Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michelka12
4. okt 2009

Somslavka neboj sa🙂.
Ja neviem preco a mi to stalo. Zazila som vela stresu kvoli jazvam, co mi urobil lekar, mzno to malo vplyv naozaj netusim. A mozno mam citlive oci, aj ked nikdy som este nemala problem s ocami. Niekdy sa to moze stat. Ide o to, ze sa ti supi koza, teda aj v okoli mihalnic, niekedy moze vzniknut zapal a potom vypadavanie.Aj ked by sa to stalo, tak klud, uz 5 lekari mi potvrdili, ze to je reverzibilne, cca do roka. Takze keby sa to aj niekomu stalo, tak tu pisem, ze sa nemusi bat. detto vlasy. Celkovo sa hovori, ze padanie vlasov, ochlpenia, mihlanic je jeden z castych neziaducih ucinkov, zalezi vsak na davke. Mne to sposobilo zapal a to som uzivala minimalnu davku a velmi kratko:/.
Ak v buducnosti sa niekto dostane na toto forum, nech sa nezlakne!!! Ak sa to uz stane, treba sa poradit s lekarom, vysadit roacc. zacat liecbu mastou na okraje mihlanic, ktore obsahuju aj malu davku kortikoidu, kt. podporuje rast a zaroven ide o atb, ktore tlmi zapal. Takze klidek! ja roacc. nemozem a nikdy by som to uz neuzivala, pretoze ja som asi neni nato stavana. Celkovo mam jemnu akoby detsku pokozku, az na tu bradu.
Vela stastia dievcata, ja idem akne doleicit inou cestou🙂.

michelka12
4. okt 2009

janula55 aj mna zacala svrbiet hlava, mozno sa ti zacnu robit lupiny, mozno trolinku padat vlasy. Moj skromny nazor,ak by ti to padalo moc, porad sa s lekarom a radsej vysad. Vzdy je riesenie. Kazdy sme iny. Ja som sem dala len svoj nazor. Mozno raz niekomu pomoze a bude vediet, co v takom pripade robit.

auryn
5. okt 2009

Ahojte, akne mam uz od 16-tich rokov, teraz mam 20...Skusila som naozaj vsetko, od vodiciek, masticiek, antikoncepcie, dokonca som bola aj hospitalizovana v nemocnici na koznom..Tam som podstupila liecbu antibiotikami a zluovacimi kurami, dodrazovala som prisnu dietu...Bola som aj na vybere krcnych mandli, neda sa povedat, ze to vobec nepomohlo. Mala som hrozne, akne, velke fialove vredy. Potom vsetkom som pred rokom zacala chodit na sukromu kliniku zaoberajucu sa koznymi nedostatkami. Tam mi povedali vsetky moznosti liecenia akne. Povedala som si, ze najskor vyskusam nieco miernejsie. Zacala som chodit pravidelne na chemicky peeling- kyselinami. Pomohlo to, ale len na tolko, ze sa ovela zmensili jazvy ale akne sa robi stale. Tato procedura sa robi len v obdobi jesene a zimy, nemoze sa ist na slnko. Takze ten kto nema uz akne, ale trapia ho jazvy, nech si urcite zvoli tento sposob, jazvycky mam 80% menej viditelne ako predtym. Ale kedze s akne stale bojujem a uz nechcem, casto mavam kvoli tomu depresie, samozrejme ze su ovela horsie a zavaznejsie ochorenia, ale ako tu uz pisali ini, nikto to nepochopi, ked to sam nezazije, ten smutok, ked sa rano pozries do zrkadla a rozplaces sa, ked uz ani ten najlepsi make- up nezakryje tu nedokonalu tvar, ked sa s niekym rozpravas a vies, ze s hrozou pozera na tvoju tvar...Sice uz nie som natolko zakomplexovana ako kedysi, ale rozhodla som sa, ze s tym chcem raz a navzdy skoncovat a mat krasnu a cistu plet ako ine zeny. Tak mi doktorka odporucila roaccutane. Mam precitanych vela prispevkov, aj neziaducich ucinkov, ale som odhodlana to vyskusat. Este cakam na testy mocu, kedze som mavala casto zapal mocovych ciest, ale ak bude vsetko OK, tak zacnem s liecbou. Verim ze mi to pomoze. Vsetkym drzim palceky, a ozvem sa, ked zahajim liecbu a prispejem dalsimi skusenostami.. 😉

