Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
23. jún 2009

mirka a kolko to mas rokov??...nezufaj ja viem ze je to strasne ked sa na seba pozeras kazdy den v zrkadle ale ver mi ostatni to nevidia tak ako ty,ty sa nato sustredujes lebo je to to co sa ti na tebe najviac nepaci..a pouzivas makeupik??...mne svojho casu dost dobre pomahal na vyrazky a aj na ich prekrytie acnecolor..pouzivala som aj svetly aj tmavy a vyzeralo to dobre 😉 vyskusaj..a nato si daj nejaky puder na licka a mas to..a este taka finta ..tie bozule si potieraj obycajnou alpou,ta ti ich vysusi...a netrap sa tollko,to je najhlavnejsie..lebo to na cloveku hned vidno 😉 naber trosku sebavedomia..ty si este mladucka,co my stare rasple,co uz s nami 😀 😀 😀

miriamka
23. jún 2009

Ahojte...
par dni som tu nebola,tak davam kratky update 😉
U koznej som pochodila tak,ze nemam heliobactera,a zatial ma lieci Dalacinom na akne.Musim ale povedat,ze je to lepsie.
Makeup som vystriedala a kupila som si od Vichy,a fakt super...super prekryva akekolvek zacervenane miesto,a je to super.
No ale akne stale je,a len dufam,ze casom vymyzne 😠

lucyy01
23. jún 2009

Ahoj Miriamka, my sme na tom asi rovnako...asi sme tu jedine co neberieme zatial Roacutan, lebo nam ich lekarky nechcu predpisat a stale skusaju nove a nove vodicky a masticky..dalacin som mala aj ja niekedy,pomoze, ale len na chvilku..ako vsetko.. ☹

miriamka
23. jún 2009

Lucy,ved to...Dalacin je ok,len viem,ze sa tym nemozem predsa mastit donekonecna.Doky mi stale nechce predpisat R,vraj to nie je take zle ☹

miraaa
23. jún 2009

debi7775-Ni beru to ešte horšie bo to si hned všimnu akne to sa neda ja ja kedn iekohoo vidim.. tak pozerám sa mu do tváre... no a ked ma akne aspon vidim ako vidim seba:( a oni to maju ešte dobre. zajtra idme k kožnej..bose neviem ako jej to mam povedat všecko...

miraaa
23. jún 2009

Ludia ja idme zajtrak kožnej nechcete sa niečo spytat cezomna jej?.. mam jej povedat.. s timi chlpkami?, no a.. čo mi n to dá čo si myslíte?...aaa.....viete ona ma nemoze moc vidno ked ja mma make-upa to slabo vidno hlavne te jazvi tie vidno až moc:( neznáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááášam sa:(

miraaa
23. jún 2009

JE TO VELA CHCEM LEN PEKNU PLET:( Pojdem aj na platiku len nech ju mam peknu aj bez make-upu.. viete ak ozávidim tým babam čo sa skoroo ani o nu nestraju a maju mju krásnu dožijem sa toho dakedi:( ach......................................................... 😕

ankam
24. jún 2009

miraaa-uplne ta chapem,dufam ze u lekarky dobre pochodis 😉

miraaa
24. jún 2009

... no bola som u nej dala mi SKINOREN.. aspon tak sa to volá. a ked chcem si at odstránit te chlpky... a budme zasahovat do organizmu zevraj musim ist k gynekologičke.. zistit prečo mi to rastie či ako počuli ste o tom už niečo a najzvy nema nic sko len na take velke te už hnusne... a na to má kremiky ale nie taketo to len na peeligni a na brusenie🙂))))))))))))))) ☹ ☹ ☹ ☹ ja sa toho nikdy nezbavíím:(

miraaa
24. jún 2009

ešte niečo predpísala mi SKINOREN ako som vam vrawela ale ma to riadne stipe na tvari aj ta diferine ma stipala co mam spravit?:(... som zufala juuuukjjj

ankam
24. jún 2009

miraaa mna tiez stipal skinoren....po case si zvyknes,ale ja som ho prestala pouzivat

miriamka
24. jún 2009

Miraa...vsetky chceme mat krasnu plet,treba len dufat,ze nam konecne nieco zaberie 😒

miraaa
24. jún 2009

ankam-vazne? preoc si ho prestala ale mnastipal aj diferine takze mam pocakt... aspon tri dni a ked to neprestane mam kontaktovat kožnu?.....

