Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

komi1800
30. okt 2009

Ahojte vsetci s pupákmi 😠 .....Ste sa ma pytali ze kolko mam rokou?No budem mat na valentina 20 ..Myslite ze som este hlupi a sprosty? 😀 😀 😀 ...No newem no 😀 a DIAZEPAM uz mi moja priatelka ukradla a schovala takze nestresujte 😉 .....

beruska121
30. okt 2009

a mozem sa opytat kolko stoji ten chemicky peeling jedno sedenie ? alebo je laser lepsi ? len viem ze tak sa pohybuje okolo 10 000 sk za jedno setrenie ak sa nemylim ale co uz ...
3 mesiace je dost .. neviem si predstavit ze mi to bude trvat 3 mesiace :( .. ja som pred liecbou nemala silne akne mala som v 17 ke nieco strasne ale kusok sa mi to upravilo s Diane35, lenze stale sa mi robili zapalene a potom mi ostavali flaky po xichte , .. no ale toto co sa mi teraz pozapalovalo tak to je nieco strasne , takze uz len dufat v zlepsenie

gizela66
30. okt 2009

beruska... laser je asi drahsi... ten peeling stoji tusim okolo 30 eur... teda tak to tu niekto pisal, neviem ja🙂 tiez sa nato chystam no ze az pol roka po liecbe... ...radsej tri mesiace ako stale mat pupaky:D urcite sa ti to zlepsi, si mala zapaly pod kozou🙂

somslavka... vies ze sa to nema vytlacat a robis to 😵 to mas blby zvyk teda..... sak skus vydrzat...... 😉

auryn
30. okt 2009

beruska , hej, ten chemicky peeling stoji 33eur aspon tam, kde som bola ja...a tym laserom, to je nejaka nova technika, aspon mne to tak povedala ta lekarka a dala mi aj prospekt a pytala som sa, kolko to stoji a povedala, ze jedno osetrenie 10 000..akoze to je dost velka palka, radsej by som zvolila ten chemicky..tam sa zo zaciatku chodi raz za mesiac a potom 2x...takze to nie je az tak vela...a pomaha to si myslim, ze rovnako, videla som v tom prospekte aj obrazky a nezdalo sa mi to o nieco lepsie..takze ja osobne zvolim znovu ten chemicky peeling, bola som s tym spokojna, sice to dost tak pali a mas cervenu plet aj na dalsi den ale stoji to za to vydrzat..
a pouziva sa este pred tym specialna kozmetika od LA ROCHE POSAY...to ti ta konkretna dermatologicka preda. Ta kozmetika je dost draha taktiez..komplet vyjde asi do 3000...

johny007
30. okt 2009

Ahojte . No musel som sa dnes zaregistrovat , pretoze uz 2tyzdne berem ROA , rano 20mg a vecer 20mg .
Co mi odporucate na suchu tvar teda hlavne okolo ust(na brade) mam velmi suchu plet sa mi supe prevelice moc (sama supina) . Vecer si potieram tvar i Zinerytom kozna vravela ze mozem si to potierat , pery mam suchsie , dakedy uplne cervene ze mi palia , natieram si ich kalciovou mastickou .. Na tu tvar premyslam kupit Effaclar H , len kozna vravela ze ziadne kremy neh si nedavam . Ked idem von vzdy natriem tvar aknecolorom , a uz do hodky je vidno same supiny ....

gizela66
30. okt 2009

johny kludne si riadne masti tvar🙂)) ja som pouzivala od La Roche Posay... neviem uz aky, ale skus sa spytat v lekarni alebo priamo u koznej/ho ... bol taky mastny a urceny na natieranie sa pri roaccutane :D... ale aj tak asi nezabranis tomu, ze sa ti bude tvar supat... musi sa ta koza osupat🙂 mne sa tiez dost v okoli ust supala...... 😵 ale inak som pouzivala aj normalnu indulonu (nechtikovu)🙂

somslavka
30. okt 2009

ľudia aj vám sa robia také hrbolčeky na tvári čo nebolia?... čo to môže byť?... inak chcela by som sa spýtať.. kožná mi dala vyskúšať vzorku krému normadermu... dá sa kúpiť v lekárni alebo aj v drogérii?... a koľko to približ. stojí?

johny007
30. okt 2009

somslavka ... V lekarni ho kupis , ja som skusal i ten , denny a nocny krem je a stoja okolo 20-23EUR ...

gizela66
31. okt 2009

DNES POSLEDNÁ TABLETKA 🙂

johny007
31. okt 2009

gizela66 ty sa mas , to ja som este len na zaciatku vsetkeho kurnik , dufam ze vsetko bude OKEY a neh uz mam po liecbe . Ty si spokojna s vysledkom a priebehom liecby?? No popytam sa v lekarni co odporucia na tvar si dat , neh sa menej supe . A na pery mi povedali ze kalciova mat abo balzam .

