Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

herminecek
26. jan 2010

Ahoj lidi nevite jeste nejaky krem nebo neco na zarudlou pokozku? Ja sem nasel tohle co myslite? Muze se to pouzivat u ROA? http://www.eucerin.cz/anti_redness/ar_soothing_...

Dik

aika999
26. jan 2010
modrykonicek
26. jan 2010

lucyy01 tak to je divne teda 😀 a ja ani a nehapem to znizovanie ..berem urcitu gramaz tak nech to mam uz za sebou nie? naco by som znizoval na 20 -10 ..nech to trva dlho ? 😒

modrykonicek
26. jan 2010

beruska121: zeleny caj napriklad 😉 antioxidant 😝

charlize
26. jan 2010

Caj na pecen je, odporucam pit aj len tak, priebezne, napriklad cisty aj Silybum marianske (Ostropestřec mariansky) aj ked nechuti najlepsie, je fakt skvely, alebo klasicky zihlavovy, to aj ku antike, aj na ROA, bylinky su najlepsie k takejto chemii, sa to vyvazi aspon...

lucyy01
27. jan 2010

Modrykonicek, tiez neviem preco sa tie davky ku koncu znizuju, mozno preto, aby si tvoje telo na to postupne odvykalo a nie ze hned zrazu vysadis 40mg davky.
Mne Roa. nechcela kozna predpisat, teraz mi povedala ze po dobrych vysledkoch krvi mi Roa da, ale ze len udrziavaciu davku 10 mg na den a mozno neskor zvysi na 20mg..to budem potom brat dobre dlho 😀

herminecek
27. jan 2010

to lucy01: A to vubec nepijes? Ja tedka nebudu pit minimalne jeste 3mesice. Nechci si ty jatra huntovat. Jinak doufam ze se mi vse dobre zahoji,nebudu mit cervene fleky a zadne jizvy. Mate nekdo problem s cervenou pokozkou? Jak to resite?

iguanna
27. jan 2010

Ahojte všetci, mám otázku, užívali ste niekto Roaccutane alebo Aknenormin a máte atopickú pokožku? Ja s tým mám totiž problém, trochu je to divné, ale napiek tomu že mám suchú pleť a nikdy som ju ani mastnú nemala, tak mám veľké problémy s akné, naposledy mi už kožná odporučila tie tabletky, ale chcem vedieť že ako vyzerajú tie vedľajšie príznaky na atopickej pokožke...či sa mi z toho nevyhodí ekzém na tvári?? ďakujem za odpovede 🙂

auryn
27. jan 2010

ahojte, sa by som sa chcela spytat, ze ako casto sa chodi na odber krvi? ja som bola pred zacatim liecby, mesiac po brani a teraz naposledy po 3 mesiacoch...este budem musiet ist?

herminecek
27. jan 2010

to auryn: Tak ja chodim pravidelne co mesic na kontrolu a na brani krve. 11.2 to budu brat 4mesice. A zatim jako mam to lepsi. Ale mam to zarudle. To me hodne stve. Doufam ze jizvy mit nebudu. Ale mam hodne tech podkoznich. Tak 20% jich uz zmizla ale tech 80% tam porad je. Myslite ze zmizi? Dik

ninkaa89
27. jan 2010

ahojte, ja som roaccutane brala tri roky dozadu, a tiez po dobu vyse roka, to som si ista... mala som taku strednu formu akne... velmi mi to vysusovalo plet, a nielen na tvari, aj na rukach a nohach, som mala dokonca trosku ekzem 😒 ale po 3 mesiacoch to zabralo, a mala som mozno jednu-dve vyrazky..takto to vydrzalo cca. 2 roky, ale posledneho pol roka sa mi vsetko vratilo!! mam zas zapalene akne na tvari a kedze som tehotna, tak ani ziadny roaccutane nesmiem uzivat... tak ja som chcela len napisat svoju skusenost, ze to neni dozivotna zaruka cistej pleti 🙄

herminecek
27. jan 2010

ninkaa89: Ahoj a mas fotky pred lecbou a po lecbe jak se ti to zmenilo? Byla bys ochotna poslat at mam predstavu? Muj mejl Hermiiik@seznam.cz

herminecek
27. jan 2010

Jo lidi ptam se vas. Muze se uzivat k Aknenorminu treba zinek v tabletach? Vadi to? Nebo to pomuze? Co myslite?