miraaa
24. jún 2009

miriamka - no hej ale ked to neni mozne?? aach:? ☹

miriamka
24. jún 2009

Miraa...kolko mas rockov?

tena
24. jún 2009

Mna skinoren štípe,ale to po par min.prejde.Horšie je, že ja ho nepouž.už,lebo ked si potriem nim vyrazku zapalenjsiu,tak sa mi tam na 2.den spraví flek,ako spalenina,je to červene a na 3.den to vyschne ako chrastička..a potom som flekata...tak ho neuzivam a vysusi mi zapalenu dobre:Duac gel.
A alpou ako pisala DEBI by som nepotierala pocas Roa nič!už sme sa tu o tom davno bavili, je to silne na plet a vyrazku pocas liecby Roa, ked sa ma setrit ta plet!takze alpu nie,to velmi stipe a aby nebol probl.ako ja mam pri Skinorene!

miraaa
25. jún 2009

miriamka-14 years... pre tena-No ja som dakedi používala DUal gel ale je to len krem to sa ti potm zase vráti.. no mam ten skinoren a ked ma bude stipa dlhsie tak pojdem za svojou kožnou... ach ludia nech nam už niečo pomože:(... si mylsite ze mám len na práciii sa malovat a plakat celu noc koli tvári vela veci som musela odložit koli mojej tváre:(.....aj chalnov............ ☹

ankam
25. jún 2009

miraa ani neviem,stipal ,tak som prestala pouzivat a ani neviem aky ma ucinok...

anabelka8
25. jún 2009

ahojte, no ja som tu už nebola pekne dlho, som si prečitala vsetky nove príspevky, vidím, že aj nové členky sú tu, držím palce
Takže môj stav 😀 --začal sa mi štvrtý mesiac s roa, pleť dosť na hofno, 😖 všetko mi vyšlo von, takže líco mam samú vyrážku, resp.flak...
pery stále suché, aj ked pomenej(kožná mi predpísala rybaciu mať - docela fajn), pleť už nemám až takú suchú, nemám už tie velké suché flaky pod ústami, kožná mi na to dala tiež niečo. 🙂
Celkovo, po troch mesiacoch som čakala pozitívnejšie veci, ale čo už, raz to skončí 🙂
Ešte ma trápi, vzťah ja a slniečko 😀 Opalovanie asi nehrozí, však?

gizela66
25. jún 2009

som dnes bola u kozneho pre krvne vysledky, mam zvysene pecenove, zrejme kvoli tabletkam inym co som este uzivala a od zajtra zacinam siesty mesiac, znizil mi na 20 mg rano, mala som aj 10 mg na vecer, tak ze kvoli slnku a ak pojdem na dovolenku, aby mi koza neporobila sarapatu:D po lete mi zase asi zvysi... tak sa mi mozno aj liecba teraz predlzi..... 😝

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

kolorka
25. jún 2009

cawtee...mam katastrofalnu plet na ktoru si davam tony makeupu.. ☹ ..som objednana koznej a chcela by som si dat predpisat roaccutane,ktory mi uz predtym navrhla...robim dobre?? dost sa toho bojim,neziaduce ucinky a rozne negatovne reakcie.. ☹ ale uz ma to fakt nebavii....

eweline
25. jún 2009

joe1- vieš čo takto ti poviem že dnes je presne 20 dní čo už roa neužívam suchoty vobec ani pery nič a aj hlavu si už umývam nejak každý 5 den čo som si pred tým umývala nejak raz za 7 až arz za 10 dní 😀 takže masnotky už trošku začínajú ale hovorím akné zatial žiadne. aj na nose už cítim občas že je masný ale zase može to byť z časti aj tým že je viac teplo ako pred tým. tak neviem. uvidím dalej ako sa to bude vyvívať.

