co sa deje pocas liecby? Bo s akne uz bojujem 5 rokov a striedavo oblacno, vyskusala som vsetko co ma kozna v repertoari aj vsetky kozmeticke znacky, preto o tomto lieku uvazujem a chcela by som sa dozvediet co najviac nie pisane omacky nabyflene lekarmi, ale od Vas , ktore s tym mate skusenosti. . Bola by som Vam velmi vdacna za info

brankac
22. aug 2010

ja som bral roaccutane par tyzdnov, akne to vyriesilo skvele a chytil som, pravdepdoobne z neho, chronicky zapal criev crohnovu chorobu, ktoru budem mat do konca zivota... vrele odporucam zvazit uzivanie tejto ucinnej latky. pre dalsie info pokojne napiste.

modrykonicek
22. aug 2010

brankac: si ojedinela zalezitost..jedna zo sto tisic 😉 nestras prosim druhych..mne roa zmenil zivot k lepsiemu 🙂 po par mesiacoch plet 90% lepsia

mondrejc
23. aug 2010

Ahojte, pridam aj ja kusok k tejto teme. Mam 33 rokov a ja som Roaccutane douzivala v juni 2010 - (7 mesiacov) 40mg denne. Moje akne nebolo az tak viditelne na tvari ci tele, ale mala som silne akne vo vlasoch.
Pocas liecby mozem povedat, ze som mala tieto neziaduce ucinky - prve 3 mesiace - suche pery a kozu (rovnako citlivu na kazde poskriabnutie) - lenze kedze som sa desila tej suchosti tak hned od prveho dna som sa extremne premastovala - telo, tvar, pery - leskla som sa ako vianocna gula, ale zabranila som tym tomu, aby sa vytvorili kutiky na ustach a aby sa mi nestrhla cela koza na jeden x - co je dost neprijemne. Asi po 2 hom mesiaci som zistila, ze sa stal zazrak a vlasy som si nemusela umyvat kazdy den, ale len 1x za tyzden a aj to len preto, ze som si myslela, ze uz by sa aj patrilo, nie preto, ze by som mala mastnme vlasy -UZASNY pocit. 4-6 mesiac - stale suche pery, kde tu sa mi osupala koza,ale ziadne akne - nikde ani kusok pupaka, vlasy v perfektnom stave, koza o par rokov mladsia - to myslim vazne, vsetko super napredovalo. 6 - 7 mesiac - pery suche, ale kedze boli dost premastene, rovnako aj koza dalo sa to uplne bez problemov zvladat. Co ma vsak soklo, bola silna depresia, ktora ma z nicoho nic pritlacila k zemi. Musela som si dokonca vziat par dni volna, nebola som v stave vyjst z domu a zacali mi padat vlasy a padaju stale. Ked sa to uz tazko zvladalo, zavolala som doktorke a spytala sa, ci je mozne ukoncit liecbu - naozaj som sa necitila dobre, takze prepocitala tie svoje tabulky a povedala, ze uz som za nejakou fazou a teda staci ked doberiem ten posledny mesiac a malo by to byt OK. Dala som si po ukonceni urobit krvny obraz - mam zvysene tuky (treba trochu diety) a stale mi padaju tie vlasy - velke chumace (takze som si uz zabezpecila nejaky dalsi vitaminovy doplnok, ale nepomaha zial).
Co ma ale prekvapuje, ze teraz po 2 mesiacoch presne od ukoncenia liecby sa mi vo vlasoch zacinaju tvorit male pupaky. A uz si musim umyvat vlasy kazde 3 dni. Zacinam sa desit toho, ze by sa mi akne vratilo a tak rychlo. Podla informacie, kedze moje akne nebolo az take silne, po tejto liecbe by som uz nikdy nemala mat problemy, resp. ak by sa vratili tak by som este kratkodobe mala uzivat liek, aby sa to napravilo - no a toho sa obavam tiez. Takze v septembri sa mi doktorka vrati z dovolenky a uvidime aky bude ortiel. Pretoze ja nechcem pupaky a nechcem uz brat tento liek a casom chcem mat deti, takze si potrebujem co najviac vycistit telo. Zaverom, nemozem povedat, ze tento liek je zly a myslim, ze pomaha - je to sice tazke svinstvo chemicke 🙂, ale potom sa clovek citi omnoho lepsie (toto vravim na zaklade skusenosti mojich znamych, ciastocne aj mna). Ja len pevne verim, ze mne sa to nevrati a tiez budem nasledujuce roky spokojna. Dufam. Keby ste potrebovali nejake dalsie detaily. kludne sa ozvite na mail.