Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
22. máj 2012

No a tak po mesiaci aj pol prišlo aj to mierne zhoršenie. Už som nemal na tváry ani jednu vyrážku , teraz sa mi neakych 5 spravilo . Dufam ze tak skoro ako sa objavili aj zmiznú

geneo
22. máj 2012

@aspinka klasicka reakcia nasich doktorov. treba vymenit doktora 🙂

sypac077
22. máj 2012

@slovacisko112 nenatrel si sa pred tym nejakym kremom ( nejaky mastnejsi hydratacny) mne to jeden sposobil

slovacisko112
22. máj 2012

@sypac077 cely ten cas pouzivam rovnaky krem takze asi tym to nebude...

slovacisko112
24. máj 2012

Neviem ale možno to zhoršenie prišlo až teraz ale zaujimave je ze tie vyrazky sa mi vyhodili len na brade vsetko ostatne je ciste....

nicci254
25. máj 2012

@trixi13 inak bola som par dni dozadu u koznej, predpisala mi posledne lieky a zasadne trvala na tom, aby som sa 2 roky po liecbe chranila pred otehotnenim..

geneo
25. máj 2012

@nicci254 sa mi paci ako som tu na fore pisal ze az 2 roky by sa nemalo otehotniet a vsetky baby sa do mna doslova pustili ze v letaku je 1 mesiac 🙂 ved farma firmy vedia co predavaju mi bolo povedane.... lol

slovacisko112
25. máj 2012

Počujte v polovici augusta plánujem dovolenku pri mori, čo na to hovoríte? Boli ste uz niekto s tým liekom pri mori? Samozrejme ze sa s tym chcem aj s koznou este poradit ale najlepšie by bolo keby s tym mal niekto skusenost...

monikase
25. máj 2012

@nicci254 To je na zodpovědnosti každé z nás. Dva roky se uváděli před dvaceti lety. Látka, která způsobuje deformace plodu se má z těla vyloučit během dvou MS cyklů, tedy přibližně dva měsíce. Tuhle informaci jsem si zjišťovala, protože otěhotnět plánuji a samozřejmě nechci ohrozit miminko. Mám potvrzeno od šesti doktorů, že půl roku je bezpečně dlouhá doba.

nicci254
25. máj 2012

@monikase ja osobne by som sa na to nespoliehala ani keby mi to 10 lekarov povie..lekari uz toho dost nahovorili a velakrat to zle dopadlo.. pravdaze to zalezi aj od veku a ja sa este take 3-4 roky nechystam otehotniet takze mi je to vlastne jedno 🙂 ale ako vravim ja osobne by som pockala viac ako pol roka, naco riskovat postihnute babatko ..nik ti podla mna nezaruci ze po 2 event.6 mesiacoch budes mat zdrave babo

geneo
25. máj 2012

@nicci254 tak 🙂

doktori su pacienti v bielych plastoch 😀

to je moj nazor na doktorov.

monikase
25. máj 2012

@nicci254 To Ti ale nikdo nezaručí, i když brát Roa nebudeš. A právě proto, že se všichni shodli na půl roce, počkám raději min. rok 🙂

monikase
25. máj 2012

Včera jsem narazila na článek lidí (zahraniční fóra), co měli zdrav.problémy po dobraní Roa. Nemoci střev, žaludku atd. Je mi z toho úplně špatně. V Americe je takových lidí spousta. U nás se o tom nepíše ani slovo. Tak nevím, čím to? Jestli tady máme nižší dávkování tj. max 1 mg/kg a oni to tam do sebe cpou i rok a ve větších dávkách, nebo vážně nevím. Jsem z toho zas rozhozená a po tisící lituju, že jsem si ten hnus vzala.
Jinak jsem týden po dobrání a všechno (viditelné) se vrací do normálu. Pusu už suchou nemám, kůži taky ne, klouby a svaly už nebolí, jen oči mě ještě pálí, ale to už je taky míň, než při braní roa.

geneo
25. máj 2012

@monikase ja som to hovoril od zaciatku. slovaci proste neradi pisu o neuspechu. je to v nasej povahe. v zahranici su ludia v tomto otvorenejsi. viem tu o zopar ludoch co mali brutalne komplikacie po dobrati a museli absolvovat aj operaciu ale ziadny z nich nechce tu o tom pisat. respektujem to.

geneo
25. máj 2012

@monikase davkovanie je take iste. ide o to ze v amerike to beru ludia 25+ rokov u nas nie az tak dlho. a nezabudaj ze najviac ludi to bralo v amerike. takze je tam najvacsi vyskyt vedlajsich ucinkov.

slovacisko112
25. máj 2012

@geneo Dávkovanie vobec nebolo také isté ! V Amerike boli dvoj až troj nasobne davky ako u nas a k tomu to tam niektorí brali aj rok. Potom to samozrejme aj tam znižili komplet davkovanie a bolo to lepšie. Čo sa týka mojej kožnej , vyliečila s Roa už stovky pacientov a žiadne vážne vedlajšie účinky tam neboli... Ano je to svinstvo ale napr. prave vcera davali v TV že ako su nebezpecne antikoncepcie... Je to na každom uz to tu bolo 1000 krát rozoberané. Ja osobne teraz zvazujem ci to budem brat 3 mesiace a konec alebo budem pokračovat aj dalej a vyberiem komplet dávku. Kedze ako som uz vysie spominal planujem ist na dovolenku a neako sa mi to nechce riskovat s tym liekom aj ked som sa docital ze vela ludi s tym pri mori bolo a bolo to v pohode. Tak co mi poradite? 😖

monikase
25. máj 2012

@geneo Škoda, že o tom nikdo nenapíše .... Možná by tak ovlivnili rozhodnutí nejednoho člověka.
Na mě to taky působí, že tam berou/brali vyšší dávky, když čtu, že berou 100mg/den, tak to není možné, že má žena ve dvaceti 100kg. Nebo možné to je, ale tohle dávkování je tam uváděné často a doba braní kolem toho roku.