raya
5. okt 2009

ahojte, beriem roa od 27. augusta, teda je to niečo vyše mesiaca. U mňa žiaľ pretrváva to počiatočné zhoršenie, a teda mám akné po celých lícach a nejak nevyzerá, že by sa to už prestalo tvoriť. Na začiatku mi úplne odišli pery, celé sa zošúpali, napuchli tak, že som nevedela hovoriť a mala som tam niečo ako herpes, na dotyk neuveriteľne citlive. Beriem dávku 20mg, a mam vyšku 175 a 51kg. Mam 28r. Na tie pery som si dávala Biodermu Atoderm balzam na pery a do 6 dní sa pery znormalizovali.
Matka 307 ty berieš 2 mesiac, a mala si na začiatku to zhoršenie pleti? A akú dennú dávku máš?

komi1800
6. okt 2009

Ahojte..mam 19 rokou...akne nemam az take strasne ked nesvieti slnko pretoze mi to az tak newidno..mam na tvary asi 5.cervenych vyrasok ale viacej ma stve ze mam celu osypanu tvar tymi malymi bodkami..KOMEDONY ci jak sa to vola...Reaguje roa aj na to ci len na tie velke zapalene vyrazky?Alebo neexistuje neaka medicina na tie male bodky?Viete su to take male tvrde gulky a ked to stlacim ide s toho biele...a roa som zacal uzivat asi pred 10-timi dnami.. DAKUJEM ZA ODPOVED VOPRED ☹

gizela66
7. okt 2009

komi... no tak ked si to uz zacal brat, tak sam uvidis ci to je aj na take... podla mna to hlavne zabera na take totalne zapalene vyrazky, ktore su aj hlbsie v kozi... ale tak snad ti to pomoze🙂)

somslavka
7. okt 2009

☹ ☹ ja sa asi zbláznim ☹ ... ďalší vedľajší účinok ☹... mám krámy o 2 týždne skôr!!! v živote som ich nemala skôr ako za 30 dní!... to snáď nie... má tu niekto rovnaký problém?

didlinka88
7. okt 2009

komi.. Roa reaguje vseobecne na akekolvek mazove lozisko, takze ti pomoze aj s tym.. dolezite je v tomto obdobi si to nevytlacat sam, lebo plet mas velmi jemnu a tenku a citlivu a tym by si si to cele iba zhorsil..potom skus vyhladat kozmeticku ak by ta nejaky otravoval 🙂

Auryn.. tak vitak medzi nami.. uvidis Roa ta zbavi vsetkych komplexov.. 😀 len male mnozstvo ludi na tuto liecbu nereaguje, takze je tam vysoke percento.. 🙂

Ja mam zajtra moju poslednu davku a po 7 mesiacoch definitivne koncim s liecbou.. inak po 2 mesiacoch uzivania som mala uz peknu plet 🙂

Vsetkym prajem uprimnu sustrast s neziaducimi ucinkami.. ja osobne - hrozny stav pier, bolest klbov a svalov, ta bola nenormalna, ziadny sport - inak mozu zvapenatiet klby- a to je nebezpecne, bolest zaludka- hlavne po vypiti alkoholu - takze radsej nepite pri Roa 😒 a potom celkovo unava, ospanlivost, rychla vycerpanost..ale myslim ze to pozitivum ktore Roa urobil tieto negativa uplne vynulovat a dufam ze pekna plet bude pretvrvavat.. 😝

tak drzim palce novym Roa-uzivatelom..

