Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

mysiak24
23. máj 2009

allahan: ako dlho uz uzivas R.? mne sa zo zaciatku tiez zdalo , ze mi to nezabera, az po case asi tak 3 - 4 mesiace som si to uvedomila ked mi okolie zacalo chvalit plet, ze ju mam ovela lepsiu. mna skor trapili flaky po vyrazkach a sem tam sa mi nejaka urobila, ale ta stala za to 🙂 ale aj ten laser urychluje celkove hojenie. vola sa to laserova gelova maska.ale uz asi 3 mesiace ziadna nova bodka ani bodisko jak svet. 🙂 jazvicky mi ostali, vdaka sikovnej praci mojich prstov, ale tiez sa mi zda ze su mensie, a tiez sa chystam, po ukonceni liecby (len asi rok treba pockat) na obrusovanie laserom. lutujem len ze som sa o R. nedozvedela o par rokov skor. ☹

gizela66
23. máj 2009

allahan, nie rýchlo :D

mysiak24
23. máj 2009

a to s tym zelenym cajom je super napad, tiez to vyskusam

gizela66
23. máj 2009

inak som rozmyslala nad tou naladovostou ci to je vobec z tych liekov, ci im to len nedavame za vinu, ze sme naladove:D

gizela66
23. máj 2009

no mne presne tak ako mysiak... mozno tak tri mesiace a menej a tiez mi zacalo okolie chvalit plet ze to mam lepsie... ale ako sa mi prestali tvorit vyrazky tak uz sa mi odvtedy nespravila ziadna :D no tiez tie flaky...... mne jazvicky poostavali aj tam kde som si to nevytlacala... a po pol roku tiez pojdem na nejaky laser alebo co to je nech mi to odstrania...
allahan a najskor sa mi to rapidne zhorsilo :D este ze bola zima a nosili sa šaly a capice tak som sa maskovala a teraz uz je to v pohode🙂

gizela66
23. máj 2009

zas som si zabudla dat vcera tabletku vecer jajha:D
ked mi postavali tie na vecer 10 mg, mozem si ich dat dve rano miesto jednej 20 mg? 😅

gizela66
23. máj 2009

postavali 😀 poostávali...

mysiak24
23. máj 2009

gizella66: mozes, mne to tak vravela lekarka, ze ak mi ostanu tak mozem skombinovat. dve 10 namiesto 20.

mysiak24
23. máj 2009

gizella66: a na aky laser sa chystas? ty si uz skoncila z R.? mne vraveli , ze su na pokozke pri liecbe R. velke zmeny a tak treba pockat aspon rok, kym sa urobi nejaky zakrok. vravela mi to aj plasticky chirurg, jeho manzelka je moja kozna lekarka. on mi robil aj prvykrat to obrusovanie laserom este pred R.

mysiak24
23. máj 2009

a idem si ten caj urobit hned teraz 🙂

gizela66
23. máj 2009

mysiak ja este asi styri mesiace budem brat a styri uz beriem... a neviem na aky laser, iba kozny mi povedal, ze pol roka po dobrati mi bude moct odstranit tie jazvy co mi ostanu a neviem presne ako a cim...

allahan
23. máj 2009

mysiak24: Joj, ja ho beriem ešte "len" 8 dní 🙂 , ale aj tak som zvedavá, kedy už budem vyzerať ako "strašidlo" 😒 . Keď sčerveniem a začnem sa lúpať, alebo tak. Dúfam, že si dovtedy stihnem kúpiť nejaký vhodný klobúk alebo šiltovku, nech sa môžem trochu schovať 😉 , lebo pod šálom sa teraz nezamaskujem, tak ako to robila Gizela66 😒
Ešte šťastie, že nechodím do práce, keď som na materskej. A keď už pôjdem v marci do práce budem mať peknú pleť 🙂 (dúfam) . Ale vonku s malým chodím každý deň, tak sa mi nejaké to maskovanie zíde 😉

