Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
16. mar 2011

tak dnes som dostal od ocnej VIDISIC. uvidime ako sa bude vyvijat kauza "oko" 😝

delelaa
16. mar 2011

Ahojte, berem Roaccutane teprve 6. den (20 mg 1x denne) a po 4. tablete jsem se probudila s docela dost zarudlym oblicejem, nejhorsi je to na cele a nose. Je to jako bych ho mela spaleny (od slunicka nebo pripravku s ovocnymi kyselinami), je citlivy na dotek. Co me ale trapi nejvice je, ze ta zarudla kuze ma jako by jinou strukturu - jakoby natekla, nerovna a drsna. I kdyz na to hodim make-up, tak zarudnuti docela dobre zamaskuju, ale tu jinou strukturu kuze ne - proste vypada to blbe. Tak se chci zeptat, zdali ma nekdo podobnou zkusenost? Jestli je to jen docasne, nez si kuze na Roaccutane trochu zvykne. Nedovedu si predstavit, ze bych s tim mela fungovat po celou dobu lecby, nebo ze by se to dokonce jeste zhorsilo.
Jinak ani suche rty zatim nemam, jen ta kuze me zlobi ☹
Od kozni mam jeste Skinoren a Eclaran /na zanetliva mista/, ale to jsem se s Roaccutanem neodvazila vubec pouzit. Taky kosmetiku jsem vymenila, nepouzivam zadny pripravek urceny na aknozni plet. Rada Normaderm od Vichy letela na neurcitou dobu do "kose". Cistici gel mam nyni od Biodermy Sensibio D.S. a k tomu cistici vodu Sensibio H2O. Na hydrataci mam Physiogel. Takze vsechno jemne a nedrazdive a oblicej mam pritom jako bych se vratila ze solarkoveho tabora 🙄

geneo
16. mar 2011

@delelaa mne sa tiez cervena pokozka, je citlivejsia aj na dotyk. ono je podstatne aby si ju dost casto natierala kvalitnym hydratacnym kremom. inak sa vysusi a bude cervena. ja som sa musel naucit ako sa natierat na noc, kedze sa mi nater skoro hned zotrel a rano som sa zobudil ako cerstvo narodeny zombie 🙂

doporucujem sa ale poradit s lekarom. je to mozno aj alergicka reakcia na liek.

lukino585
16. mar 2011

Mna by zaujimalo , ci tu niekto fajcite 🙂 alebo ste fajcili ....a aky to malo vplyv na plet ...co si myslite moze akne vzniknut aj z fajcenia ? Dakujem za nazory 🙂

stanklia
16. mar 2011

@delelaa Tak toto som mla tiez a presne na nose a cele, ale po par dnoch to zmizlo na noc som nahrubo natierala excipialom (mastnym). Pomohl teraz nemam ani zacervenanie ani zhrubnutie tej koze, aj ked ten nos mam stale jak alkoholik 🙂 ale to je pohoda make-upom maskujem.Skinoren pouzivam stale na tie najhorsie miesta, ale musim lebo to mam stale dost zle :(

delelaa
16. mar 2011

@geneo Ja prave plet poctive natiram od uziti prvni tabletky a na noc si davam silnou vrstvu Physiogelu, ze nema sanci se ani vpit do kuze, takze tim to nebude. V utery jdu ke kozni na krev, tak se na to optam 😎

@stanklia Jej diky, dala jsi mi nadeji. Doufam, ze je to jen prechodna reakce. Nechtela jsem plet natirat nicim mastnym, aby se neucpavaly pory, ale asi to budu muset zkusit - takova posledni zachrana 😅 Excipial doma mam, ale mozna bych mohla rovnou zkusit Sudokrem /je mastnejsi a i hojivy/. Na noc dam snad 5 cm vrstvu, protoze jestli mi to nezmizne, tak nevim jak budu chodit mezi lidi. Zacervenani cert vem /to se zamaze 🙂/, ale ta hrubost kuze - jak pises - to je vazne des.
Skinoren bych mazala rada dal, dost mi pomahal, jen momentalne si to na tu podrazdenou plet netroufnu, bych pak byla jak z hororu 😵

geneo
16. mar 2011

ja som cez vikend presiel z kombinacie roa+cur na cisty roa a neviem ci je to tym ale skoro uplne sa mi prestali susit pery a pokozka. keby som nemal problem s tym okom ani neviem ze nieco beriem.

