Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
23. feb 2009

jaj lucyy tak to mi je luto. 😒
ja uz keby ze viem o otm lieku a mi ho nepredpise tak by som skusala inu lekarku koznu.......no a co ze by som bola zaregistrovana u vsetkych 😀

enjoy
23. feb 2009

lucyy01 nenechaj sa odradit, naozaj skus niekoho ineho ked si presvedcena ze si toho vyskusala uz dost a nic nezabralo. bavili sme sa tu dnes o tom, ze nie vsetci koziari su nakloneni predpisovaniu tohto lieku, niektori viac, ini menej ale su aj taki ktori ti vyhoveju, len treba na nich narazit. ale mozno si uz len krocik od toho aby ti vyhovela aj tvoja mudr, ked si napisala ze ak nezaberie ten Azatril tak uz sa posuniete na R. tak verim ze sa coskoro dockas. 😉

eweline
23. feb 2009

luccy01: ahoj ja som ten azatril užívala to sa užíva nejak tak že 8 dní to užívaš a potom máš 2 týždne pauzu abo tak nejak neviem už presne a zopakuje sa to takto 8x sa mi zdá teda. ja som to užívala pred dvomi rokmi bolo to super uplne mi to pomohlo len ked som to užívala tie dni som bola uplne hrabnutá mne z nich šibalo 😀 😀 😀 😀 ale vážne a bolelo ma z nich brucho. pol roka som mala uplne super tvár lenže zase prišlo leto a ja som alergická na slnko tak sa mi to akné vrátilo a v ešte horšom ako som to mala pred tým. ale ten pol rok ked som bola uplne bez akné stál za to 😉 . ale skús tebe to možno zaberie na stálo ak nie tak máš ten roaccutane istý. ale budem držať palec aby ti to zostalo pekné 🙂

enjoy
23. feb 2009

baby a co je to zac ten preparat, to je antibiotikum ci...? to nepoznam 🙂

debi7775
24. feb 2009

lucyy01:pocuj ved si pisala ze mas tak ako ja dlhodobe akne..vobec nevadi ze nemas tazku formu..ved ani ja som nemala..praveze som mala plet aku taku...mozno som tiez tie tabletky nemusela brat napisem na rovinu ale skratka ma hnevalo ze ju stale musim cicikat a zakazdym ako maju byt kramy alebo nahodou nejaka spinka na mna sadne tak som hned vyhadzana...to nieje dovod ze nemas TAKE akne..ved aj v letaku je napisane ze je to aj na dlhodobe akne..uz ked vidis ze ziadna kozmetika ti zaberie tak aby si s tou pletou bola spokojna..ja by som ti radila aby si vyskusala inu koznu,a dalsiu a dalsiu az kym ti to nejaka nepredpise..naco si budes nicit pecen len dalsimi antibiotikami,ktore ani niesu urcene presne na akne..su to antibiotika na rozne infekcie daychacih ciest atd ale ano aj koze..ale roaccutane mas urceny proste na vyrazky a vies ze ti to pomoze..ja na tvojom mieste by som ten azitril odmietla..ja som preskusala pred roaccutane mnoho antibiotik..azitrox(mimochodom je to skoro to iste ako tento tvoj azitril)a nemohol mi nejak extraaa..stale som mala take pupaciky,a ine nazvy uz ani nepamatam...su to koniny..su to antibiozika na infekcie..a akne podla mna nieje infekcia..ja to mam v podstate geneticke takze som vedela ze ako nahle vysadim antibiotika tak sa mi akne vrati..tak si to velmi dobre rozmysli,drzim palceky 😉

lucyy01
24. feb 2009

dakujem vam vsetkym, moja dr.mi povedala ze vela ludi tym azatrylom vyliecila.ja som jej povedala ze mne to uz tak dlho trva ze neverim ze mi to pomoze.no povedala ze skusime este tuto poslednu moznost a ak nie, ten R.mi da aj keby co...ja som najskor dlho dlho prehovarala moju maminu, aby mi dovolila dat si R. lebo ona sama to brala a lezala pri tom v nemocnici v BA skoro pol roka-kvoli tomu ze ten liek nie moc dobre znasala...tak som jej povedala, ze vacsina z vas ma len suche pery a tak som ju nakoniec presvedcila.no ale nepresvedcila som moju koznu ....ale tak za pokus uz nic nedam-ved bodaj by to pomohlo a ked nie,uz budem jedna z vas🙂)na roacutane..papa🙂)

debi7775
24. feb 2009

lucyy01:ako to ?tvoja mamina lezala v nemocnici koli roacc.?...a preco?