didlinka88
31. okt 2009

johny.. tvar treba mastit, to je zaklad.. takze kup si v lekarni bud Biodermu alebo LaRoche, to je v podtate jedno, hlavne nech je to na suchu plet.. inak tvar nevysusaj pouzivanim mydla alebo niecoho podobne agresivneho, a hlavne nie pletovu vodu s alkoholom!
mne na pery najviac pomohla masticka( a to som vyskusala asi vsetko z lekarne a drogerie) znacka Astrid a konkretne oranzova farba, cize s mesickem lekarskym( nechtikova).. a to ja som mala pery v katastrofalnom stave, stale opuchnute a bolestive na dotyk.. ☹

miraaa
31. okt 2009

Zasse chytam debky s tou pletou... roaccutan mi hu dokazil te chpky su otrasne a velke vyzeram ako broskyyna a smakeupom uplne co mam robit... som strasne chlpata na tvari............a som strasne s toho smutna......... 😢 😢 😢

gizela66
31. okt 2009

johny... neboj to ti rychlo ubehne...:P noo tak spokojna som, je to rozdiel ako predtym 😀 uvidime skor, ako to pojde dalej... ja som mala na pery astrid taky velky v tescu som kupila... vyzera to ako lepidlo:D alebo Kosmín to som kupila v lekarni - taka masticka a este mi aj lekar taku zarabanu mast predpisal na pery a kutiky... a inak normalne balzamy... labelo a tak... na tvar skus krem od La Roche Posay... trocha drahsi ale dobry🙂 spytaj sa aj koznej 😉 alebo skusaj sam a uvidis co ti robi dobre.........

johny007
31. okt 2009

Jo kupim si ten Effaclar H , cim skor tym lepsie neh nemam celu tvar osupana sa skusim trochu starat o nu ...
Oci ma sem tam stipu ale to je i v neziaducich cize v poho. Nervózny som NONSTOP 😀 , heehe.

joey9
31. okt 2009

beriem ROA uz 10 mesiacov na zaciatku som mal davku 30mg asi 3 mesiace a potom mi konzna znizila na 10mg na den a plet mam uz uplne bez akne ze sa mi uz ani nerobia nove asi 2-3 mesiace... dokedy myslíte ze budem musiet este brat roa ? inak teraz mam stale dost cervenu plet a niekedy mam aj nieco ako štipanec od komara to vyzera ale neni a po chvili to zmizne. Inak ma uz dost stve ze mi vypadavaju vlasy ked sa rano zobudim alebo umyjem hlavu :( aj mihalnice :( Ja som maval dost huste vlasy a teraz ich mam take riedke, myslite ze dorastu vlasy a j mihalnice?

miraaa to sa spraví hlavne musis mysliet pozitivne, a nemysliet na to!

miraaa
31. okt 2009

joey9- čo sa spravi.:::????Niččč sa nespravi samo.... . prije*ne tabletky..ja mam chlpatu tvar chapes ma??? chape to vobec niekdo....?!!NIe.-. moc toiivdno..... a uz chytam debky ja uz nevladzem je to moc strasne vidno co mam s tym spravit............................................................................................achh ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

somslavka
31. okt 2009

no tak nie som jediná kto má chlpatú tvár :D... našťastie som blondína tak sú blonďavé také jemné a malé po celej tvári... a tiež mi vypadávajú aj mihalnice aj vlasy... vlastne som sa chcela spýtať či aj po doužívaní budem chlpatá... a ešte... tie riasy dúfam dorastú... však však však??

ankam
31. okt 2009

gizela ten astrid je super...mam az 2 😀

beruska121
31. okt 2009

miraa, kedy sa ti to zacalo robit tie chlpky ??
skus sa opytat doktorky urcite sa to da nejak urobit podla mna laserom alebo nejak tak .. na nejakej dermatologickej klinike,
ja beriem roa 8 mi den, zacinam si zvykat na tie vyrazky co sa mi porobili tento tyzden ( to zaciatocne zhorsenie) .. a snivam o tom ked sa mi to uz zacne zlepsovat :D:D:D nic ine mi asi neostava.. inak vobec sa mi nesusi plet - tvar, jedine pery mam kusok suchsie , tak nechapem .. lebo kazdy pise ze ma suchu tvaaaar a ja nic

miraaa
31. okt 2009

somslavka ale mne to moc moc moc moc vidno|'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a beruska ja neviem kedy to zacalo moc to vidno fuj ked som sa videla na prirodzenom svetlu skoro osm zomrela aka som ako broskyna fuj hnusna fuj POMOZTE MI..................................... 😢 😢 😢 😢 😢

johny007
1. nov 2009

Viem ze si treba davat pozor aby som nespravil ziadnej milej babo 🙂 ale chcem sa spytat ze ked papa moje spermie ze ci sa jej moze cosik stat ? 😉

gizela66
1. nov 2009

joey... to by som aj ja chcela vediet co to je... tie ,,stipance"... aj mne sa robia... vcera som mala poslednú tabletku, brala som od januara... tak uvidim ako to bude teraz vyzerať...