monikase
25. máj 2012

@slovacisko112 Když už jsi začal, vybrala bych celou dávku.
I když už jsem po dobrání, dovolenou letos neriskuji, však mi snad neuteče a příští rok si jí užiju o to víc 🙂
Sluníčko mě opaluje neuvěřitelně, stále se natírám a jsem úplně hnědá, jak od moře.

slovacisko112
25. máj 2012

@monikase Tak v Amerike je aj to mozne ze ma zena 100 kg v dvaciatke. Ale celkovo tam boli vyššie dávky, ked to porovnam napr. s mojou 20mg na den tak to sa asi ani porovnavat neda.. Ratam ze teraz mi kozna dávku zvysi mozno na 30 mozno 40mg a potom s tym asi seknem 😵 Mozno si budem potom po lete trieskat hlavu o stol ze sa mi to vratilo ale tak necham to na osud 😠

monka182
26. máj 2012

Ahojte ja už užívam Roa 4 mesiace. Prvý mesiac a pol som mala pleť fakt, že zhoršenú ale teraz sa to už dáva do poriadku 🙂. Pleť sa mi nemastní a zmizli skoro všetky vyrážky a ostalo mi pár jaziev a fľakov. Kde tu sa ešte vytvorí vyrážka. A vedľajšie účinky mám len vysušené pery, krvné testy sú OK 😉. No len problém je v tom že sa mi tvoria také podkožné vyrážky ako moc ich nevidno, ale neviem čo mám od toho očákávať nemáte s tým niekto skúsenosť ? Už sa teším keď tieto lieky doužívam, budem môcť pokojne spávať ale hlavne nech som zdravá.. Nech už to dopadne ako chce zlepšenie prišlo a verím tomu že to tak aj ostane 🙂 . Dosť záleží aj na psychike človeka snažím sa to tak brať že sú aj horšie veci ako akné a prvoradé je zdravie, dúfam že sa nič nepokazí 🙂 .

nicci254
26. máj 2012

@slovacisko112 to o tej antikoncepcii co si spominal, to som aj ja pozerala, pricina umrti- v usa je antika bez predpisu a jej uzivanie je velmi rizikove v pripade, ze zena fajci, ma nadvahu atd. atd. a kedze to tam nema kto kontrolovat, robit krvne testy a pod. tak to takto dopadlo .. to len tak mimo toho.. bez vetra sa ani listok nepohne :D

slovacisko112
27. máj 2012

@nicci254 No veď ano, tak isto treba robiť často testy aj pri ROA. Ja som bol napr. okrem krvi ešte vyšetrený aj na gastre predtým ako mi to predpísala a neviem možno ma tam pošle znovu... 😖 Ale hlavne čo ma sere že chcem ist na tu dovolenku , kurna mohla mi to predpisat v decembri a bol by pokoj 😀

nicci254
27. máj 2012

@slovacisko112 ved mozes ist o rok, dovolenka ti neutecie 🙂 ja by som mala brat roa este cca mesiac a potom koncim s liecbou a slnku sa vyhybat nemienim cele leto, dam 50ku a frciiim :D

slovacisko112
27. máj 2012

@nicci254 No aj to je pravda, ako ja frčim na slnku aj teraz, tiež si dam 50ku na tvar ruky a pohoda. Az na to zacervenanie mierne ale nič nepáli, neštípe ani nič. Teraz po dvoch mesiacoch čo som už nemal ani JEDNU vyrazku tak sa mi spravilo asi 5,6.... tak dúfam ze to nebude pokracovat neako dalej :D

petka182
29. máj 2012

nemáte skusenoti čo robí roacutane s alkoholom? mam 17 rokov-vek kedy sa nedá celkom vyhnúť žúrom a tak 😀 beriem ROA 3.mesiac zatial som sa držala ale aj tak..nemáte s tým skúsenosti? čo sa týka opalovanie nemám problém opálim sa dohneda..ale samozrejme sa vždy pekne natriem 😀

slovacisko112
29. máj 2012

@petka182 Ja mám 18 a kludne sa tolko viem zapriet a nepit :D a to som chalan.. Čo som čítal tak viacero ludí pilo popri liečbe ale ja osobne by som to nerobil. Pečen mas zatazenu dost uz s ROA , ale tak trocha vína alebo čo tak to je pohoda :D niektorí mali po tom ako pili ešte tri dni opicu a niektorí grckali dva dni :D tak je to na tebe, nemusi sa ti nakoniec stat ani jedno ...

nicci254
29. máj 2012

@petka182 ja osobne som si sem tam dala vino, na narodky par panakov ale myslim si ze prilezitostne to neuskodi... ale urcite ziadne opijanie sa a tak...

1sebo1
30. máj 2012

no ja chcem ist na disku s kamaratmi co zmaturovali v piatok, ale asi sa ani nicoho nenapijem.. lebo ked uz tak sa roz*ebem vodkou... ale asi nic nebudem do seba davat nech si este viac neposkodim pečeň..

vondra
30. máj 2012

@1sebo1 Na roa by se pít nemělo a jestli máš ještě zvýšené jaterní testy, tak to už vůbec 🙂

slovacisko112
30. máj 2012

@1sebo1 Ja idem v piatok tiez s maturantmi dám si trocha vína a stačí :D Aspon mi to teraz vyhovuje v posilke ked nepijem hned je to aj vidno :D :D