debi7775
24. feb 2009

myslim tym ze viem ze si napisala ze ho zle znasala ale co konkretne?lebo okial viem te liek sa zvykne vysadit..ale ist do nemosnice a nadalej ho brat..to som este nepocula...

lucyy01
24. feb 2009

debi7775, mamine sa spravilo velmi skarede akne- az take bolave vredy-po porode, nic jej nepomahalo tak jej nasadili R.,bolo to cca pred 23 rokmi a vtedy jej nerobili ani ziadne krvne testy,byvalo jej z toho velmi zle a tak skoncila v nemocnici,ale R. jej nevysadili,brala ho dalej priblizne tristvrte roka..vtedy bol rozdiel aj v tom, ze antiku jej celu preplacala poistovna...neviem ani ake presne problemy mala, mamina je rada ze to ma zasebou...

debi7775
24. feb 2009

a pomohol jej? 😒

ankam
24. feb 2009

dievcata mne moj obvodny povedal ze kedysi sa na taku diagnozu a liecbu roacutanom marodovalo dost dlho..........takze necudo ked bola Lucyna mamina v nemocke
ja sa obavam ze mi zacinaju depky-furt som nervozna.........ale da sa to zvladnut,len ma to stve ze furt som nervozna pre kazdu hlupost 😖

debi7775
24. feb 2009

ankam ja som nervozna len pre tie jebaky 😠 😠 najnovsie som postrehla ze tie podkozne asi len tak lahko nezmiznu.ze sa z nich najprv urobi taka klasicka vyrazka ktoru treba vytlacit.. 😖 😖 😒 ☹ mna asi uz poraziii..dnes zase nemam den..musite ma povzbudit 🙄

debi7775
24. feb 2009

a este,dala som si makeup..a ked somvysla na svetlo a pozrela som sa do zrkadla..tak cistaaa maska...este aj kde tu supina..kde tu flak..kde tu jebak...ach jaj!

enjoy
24. feb 2009

ahojte 🙂 , no to teda cumim ze ten roaccutan je uz takto dlho pouzivany? hmmm, ja som myslela ze to je nejaky novy objav poslednych rokov, lebo predtym som o nom nic nepocula. no na druhej strane je to celkom fajn, ze dnes sa uz nemusi na tvrdo marodovat ked ho clovek berie, to je sila ked by sa davala PN s diagnozou akne. kto vie , mozno teraz je ten preparat novymi technologiami upraveny a cistejsi, ze nerobi tolko vedlajsich ucinkov, lebo vsak mne nebolo nic, ani som nepocula o niekom co by ho to nejako zlozilo, ze by musel prerusit liecbu alebo aj ist do nemocky, to nastastie nie. 😉
debi7775, niekedy je taky den blbec, ja to tiez poznam doverne. boli dni ked som sa na seba mrkla v zrkadle a chcelo sa mi zo seba s prepacenim zvracat ked to prezeniem. boli zase take ked som si povedala, ze da sa. hovor si, ze je to len docasne a teba caka este mozno par tyzdnov s vyrazkami ale potom uz len krasna cista plet, to bude pocit! uvidis ten ti vynahradi vsetky tieto blbe dni. znami budu pozerat na teba a lichotit ti ako dobre vyzeras a ti chlapci co sme sa tu o nich bavili vcera....nekecam! 🙂 😉
pocuj a keby si si zatial ten aknenolor trochu na dlani zmiesala s hydratacnym kremom predtym nez si ho natries, nepomohlo by ti to? nebol by taky husty a mozno tie supinky by neboli tak vidiet.