kessiee
7. okt 2009

Ahojte vsetci, ked si ma tu este niekto pamäta, asi pred pol rokom mi kozna nechcela dat roa.,vraj to je len na tazku formu akne..neviem sama posudit aku formu mam, ale ked ma boli brada zo zapalenych vyrazok,myslim ze je to dost na to, aby mi ho kozna predpisala..akne mam asi od 15 a teraz budem mat 22. skusila som nazaj vsetko.teraz som si najnovsie kupila celu radu Biodermy Sebium...striedaju sa mi obdbia, ze na tvari nemam ani jednu vyrazku, s takymi ako mam teraz ☹ ☹ ☹ Cez vikend za mnou prisla mamina a navrhla mi ze pojde za koznou a porozprava sa s nou.takze v piatok uz idem na krv a ked budu vysledky ok,pojdem na roa. /Precitala sm si vsetky prispevky a mam z tho trosku strach 😒 padanie vlasov, mihalnic,velke zhorsenia,...bojim sa toho aj preto, lebo som v 3.rocniku na vyske a cakaju ma statnice,bakalarka a vsetko ostatne,tak sa bojim ako to budem zvladat 😒 Napiste mi prosim tie, co prave zacinate liecbu, ako to s vami vyzera...prajem vsetkym vela stastia 🙂

Ankam, som rada ze uz mas skoro po liecbe a ze uz nemas vyrazky... 😉 vidis ze to nakoniec pomohlo..

kessiee
7. okt 2009

na fotke nie som ja, az teraz som si uvedomila, ze pisem zo sestrinho notebku!!!!! 🙂

utte
7. okt 2009

Ahoj vsetci! vdaka za povzbudzujuce prispevky i za tie o negativnych ucinkoch. este stale som sa nerozhodla - k lekarke idem 20.10. a nie som celkom presvedcena, ci zacat liecbu, aj ked pri pohlade na moju tvar sa ma lekarka pytala, kde som bola doteraz... uz som sa to pytala, ale nikde som nenasla odpoved - boli ste niekto aj na PN-ke? mam komplexy z tvare plnej zapalenych vyrazok, no pri tych vselijakych neziaducich ucinkoch to moze byt este horsie...

gizela66
7. okt 2009

somslavka... mne meskali kramy raz tusim vyse mesiaca alebo tak nejak, bola som u lekara a vraj roaccutane nema ziaden vplyv nato... 🙂

utte... urcite sa na to daj 😉

komi1800
7. okt 2009

Didlinka88..... Dakujem za odpowed :D A ty to este beries alebo si uz po liecbe? A a ko dlho ti to trvalo kym sa ti to zacalo rapidne zlepsovat? 😖

janula55
7. okt 2009

kessiee: ja som na zaciatku 🙂 beriem RO tri tyzdne cca no a mam suchu plet ..ale len na brade tak velmi...inak je to znesitelne...pery su v pohode lebo sice sa susia ale ja ich mam permanentne natrete takze zatial sa to nestiha prilis zhorsovat..dufam ze sa ani nie...mam suche oci a casto ma stipu takze frcim na umelych slzach...padaju mi mihalnice ale len trosku...stale si mam na co davat maskaru :D takze ... da sa to...rozmyslam co este....pozitivne je ze sa mi nemastia vlasy....predtym som si umyvala kazdy den..teraz kazdy druhy a ani to este nesu maastne...co je super...ale trosku mam lupiny..alebo ani nie tak lupiny ale suchu kozu...ale som blondyna tak to nevidno...no a co sa tyka vyrazok...no asi po tyzdni bolo take mini zlepsenie ..ale potom sa to vratilo do povodneho stavu...mozno trosku horsie...ale...uprimne povedane...zazila som aj horsie...tak ako tu pisala auryn,viem co to je ked je cloveku do placu pri pohlade do zrkadla...a aj ja osm teraz v tretom na vyske...ale do statnic je casu dost...ved ono sa to bere nejako pol roka alebo tak a dufam ze po par mesiacoch uz bude zlepsenie dobre....akoze ja tak strasne verim a dufam ze budem mat peknu plet ze ja si inu moznost ani nepripustam...proste budem mat cistu plet a bodka... takze....vela stastia 😉