miss_tins
16. mar 2011

Ahojteeeeee, beriem roa a stale sa mi na tvari na licach teda tvoria take kopceky, tvrde vyrazky ktore ma bolia, mate stym nejake skusenosti pripadne nato nejake kremiky ktore by urychlili liecbu a vysusili to zvonku alebo take nieco? pls :(

avara_salvatore
16. mar 2011

moc vám ludkovia nepomôžem... ako pripájam sa k tomu červenaniu tváre... ani nie 3 sekundy som v nejakom predklone alebo sa veľmi napnem alebo potriem tvar rukou akože " aaaach" .... a už som červená jak moja stena v izbe... vlastne som odbocila od toho co som vam chcela napisat... roac berem 30 mg na den a popritom Prednison a Helicid a plus antibiotika ktore mi dali po vybere tych mandli.. ale už dlhsiu dobu asi tak 2 týzdne som si vsimla jednu nepochopitelnu vec... ked sa ráno zobudím... zobudím sa mastná na tvári... normálne ako dakedy kým som ešte nebrala roaccutane... je to NORMALNE?!... aj počas dna sa tak akoby premastím hlavne na T - zone... nos brada a celo... nerozumiem tomu lebo vlasy sa mi nemastia ale tak ten ksycht?.. je to vôbec mozné? usta mam vyschnute a hoc ich natieram sa snimi normalne hambim medzi ludi choditt lebo su popraskane dokusane... a suche... ale ja sa mastim :DD no tak ak s týmto ma niekto skusenosti :D rozmyslala som ze to môže byt aj s tých ostatných liekov ale tak tie beriem uz nieco vyse mesiaca a az pred dvoma .. zhruba 2 tyzdnami som toto postrehla...🙂

aknejezle
16. mar 2011

Okrem dedičných faktorov pôsobia na vznik vyrážok stravovacie 1. faktory- čo jete? Musíte jesť veľa čerstvého ovocia, zeleniny, orechov a semiačok. 2. Koľko času trávite na čerstvom vzduchu. 3. Doržiavnanie dostatočnej osobnej hygieny. 4. Fajčenie. 5. Dostatok spánku. 6. Pite veľa vody. Skúste porozmýšlať, či spńate všetky faktory správne. Musíte piť veľa čistej vody a hlavne veľa teenagerov, ktorí majú akneóznu pleť robia chybu v tom, že sa stále "vŕtajú" na svojej tvári a tým sa akné nezbavia, len si to rozširujú naďalej po tvári. Skúste spĺňať všetky faktory správne a uvidíte, že sa akné zbavíte.

delelaa
16. mar 2011

@lukino585 Na vzniku akne se podili vice pricin. Znacnou roli hraje geneticka vloha. Kdyz se k tomu prida (hormonalne podminena) hyperprodukce mazu, porucha rohovateni ve vyvodech mazovych zlaz, nasledna tvorba komedonu a vlivy bakterii. Pokud nektera z techto pricin chybi, nevznikne akne v plnem rozsahu, nebo ma projevy mirnejsi ci prechodneho charakteru. Pokud se ale sejdou priciny vsechny, je na pruser zadelano.
Takze dle meho koureni pleti urcite neprospiva, ale ze by zpusobovalo akne, to si vazne nemyslim. Stejne tak strava atd.

isabelako
17. mar 2011

@aknejezle
Všechno splňuji 😉 Tak snad je to pro moje akné konečná, tahle léčba Roaccutanem 😉

isabelako
17. mar 2011

@miss_tins
Mě už se netvoří nic, ale pomáhá na to ichtoxyl 😉

stanklia
17. mar 2011

@lukino585 No neviem niesom ziadny odbornik, ale podla seba mozem povedat, ze urcite nie. Mala som obdobia ked som fajcila dve krabicky za den a ked som nefajcila vobec a bolo to rovnake, lepsie obdobia aj horsie.Teraz vyfajcim za tyzden (od pondelka do piatka) asi max.4 cigarety a cez vikend celu krabicku aj viac a nebadam, ze by som to mala po vikende horsie. Neviem naozaj, podla mna to tomu na krase nepridava, ale zeby to bolo tym podla mna, nie 🙂

stanklia
17. mar 2011

@aknejezle Ja asi tak ako isabelko, tiez vsetko boli casy ked som nejedla nic skodlive, ale nic nepomohlo a asi ta sklamem, ale posledne studie ukauali, ze strava nema s akne vobec co docinenia,Akurat po jedeni vacsieho mnozstva mastneho mozes mat mastnejsiu pokozku, ale normalnej pleti to nesposobi akne. Je to dedicne a vea robia hormony skratka, mozes jest co chces, akne sa nezbavis 🙂)

sandra48
17. mar 2011

@headliner
@bebezv
ahojte, tuším vy ste písali, že sa nedá zohať curacne v NR. tak dnes som bola u kožnej pre recept. zatiaľ Curacne nemajú, ale že v pondelok by mali mať v lekárni Nádej - v NR - ale treba tam ísť a dopredu si objednať, tak som spravila aj ja 😉

@miss_tins caw, ja tiež používam ichtoxyl, a pomáha to!, alebo ked mám také moc červené pupáčiky, tak si zvyknem dávať aj dermazulen mastičku

geneo
18. mar 2011

@sandra48 mne dala doktorka namiesto curacne rovnaku davku roaccutanu. vyrazne mi ustupili vedlajsie ucinky. pery mazem uz len sporadicky, pokozku namastim len a pred spanim. predtym som musel mazat aj pocas dna.

geneo
18. mar 2011

mam na ludkov ktori uzivaju roac otazku. je lepsie zobrat dennu davku vecer alebo rano? ja to beriem rano a mam pocit ako keby som s tym cely den (cca 8 hodin) bojoval. uvazujem ze to budem brat niekedy o 20:00 vecer, takze na druhy den by boli vsetky vedlajsie ucinky miernejsie.

