Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
26. jún 2012

@slovenka254 na pery je naj to vajco z oriflame...

aspinka
26. jún 2012

@sypac077 ano ksicht mam suchy ani sa nelesknem pod makeupom a dokonca uz sa zatieram len rano a aj ked poobede uz sa spotim nezatieram sa predtym som sa zatierala pri kazdom vyjdeni z domu teraz mi je to jedno 😀

@slovenka254 aj ja pouzivam ten hojivy zazrak z oriflame na pery mam ruzovy aj medovy a su super 😉

slovenka254
26. jún 2012

@slovacisko112 aj to vajce z oriflame mám višnové ale veľmo mi ani to nepomáha

monikase
27. jún 2012

@slovenka254 zkus obyčejný jelení lůj - mě pomohl úplně nejvíc a každý večer rty "odlíčit" - a rtíky budeš mít, jako bys roa nebrala 🙂

aspinka
27. jún 2012

chcem sa spytat na vas nazor. Mam brat 20mg 1x denne rano a kedze po jedle a ja neranajkujem tak sa mi stane ze si ju dam az na obed. Vadi to kedze beriem len jednu davku ze si ju nedam rano ale naobed?

geneo
27. jún 2012

@aspinka zacni ranajkovat!

ROA je najlepsie brat vecer pred spanim..... cez den nebudes pocitovat unavu

aspinka
27. jún 2012

@geneo ranajkovat zacinam cely zivot ja do druhej vobec nepotrebujem jest 😀 mne kazala brat tu tabletku rano tym ze beriem len jednu som mala pocit ze je jedno kedy si ju dam 😅

geneo
27. jún 2012

@aspinka mne tiez kazala doktorka rano ..... zmenil som to na vecer, vysvetlil jej dovody a neprotestovala.

ranajkovat treba aj ked sa ti nechce..... tiez som 30 rokov neranajkoval a bolo to naprd ked to porovnavam s tym obdobim ked som ranajkovat zacal. a ranajkujem dodnes.

emelia
27. jún 2012

Ahojte...tak par dni som sa odmlcala, ale poctivo som vas aspon citala. No ja mam davku 20mg rano a 10mg vecer a dr. mi sama povedala, ze si to mozem kuludne spojit do jednej rannej davky, takze asi predpokladala, ze nezvyknem moc vecerat. Ale ja som to ponechala na rano aj na vecer a veru zacala som ranajkovavat. Zvykla som si a mam pocit, ze odvtedy sa lepsie stravujem. Staci mi potom obed a praveze veceru uz kolkokrat nemam chut jest, ale koli tabletke sa napukam. Podla mna tym nic nepokazis ked ju jes na obed, hlavne je dodrziavat pravidelnost a radsej pravidelne naobed ako nasilu rano a nalacno. To by ti bolo myslim si aj poriadne zle. Bo ja som sa raz menej najedla, tusim len korku co syn nezjedol ranajky a bolo mi do polhodiny hrozne zle na zaludok. Hned som to pripisala tabletke a odvtedy radsej poctivo papam pred kazdou. Ja som ale aj pribrala poriadne. Stalo sa to aj vam niekomu? Rozmyslam cim to bude? Lebo.... zacala som uzivat antikoncepciu, do toho aknenormin a este aj to pravidelne stravovanie co vlastne doteraz nebolo. Ja budem po polroku ako gula vianocna ☹ Ale s peknou tvarickou 😀 😀 😀

slovacisko112
27. jún 2012

@emelia :D to pribratie bude urcite z tych liekov :D tak ako hovoris, ja by som vymenil aj postavu ktoru teraz mam za to aby som mal plet jak bábo :D A to uz na nej neaký ten čas makám... Ked som to začal brat tak som veril na 100% ze sa mi to potom uz nikdy nevrati, ale co som cital v poslednej dobe diskusie tak dost ludom sa to aj vratilo, len dúfam ze to je len tým ze tí ktorým sa to nevrátilo nemajú na diskusiu ani dovod písať 😅

emelia
27. jún 2012

@slovacisko112 Tak v to dufam aj ja, lebo sama na sebe vidim, ze ked som bola zufala z vyrazkaveho a zapaleneho ksichtu, presedela som tu aj tri hodiny a citala do nemoty co by mi pomohlo. No a teraz, ked mam tvar na moj doterajsi stav ako babika, tak to tu zanedbavam 😀 Takze verim, ze ked sa vyliecim, asi tu uz ani nepachcem 😀 😀 😀

