Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sumienka2525
28. feb 2009

Debi no ono plet mam lepsiu ale sa mi zasa urobil ak beriem R taky podkozny velky zapaleny pupak a museli mi to chyrurgicky vybrat a zasit. Mam strasnu jazvy na tvary. A ako key sa mi robi dalsi , dovtedy som to nikdy nemavala. Ide ma porazit.

enjoy
28. feb 2009

sumienka2525 chuda, to znie bolestivo. ☹ to co bolo za pupak ze to chcelo az takyto chirurgicky zasah? to bola vyrazka z ktorej sa stal taky pupak? no hrozne co si si musela vytrpiet. 😖

nicoolinka
28. feb 2009

sumienka, to vazne? chirurgicky? to az take zle bolo? Wow, to som ani nepocula este 😕

debi7775
28. feb 2009

no to teda ani ja..ja si akurat uz druhy den rypem do jedneho podkozneho..a nejde von!!dufam ze nebudem musiet ist tiez pod noz 😠 😠 😠

enjoy ptnicky..mm neprijemne..hlavne nevytlacaj aby sa nerozsirili..to su take neprijemne vyrazky!!ale vies co skus..tak trosku ich vysus obycajnou alpou.. 😉

debi7775
28. feb 2009

baby aj vy mate tak strasne vysusenu plet?nemate nejaky dobry heft na to? 😉 uz si na nu packam vsetko mozne ale staaaale taka suchaaaaa

sumienka2525
28. feb 2009

No neviem presne aky nazov mi to povedala ( mam to v karte napisane) ale ze je to podkozny pupak ktory ma hrube lôžko a ze aj ked mi to ustupy tak do pol roka to mam zasa. A ze ak sa to lôžko neviberie tak sa to bude stale vraciat. Tak som si to dala odstranit radsej, lebo ta bolest ked sa mi to zapalilo a mala som to ako vlazsky orech a doktorka mi to musela cisit stale takym sposobom ze mi to celou silou vytlacila. Fujjj, no porod som mala tazky ale to nebolo nic proti tomuto. . .A to som toho este vela za tie 4 mesiace si prezila.. . No to som mala taky pupak tvdy a nebolo mi to ani videiet len som ho citila a tak som rypala do toho az sa mi to zapalilo poriadne. . . . . . Inac kamaratka ked mi to videla tak ona ze ma take na intimych miestach dva a ze si to zakazym vytlaci a ma tam take flaky z toho a vracia sa jej to. Ale jej sa to nezapaluje, no neviem ci to ma to iste - nevidela som jej to ale z jej popisu aj ano. TAKZE SI ZBYTOCNE NEVRTAJTE DO AKNE. Ja som na to doplatila poriadne.

sumienka2525
28. feb 2009

neviem ci som to tam mala uz dlho a akurat vtedy to prepuklo ako som si to rozrypala ale som rad,ze to mam prec akurat ni ostala otrasna jazva na tvary. Inak povedala mi ze to moze byt aj dedicne ale ze zvycajne to byva na chrbte a inych castiach tela a ze na tvary to byva ojedinele. Len neviem po kom by som to ja zdedila ked to nikto z rodiny nikdy nemal.

monkka
28. feb 2009

Ahojte babenky, tak ja som na ROA uz 2 tyzdne. Mam strasne problemy so zaludkom uz tri dni. Dnes to uplne vyvrcholilo. Ranajky skoncili v hajzli a poobede sa k tomu pridala hnacka. Este ze je vikend. Si viete take daco predstavit v praci. Hned by si ma doberali, ze som tehotna. Vsak mam aj brucho nafuknute ako balon. zatial to nevzdavam a zobrala som dnesnu davku. Mam onedlho 29 a trapim sa s tym 16 rokov. Hodiny prestate pred zrkadlom....rozrypany xicht. Kazdy den na seba patlem co ine ako acnecolor. Tak vam zavidim, ze nemate skoro ziadne vedlajsie ucinky.
Neviete ci mozem zobrat nieco na hnacku? Alebo ma to nacisto dorazi.

sumienka2525
28. feb 2009

monka: no mne osobne pomaha uvarena ryza, urcite jedz suchu stravu a nic v com je mlieko a tak. A dobra je aj horka cokolada, banany a coca-cola co mi poradila kamoska a fakt to zabera. Vydrz to nejako . Zaciatky su najhorsie vo vsetkom. Stoji ten R za to veru. Potom sa budes do zrkadielka pozerat s radostou ,bez make-upou. 😉

monkka
28. feb 2009

tak som si dala ten banan. Idem este po colu. A to berim len 30 mg na den. Dufam, ze si tym uplne neskazim zaludok. uz som raz bola prehltat hadicku u gastroenterologa. Skoro ma zadusilo.

