Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
5. apr 2011

@delelaa dakujem aj za tu prvú radu... strašne mi pomohla nakolko nevydrzím byt doma vo vnutri zavreta ani hodinu ked vidim ako je vonku krasne... :D ... a s tým make-upom tiez... mam sice jeden teraz ktorý mi dochádza ale nie som s niim spokojna .. oničom krije... takže hned ako uvidím že mi ten moj načisto dochádza zajdem do lekárne sa na tento opýtať aj na vzorky 🙂) dakujem ti ešte raz.. 🙂)

delelaa
5. apr 2011

@avara_salvatore Nemas vubec zac! 🙂

stanklia
5. apr 2011

No ja by som tiez brala keby bol make-up spojeny s uv-faktorom, ako niekto by povedal, ze je toho vela a zatazuje to tvar a ma mozno pravdu, ale ja bez make-upu odmieam vyjst z domu.Uz ked ho mam tak mam pocit, ze na mna vsetci cumia a nie este bez neho, ked uz nic viac aspon tie cervene fliacky zamaskuju, ktorych je teda pozehnane.No tiez bduem musiet do lekarne nieco vymysliet. 🙄

elissa2009
5. apr 2011

Ja som sa rozhodla, že si budem tvár natierať detským krémom Nivea faktor 50. Je to na citlivu detsku pleť, takže by nás nemusel dráždiť. A chcem sa opýtať, ak sa natriem 50-kou na celom tele, tak v pohode môžem byť na slnku aj s odhalenými rukami. Mam dve deti a je ťažké vobec nevychádzať z domu, ked je vonku tak krásne.....
Yade...predsa som si tú davku znížila zo 60mg na 40mg., lebo sa bojím. O týždeň ju možno zvýšim. Dnes je druhý deň a zatial bolesti hlavy..."teším" sa čo bude dalej. 😖

yade
6. apr 2011

http://www.docsimon.sk/tovar/avene-haute-protec...

http://www.docsimon.sk/tovar/avene-tres-haute-p...

Mne pri Roa cez leto vyhovoval tento druhý prípravok z Avene. Je to len taká emulzia. (je aj krém a mlieko)...A ten prvý výrobok-tiež emulzia Cleanance solair-to mám teraz, lebo po dobratí Roa sa už aj občas mastím...Ale to by som asi pri Roa príliš nedoporučovala, lebo pokožka bude čím ďalej suchšia.

yade
6. apr 2011

@elissa2009
Myslím, že s tou dávkou si to cítila rozumne, keď si hneď mala nežiadúce účinky v podobe bolesti hlavinky 😉
Ja som nad 40mg nešla, vážila som 50kg...A tá dávka bola pre mňa taká primeraná. Nechcela som tak extra zaťažovať organizmus...za cenu že čím rýchlejšie aby to bolo za mnou...Môžeš si popri Roa- ako som už odporúčala variť aj čajík- Silybum Mariánske, na ochranu pečene....a ja som si dávala aj Pupalku, ktorá okrem iného znižuje aj cholesterol...
http://www.mojalekaren.sk/walmark-pupalka-vitam...

Tak nech sa ti darí....Keby si čokoľvek chcela vedieť, písni, určite sem budem nakúkať aj naďalej.
😉

elissa2009
6. apr 2011

Dievčatá, ste velmi zlaté. Už vidím, že táto liečba bude ľahšia s vašou pomocou 🙂 .........Inak moja sestra absolvovala už dve liečby aknenorminom (to iste ako roa, vraj sa už nevyrába) a všetko sa jej vrátilo späť, má takú istú pleť, ako mala pred liečbou. Už je z toho zúfalá. Ja nemám až také strašné akné, mňa obťažuje len to, že mám 32 rokov a stále sa mi vyhadzujú nové vyrážky. Povedala som kožnej, že po 30-ke by táto liečba mala byť povinná 🙂
Chcem sa opýtať na excipial, myslíte to telové mliečko lipolotio? Lebo kožná mi povedala, že s tým si tvár nemám natierať...ale ja dám radšej na vaše rady. Niekto tu odporúčal nejaký hydratačný krém na C...., aké s ním máte skúsenosti.
Yade, ako dlho si po liečbe? A ako chutí ten čaj, asi by som si ho mala kúpiť.