Akurat som sa odmalovala, presla celou kupelnovou procedurou a zisitla som, ze mam na brade take hroooozne suchce miesto. Ani po natreti hydratacnym kremom to dakosi nezvlacnelo, hrozne som presusena na tvari, dnes si veru nedam nic na noc, ani differine ani duac gel. Trochu nech si oddychne tvar. Cez den sa mi normalne suplaty pokozky dali strhnut a tym mi vznikli flaky odmalovane, joj.....sup sup hned som to maskovala. Zajtra si idem po dalsie lieky. Mam este asi do stredy bud.tyzdna, ale je leto, bojim sa aby nebola dr. na dovolenke a aby som neostala bez liekov.

slovacisko112
27. jún 2012

@emelia Mne na vyrazky viac pomaha od bidoerby krem na akne ako to čo mi dávala kožná. diferine, skinoren, zinerit...... + este s tymito mastickami by sa ani na slnko nemalo chodit a zbytocne vysusuju a drazdia plet a naozaj nepocul som o jednom pripade keby to niekomu pomohlo nastálo...

aspinka
28. jún 2012

@emelia, @slovacisko112 k tomu ci sa to vrati ci nie chcem podotknut ze mne sa plet zlepsila druhym tehotenstvom az tak ze som ziadne kremy nepouzivala potom som sa trocha zacala vyhadzovat a dala duac gel myslim si ze aj po liecbe ROA by mal zostat nejaky udrziavaci krem a neni mozne aby sa to zase tak zhorsilo. Ja som potom urobila chybu ze som zmenila kozneho a teda ten do mna sil krem za kremom a cela plet sa mi z toho tehotenskeho zlepsenia zbortila teraz to uz urcite nedopustim.

@emelia to priberanie by som skor prisudzovala k antikoncepcii ako k ROA ja som zas citala ze vela bab chudlo a uprimne ja som schudla kilo za tieto dva tyzdne co ho beriem a nemam pocit ze by som menej jedla co ja este na vecer dohanam to co mi nechuti jest cez den 😉
Inak vcera som sa trochu nahodila co ma uz davno s takym ksichtom nebavilo a vsetci kukali jaka kocica este je co vylepsovat ale som spokojna i ked pery sa mi zacali supat aj ked natieram a to mam balzam v kazdej taske a v kazdom vacku. 🙄

emelia
28. jún 2012

@aspinka ja k tomu rpistupujem ako som ti uz pisala v emaily. Uz teraz som spokojna s vysledkom, ak bude lepsie bude, ak nie, nevadi, potesilo ma aj toto zlepsenie. A ak sa zhorsi stav, pojdem opat ku koznej. A co som doteraz citala, tak pisali, ze poniektori museli druhy krat zacat liecbu, nikde som sa nedocitala o tretom raze, tak bol by v tom pes zakopany, aby som zrovna ja bola ta tretia 😀 A par vyrazok znesiem. Na vecer ich natriem duac gelom a za dve noci su vysusene. Zase nemam velke oci a v barbi plet ani dufam.

nicci254
29. jún 2012

@aspinka 1-2 kila behaju ludom na vahe hore dole bezne..

emelia
29. jún 2012

@nicci254 fuuuuu keby to bolo 1-2kila u mna, tak sa tym ani nezapodievam 😀 ale u mna je to 6kg navyse za 2mesiace....tak som nepriberala ani ako tehotna. Ja asi vysadim antikoncepciu....sexualne nezijem, takze riziko otehotniet fakt nie je...a som si vedoma toho, ze ani nesmiem...no a uvidim, co sa bude diat s vahou potom....neviete, zvykne sa to potom vratit do normalu? ....len pevne dufam, ze to fakt nebude mat nic s tym aknenorminom.

slovacisko112
29. jún 2012

@emelia Co som cital fora, tak aknenormin u niektorych vahu ovplivnil, niekomu hore niekomu dole. Jeden chalan písal ze ked zacal uzivat tak mal 69 kg a ked dobral 80 kg, co sa mi moc nezdá ze to mal z týchj tabletiek len, ved tolko pribrat.... Ale u vacsiny to s váhou nič nerobí, podla mna skor to bude tá antika

nicci254
29. jún 2012

@emelia pravdepodobne to bude z antikoncepcie, zalezi aj aku beries, ja akonahle som zacala brat roa presla som z tych co akoze liecia akne ( diane, minerva vreya a pod.) na nizkodavkovu. antika prispieva k zadrziavaniu vody v tele co sa potom krasne ukaze na vahe..a tiez sa z toho pribera. takze ak nemusis neber ziadnu popr. tu naslabsiu..neviem ci vaha sa vracia na normal po vysadeni lebo ja beriem antiku uz x rokov...ale snad by mala

emelia
29. jún 2012

@nicci254 Beriem Vreyu a od zaciatku mi je z nej divne. Prvy mesiac mi byvalo po nej tazko, brala som ju vecer a o pol10 v noci som skoro grcala, nasilu som to v sebe drzala len nech ma ucinok. A to som z nej este k tomu aj cely mesiac spinila. Druhy mesiac som ju zacala jedavat rano a nevolnosti presli, aj spinenie akosi preslo, ale teraz treti mesiac uzivania som zase zacala spinit. Uz mam toho plne zuby a fakt ju vysadim. Lebo sex nemam, priberam isto z nej a este mi aj zle robi. Dojem balenie a dalsie uz nechcem. Tak som zvedava ci schudnem trochu.