mate s tym nejake skusenosti?

geneo
18. mar 2011

@stanklia 100% pravda ze strava nema s akne nic do cinenia. skusil som uplne vsetko a zmenil som vsetko co sa dalo a organizmus si aj tak robil vsetko podla seba. doktorka mi hned ked ma videla povedala ze to mam geneticke a presne odhadla ze to mali urcite aj moji rodicia.

mam miernu formu akne... ktora sa ale vzdy zhorsuje v urcitom obdobi. je to ako keby sinusovka. raz ho mam potom vobec. pravdu povediac ma to uz ale totalne prestalo bavit a mam ho plne zuby. preto roac a preto tak radikalne.

v podstate som si skomplikoval rok 2011 tym ze som zacal brat roac, ale verim ze mi to pomoze a zbavim sa akne aspon ciastocne ak nie uplne. psychycky mi ta liecba pomohla uz dost ked nemusim stale riesit ako vyzera moj ksicht.

delelaa
18. mar 2011

@geneo Beru Roaccutane kratce a kozni mi rekla, abych davku brala az vecer, ze pry je to lepsi.

pipulik
18. mar 2011

Ďakujem za odpovede 🙂 Ehm...a ja ho beriem teraz piaty deň....nebadám žiadne vedľajšie účinky, ani len trošku suchú pleť nemám, suché pery...proste nič....skôr si myslím, že je pleť mastnejšia 😀 asi som nejaká divná, lebo to zatiaľ vôbec nič nerobí....beriem 40 mg ráno po raňajkách.....vôbec nechápem 😒

isabelako
18. mar 2011

@geneo
Beru večer, přesně tak, když si to vezmu ráno tak s tím bojuju a jsem strašně zfetovaná, vzhledem k tomu, že mám malé dítě, tak jsem si to přesunula na večer 😉

isabelako
18. mar 2011

@pipulik
Hele já jsem byla mastná strašně dlouho, asi 4 měsíce, takže si z toho nic nedělej, ono to účinkovat začne, neboj 😉

pipulik
18. mar 2011

@isabelako heh okej ďakujem....som zvedavá 🙂

avara_salvatore
18. mar 2011

@isabelako no bola si mastná a teraz uz nie si ... ale zasa ja som bola.. potom nebola.. a myslim si ze po 6 mesiacoch co to uzivam by som nemala byt mastna NIe?... :D lebo ja teraz posledne dva tri tyzdne som mastna ked sa rano zobudim... všakže to neni normalne?:D

sandra48
18. mar 2011

@geneo ja vedľajšie účinky moc nemám, len tie pery mám suché a na tvár používam krém Cetaphil, talže všetko je o.k. 🙂 ..... a ty si koľko bral curacne a prečo si prešiel na roaccutane? - to kvôli tomu, že sa curacne nedal zohnať?

geneo
18. mar 2011

@sandra48 ano curacne nie je dostat tak po mesiaci som presiel na cisty roa. na konci brania curac sa mi zacalo vysusovat jedno oko. stale neviem co s nim mam, katastroficke scenare mi sice chodia hlavou ale dufam ze to nebude nic vazne.

ocna mi zatial dala gel do oci VIDISIC a nic viac. kvapkam 5-7x denne. zaujimave je ze ten problem mam len s jednym okom.

inak vedlajsie ucinky nemam skoro ziadne. po prejdeni na cisty roa sa mi prestala vysusat pokozka. beriem 50mg denne. pery su skoro uplne v poriadku. keby nebol problem s tym okom neviem ze nieco beriem.

elnino9
19. mar 2011

Cau chcem sa vás spýtať či ma nejaký vplyv keď sa niekto moc často kremuje alebo nanasa hrubé vrstvy či z toho nevznikaju nejaké podkozne pupaky lebo po 4mes. Brania roa som fakt že dosť suchy

motylik33
19. mar 2011

@isabelako Ahoj, chcela by som od teba radu, začínam brať Roa, konečne a berem Skinoren tak mám strašne suchú pokožku, fakt že brutal. Používam pod make-up od La Roche Effaclar H a strašne sa cez deň mastím a pred natretím make-upu sa strašne šúpem. Keď začnem používať Roa bude to ešte asi aj horšie. Dala si tu mnoho príspevkov askúsila si mnoho prípravkov tak mi prosím ťa poraď, čo je podľa teba dobré pod make-up. A nejaký balzam na pery lebo ich mám strašne suché...asi by som už nemala nič okrem Skinorenu na pleť používať, môj doktor mi nepovie nič načo sa neopýtam :(

isabelako
19. mar 2011

@motylik33
Po make up- já make up nepoužívám,takže nevim, ale zkus excipial u lipolotio, ten hooooooooooodně mastný, skinoren úplně vysaš roa, když jsi takhkle suchá 😉
na rty bioderma atoderm balzám na rty 😉
Přeju aby bylo vše ok 😉