Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

auriane
5. dec 2009

Dankoxd, mne čierne bodky zmizli po nejakých dvoch týždňoch od používania. Na nose mi zostalo po bodkách pórov a pórov a kebyže moc tlačím na nos, tak možno tam ešte niečo je, ale tak to má každý, kto má póry na nose. Ale na tvári nič, ani jeden jediný. Ale čierne bodky mi nevadia, takže aj keby som ich mala, je mi to jedno.

dankoxd
5. dec 2009

aurian: no mne by tie bodky neboli jedno lebo nimy to zacina, zacnu sa ti zapalovat roznesie infekcia a mas to spät, ale to sa da odstranit len cistenim. Ja pozorujem satle zhorsovanie strasne zhorsenie mam to asi 2 krat horsie ako na zaciatku . A co pouzivate vlastne ,ako si vecer cistite plet cim ? lebo ja len vodou obycajnou, vyzeram strasne aj vlasy mam suche strasne vyzeraju nezdravo. Ja len dufam ze mi to pomoze, lebo zatialto tak nevyzera. Na zlepsovanie sa tesim viac ako na hocico ine !!!

gizela66
6. dec 2009

no mne celkom zmizli aj tie cierne bodky...🙂 a sak si nemysli, ze sa ti to zasne po tyzdni zlepsovat, niekedy liecba trva pomaly rok, takze treba nato asi trpezlivost... 😉

auryn
7. dec 2009

dankoxd- ja zacinam brat tento tyzden roac uz treti mesiac a cierne bodky mi vobec nezmizli..praveze mam pocit, ze sa mi este viacej rozsirili pory a aj vystupili cierne bodky na nose. 😒
no a ja pouzivam od La Roche Posay cistiaci gel takze s tym a s vodou si umyjem tvar a niekedy nakremujem ked mam prilis suchu a hotovo... 😉

sugar25
7. dec 2009

Mona235>ahoj...ja beriem uz druhy mesiac a stale nic moc...pokozka sice vysusena, ale zatial nijake zlepsienie...ja pouzivam Loreal Infailable makeup, perfektne kryje flaky a nedostatky, ale vystupene nedostatky nezakryje nic.
Inak je to strasne, citim sa trapne, stale mam pocit, ze to kazdy vidi......ale ja si ho aj napriek tomu davam, lebo bez makeupu teraz nevyjdem ani na dvor, proste si davam denne kila makeupu, vyzera to sice neprirodzene, ale citim sa lepsie ako bez makeupu...najhorsie su tie biele, tie nezakryjem vobec a nemozem si ich ani vytlacit, aj ked ma to niekedy laka a aj podlahnem... 😖 😖 😖

auriane
7. dec 2009

Dankoxd, ja nemám nič, žiadne bodky, proste nič, čistá pleť. Tak dúfam, že to tak vydrží aj po dobratí. Aspoň nejaký ten rok 😉 A umývam sa len čistou vodou, žiadny gél, žiadna pleťová voda..

dankoxd
7. dec 2009

baby vy ste vsetky take uzasne !!!

dankoxd
7. dec 2009

vam zavydim 😉

gizela66
8. dec 2009

...alebo pletovou vodou, ale bez alkoholu... alebo normalne nejakym cajom🙂 ja som si robila na zaciatku kazde rano a vecer cajove obklady... 😉

gizela66
8. dec 2009

cistou vodou si podla mna tak poriadne tvar neumyjete...