enjoy
24. feb 2009

debi 7775, nooo a aby som ti trosicku zdvihla naladu tak ti napisem s akymi momentami som sa musela niekedy popasovat ja a aku neblahu skusenost som mala s exfrajerom. vcera sme to to trochu nacali...
takze odcestoval v zime na chatu s kamaratmi , ja som zostala doma lebo som sa ucila na velmi tazku skusku, s tym ze na Silvestra docestujem za nimi. nevideli sme sa vyse dva tyzdne, ja som tu prezivala hovadske stresy, nastastie skusku som zvladla, este som po nej sluzila aj dve nocne sluzby v nemocnici a vybrala som sa vlakom na cestu za nim v hroznej snehovej kalamite, ze som ani nevedela ci vobec docestujem a kde budem travit Silvester, ci nie niekde vo vlaku v zaveji so spolucestujucimi. nastastie som tam dorazila absolutne vycerpana po skuske, po sluzbach, po ceste a vies co bolo prve co mi povedal hned vo dverach namiesto pozdravu alebo prejavu radosti ze ma vidi po dlhej dobe zivu a zdravu? len sklamane skonstatoval, citujem: nejako si sa nam zase vyhadzala! a dival sa na mna pritom stitivo ako na hmyz. 😠 😖
tak si vies predstavit ako toto cloveka povzbudi. ☹ ten clovek je uz pre mna dnes passe. teraz keby ma videl, asi by mu padla sanka pri pohlade na moju tvar. vidis este aj take akne ti pomoze vyselektovat partnera. 😀

debi7775
24. feb 2009

vieteco...tak dnes zhodou naahod som stretla kamarata este za takych stredoskolskych cias...no a on maaaval ottrasne akne..ale ako teraz neprehanam ale nikdy som horsiu tvar ako mal on nevidela..poniektori si mysleli ze ma nejaku tazku formu psoriazy,mna sa pytali co to ma kedze som bola jeho kamoska..no a to bola sila proste,nemal ani kusok miesta na tvari bez akne alebo chrasty..strasne mi ho luto bolo..no a zrazu(nic mi nepovedal)sa mu to tak kusilincek zacalo zlepsovat..som to badala ale ludia v okoli ani moc nie..ale naozaj to bolo badat postupne a stale mal popukane pery..ale hrozne,tak do krvi,aj ked si ich balzamoval..vtedy so este o roaccutane nevedela tak ma ani nenapadlo ze by tie tabletky mohol brat..ale dnes mi povedal ze ano ze bral roaccutane,predpisal mu to nejaky kozny lekar na zapade,lebo ze tu na strednom slovensku ziadnu koznu nenasiel co by sa pustila do liecenia jeho tvare..noa potom..ked dobral to bolo akurat leto siel na zbrusovanie koze,musel lebo by ta tvar nebola pekna tak ci tak,viete jamy,jazvy atd..a po tom zbruseni mal tvaricku eno nuno 🙂 tak som sa dnes tak z neho tesilo az mi to tu naladu zlepsilo...ale den zacal otrasne 😠 ..dakujem enjoy za povzbudenie,to budem ozaj este par tyzdnov potrebovat

ankam
24. feb 2009

debi aj ja ta idem povzbudit-sice tiez enmam najlepsiu naladu-chudak moj manzelik a mala.Ti si to stale zliznu ☹
ale radsej sa k nim neozyvam-aby nebolo sa na com hadat 😀
Tak to je super ze tomu kamaratovi to takto pomohlo nie?ja sa tesim,lebo si viem predstavit ako sa on musel trapit ked mal celu tvar a viem si aj presne predstavit aku ju mal.
To my sa tu so svojimi problemami mozme skryt 😀
Joj aj citim ze sa mio nejak na oci zahmlieva(si namyslam ci nie z tabletiek,)ale dufam ze nie ze to len z cumenia do PC 😀

enjoy.........nemam slov na tvojho nastastie EX 😠

nicoolinka
24. feb 2009

tak to je sila.. ked niekto nema ten problem, tak tazko mu to vysvetlovat 😒 sme teraz malovali a ja samozrejme vzdy doma beham len tak.. a dosiel starky a prva jeho otazka TO CO MAS NA TVARI? VYRAZKY? ..ma skoro porazilo.. hned som mala ete viac skazeny den ako som mala...... nastastie som cely tento tyzden doma kedze som chora a ten dalsi su prazdniny, tak budem mat 2 tyzdne prestavku od vsetkych, ziadna skola, ziadni ludia.. aspon trosku to prospeje mojej nalade.. normalne sa mi urobili slabe 2 kutiky na ustach.. a to ho uzivam presne 8 dni, sranda ako rychlo to ucinkuje 😀 a o perach ani nehovorim, ale nie je to najhorsie.. kiezby bol to jediny problem 🙂