starka11
6. apr 2011

@elissa2009
Ahoj no ja beriem aknenormin, moja doktorka predpisuje iba tento liek a nie roa... a ten krem sa vola Cetaphil, v lekarni stoji do 6Eur a dost dlho vydrzi. Ja si ho davam rano a vecer a je v poho....

motylik33
6. apr 2011

@avara_salvatore juuj tak to ma mrzi, že ta takto spieklo 😒 musím si rýchlo vyriešiť nejakú tú ochranu na pleť lebo sliečko opäť vykuklo... myslím si, že to nebude fungovať 😀 bude sa to myslím šúpať, hlavne u mňa. Som vysušená a dať si takýto ,,brizolit,, a potom make-up bude blbosť 😒 ale vyskúšam to dnes. Máma vzorky jednu od La Roche a druhé od Vichy tak dám vedieť...

motylik33
6. apr 2011

@delelaa ak môžem...určite by nebol problém s tým časovým intervalom a nanesením alebo ako by to vyzeralo, keďže pri tejto liečbe sa sušíš, takže asi len tak naholo bez make-upu to pojde. A používaš aj krém na pleť s UV, či iba tento make-up? A je dobrý aj na suchú pleť, ktorá sa šúpe? Lebo mne skoro nič nevyhovuje ☹

elissa2009
6. apr 2011

@starka11 dakujem, ale tento krem asi nebude mať UV filter, že? Sranda, že mne dr. predvčerom povedala, že aknenormin sa už nevyrába...a počula som, že nie je až taky drastický. Sestra nemala žiadne nežiaduce účinky, len suché pery.

motylik33
6. apr 2011

ahojte, mám strašne veľa lupín, čo som nikdy v živote nemala a už mi to dosť leze na nervy. Každý deň vyčesávať a hlavu umývať. Máte s tým niekdo skúsenosti pri braní Roa? Čo vám pomohlo? Neviete je dobré používať prípravok od La Roche Kerium DS?

yade
6. apr 2011

@elissa2009
čaj nechutí nijak, (nesladím ho), je to taká biela tekutina- a ako ho pripraviť, nájdeš na krabičke...Kúp si sáčkový, s tým je najmenej roboty.
Som 2 mesiace a pár dní po liečbe, tak uvidím, či sa mi to vráti, či nie..Ale mastná už bohužiaľ bývam.

Ešte som sa chcela spýtať, ako dlho tvojej sestre efekt po liečbe aknenorminom vydržal, po akom čase sa jej akné opäť vrátilo? Spýtaj sa jej prosím na to...

Ja som tiež používala Cetaphile, ale len doma, keď som išla v lete von, tak krémik s UV...

Na lupiny som používala Nizoral...a potom som používala šampóny na suché vlásky...lebo tie mi počas liečby Roa poriadne zoschli...A dávala som si aj vlasové masky...a bolo to potom O.K.

yade
6. apr 2011

@elissa2009
...a ešte by ma zaujímalo, či si tvoja sestra po liečbe nejako udržiavala pleť...Mne lekárka kázala na noc dávať Skinoren...DLHODOBO.

delelaa
6. apr 2011

@motylik33 Pouzivam jako podklad Normaderm Pro Mat, ma SPF 15. Bez par dni beru Roaccutane uz mesic a plet se mi vubec neloupe, neni sucha, tak nevim, jestli by byl vhodny i na tvoji plet. Ten N. Pro Mat je pro me hlavne bezkonkurecni na zmatneni pleti (doopravdy zmatni a jeste si rozumi s make-upem, nedela zmolky), jenze plet se mi momentalne vubec nemasti, tak nevim jestli neni skoda ho plytvat, kdyz plet nemam mastnou a nepotrebuju to. Na druhou stranu - plet mi nevysusuje ani kdyz neni mastna. Jsem na nej zvykla a dobre se na nej nanasi make-up. Tak nevim, ale asi ho dam na nejakou dobu do skrine a kouknu po nejakem jinem hydratacnim kremu s UV faktorem - na normalni plet 🙂