joe1
8. okt 2009

ahojte všetci, chcem sa spýtat aký čistiaci gél, pleťovú vodu a krém na tvár používate. Dík

lucyy01
8. okt 2009

Janula55, kessiee =lucyy01- uz som na svojom notebooku...
Dakujem pekne za odpoved 😉 potesila si ma ze aj ty si v 3.rocniku na vyske a dodala mi odvahu...prosim ta, a aku formu akne si mala ty? ja som nikdy nemala vyrazky ma cele, na nose, ja mam väcsinou len na brade a v okoli ust..na lickach len sem-tam..paci sa mi ako to beries ty, povies si ze budes mat peknu plet a hotovo..aj ja by som to tak chcela, no zatial sa toho bojim...v piatok teda idem na testy a potom ma urcite poslu ku gynekologicke...tych testov sa trochu bojim,mam zvyseny cholesterol,mam to dedicne, inak vazim len 48kg., tak ci mi ten roacutan kvoli tomu vobec daju 😒 no som zvedava, tak potom napisem viac... 🙂

lucyy01
8. okt 2009

joe1, vsetko od Biodermy...

miraaa
8. okt 2009

AKo vidim máme tu aj nových ludi držim palčeky....

janula55
8. okt 2009

lucyy01: no ja neviem jaky typ pravdupovediac....mam akne asi od 14 alebo 15 kolo 17 sa mi to tak akoze vyrazne zhorsilo...a doktorka uz davno mi to chcela dat ale ja mam problemy so zaludkom takze som nechcela ani gastro lekarka mi neodporucala...a teraz som sa na to uz vykaslala proste...mam 21 a konecne chcem mat peknu plet lebo uz mam toho dost. mam vyrazky viacmenej na celej tvary...niekedy len male niekedy vacsie ale stale mam...asi nemam tu najsilnejsiu formu takze pravdepodobne nieco stredne...ale je to zle.. 😒 .no a ano mam k tomu taky pristup lebo ja uz som vyskusala vsetko a toto je viacmenej moja jedina sanca sa toho totalne zbavit 🙂 ...takze...som sa rozhodla ze to chce pozitivny pristup...a aj doktorka mi vravela ze to ma dobre vysledky.. 🙂 podla mna sa nemusis bat...ved aspon to skusis...ono prestat sa da stale...a take tie vonkajsie vedlajsie priznaky ze sucha koza a tak...no to prezijes...akoze ja ked som prezila 6 rokov s akne tak 6 mesiacov navyse plus sucha koza...to uz nejak zvladnem 🙂 takze chod do toho,aspon to skus, ak ti to lekarka odsuhlasi 🙂

somslavka
8. okt 2009

inak chcela som sa spýtať tých ktorí ešte chodia na strednú... ste oslobodení z TV?... lebo v podstate to je dosť záťaž na chrbticu keďže ma teraz bolí všetko :D... neviem ako vás...

lucyy01
8. okt 2009

Takze..dnes bola mamina u koznej, napisala jej na papierik pre obvodnu doktorku vsetky vysetrenia ktore mi treba spravit a zajtra idem na krv.takze po vysledkoch-snad budu dobre-si uz pojdem dat Roa.predpisat..dostala som uz aj brozurku pre pacientky tak teraz studujem...

Miraaa, v tej brozurke som sa docitala ze, chlpky sa nesmu odstranovat az 6 mesiacov po liecbe R., lebo je tam riziko vzniku jaziev...