Hmmmmm, ja rozmýšľam, že ak mi ostanú jazvy (čo asi ostanú, po 15 rokoch intenzívneho vytláčania ☹ ) , tak pôjdem na hĺbkový chemický peeling. To mi odporučila jedna kamoška, ktorá má tiež od puberty problémy s pleťou a teraz ju má celkom peknú. Vraj vďaka tomu, že chodí každý mesiac na tento peeling. ....uidím, to je ešte tak strááááááášne ďaleko ☹

allahan
23. máj 2009

....aj tak je zaujímavé, ako každý kožný lekár má svoj vlastný spôsob liečby a dávkovania. Ja napríklad večer neberiem vôbec, len ráno 40mg po jedle

gizela66
23. máj 2009

allahan mne najskor jedna kozna predpisala len na rano 20 mg a teraz co som u druheho kozneho ten mi dal 20 rano a este 10 vecer aby som to tak dlho brat nemusela...

allahan
23. máj 2009

Hmmm, tak ja by som sa s tou mojou dávkou 40mg hneď od začiatku fakt mohla zmestiť do tých 5 mesiacov 🙂 😀

sumienka2525
23. máj 2009

Tie krize a bedrove kosti aj mna strasne bolievali. Priatel ma natieral Voltarenom a pomahalo mi to. A po skonceni liecby sa mi to upravuje. Krize ma uz skoro vobec nebolia ,aspon nie tak intenzivne ako pocas liecby. Pery sa mi dali tiez krasne do poriadku.

Caj som pijavala bilinkovy sypany na precistenie krvy este pred liecbou a celkom mi pomahal.

Nedalo mi to a vcera som bola skusit solarko ( som cca 3 tyzdne po liecbe RO), Tvar mam peknu hnedu dnes ale telo ma strasne stipe od vcera. Tak s tym solarkom si dam asi väčšie odstupy, max 1 za tyzden zatial.

Vsetkym začínajúcim drzim palce a vydrzte to....... A samozrejme aj tym co ho beru uz par mesiacikov.

Ja len dufam, ze sa mi to nevrati, aj ked nemam plet z RO uplne vycistenu. Ale je to jednoznacne lepsie ako pred liecbou.

miraaa
23. máj 2009

Jaaj ja mam ako diwnu moc moc moc tvar jedne den je krasna.. druhy den zase nie.. ja seba nechapeeem...vobec nechapem mojjeje tvarii je diwna a te chlpky co mam snimi robit?::(.................

sumienka2525
23. máj 2009

Miraaa: No s tymi chlpkami netusim. To by som aj ja rada vedela. Tak ak nieco vyzistis napis.

mysiak24
23. máj 2009

allanah: tak len vydrz, drzim palce 🙂 tiez som na zaciatku neverila, ze to zaberie, lebo osm skusal vsetko, este aj na alergologii mi robili vselijake testy, napichali vselicim, aj na endokrilogii som bola. u inej koznej co som bol a predtym som skusala zineryt a podobn ehluposti anic, aj natibiotika som skusala. tak som tiek od zaciatku k liecbe R. pristupovala tak , ze no ved uvidime, ale neverime. po 15 rokoch skusania vselicoho. a nakoniec zabralo 🙂 takze vsetky co ste na zaciatku zufale vydrzte 🙂

ja som bral 20mg rano a 10mg vecer, a neskor ked som presla na 40 na den, tak beriem 20mg rano a 20mg vecer. a od buduceho mesiaca, budem brat 30 mg rano a 20mg vecer.

gizela66: ten laser na ktory sa ja chystam je take obrusovanie koze, ked ti akoby spalia vrchnu cast koze a sa ti vytvori nova, 4 dni som bola cervena a nonstop som sa natierala vazelinou, kym sa to uplne nezlupalo. moja kozna mi to odporucila, ze jedno sedenie ma taky ucinoch ako 10 mikrodermabrazii alebo chem. peelingov.jeden zakrok celej tvare stoji 5000Sk.mne robili len lica, bradu a nos, tak som platila 2500 Sk. ale odporucili mi rok pockat po dobrati R.a tiez sa to robi v zime, lebo na slnko sa nemoze.

sumienka2525: drzim palce nech mas taku krasnu plet uz nastalo 🙂 , nech ta liecba a to pchanie chemie do seba stalo za to 🙂

mysiak24
23. máj 2009

ja som s chlpkami nespozorovala nic, ani menej ☹ ale ani viac 🙂

mysiak24
23. máj 2009

ste ma potesili , ze tie bolesti krizov a bedrovych klbov su priznaky R. 🙂

sumienka2525
23. máj 2009

mysiak: Diki,no to dufam: Uz mam dost po tolkych rokoch veru tych kadejakych pripravkov co som uz pojedla a aplikovala na tvar. Keby mi to ostalo aspon take ako to mam teraz tak som rada.