lucyy01
27. jan 2010

herminecek, asi si si zle precital, zatial neberiem roa, doktorka mi ho najskor nechcela predpisat lebo nemam tazku formu akne a ked som ju presvedcila a bola som na krv, mala som o 0,1 zvysene triglyceridy a preto mi ich zatial nedala, vraj to musim mat vsetko ok, a az potom mi tabletky predpise. ale s alkoholom nebudem mat problem lebo ja nepijem aj tak, lebo ked som si aj niekedy dala na druhy den som mala plet este horsiu.. 😒

charlize
27. jan 2010

@iguanna : ja nemam atopicku plet, len atopicky ekzem na rukach... prechodne sa mi zhorsil, ale po asi mesiaci to uplne ustalo a mam len klasicke priznaky, bez ohladu na lieky... ale ten jeden mesiac fakt zhorsenie, nemyslim, ze to bolo len z liekov, ale aj ze sa viac kremujem a ja som na to citliva. Na tvari som sa nevyhadzala nikdy, takze to neviem posudit...

herminecek
28. jan 2010

Ahoj lidi. Ja beru aknenormin uz 3mesice a 22dni a stale se to vytvari a zda se mi to horsi. Jak tom jste vy?

beruska121
28. jan 2010

mne sa to konecne zacalo zlepsovat 🙂 klop klop 🙂sice nie je to uzasne 🙂 ale lepsie ako to bolo 🙂 ved casu este mam za 6 mesiacov sa mi to hadam cele precisti a zmiznu aj tie cervene fliacky :P

simonlaho
28. jan 2010

ja asi jebem na cely ROA 3.mesiac berem a nepomaha..radsej sa pojdem presolaarkovat a hotovo ..takto ma to nebavi

herminecek
28. jan 2010

beruska121: To gratuluju aspon nekomu to uz pomaha....
simonlaho:Vydrz ja to beru o mesic vice jak ty a nic! Je to horsi! Myslis ze me to nesere? Myslim na to neustale! Uz mi stoho jebe ale musim vydrzet.... I kdyz nevim mno.

beruska121
28. jan 2010

simonlaho, tak mne zacina ucinkovat az teraz a to som zacala brat 4ty mesiac... nemam este plet uplne cistu .cize na to si este pockam . a samozrejme ze tvar mam flakatu od vyrazok co som mala.. mna uz tiez moc nebavi ze nemozem chodit do solarka ...som biela ako stena :D

auryn
28. jan 2010

beruska121- a ked doberiem roacuttane, tak ked budem chciet ist na dovolenku a opalovat sa, mozem hned, ci aj tam je nejaky urceny cas, po akom sa moze pokozka vystavit slnku, nevies?

herminecek
28. jan 2010

to auryn: Ja vim. 2az3mesice by se nemelo opalovat....

auryn
29. jan 2010

do kelu, tak hadam to nebudem dlho brat, lebo v juli alebo auguste chcem ist k moru a chcem sa opalovat... 😒

beruska121
29. jan 2010

auryn ja chcem ist tiez k moru ale pojdem urcite v septembri 🙂 mozem to okaslat viac ako 2 mesiace nebudem cakat 🙂🙂🙂

auryn
29. jan 2010

no, ja by som chcela ist v juli alebo v auguste uz... ☹ a predtym som chcela navstevovat este solarko...sakris... musim sa opytat koznej, ze kolko to este budem brat..o tyzden ci o dva by to mali byt priblizne 4 mesiace..
neviete kolko sa to berie najmenej a kolko asi tak najviac? hm?

herminecek
29. jan 2010

Tak bere se to 4az6mesicu. Mas to napsane i na letaku. Vyjimecne se dava treba 7az8mesicu ale jen vyjimecne.

auryn
29. jan 2010

to fakt niekedy len 4? a je tu niekto taky, co bral len tie 4mesiace? lebo vacsinou, co som citala, tak brali 6-8 mesiacov..

herminecek
29. jan 2010

Sou takovi. Ale maji tenkou kuzi a vsechen binec maji cca o 2mesice rychleji s tela ven.

modrykonicek
29. jan 2010

Aj vam sa stava ,ze ak ste dlhsiu dobu v zime vonku (hodinu ,dve a viac) a ked pridete do tepla mate uplne scervenalu pokozku ? Teda na tych miestach ,kde su fliacky ☹ Teraz som sa vratil domov a .. ☹ Takto silne scervenanie sa mi stalo uz 2x a toto je 3. 🤐 Grrr! Ono to ako prejde do takej hodiny ..ale nasere 😒 ☹

modrykonicek
29. jan 2010

LEn nechapem ,preco sa pokozka raz scervena a raz nie .. 😨