Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
5. feb 2011

@isabelako dakujem 🙂) a ako casto si to brala?.. a kolko si toho na den brala.. myslim mg.. ja beriem 30 mg na den.. to je 6 tabletiek...

isabelako
5. feb 2011

@avara_salvatore
Myslím, že deset tabletek denně, takže se neboj 😉
Hele, já to neřešim, já se chci z toho hlavně dostat, nečtu příbalový letáky, nehledám si info na netu, chci bát bez akné a musím tomu něco obětovat 😉

avara_salvatore
5. feb 2011

@isabelako asi by som mala začať takto uvažovať aj ja... ach... si skvelá 🙂

isabelako
5. feb 2011

@avara_salvatore
Ne to nejsem, jen mám o skoro 10 let víc akné zkušení než ty, v tvém věku jsem to taky zkoumala, četla to složení těch hnusnejch krémů a tak, jeslti mi to nemůže ublížit a hroutila jsem se, že mi to určitě zničí tělo a tak, lae postupem času jsem se naučila, že je to sice tak, že ty léky škodí tělu, ale pomáhají plaeti a to hlavní, co potřebuju, my všichni potřebujeme, dostala si se k výborné doktorce, tak to nech plně na ní, určitě ti pomůže, vím to, já mám taky super doktorku aplně jí důvěřuju a 100 % dodržuju, co říká, i když to znamená se strašně omezit v jídle kvůli tomu cholesterolu a tak, ale já se nevzdám, je fakt, že na tom oddělení mě všichni obdivují, že jsem tak statečná, že to zvládám, Roa, dům , dítě, mažela, učit Aj a studovat práva, sportovat, nejíst skoro nic dobrého, že jsem vzorná pacientka říkají, ale když jsem jim vyprávěla, co všechno jsem kvůli akné zažila, čeho všeho jsem se musela vzdát nejvíc mě teda mrzí ježdění na koni, vydržela jsem hodně let, ale prostě to nešlo, z toho bordelu jsem prostě hnila... ☹ ☹ ☹ Slíbila jsems i, že jak se z toho dostanu a doberu Roa, tak si koupím nějakého koně a budu zase jezdit, tentokrát v pohodě 😉 😉 a jak se ke mě chová moje rodina, tak nechápou, že jsem si nic neudělala za těch 10 let..No nic tak se drž, bude líp, neboj, zvládáš to skvěle 😉

street
5. feb 2011

@avara_salvatore No vidím,že si sa poponáhľala 😀 ,čo je na tom tričku?Dáky pes? 🙂

avara_salvatore
5. feb 2011

@street snoopy dog :D :D :D mám rada kreslené motívy ako je Mickey Mouse, The simpsons, Snoopy, Superman ... a vsetko také, hravé 🙂 ... ale ako nahle skonci liecba... asi zmenim aj satnik lebo si ma stale mylia s nejakou piatackou :D :D a to neni dobre...

leri
5. feb 2011

@punkzero18 uz netusim......bolo to davno 🙂 ale dost vysoku davku, zvolila som radsej kratsiu dobu a vyssiu davku, lebo som po liecbe chcela otehotniet...

avara_salvatore
5. feb 2011

akože ja neviem ako vy :D :D :D ale moje vlasy momentalne vyzeraju dost ako slama ... 🙂 neviete niekto nejaky dobry šampón alebo balzam alebo kuru na take vlasy?? 🙂

isabelako
5. feb 2011

@avara_salvatore
Loreal professionnel- nejlepší, mám i masku na vlasy, všechno je super a krásně voní 😉

avara_salvatore
5. feb 2011

@isabelako dakujem 🙂 hned v pondelok pobežím do drogerky 🙂 a je to naozaj účinné?

isabelako
6. feb 2011

@avara_salvatore
No jasně, používají to v kadeřnictví v Praze kam chodim, je to jedno z nejlepších v ČR 😉

avara_salvatore
6. feb 2011

@isabelako ach, tak dufam ze to zozeniem 🙂 dakujem

street
6. feb 2011

@avara_salvatore No tak na tejto vyzeráš dosť mladá,ale tak na piatačku by som to zase netipoval,možno taká šiestačka 😀 ,ale na tej čo si sa smiala a na tej potom(tuším taký úškrn s našpúlenými perami trochu 🙂 )tak tam si vyzerala aj na 20 🙂

Ľudia a je možné,že budem mať počas celej liečby stále len 40mg/deň?Nieje to na chalana nejako málo?Ešte mi od začiatku doktorka dávku nezvyšovala...

