Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

anabelka8
25. dec 2011

Ahojte,

po 2 rokoch sa opäť vraciam k ROA. Pleť sa mi rapídne zhoršila v poslednom pol roku. Takže idem opäť na to. Rada by som sa poradila, aký makeup používate na takúto kráterovú šúpajúcu sa pleť? Samozrejme, ktorý dobre kryje. 🙂

patro2
31. dec 2011

Ahojte, potrebujem poradit. Pred 2 a pol mesiacmi mi kozna brala krv, vsetko bolo v poriadku, predpisala mi lieky. Ale ja som ich este nezacal brat, a teraz v januari chcem začať. Myslite ze su potrebne dalsie testy?

natka_15
1. jan 2012

ahojte, potrebovala by som od vás poradiť.... ROA beriem uz tri týždne .. najprv som nemala žiadne nežiadúce účinky, postupne ssa mi začali sušiť pery čo až tak nevadí.. no teraz v posledných dňoch mi je stále zle... neviem čo mám robiť.. či prestať užívať ROA alebo čo... beriem dávku 30 mg.... prosím poradte... 🙂

lili1313
1. jan 2012

@natka_15 Ahoj, povedz to pri kontrole koznej alebo jej zavolaj, ak sa citis velmi zle. Ja som sa isty cas rano budila s tym, ze mi je tazko na zaludku, ale same to preslo a neviem, ci to suviselo s roa. trvalo to asi 2-3 tyzdne a do dalsej kontroly to preslo, tak som to nechala tak. no dla mna, ak sa citis velmi zle, tak radsej zavolaj koznej a spytaj sa jej, co s tym.

lili1313
1. jan 2012

Zelam vsetkym pekny novy rok a krasnu plet bez akne 🙂

somkralrepu
2. jan 2012

Aj Tebe Lili 🙂
a čo sa týka tej pleti, mne sa výrazne polepšilo.. 🙂 dám aj fotku pred začiatkom a momentálne.. 🙂

natka_15
2. jan 2012

.. dakujem za radu ... práve zajtra idem na odbery.. a poradím sa snou ... a myslís si ze ked som kvôli tomu jeden den nezobrala tie tabletky ze to nejako skodí ? 🙂

krasi_angel
2. jan 2012

ahojky..začala som uživat roa ale len prvy týžden a niekedy mám pocit,že mi horí tvár ako keby som mala taku vnutornú teplotu...mal ešte niekto taketo stavy? :D

patro2
2. jan 2012

Vidí aj môj príspevok niekto? ☹

vondra
3. jan 2012

@patro2 jo vidí ;)

@krasi_angel taky se mi někdy stává, že mám takovou horkou tvář a celkem červenou, ale po chvilce to zmizí..

lili1313
4. jan 2012

@vondra 😀

@patro2 zavolaj radsej doktorke, aj tak za nou neskor budes musiet ist, aby ti predpisala dalsie balenia - tipujem, ze mas doma len na mesiac.

sonia7
5. jan 2012

Ahojte, som tu nova. Mam 28r.,nikdy predtym som problemy s pletou nemala, ale posledny rok sa mi plet zhorsila. Skusala som masticky, vodicky, ktore mi plet vysusili, ale nepomohli. Absolvovala som vysetrenia a nic mi nenasli, tak mi kozna navrhla liecbu liekmi Curacne. Uzivam tie lieky 63 dni (40mg denne, vaha 54kg) a neziaduce ucinky su klasika suche pery, ruky, obcas bolesti krizov a celkova unava, co ma ale viacej trapi je, ze sa mi na tvari objavuju chlpky a hlavne viditelne vrasky a po vyrazkach mi zostavaju cervene flaky, bodky, no kadeco a vobec to dobre nevyzera, hoji sa to pomaly a bojim sa, ci mi to vobec zmizne. Doktorke mam ist na odber a pozrie sa na mna, ale vazne premyslam, ci nemam tie lieky radsej vysadit, alebo len znizit davku, uz ked som sa na to dala. Mali ste niekto podobne vedlajsie ucinky, resp. viete mi poradit ako dalej?

geneo
5. jan 2012

@sonia7 nepotesim ta. ja som to bral iba 40 dni a musel som to predcasne vysadit. ked si pozries moje starsie prispevky tak zistis preco, takze to tu nebudem rozpisovat.

co ma ale serie najviac, vrasky vrasky vrasky a kruhy pod ocami + k tomu sa pridalo sedivenie vlasov a strata pigmentu v perach.

co som si zistoval tak tie vrasky urcite nezmiznu sami od seba kedze plet zmenila strukturu a je o poznanie suchsia. pigment v perach tiez nehrozi. a vlasy urcite nebudu take ako predtym. s kruhmi pod ocami bojujem ako sa len da ale tie suvisia s mojimi problemami kvoli ktorym som vysadil roa.