raya
8. dec 2009

ahojte, dnes som bola na krv.testoch po 3. mesiacoch liecby s roa, vysledky este nemam, na stav pleti mi lekarka povedala, ze je vidiet ze sa plet vyhladzuje, co mne sa ani tak nezda, bo ma stvu tie flaky, vyrazka ani jedna ale tych flakov je neurekom. Kozna mi povedala, ze tam kde je ten flak taky viditelnejsi, to je preto, ze tam bol ten zapal hlboky, no a este dost ma prekvapila tym, ze mi spravila take osetrenie ozonom, bo som bola presvedcena ze sa taketo osetrenia pocas liecby nesmu robit. Ti co nevedia, je to take kovove cudo, co sa priklada na tvar a je to take jemne stipkanie trosku to pripomina take elektricke mini vyboje ale vobec to neboli, neviem to tak dobre charakterizovat ale pouzivaju to aj niektore kozmeticky po cisteni. Tak len info ze mi taketo osetrenie spravila kozna a nic som ani za to neplatila. Dufam ze mi to neuskodi, pripadne ak to niekto absolvoval tiez budem rada ak dostanem spatnu vazbu ze nie som jedina, bo som mala trochu zmiesane pocity z toho ci to je vhodne????? 😖

monkka
8. dec 2009

auriane: vcera som bola u koznej, nechcela mi roa znova predpisat, ze najskor tak po 6 mesiacoch. Dala mi znova tie masticky co som mala pred roa Skinoren a Dalacin, co mi nepomohlo. Ze ak mi to nepomoze, tak mi moze nasadit mini davku 30mq/týždeň. To som predtym brala na den. Tak neviem, co dalej ☹

joey9: na uhry som si u nic nedavala, stale ich mam a neviem sa ich zbavit, takze Ti neporadim.

auriane
8. dec 2009

Monkka, mne moja povedala, že po liečbe dáme dva mesiace pauzu a ak sa to vráti, po tých dvoch mesiacoh môžeme nasadiť znova..

auryn
8. dec 2009

raya a povedala ti aj nieco na tie flaky, ze ci zmiznu alebo odporucila ti nieco na ne?

beruska121
8. dec 2009

zdrastvujte vsetci , tak sa hlasim opat,, kukam do kalendara a pocitam tyzdne je to presne 7 tyzdnov co beriem roaccutane kukam do zrkadla a nadsenie ziadne ... wua, pery suche .. a vkuse si ich sklbem cize sa mi urobili uz aj male chrasticky ale to je v pohode, horsie ze ta moja plet je cisty uzas, po licach sa mi robia male hrcky ako krupica a potom sa mi to krasne zapaluje jeden po druhom ako retazova reakcia, dnes som si jeden naramne rozrypala, a vyzera to uzasne ..ale uz sa s takou hrcou bolavou nemohla behat tak hadam sa mi uz nejak zosusi, sice sa mi plet uz neleskne .. ale drbaky zatial neubudaju :'( mam pocit ze budem jedina co ani roaccutane nepomoze asi som zakliata, uz sa zdalo ze sa to zlepsuje konecne .. a baaaaaac zase vyhadzana tento tyzden a pucia ako huby po dazdi :'( to je v prdeli cele :(((

joey9
8. dec 2009

beruska121: nezufaj na zaciatku je vzdy zhorsenie u niekoho trva dlhsie u niekoho kratsie, ale potom pride vzdy zlepsenie!!! 😉 a myslim si že niesi zakliata len vynervovaná kvoli pleti ale to sa da pochopit, ja som si tím tiež prešiel samé zhoršenie a myslel som ze to už nebude lepšie ,ale hádaj čo? prišlo zlepšenie 🙂 inak nepoznam človeka ktorému by roa. nepomohol.