A este vas chcem poprosit o radu. Od dnes mam hrozne bolesti hrdla a ledva hovorim, co si mozem dat? Bolelo vas niekoho uz hrdlo pocas liecby roa? Rychlo mi piste bo ledva preglgam a sol mi nezabera kloktat ☹

emelia
29. jún 2012

@slovacisko112 Prosim ta ty si taky scitany o roa, co mozem na to hrdlo, nevies?

slovacisko112
30. jún 2012

@emelia okrem tetracyklínov (druh antibiotík), podla mna hocico . Skús ist do lekárne a povedat im že to beries nech ti dajú niečo čo možeš

emelia
30. jún 2012

Tak davam si bioparox, snad zaberie, lebo dnes som uz nemohla ani hovorit.....snad sa z toho rychlo dostanem a uz mi nic nebude, lebo striehnut co mozem a co nie, je hrozne...

aspinka
30. jún 2012

@emelia a to ti hned bioparox odporucili lebo to je lokalne antibiotikum na chytene dychacie cesty a priedusky kludne sisi mohla kupit septolete a cmulat aj 4 denne. Ako nemusis az tak kontrolovat co si kedy das mozes vsetko okrem antibiotik s tetracyklinom 😉

emelia
1. júl 2012

@aspinka Moja ja uz nerozpravam, tak som na tom. Cmulanie nejakych cukrikov by mi uz nepomohlo. Dnes zbehnem asi na pohotovost, bo uz mam cele hrdlo hnisave. Kedze som dva dni nevedela co si mozem dat, takto sa mi to zhorsilo. Hlas totalne v tahu, bolest neskutocna.....

aspinka
1. júl 2012

@emelia nechcem ta strasit ale je rozsirena letna angina u nas ho moju deti aj dospeli 🙄

slovacisko112
1. júl 2012

viem žš tu rozoberáte teraz lieky, ale ako znášate slnko zatial?

emelia
1. júl 2012

@slovacisko112 ahoj....no ja sa priznam, ze teploty su na mna extremne, takze sa zdrziavam viacej dnu, kedze deti mi maju 3 a 2roky. Nerada by som im sposobila prehriatie vonku, a tak ani sa nekremujem, lebo sme von len rano alebo podvecer.

emelia
3. júl 2012

Ludia moji, mne je kazdy den coraz horsie. Angina ako tak a od vcera ma este aj zuby bolia. Moj jedalny listok vyzera uzasne...na rano 20mg aknenormin, antikocepcia, paralen, na obed zase paralen a vecer aknenormin a paralen....moja pečen kamarataka so mnou ani nebude. A to teplo, otras. Cely den sme doma zavrety. bo dcera bola vcera prehriata, mala teplotu vysoku. Juj uz nech su vianoce 😀

somkralrepu
3. júl 2012

bral som toto svinstvo pomaly 9 mesiacov..prvý mesiac - 2O mg, potom už každý deň 3O mg, posledný mesiac (10 mg) balenie ..už je asi mesiac čo som dobral všetko.. a pleť mi znovu začína viac mastieť, robia sa mi znovu výražky po hlave, brade, ja na líciach..ale dosť nepekne mi to zasiahlo hrudník ☹ ☹ ☹ sú to také malé zapálené..a dajú sa ľahko vytlačiť..ale bojím sa, že to budem mať ako predtým..pred 9 mesiacmi..
myslíte že mi doktorka predpíše teraz na leto aspoň tých 20 mg / za deň? ☹ ☹ ☹
Mám 173 cm, 69 kg váha.

somkralrepu
3. júl 2012

ešte chcem pripomenúť...že v poslednej dobe....mám asi niečo s trávením.. 8 x chodím denne na veľkú potrebu, schudol som asi 5 kg..mal som okolo 74kg, už mám necelých 69kg..a spravili sa mi kútiky na perách..
čítal som o tom na nete..že zato môže tento liek Roacatane.. myslíte, že mám niečo zlé s organizmom? Neodišiel mi nejaký orgán? 😖