sonia7
5. jan 2012

@geneo dakujem, no naozaj si ma nepotesil. Takze by si mi poradil radsej to cim skor vysadit? Zaujimalo by ma, ci sa ti po tom vysadeni plet zhorsila, lebo toho sa obavam.

geneo
5. jan 2012

@sonia7 vysadit nedoporucujem... treba sa poradit s doktorkou. predtym ako som to vysadil som mal konzultacie s 3 doktorkami.

ty uz mas odobrate 63 dni co je dost. nepredpokladam ze po okamzitom vysadeni sa ti nieco hned dostane do normalu. skor si mozes uskodit. branie ROA ma niekolko faz.... ja som to vysadil tesne po tom ako sa mi vsetko vycistilo.

mne povedali ze ten liek sa bude odburavat cca rok. mam za sebou 10 mesiacov po vysadeni. pretrvavaju da sa povedat vsetky problemy co som mal aj mesiac po vysadeni.

jedna doktorka mi nezavisle povedala ze sa to moze odburavat aj 2 roky. zavisi to od organizmu. ten liek je synteticke svinstvo a uklada sa vsade v tele.

geneo
5. jan 2012

@sonia7 este som zabudol ze mne sa plet po vysadeni zlepsila a zlepsuje sa az doteraz. mozno som vynimka. ja som mal ale vsetko vycistene cca 2-3 tyzdne po nasadeni ROA.

geneo
5. jan 2012

@sonia7 a este som zabudol ze tie chlpky su normalne. malo by to po vysadeni zmiznut. u chlapov to tak nevadi u vas asi ano 🙂 ved nech povie aj zenske pohlavie nieco na tuto problematiku. je to napisane aj v letaku.

co som za ten rok, kedy som bral a vysadil ROA, spozoroval je to ze nie kazdy je vhodny na tento typ liecby. problem je ze ani doktorka nevie vytypovat kto je a kto nie je vhodny kandidat na liecbu.

ja som mal napriklad pred uzivanim ROA totalne mastnu plet... total. ked myslim total tak total 🙂 kazdy den ked som si 4-5 krat pretrel servitkou ksicht tak servitka zostala mastna.

teraz.... ehm .. teraz........ si ho nemusim doslova umyt ani 4 dni a stale totalne suchy. ani spina alebo prach sa mi na tvar nechyta kedze je totalne suchy. som skusal si 5 dni neumyvat tvar (rad experimentujem). po 5 dnoch som si ju umyl a voda ktora z toho vznikla bola uplne cista.

predtym som mal na tvari kazdy den za "tonu" sajrajtu.

kazdopadne to ma aj negativny dopad... tym ze sa mi nemasti pokozka, rychlejsie starne. a su na nej vidiet vrasky. dan za cisty ksicht.

sonia7
5. jan 2012

@geneo dakujem este raz za uzitocne informacie. Pojdem sa poradit ku koznej, ale mas pravdu, ze lekari nevedia posudit ako kto zareaguje na liecbu. Tak uvidim. Ja to este stale nemam vycistene. Plet som nemala ani mastnu, skor zmiesanu a pod ocami suchu. Tak dufam, ze tie chlpky zmiznu 🙂. Drzim palce, aby sa ti vsetko vratilo do normalu.

geneo
5. jan 2012

@sonia7 neni zac 🙂 rad som pomohol. informacie su to najdolezitejsie. na doktorov sa moc nespoliehaj 😉

chlpky ti urcite zmiznu. pigment na perach ti nemizne? ako to mas s vypadavanim vlasov?

lili1313
5. jan 2012

@sonia7 tie vlasy zaujimaju aj mna ako to mas... mne poriadne padali, no uz je to chvalabohu lepsie. vrasky aj mne trochu pribudli, tie okolo oci zavlazujem kremikmi a da sa, tam zhorsenie akne nehrozi.

a mam aj jeden pozitivny ucinok, schudla som par kil, hoci si nie som vedoma, ze by som sa o to snazila 🙂

lili1313
5. jan 2012

@anabelka8 Ahoj, teraz som si ta az vsimla - ja som po 1000 pokusoch nakoniec zakotvila pri normalnom Astor 24h perfect stay, no pod make-up pouzivam effaclar H, vdaka ktoremu sa skoro vobec nesupem a zaroven mi nezhorsuje akne. korektor mam maybelline affinitone, dost dobre kryje. make-upy a korektory na aknoznu plet mi po 20-tke zacali zhorsovat supanie, aj ked plet bola o chvilu zase mastna a leskla, no skratka chaos...