raya
9. dec 2009

beruska ten priebeh liecby je presne taky ako potvrdil aj joey, uvidis ze to pride. Ja som vcera bola u koznej a hovorila o jednom chalanovi, ktory mal tazke akne a teraz je taaak pekny, aj som jej povedala ze mu teda zavidim, ale doktorka ma ubezpecila ze to bude tiez take, neboj. Treba verit ze to bude dobre. 😉 Ja som presialhla 3 mes liecby a tiez by som chcela mat hned plet dokonalu ale aj lekarka povedala ze sme len na zaciatku, ja beriem 30mg takze aj ta liecba bude mozno 8 mes.
auryn: no to sa pytam staaale koznej aj farmaceutov v lekarni, tak kozna mi poradila ten ozon, zevraj to regeneruje kozu a moze sa pocas liecby/pozn. ked uz nie su akne, len flaky po nich/ a taktiez tvrdila ze roaccutane ked uz vycisti plet, zacne plet vyhladzovat a tie flaky potom aj vyblednu, dokonca mi to potvrdila uplne nezavisle aj magistra z lekarne, ked som sa jej stazovala, ze co su to za lieky co ti sice vyliecia tvar ale pociatocne zhorsenie ti zanecha milu spomienku v podobe flakov a ona tiez mi povedala: nemate jamky- jazvy a tie flaky to zmizne, tak snad, ked som sa lekarky pytala ze kedy lebo ja som straaasne netrpezliva tak mi povedala: ze februar 2010 budem spokojna. To budem mat presne 5. mes liecby. Dam vediet urcite ci to tak je, bo ja som velmi kriticka na tu plet tak uvidim. Ak by to tak nebolo tak sa urcite potom dam /s istym odstupom po skonceni liecby/ na IPL laser /mam s nim dobre skusenosti/, alebo skusim chem. peeling u vas v PK 🙂

sugar25
9. dec 2009

Ahoj Raya... mne sa zda, ze sme zacali uzivat Roa tak priblizne narovnako, ja uz mam tiez cca 6-7 tyzdnov, mozno o par dni menej ako ty...ja tiez velmi nie som spokojna...aj ked musim povedat, ze vyrazky sa mi netvoria ako kedysi, ze 5 naraz, ale uz len napr. 3 naraz a nedostanu sa az do takeho stadia, ako predtym, ked sa mi jedna liecila tak 5 dni, az tyzden...takze trosku to fakt ucinkuje...aj ked stale ich mam dost a stale sa za seba hanbim, nerada sa k ludom priblizujem blizsie, radcej si zanechavam odstup. Akurat som sa vcera stretla s kamoskou, ktora ho tiez brala a ta ma teda velmi nepotesila, vraj jej to vsetko zmizlo uz po dvoch tyzdnoch...tak ma to dost sklamalo...pretoze ja mam tiez ten pocit, ako keby som ta toho nikdy nedokazala zbavit. Ale verim ludom, co tu pisu, ze to fakt zabera...tak nam drzim palce.🙂

auryn
9. dec 2009

beruska- dohodli sme sa, ze nebudes stresovat, i ked je to tazke.. ☹ ale ked sa budes kvoli tomu stresovat, tak to bude este horsie. Raya, ja tiez chcem ist na ten chemicky peeling, ale ked mam cakat v podstate
este rok na to, lebo sa to moze zevraj az 6 mesiacov po ukonceni liecby absolvovat a ja som chcela mat uz cez leto krasnu tvar.. 😒

beruska121
9. dec 2009

no ja beriem tiez denne davku 30mg a ze budem brat 9 mesiacov, wua tak ok dufam teda ze aspon v marci to uz bude lepsie :DDD inak pijete na tie tabletky ? na tom letaku nie je napisane ze sa nesmie tak ja sa priznam ze niekedy si dam 😠 ...tak hadam neznizuje nejak ucinky :P ja viem ze by som nemala ale vkuse nejake akcie alebo neviem co, a ide zase silvester narodeniny .. proste uf uf, tak na zatial opat tzv.uces do tvare .. vlasy na licach najlepsi maskovaci manever

janula55
9. dec 2009

POMOC.neviete mi niekto poradit? som si zabudla rano vziat tabletku a neivem teraz ci si vziat dve alebo sa na to vykaslat a vziat len tu vecernu....neviete niekto prosim 🙂?

joey9
9. dec 2009

janula55: vezmi si len tu vecernu, neuzivaj dve naraz ak si si zabudla dat rano.ak by si si zabudla dat rannu davku tak by si si ju mohla dat este tak okolo obeda ale nie ked sa uz schyluje k veceru a dalsej davke...