avara_salvatore
6. feb 2011

@street aj na tejto čo mám teraz? :D :D :D :D och no.. :D :D aj na 20 :D no tak dakujem teda :D :D :D :D

avara_salvatore
6. feb 2011

@street a vieš záleží to aj od váhy.. . ak niesi nejako ťažký tak nie je potrebne zvyšovať dávku a tiez aaj od stupna toho akné... ci ho mas miernej formy, strednej alebo tazkej... takzee neboj 🙂

street
6. feb 2011

@avara_salvatore Na tej čo máš teraz vyzeráš práveže na tú šiestačku 😀 A koľko máš,23? 🙂

street
6. feb 2011

@avara_salvatore Aha,no však uvidím čo mi povie,tento týždeň tam idem 🙂

avara_salvatore
6. feb 2011

@street :D :D :D ja mam 14 :D :D ale v pohode :D.... no ved jasnéé 🙂 uvidíš čo ti povie .. ale ja si myslím že je to uplne v poho 🙂

street
6. feb 2011

@avara_salvatore Ou ou ou...mala si vidieť teraz ako som sa zatváril :-O Ja som si fakt myslel,že máš minimálne 20 určite,však úplne tak píšeš,že dospelá žena.Fakt nežartuješ?

avara_salvatore
6. feb 2011

@street prepáč, 🙂 nežartujem 🙂 ... hmm... tak vitaj v klube :D niesi jediný ktorý si myslel ze som starsia ... hm.. dufam ze sa necitis velmi... trapne? 🙂...

street
6. feb 2011

@avara_salvatore V pohode,cítim sa,ale poriadne trápne 😖 ...Ako som sa mohol takto seknúť 😀 ?!Ale podľa mňa aj ostatní si mysleli,že si staršia,teda dúfam,že v tom nie som sám 😒 .

avara_salvatore
6. feb 2011

@street ahm :D nooo ... čo ja viem či si to mysleli.. ale ludia z mojho okolia vravia ze uvazujem inac ako moja vekova kategoria... a ze som rozumnejsia :D prepač... nebol to môj zámer dostať ta do tejto situácie :/ a myslím si že nie si posledný ktorý si to o mne bude mysliet 🙂 ... ajked ja dufam ze uz toto "trápne" poznanie nebudem musiet viac podstupovat....

isabelako
6. feb 2011

@street
Pod to bych mohla podepsat, ale je to smutné, i když jsi takhle super, je mi strašně líto, proč to tak je, měla by si mít úplně jiné starosti, my všichni bysme měli mít ☹

isabelako
6. feb 2011

@avara_salvatore
Teda myslela jsem Avii, ale to je jedno, všichni jste super 😉

xhnip101
6. feb 2011

Ahoj holky, sháním informace o léčbě akné tímto lékem.... v pátek jsem byla na kožním a Dr. mi tuto léčbu doporučila.... až dokojím, tak mám na podzim přijít...okolí mě od této drastické léčby odrazuje, ale jim se to říká, když mají pleť jak dětskou prdýlku....

avara_salvatore
6. feb 2011

@isabelako neboj 🙂 ja som pochopila komu to bolo 🙂)

isabelako
6. feb 2011

@xhnip101
Jdi do toho, nikdomu z okolí, komu do toho jic není nic něříkej, mnečti hrůzné články, nevyhledávej si zbytečné info o vedlejších účincích, ber to tak, že jsi nemconá, a tohle je jediná věc , která tě dokáže vyléčit, tak kašli na to, co si o tom kdo myslím, neboj není to zase tak drastiký, výsledek stojí mnohamilionkrát za to, dostaneš se z toho hnusu a budeš mít taky tvář jako dětskou prdelku, koukni na mojím fotku, já jí mám po 2, 5 měsících Roa úplně čistou, jizvičky mám přesně 3,ale každým dnem se hojí, takže se ničeho neboj a na podzim nashle 😉

xhnip101
6. feb 2011

@isabelako No já bych ráda viděla, tvoji fotku před a po.... já se těch vedlajších účinků nějak nebojím.... ale třeba nevím jak dlouho se to ROA bere... trochu strach mám pak s dalšího otěhotnění.... někde jsem tu četla že je lepší neotěhotnět rok po dobrání....

isabelako
6. feb 2011

@xhnip101
Fotku před nemám v digitální podobě, ale až někdy budu mít čas, tak to napravím, po ještě nejsem, průběžnou aktuální mám tu profilovou, co se týká otěohotnění- já ten rok považuju za minimální, ale fakt minimální dobu, já určitě nebudu mít další dítě dřív než za 10 let, nejn kvůli Roa a předběžně jsem s gynekologem dohodnutá, že mi pak udělá víc vyšetření a amniocentézu, v tomhle ohledu je Roa fakt svinstvo,ale rok není zase tak dlouho ne 😉

isabelako
6. feb 2011

Ale podle doktorů je to jen měsíc- doba, kdy nesmíš po dobrání otěhotnět, to přímo doktorovi podepisuješ 😉