gizela66
25. jún 2009

ja som dnes bola taka unavena som si o piatej lahla a teraz som sa zobudila, teda ma zabudili inak by som spala do rana... bohvie ci je to liekmi:D

kolorka no ja by som sa nato dala, je to jedine co mi pomohlo... dufam:D

eweline... raz za 10 dni? to sa dalo vydrzat?:D mne tiez nemastneju ale umyvam si nie ako predtym kazdy den alebo kazdy druhy ale kazdy treti sem tam stvrty, viac nevydrzim...

nicoolinka
25. jún 2009

háááj. 🙂 dlho som tu nebola.. ae cem si len pochváliť.. kožná chváli, ja si chválim, je mi perfektne.. znovu žijem, zajtra idem na 3 dni na topfest... keď mám makeup nikto by ani nepovedal že mám niečo s pleťou. 🙂 už žiadne bolestivé, a keď aj, tak na druhý deň sa z nich urobí ľahko vytlačiteľná bodka.. nič mi tam už nezostáva.. konečne to začína mať efekt ako som chcela. Ale samozrejme - klop klop klop. 🙂 držím palce... treba mať strpenie.. a netrápiť sa, bo tým nič nevyriešite.. a psychika je základ. 😎 takže.. good luck a ja sa idem baliť. 🙂

debi7775
26. jún 2009

tak baby ale nevyhoda je ze ked sa vam vyhadzu licka ze to vsetko vychadza von tak potom tam ostanu jazvicky..skoda ze ma kozna nato neupozornila ze to bude mat takyto efekt inak by som s liecbou nezacala.. 😠 😠 😠 lebo teraz mam riadne jazvy na licach a vyzera to otrasne...takze pozor nato avsak ak mate to akne uz fakt otrasne tak roacc je dobra volba ..kolorka ak sa s tym neda uz nic tak vyskusaj 😉
mozno budes mat fuziky ako my ostatni ale da sa prezit 😀 😀 😀

joe1
26. jún 2009

debi myslím, že tomu sa dalo zabrániť, keby si nebrala také obrovské množstvá - 60 mg na deň, jasné, že to potom tú pleť potrápilo oveľa viac, ako keby si brala, povedzme, takých 30 mg.

miraaa
26. jún 2009

nicoolinka.SOm štastná že aspon tebe sa darí!Moya.....a prijemnu dovolenku...debi7775. To si mala az také strašné že 60mg na den to bi som v živote nemala..Ja som to mala brutaln a 30mg na den a to bola moja najvyššia davka mi stačila. a s tími jazvami co spravíš aj mne zostali riadne jazvy.. jedine co ma trapi a etse te chlpky samozrejme.. ale zevraj sa toto dá odstranit aj tu blízsko nova chirurgia v PARTIZANSKOM.. len čo to stojíí.. .. cchcem už mat pokoj...

miraaa
26. jún 2009

pre kolorku-No ked to máš take hrozné ako si písala.Tak chod hned ku kožnej ona už bude vediet čo spravit sice ja už som tam prišla neskor.. preto mam teraz jazvy ale dufam ze sa budu dat odstranit... tebe držím moc palce abi ti dochotrka pomohla.. a vieš nemožme usudit ake to máš kebi pošleš fotku bez make-upom.. kludne nehambi sa ja som pouzívala tabeltky ROACCUTANE.. a ti aj poslem fotky ake boli učinky.. som spokojna.. ale este ta plet neni taka ako som chcela tak sa ozvi ešte aHoooj...

debi7775
26. jún 2009

mirka ja som nemala akne praveze vobec strasne..kde tu pupacik 😀 kebyze viem ake su tie lieky strasne tak ich nezacnem brat,skratka kozna mi ich naordinovala ze aby som mala plet uplne dokonalu..tak som suhlasila lebo som dost perfekcionistka tak mi to vyhovovalo ze sa mi uz vyrazky robit nebudu...no lenze potom nastal velky zlom a vyhadzala som sa..a preto tie jazvicky.. z toho akne co sa mi urobilo ked som zacala tabletky brat ..a 60mg mi dala preto aby som mala liecbu len 4 mesiace lenze kedze sa mi to nezlepsovalo tak to stale predlzovala..bolo to najhorsie obdobie v mojom zivote..tu koznu uz nikdy nenavstivim a som rada ze mam za tym...uz len zbavit sa tych ajzviciek a zabudnut nato vsetko!!