janula55, da sa ti teraz pouzivat aj make-up? niektore baby tu pisali, ze tvar sa im tak supe, ze sa zosupe hned aj make-up.a ja mam tiez problemy so zaludkom, z nicoho nic mi pride zle bud po nejakom jedle, alebo len tak...preto som sa bala toho R.ako bude vplyvat na moje brucho.. 😒 Jani, a kolko mas kil ak sa mozes spytat a na aku dlhu dobu ti vychadza liecba?dakujeem.. 🙂

janula55
8. okt 2009

lucyy01: ja som ziaden letacik nedostala ...ani vysterenia mi nerobili len krv...no a co sa tyka toho brucha...aj ja som sa bala...zatial to neberiem dlho takze nemam ziadne problemy s tym ...dufam ze ani nebudu...inak mne sa zlepsil ten zaludok ked som zacala jest chlorelu tabletky 🙂 ...no a co sa tyka kil..neviem lebo ked som sa vazila u doktorky som sa nexcela divat :D ale som velmi vysoka takze urcite dost....aj najblizsie ked si pojdem po lieky tak sa jej chcem spytat ci mi nezvysi tu davku aby som to nebrala nejakych 9 mesiacov. a make up pouzivam...zatial sa da...akoze vidno supiny obcas trochu..ale co uz..ja tak robim ze dam si krem a rovno potom este kym je nakremovana tvar si dam make up....len ja som bola aj puder zvyknuta pouzivat ale to teraz si davam len tak malinko lebo strasny pocit stiahnutej koze z toho mam.

inak na suchu kozu aj pery ozaj velmi pomaha ten hojivy zazrak z oriflamu a pouzivam na tvar tiez jeden prirodny bieliaci krem a on potlaci take fliaciky co ostanu po vyrazkach a jemna plet je z neho...velmi dobry krem aj za dobru cenu...bieliaci krem znacka Kawar...v lekarnach ho dostat.

tena
8. okt 2009

KOMI: Roa je aj pre tieto typy akné=komedony🙂Len to trva...lebo stopy po zapalených nie su uz mozno po mesiaci uzivania, ale tie biele podkozne idu prec pomalsie.../viem to podla seba/ a to uzivam uz 7.mes! Ale je to podstatne lepsie, hlavne ked vam to okolie zacne vraviet,ale niekt.to neriesia asi tak ako to riesia pacienti 😎
Takze vydrzat a skusit hlavne,ma to uspech!

Tie vedlajsie ucinky su rozne, vypadavanie vlasov, pery! no to je des! suche, tak si ich clovek zlupe..potom z toho sčervenaju ako keby mal clovek ruz haha a potom zase lepsie a tak dookola ,natieraz s kade čím,kazdy vyskusa,tak ako je potrebne vyskusat pre zeny make up! kazdemu iny,ja som velmi bola spokojna s kremom EFACLAR H od La Roche, cena cca 10,Eur,vydrzi celkom dlho a je vyslovene pri liecbe Roa! a na to ide az make up,nelupe sa plet,ale neodporucam make up v tycinké (3v1),kt.je suchy, je potrebne nieco tekute...
Je tu kopa novych ludi, tak super. Este k pleti: zvyknu byt obdobia,ze vam plet sčerveneje a potom to prejde po par hod. ako ked mate teplotu, horuco a pod.

Alkohol mozete,ale s mierou, ale ak niekoho potom boli zaludok,tak radsej nie,ale ja mozem 😉

A na suche oci,/ja napr.najviac rano/ nie su dobre len kvapky na suche oci,ale aj ked sa vam zapaluju,ze cerveneju,tak ja som maxim.spokojna s "Opthalmo-Evrcil" od Ivaxu(farmacaut. firma). Ale na vsetko si musite kazdy sam najst TO prave.

Joe: ty si mal komedony nie? kedy uz konecne odpises, kedy sa ti to zlepsilo??? staaaale ked ti da clovek otazočku,tak odpoved skoro nikde... 😀 tak sem s tym!!!!!!!!!!dikes

mimus288
8. okt 2009

Ahoj chcela by som sa opýtat pred rokom som už brala asi 9 mesiacov roaccutane a vratilo sa mi akne opät chcem sa opytat či sa to už niekomu stalo a beriem ho už mesiac a kedy sa to začne zlepšovat lebo pri prvej liečbe to začalo asi až po polroku ...po akom čase sa to zlepšuje vám???