janula55
9. dec 2009

diky...a bude to mat nejake nasledky? akoze...horsie to bude ucinkovat teraz alebo co?

gintonic
9. dec 2009

auriane:mám na Teba pár otázok: ty si už dobrala roaccutan? ako dlho si ho užívala? akú dávku denne?kedy si zbadala nejaké prvé vidditeľné zlepšenie?Používaš alebo si používala make-up? Aký? Ja som teraz dobrala 1 mesiac a zatiaľ nejaké viditeľné zlepšenie nenastalo, možno že sa mi tvorí menej tých vyrážok, ale neviem. Som z toho znechutená, že na výsledok treba tak dlho čakať. Nechce sa mi nič robiť, nechce sa mi chodiť do kolektívu, najradšej by som sedela len doma, ale to nemôžem nakoľko som zamestnaná. Aj zajtra máme vianočné posedenie na úrade, nechce sa mi tam vôbec ísť, ale kvôli kolektívu to musím urobiť. Niekedy mi je z toho do plaču. Dobre by mi padlo teraz nejaké povzbudenie!!!!!

silvia27
9. dec 2009

ahojte...chcem vám len napísať, že vám držím palce. ja som brala roa asi pred tromi rokmi (pleť som mala v strašnom stave a ako som sa cítila psychicky asi nemusím písať) a po 4 mesiacoch som bola na nespoznanie. len musíte vydržať... teraz mám už dieťatko a po tých všetkých hormonálnych búrkach sa mi pleť začína síce zhoršovať...ale už viem od lekárky, že sa to môže vrátiť a ak bude potrebné, tak by ma opäť preliečila.

tak sa držte!

silvia27
9. dec 2009

komi - bolo mi tiež na zomretie - stále o tom nemôžem písať s nadhľadom - a to som bola ešte na vojenskej škole, kde bolo asi 400 chlapov a 30 žien. VYDRŽ LIEČBU! bude lepšie aj keď sa Ti to teraz nezdá.

misho678
10. dec 2009

Ahojte všetci..mohli by ste mi povedať aký je rozdiel medzi Roaccutane a Aknenormin?
dnes som bol u kožneho a na zaklade vysledkov (mam trochu zvyseny bilirubín) mi este nechcel predpisať Aknenormin ze az po novom roku radšej....má niekto skusenosti so zvyseným bilirubínom ???

dannyds
10. dec 2009

Ahojte vsteci 🙂 , odnes tu budem castejsie byvat. Pridavam sa do tejto rodiny, co sa lieci roacutanom,,,Beriem ho uz 3 den a zatial je vsetko v pohode, ale co sa tyka vyrazok tak mam strach, ze mi to nepomoze. Ja mam uz strasnu tvar, lebo ich mam uz asi od 14 a mam 20 a uz mam aj jazvycky a podobne, ale dufam aspom v nejake zlepsenie. Chcem by som sa ale spytat, ci ma niekto problemy s vypadavanim vlasov??? Inak prajem vsetkym, co najlepsie vysledky a drzim palce. 🙂 🙂

dannyds
10. dec 2009

ludia a je normalne, ze mi doktorka predpisala tie tabletky takto?: 20mg rano, 10mg poobede, 20mg vecer - to je spolu 50mg na den a ze to bude trvat tal liecba tak 4 a pol mesiaca. A este mam aj vela flakov po tvari, pomaha Aknenormin cize roacutan aj na to??. Vdaka za odpoved. 🙂

joey9
10. dec 2009

janula55: nie, iba ak by si to brala napriklad len tyzden a potom by si povedzme nebrala 3 dni za sebou tak by to nemalo velký účinok, ale ked to berieš už dlhšiu dobu a zabudneš si dat jednu tabletku tak sa nič nedeje lebo máš už zásobu tých liekov v krvi... aj preto nemozes napr. darovat krv 2 mesiace po liečbe lebo v nej máš ešte zásobu lieku... dúfam že som to nenapisal velmi komplikovane :D