Este ,ze ten RO vymysleli 😀

allahan
23. máj 2009

mysiak24: Ja zatiaľ Roa verím 🙂 a som plná elánu do liečby. ....tak mi to dúfam vydrží 🙂 Tiež som od základnej školy už vyskúšala všetko možné. Najhoršie na tom bolo, že aj keď niečo zabralo, tak maximálne na 1-2 mesiace. Potom si pleť na to zvykla a bola som zas tam, kde na začiatku 😖 . Tak sa teším, že som sa konečne dostala k niečomu, čo u väčšiny "trpiacich" účinkuje 🙂

Len dúfam, že mňa tie bolesti chrbta, svalov a kĺbov moc nepostihnú 😢 . Ja mám s chrbtom problémy aj bez Roa. Pri neustálom sa zohýbaní sa k malému a jeho dvíhaní na ruky som si "krásne" pokašľala chrbticu ☹ . Bolievala ma aj pred tým, tak teraz to nebudem môcť v plnej miere váľať len na Roa. Len dúfam, že sa mi to ešte viac nezhorší 😒 Už teraz ma občas tak pichá v chrbtici, že nemôžem spávať 😖

mysiak24
23. máj 2009

sumienka2525: uplne ti rozumiem 🙂 ten kto sa nikdy netrapil s akne, nema ani sajnu, ake to je na psychiku ☹ tiez som sa najprv zhrozila tej kopy vedlajsich ucinkov, ale vobec to nie je take strasne 🙂

allahan: to poznm s tym skusanim, a moja mama este citala o vselijakych ludovych receptoch a vsetko na mne skusala🙂 mna krize tiez bolievali pred pouzivanim R. ale vacsinou to bolo pred menzesom,a len sem tam, no teraz ked upratam cely byt tak sa neviem ani hybat, a na aerobiku tiez nevladzem cvicit take cviky co sa lezi na chrbte, a tiez sa niekdy budim rano, ze ma boli cela chrbtica.

mysiak24
23. máj 2009

vela vas tu tiez pisalo ci uzivat HAk alebo nie. ja som nebrala. moja lekarka mi povedala, ze ked je baba rozumna 🙂 , tak nepredpisuje, lebo je to zataz na pecen. nenutila ma brat HAK. tiez som na zaciatku podpisovala papier, ze som oboznamena so vsetkymi rizikami a suhlasim s tym..

gizela66
23. máj 2009

ja tiez neberiem... mozno by som mala ale staci mi ze berem hento...

gizela66
23. máj 2009

mna tiez chrbat boli a totalne hrudnik ked sa rano zobudim a zle sa mi dycha, neviem ci to je liekmi 😒

sumienka2525
23. máj 2009

No ja HAK beriem uz dost dost rokov ale koli tomu ze nechcem miminko uz, aspon zatial nie. Takze som ho brala aj pocas liecby RO.

ankam
23. máj 2009

kocky ten zeleny caj zacnem aj ja popijat,lebo cholesterol sa mi zvysil

sumienka aj ja beriem Hak.ale zacala som len teraz z R.a mimco este tiez neplanujeme

mysiak24
23. máj 2009

ja som uz dnes s tym zelenym cajom zacala 🙂 tiez som mala zvyseny aj cholesterol aj triglyceridy, kvoli tomu mi aj znizili davku zo 40 mg na den an 30 mg. som mala triglyceridy az vyse 8. 😒 ale asi by trebalo aj nejaku dietku podrzat 🙂 len na to ja velmi nie som 🙂 jem vsetko za radom 🙂