lucyy01
28. feb 2009

monkka, tak si ma teraz vystrasila,ja mam tiez problemy so zaludkom a chcem zacat brat R...no ja uz som bola na hadici do zaludka 3 krat a aj z tej opacnej strany:((este chcem pockat nejaky cas nech sa mi da do poriadku...no ale som sa tesila,bo som sa tu babeniek pytala ci ich nebolia bruska a ze nie..ja by som asi dopadla ako ty..na hnacku si cierne uhlie podla mna mozes dat...to nezatazi ani zaludok ani nic..jedine ak by si chcela schudnut🙂ja som tak schudla 10 kg ale nechcene,bo mi ani cierne uhlie nezaberalo...ta kola,banany a horka cokolada,ryza fakt to pomaha..odskusane...asi 4 mesiace som bola na takej diete...hrooooza..drzim palce nech to prejde..potom napis ako ti je 😉

debi7775
1. mar 2009

monkka hlavne ten banan nezapijaj tou colou 😀 😀 lebo to dopadnes asi tak ze z wcka nevylezies..pekne daj velku prestavku medzi tym ale inak kludne si vezmi nieco na tu hnacku..cierne uhlie ci co sa to papa,ani neviem 😉 ..a vydrz este chvilku ale neviem,ak ti to bude trvat dlhsie tak ten roac.ti asi nesadol a budes musiet prestat s liecbou 😒 😒

ankam
1. mar 2009

monkka a mozno mas nejaku virozu-nemusi to byt prave od R.teraz je tych viroz crevnych habadej........ 😉
debi ako?Ja nic moc
enjoy-pytiol

enjoy
1. mar 2009

ahojte 🙂

ankam aj mna to hned napadlo ze ci len monkka nechytila niekde gastroenteritidu z ktorej sa za dva dni vystrabi a bude moct zase papkat R akoby nic. a dakujem za pytiol 😉 . uz som si na tie potnicky dala skinoren nech ho spotrebujem a celkom zabral. ten vypali vsetko. 😀

ankam
1. mar 2009

hej vypali vsetko,len mne to co treba tak nie...............

enjoy
1. mar 2009

mozno este mas v hlbke pleti akne ktore sa musi dostat von a skinoren je na to slaby zatial a ked sa ti precisti cela plet Roaccutanom a uz nebude mat co vychadzat na povrch tak podla mna az vtedy pocitis ze aj skinoren funguje, on ti "dovypaluje" na tvari tie zbytky akne a skvrny co zostanu a docisti ti plet. aspon mne sa tak zdalo. dlho sa mi nezdalo ze by nejako extra fungoval az potom som mu prisla na chut. tak vyckaj, ono to pride. 😉 😀

enjoy
1. mar 2009

lucyy01 chcem sa ta opytat teraz tak trochu mimo temu R, ze ako si znasala to vysetrenie zo spodu, ak to dobre chapem tak asi kolonoskopiu. bolo to velmi neprijemne alebo bolestive? 😖 ja ho budem casom musiet absolvovat tiez, lebo mame v rodine vyskyt rakoviny hrubeho creva u ludi v mladom veku tak asi budem musiet ist na preventivku, tak ma zaujima ci ti to robili pri vedomi alebo ta trochu prispali a ake to bolo. 😉 a zistili ti nieco, ked si taka chuducka? viem si predstavit ze prijemne to isto nie je, mne tiez robili 2x vysetrenie zaludka endoskopicky a to sa celkom dalo vydrzat. pocula som ze zospodu je to ale trochu horsie. dik za odpoved. 😉

sweety22
1. mar 2009

Ja uzivam ROACCUTANE od 13.februara. Velmi pozitivne ho zatial hodnotim,prestali sa mi mastit vlasy aj plet.Ta sa pocas prveho tyzdna zacala dost vysusovat,ale to zatial vyriesil krem effaclar H,ktory je na suchu plet velmi fajn.Akurat pery mam vysusene poriadne,ale to mate asi vsetci,ktory tento liek uzivate.Vyrazky sa tvoria o trochu menej,ale dlhsie sa hoja.Ja som nemala tazku formu akne,ale priliz mastnu plet pri ktorej sa mi vyrazky tvorili hlavne na licach a v oblasti sanky.Cakam,ze sa to postupne zlepsi,uzivam si,ze plet nie je mastna.Viem,ze sa to zlepsi este viac,ale nechce sa mi cakat 🙂 Sestra tento tyzden douzivala Roa,plet ma uplne cistu a dufam,ze jej taka vydrzi a ze moja bude coskoro taka ista.Myslim,ze Roa je velmi dobry a ludi,ktorych poznam,tak im velmi pomohol.Urcite treba mat trpezlivost.Ja sa akurat bojim leta,lebo sa rada opalujem,dufam,ze plet nebude az taka citliva na slnko,ale urcite ju bude treba natierat aspon OF40.zatial ju mam trochu cervenu a viac sa supe ale ten effaclar mi na to pomaha a postupne to ustupuje.Drzim vsetkym palce,ktory Roaccutan beru,ako buduca lekarka viem,ze tie neziaduce ucinky sa objavit mozu,ale pokial budete dodrziavat pokyny lekara,tak vam podla mna nic nehrozi,moja dermatologicka ho predpisuje uz 20 rokov a ubezpecila ma,ze tych neziaducich ucinkov sa bat nemusim.Roa vam urcite pomoze,je to to najlepsie,co vam lekar mohol na plet predpisat,pokial bola rezistentna na predchadzajucu liecbu.Vydrzat treba.Pokial budete mat nejake nejasnosti alebo vas ohladom toho nieco trapi,kludne napiste