jadore2
6. jan 2012

Ahojte, roky sa liecim na akne, resp. pouzivam iba krem Skinoren alebo Zinerit, Eryfluid, obcas sa mi nieco vyhodi, ale Skinoren mi to upravi, i ked nie na 100 % t.c. som extremne vyhadzana, lebo som si cca 2 tyzdne natierala a masirovala tvar mastnejsim kremom. Zaroven som absolvovala 6 masazi chrbtice, maser mi natieral chrbat detskym olejom, nikdy dovtedy som to nezazila, take akne na chrbate, co sa mi nasledne objavilo, nemohla sa som poriadne bez bolesti ani opriet na operadlo stolicky. Akonahle vsetky mastne oleje a kremiky vysadzujem, akne ustupuje. Napriek tomu mi poradila jedna kozna dr., ze by bolo vhodne preliecit pokozku Roacutanom, lebo mam 34 rokov a stale reagujem na mastne kremy a oleje. Vedel by mi niekto poradit, obavam sa, toho, ze negativne ucinky lieku Roa prevysia pozitivum/peknu plet.Dik 😨

patro2
6. jan 2012

@vondra taku odpoved si nechaj nabuduce pre seba, potreboval som poradit.

@lili1313 dakujem, ja jej teda zavolam 🙂

vondra
6. jan 2012

@patro2 omlouvam se, ja si nevsiml tveho predesleho prispevku... Myslel jsem jen, ze se ptas jestli ten prispevek nekdo vidi, promin

monikase
6. jan 2012

Ahojte, dneska jsem objevila Vaše fórum ... S akné jsem nikdy problémy nemívala, když se mi objevil nějaký pupínek, tak max. jednou za půl roku. Je mi 29, koncem září jsem byla u moře a pak to začalo. Od sluníčka se mu udělala jemná krupička, já blázen ji chtěla mít pryč; šla jsem na kožní, dali mi Skinoren. Po něm zhoršení neskutečné, ale říkali, že se mi to zhoršuje, aby se to pak zlepšilo a já věřila a každým dnem čekala, že se to už zlepší a stále mazala :( Po 1,5 měsíci jsem změnila kožní, ta mi řekla, že tohle není normální, že mám na Skinoren alergii, nasadila antibiotika, ale už se nic nezlepšilo. Tam, kam jsem si dávala Skinoren - tedy na tvář - hrůza! Pupínek vedle pupínku - akné a stálé zhoršování. 14 dní beru Roaccutane dávku 40mg/50kilo, jenže žádné zlepšení, stále se mi to jen zhoršuje. Dělají se mi po tvářích tvrdé, červené, podkožní boule a já už nevím, co s tím .... Doktorka říkala, že se to může na začátku zhoršit, ale já jim už moc nevěřím, prostě nevím.... Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Děkuji

vondra
6. jan 2012

@monikase Ahoj, nemužu říci, že mám s tím tak uplně zkušenost, ale menší zhoršení u mě taky nastalo. Ale u dost lidí to zhoršení bylo celkem dost a snad všem se to potom vyčistilo, neboj se Roa určo zabere ;)

lili1313
7. jan 2012

@monikase Ahoj, u mna sa zhorsilo len minimalne, ale podla toho, co som pocula a aj tu citala, tak u vacsiny je nejake zhorsenie a casto aj dost velke. Pohladaj si na youtube videa od ludi, ktori si zaznamenavali liecbu, tam sa da vidiet ten vyvoj.

monika2712
7. jan 2012

@monikase ahoj, moj manzel brat tuto kuru minuly rok, a prvy mesiac sa mu to tiez zhorsilo, taktiez po vysadeni po 10tich mesiacoch sa to na chvilocku zhorsilo, ale potom to preslo a odvtedy ma fajn plet, skoro vobec sa nemasti, a nerobia sa mu skoro ziadne pupaky. Ak sa ti to nezlepsi ani po mesiace, tak mozno zmenit davky, alebo zmenit liek, este je aj Curacne, manzel ich bral kombinovane.

monikase
7. jan 2012

Ahojte, děkuji Vám všem za odpovědi. Snad se mi to taky zlepší, jako Vám všem a nebudu tou výjimkou .... V úterý jdu na kontrolu, tak uvidím.. .Na youtube jsem se dívala, ale pak to zas vypla - není mi z toho dobře, tohle se mi stalo během dvou měsíců a nedokážu se s tím nějak srovnat. Navíc se mě všichni ptají, co se mi stalo a to mi taky nepřidá; dnes si dokonce všimla i naše stařičká sousedka, o které jsem si myslela, že už ani nevidí 🙂 ☹ Obdivuji všechny lidi, co mají po tváři spoustu pupínku a neřeší je, jsou usměvaví a v pohodě! Roa si platím v plné výši, to byl docela šok. Takže jdu bojovat a doufat 🙂 Hezký den