ankam
24. feb 2009

niccolinka ano ucinkuje to rychlo.na pery a kutiky ano-ale na zabranenie vyrazkam.......... 😀 😀 😀 zatial nie

enjoy
24. feb 2009

a najhorsie je chodit k zubarovi a mat tam dlho otvorenu pusu s takymi kutikmi. 😖 to sa ti potom usta pomaly natrhnu po stranach. 😝
debi7775 super ze si dnes mala take pozitivne stretnutie s kamaratom. pre ludi ako je on ten liek musi byt hotova zachrana, verim ze mu to uplne zmenilo zivot k lepsiemu. mozno by sa to niekomu zdalo malicherne ze som to takto napisala, ale myslim ze pre ludi s tazkym akne to je hotove vyslobodenie... 😉

nicoolinka
24. feb 2009

je dobre sa podelit o taketo zazitky a je dobre ze sem ludia pisu.. aspon nema ten dotycny pocit, ze je sam jediny na celom svete a neni inej pomoci.. 🙂

debi7775
24. feb 2009

ti poviem nicolinka,ja kym som nenasla nejaky chat som bola uplne zufala..totizto moje kamosky o tom nevedia,ani rodina..len mamina..a je to take tazke,byt nato sam..tuto aspon pokecas a aj sa zasmejes dokonca..ankam ma udrzovala pri zivote takym cinom..ze dnes mam novu bozulu v oboci asi zgegnem 😀 alebo nalakuj si nechty ako ja a ciit sa dobre..proste ja v haji a ona si lakuje nechty a citi sa super 😀

debi7775
24. feb 2009

ja uz druhy den mimochodom beham na brade s takym kopcom velkym 😠 😠 😠

ankam
24. feb 2009

debi uz si nelakujem-ostrihala som 😀
enjoy minule som bola pri zubarovi-tak som to pocitila s tym kutikom 😒

debi7775
24. feb 2009

ankam..to z tych nervov? 😀

ankam
24. feb 2009

nie,nastastie 😀

enjoy
24. feb 2009

joj debi tieto kopce velike co spominas, to su take nevdacne vyrazky, tie som nemala rada, strasne dlho to trva kym sa stratia, svinuchy. 😠 a zakon schvalnosti funguje tak, ze ti akurat vyrasia pred nejakym dolezitym dnom ako napr. rande.
ja som raz tak riesila vecer pred prvym rande podobnu situaciu. na tvari hotove Himalaje kopcov a ja v nocnej sluzbe, zufala z toho ako budem na druhy den vyzerat. ked tu kolegyna vravi, neboj sa poznam na to recept, treba tie vyrazky vydusit. tak ja som sa hned ako topiaci slamky, toho chytila. ona mi kazdu jednu vyrazku potrela takym silnym alkoholom s benzinom co sme tam mali a potom mi zase kazdu jednu prelepila leukoplastom, ale takym tym jemnym akoby papierovym, nie tym co tam silno lepi a povedala ze takto musim vydrzat aspon par hodin. 😀 😀 tak si viete predstavit ako som vyzerala, cela doleukoplastovana akoby ma dobil niekto. ono to aj chvilku vyzeralo ok, ked som to dala dole, ale do rana tie vyrazky zase vystupili von nafucali. no proste, zufale zeny robia zufale veci. 😝

ankam
24. feb 2009

enjoy 😀

enjoy
24. feb 2009

ankam, no ja som si uzila svoje u zubara. vysekavanie dvoch zubov mudrosti, hodinu v kuse otvorena tlama v kresle a zubar mi paci osmicku ako o zivot. som mala potom natrhnuty usmev az po lica. 😀 😝

ankam
24. feb 2009

to mi ani nevrav,lebo ja uz mam jeden skoro vonku a povedal,ze ked vyrastie-tak ide von.......... 😖 😖 😖
a v marci idem zase k zubarovi-a kutik tam este stale je-a on sa asi robi ze ho nevidi-tak mi tie usta natahuje 😀