debi7775
1. mar 2009

ankam cojavjem..ako vzdy ved to poznas 😒 😒 dnes zase nemam nejaky extra super den,mozno je to aj tym hnusnym pocasim ..ale tie lieky ozaj vyvolavaju nejake depresie 😠 a ty preco nic moc?plet sa zhorsuje co? 😒

debi7775
1. mar 2009

sumienka ty mas teda ale koznu riadnu drastaaacku ked to bolo horsie ako porod dokonca 😠

ankam a este enjoy ma pravdu ono sa to vsetko musi dostat von ..bohuzial... 😒

lucyy01
1. mar 2009

debi7775, mne vobec nic nezistili a to som pol roka po vysetreniach chodila...no a ake bolo to vysetrenie- asi je to u kazdeho ine ako to pocituje no ja som horsie prezivala tu hadicu cez usta do zaludka- fibroskopiu..pri tom som mala ovela neprijemnejsi pocit..bala som sa ze sa zadusim,slzy mi tiekli same od seba,pocit na zvracanie,proste hroza...este sa mi potom aj snivalo o tom. 😢 .ta kolo. cez konecnik bola pre mna lepsia, skoro nic som necitila-samozrejme ze to bolo neprijemne ale ja uz som bola vtedy v takom stave ze som odpadavala,z toho ze som nic nemohla zjest,tak som si to asi ani neuvedomovala.a zalezi aj od toho,pokial do toho creva ide,bo mne nesiel az uplne po koniec,bo hned povedal po chvilke ze tam nic nemam..a treba si vybrat aj dobreho lekara bo som pocula aj o takych drastickych....ale ziadne oblbovaky som nemala..ludia ktory maju z toho panicky strach tym to davaju,u mojho doktora sa zato plati okolo 1000Sk...no a nic mi nezistili ale uz mi je lepsie,beriem vselijake laktobacily,to aloe o ktorom som pisala-to je na vsetko aj na podporu travenia a tak...

debi7775
1. mar 2009

enjoy to bolo asi pre teba 😉 😉 ale lucyy teda to si mala neprijemne..!!

nicoolinka
1. mar 2009

stalo sa vam uz niekedy ze ste sa rano zobudili a pri pohlade do zrkadla ste neverili? 😀 ..normalne ze na pravom licku uz nemam vobec nic len 3 male chrasticky a su uplne vyblednute.. neviem co sa cez noc stalo ale normalne ma to az prekvapilo 😀 ..od rana mam dobru naladu.. 😀

lucyy01
1. mar 2009

nicoolinka tesim sa stebou a tak trosku zavidim... 🙂 😉 a kolko uz beries R.?

lucyy01
1. mar 2009

debi7775, nikomu to neprajem zazit,bola som uz vycerpana fyzicky aj psychicky...a zaujimave ze som pri tych strasom vobec nebola vyhadzana..no aj ppreto sa bojim dat si ten R. aby mi to zase nejako neuskodilo.ale aj tak to risknem....a inak keby ho teraz zacnem uzivat, vychadza mi to aj na leto...mozem to brat aj v lete?

lucyy01
1. mar 2009

sweety 22?ty mi nevies poradit ci sa mam dat na liecbu roacutanom ked mam problemy so zaludkom...teda nic mi nezistili,nemam ziadnu chorobu,len ma bolieva casto...

enjoy
1. mar 2009

lucyy01 no ked som mohla uzivat R ja, co mam chronicky zapal sliznice zaludka a nabeh na dvanastnikovy vred, tak ty pokial nemas ziadnu chorobu sa netrap, urcite ti ho daju. to bolo prve co som hned hovorila doktorke, ze mam ten zaludok rozbity a beriem na neho lieky ci mi ta kombinacia s R neuskodi a vravela ze nie a tak aj bolo. 😉
a dakujem za ten popis kolonoskopie, to bolo pre mna. 🙂

enjoy
1. mar 2009

nicoolinka, gratulujem tak prve uspechy uz su vidiet. prajem kazdej z vas nech ich je co najviac a co najskor. 🙂

enjoy
1. mar 2009

no mne tie potnicky na dekolte zase vyskocili. 😒 zacinam sa pozorovat ci to nie su nahodou zaklady vyrazok. to by som rychlo utekala ku koznej pre R kuru cislo 2. vcera ste mi radili alpu na vysusenie, no nemam ju doma, myslite ze mozem pouzit hocijaky iny alkohol? napr nejaky destilatik co tu mam, gin a tak? 😝 😀

nicoolinka
1. mar 2009

Lucyy, R beriem dnes presne 2 tyzdne.. neviem ci to je uz zasluhou neho, ale kazdopadne ma tesi ked vidim viac pozitivnych ako negativnych vysledkov.. dufam ze tych negativnych bude minimum. 🙂 este ze mam ted 2 tyzdne volno.. tyzden som bola chora a teraz mam prazdniny, tak si uzivam ze nemusim nikde chodit 😀