miraa, somslavka... ja som tiez riadne chlpata:D ale to som bola aj pred tabletkami:D:D:D skoda ze tie chlpky nevypadaju....... 😵 a miraaa neprezivaj to tak 😉

ankam... no vsak ja mam jeden celu liecbu a nemozem ho ani minut:DD

johny 😀 😀 😀 asi tazko... a zda sa mi ze keby aj nejakej milej spravis dieta tak bude v poriadku, tusim to na spermie neposobi...... či?! 😅 😀 😀 😀

miraaa
1. nov 2009

gizala66 sa ti tio poviem am 15 rokov zivot pred sebou vas to nezaujima ako vyzerate ??? MNA hej baby chalani pomozte mi ja takto nechcem skoncit nie 😢 😢 😢 😢

johny007
1. nov 2009

Pozeram na ten ASTRID na stranke http://www.astrid.cz/Produkty.aspx?c=27&l=CZ&i=0 a je ich viacej tych balzamov , ktory ste pouzivali?

tena
1. nov 2009

Johny007=Effaclar H, od La Roche je super na plet, pocas liecby Roa.Ja som to uz x krat tu skor spominala, je to presne pri liecbe Roa.Cena cca 10,E, alebo trosku viac.Pripadne, ak maju v lekarni od toho vzorku,tak si pytaj,je to gratis a uvidis, ci ti to robi dobre na plet.
Na suchu bradu, a casti na tele,al.plet, mne predpisala kozna: Excipial Hydro...neviem co, je to inak drahe bez receptu v lekarni,ale to sa tym natiera telo,al.len casti, kde sa vysusuje.Pouzivala som to v zaciatkoch,teraz uz nie.
Do oci si kupte, komu sa vysusuju,al.cerveneju z toho nej.ocne kvapky!Pomaha to!

mikinko17
1. nov 2009

miraa kasli na to ako vyzeras..raz to bude vsetko v poho 😉 a tvoji kamarati ta maju radi pre to aka si nie preto ako vyzeras 🙂

esme
1. nov 2009

Johny: babo kludne spravit mozes, liek neposobi na pohlavne bunky, ale pocas vyvinu plodu v maternici, kam sa dostane krvou matky 🙂 a v oralnom sexe sa obmedzovat tiez nemusis :D :D :D

Miraa: ty sa s tymi chlpkami trapis uz dobre dva alebo tri mesiace, ak to spravne registrujem, a pises sem, aby ti s tym niekto pomohol... mala by si riesit veci s lekarom a nie na fore plnom laikov... vies, ono je uplne jedno, ze sem napises: uz pojdem k doktorke, ked k nej naozaj nepojdes, tak sa budes kvoli tym chlpkom stale len a len trapit, a pritom riesenie moze byt velmi jednoduche, len pre to treba nieco urobit 🙂 na fore sa da poradit si, kto ma ake skusenosti, ale nikto, ani doktor by ti takouto cestou nevedel pomoct... takze sup sup na vysetrnie, a my ti budeme drzat palce 🙂

gizela66
1. nov 2009

miraaa ja mam 20 a tiez este mam nieco pred sebou...... a neber to ako keby si mala nejaku vaznu chorobu alebo co... boze, par chlpkov:D... a zaujima ma ako vyzeram, ale nikto neriesi moje chlpky, tak co... to ta prejde 😉

johny... tu ochrannu tycinku... to lepidlo 😵

johny007
1. nov 2009

gizela66 --) totok som si dnes kupil na pery : http://www.astrid.cz/ProduktDetail.aspx?c=48&l=... ( Astrid ochranná regenerační tyčinka na rty s jelením lojem na rostlinné bázi) , snad to je ona co si spominala ...
A na tvar kym pomaha nivea tak ostanem pri nej a ked nebude a budem bezradny prejdem na Effaclar H . 🙂

auryn
2. nov 2009

☹ ahojte, mozem sa spytat, ked som si dnes zabudla doma tabletky, co mam brat rano a pridem domov az vecer, tak mam vziat tu rannu davku vecer, alebo to uplne vynechat? je to moc zle?