komi1800
8. okt 2009

tena: Dakujem za nazor.. :D A myslis si ze nemal by som navstivit teraz kozmeticku aby to powytlacala?A kedze ROA zastavuje maz tak by sa mi to nemalo naspet robit co co na to powies? Pripojte sa k tomu aj ostatny a dajte svoj nazor.. DAKUJEM

komi1800
8. okt 2009

😀 😀 ejjj ale nas tu je s tymi vyrazkami 😀 😀

komi1800
8. okt 2009

Ejj prepacte za ten nawal otazok ale musim sa este opytat myslite ze je dobre pouziivat popri tom neaku vodu na cistenie pleti?Ja som si kupil teraz z drogerie cistiacu vodu na plet a je aj proti ciernym bodkam :D vola sa CLEAN A CLEAR....Neposkodi to moju pokozku teraz? DAKUJEM
☹ ☹ ☹

lucyy01
9. okt 2009

komi1800, z vlastnej skusenosti neodporucam ist kozmeticke, hlavne nie takej, ktora vytlaca vyrazky (cistenie pleti to ano,ale nie vytlacanim)...mne poradili jednu dobru kozmeticku a dopadlo to tak, ze uz k nej nikdy nepojdem, hovorila mi ze vytlacat nebude,len mi spravi piling,ponaparuje mi plet a maskou mi stiahne pory, a nakoniec ma celu povytlacala a hned na druhy den sa mi pozapalovala cela tvar.. ☹ trvalo vyse 2 tyzdnov, kym sa mi to dalo ako tak do normalu,no este to nie je ono..(bola som tam pred troma tyzdnami)...moja skusenost 😒

a pletova voda Clean &Clear obsahuje alkohol,ktory sice vysusuje vyrazky ale tato voda vysusuje az moc,tak radsej najdi nejaku, ktora neobsahuje alkohol... 🙂

didlinka88
9. okt 2009

ahoj..vcera som dobrala poslednu davku Roa.. potom vam napisem ako sa mam ked sa zacne vyplavovat z tela..

komi : ku kozmeticke ano, ale takej ktora vie, ze ked beries Roa tak PEELING je prisne ZAKAZANY, lebo ti moze znicit plet a urobit jazvy.. treba to povedat vzdy.. dalej Clean cistiaca voda je teraz max. nevhodna..skus si kupit nejaky cistiaci gel v lekarni ktory nevysusuje, je ich dost, ja pouzivam od Biodermy, tam ti poradia.. cosa tyka zhosovania a zlepsovania, tak mne sa to zhosovalo mozno 2 az 3 tyzdne a potom prislo k rapidnemu zlepsovaniu...z dna na den mi to mizlo..som nechapala 😝

mimus: ja som brala Roa 2x, prvykrat som nemohla dokoncit liecbu a tak sa mi to vratilo, no v ovela mensom mnozstve a tak som isla na 2x a uvidim ze ci sa to vrati alebo nie...

inak ja som mala dost tazku formu akne a na to aku som tu tvar mala tak nemam ani jednu jazvicku na tvari a nikto ani netusi ze som mala niekedy takyto problem.. 😉 takze Roa v tomto pomohol..

somslavka : jasom mala velke problemy s klbami a chrbticou..som nemohla vobec sportovat ani nic.. no ja som na VS takze telesnu uz nemam 😀 ale na tvojom mieste by somrozhodne poziadala koznu nech ti napise nejaky papier nech si oslobodena..lebo pri vacsej zatazi mozu zvapenatiet klby a potom je to uz dozivotny problem..

a baby co ste v 3. na VS tak sa toho netreba bat.. ja som mala velmi tazke skusky na konci 2. roc a vsetky som robila v strednom stadiu liecby a podarilo sa.. bola som sice viac vycerpana, ale dalo sa to.. 🙂

p.s. ak zacnete mat nejaky neziaduci ucinok uz neznesitelny, treba ist k lekarovi a pozastavit 😉 liecbu..

lucyy01
9. okt 2009

komi: dobre som si neprecitala tvoj prispevok a myslela som si ze Roacutan este neuzivas. tak teraz by sa ziadne zasahy do pleti asi robit nemali a kozmeticku teraz vynechaj..