delelaa
6. apr 2011

@motylik33 Taky se mi zacaly delat z Roaccutane lupy, ale jen na stranach, v takovem pruhu - jak dvouproudova silnice 😠 K tomu to silene svedeni hlavy, drbala jsem se jakobych mela blechy 😅 Jako posledni pomoc by mel urcite pomoct Nizoral, ale mi zatim na lupy zabira obycejny Elseve proti lupum Total Repair 5 /vlasy s lupy, poskozene, oslabene/, tak Nizoral si nechavam v zaloze (v pribalovem letacku se pise, ze muze zmenit i barvu vlasu, tak to nechci pokouset 😅 ). Jinak na to svedeni hlavy je dobry panthenol ve spreji - ta pena. To vtiram do vlasove pokozky a je to hned lepsi 😉

elissa2009
7. apr 2011

@yade Sestre sa akne vrátilo asi do polroka, potom nasledovala druhá liečba a tak isto sa jej vrátilo, ale neberie žiadnu HA tak možno preto. My so sestrou sa až príliš staráme o pleť, možno to až preháňame, takže podla mna to od toho vôbec nezávisí. Skinoren nemala, asi jej to poradím. Poznám baby, ktoré si v pohode lahnu neodlíčené, nepoužívajú žiadne pletové vody a krémy a pleť majú ako bábätká. Takže ja už ozaj silne pochybujem, že prílišná starostlivosť nám pomôže.
Inak dne som 4. deň liečby a nemám žiadne nežiaduce účinky (trošku napnutá pleť)....ešte asi len prídu. Nemyslíš, že by som mohla zvýšiť dávku? Potrebujem zmeniť pleťovú vodu, doteraz som používala RSB od kožnej, ale už ma dráždi, tak by som prosila o radu.

yade
7. apr 2011

@elissa2009
Ja sa tiež extrémne starám a vždy som sa starala o pleť 😉
Mne najviac pleť-celkovo štruktúru zničili pl.vody s obsahom alkoholu a laser.
Ja odporúčam, aby si teraz pri braní Roa nepoužívala žiadnu pleťovú vodu, len nejaký čistiaci gel (ja používam Avene- a krém...A keď ti začnú vo veľkom vyskakovať tie vyrážky-ak aj u teba bude takáto fáza liečenia-tak len na ne si dávaj tú ichtyolovú, tu spomínanú masť. Určite nie NIČ agresívne. Lebo 4 dni to je veľmi krátka doba. Ak chceš vedieť môj názor na tú zvýšenú dávku, ja by som si ju na 100% na tvojom mieste nezvyšovala, pretože slniečko začína byť silné už teraz...a je to fakt sila. ALE JE TO LEN NA TEBE, napísala som, čo by som robila ja 😉
Ja som pri Roa HA nebrala, ani teraz neberiem...Ak ty áno, tak riziko pigmentácií sa ešte znásobuje...Preto naozaj nezanedbávaj tú ochranu proti slniečku...aby si si neprivodila zas tento problém....A skús to Silybum Mariánske na tú pečeň...

Pri Roa-v tých začiatkoch, keď sa mi všetko tlačilo von a prečisťovalo sa to, tak som make-up vôbec nepoužívala, začala som ho používať až keď som už liečbu skoro končila a moja pleť bola bez akné...(aby pôsobila jednoliato)

Ty make-up používaš???

sienna_
7. apr 2011

ahooojte ... uz len 20 dni a koncim liecbu roaccutanom... vysledok: maximalne spokojna a stastna ze som sa na to vobec dala pretoze je to az neuveritelne ze za pol roka tak hladka tvar bez jedineho pupacika... odporucam kazdemuuu! 🙂
ohladom toho opalovacieho kremu co sa niekto pytal .. tak ja to tak pouzivam ze pod make up si dam opalovaci necham trochu vsiaknut a potom na to dam make up a uplne mi to na cely den staci a nechytim sa aj ked som vystavenu slunku skoro cely den... 🙂 chcem sa vas spytat ci si farbite vlasy pocas uzivania? lebo o tyzden som objednana kadernicke a chcem si dat trochu vlasy presvetlit lebo odkedy som zacala uzivat R tak som sa bala davat melir ,,, tak ci to odporucate alebo skor si myslite ze by som mala pockat.. ddakujeeem

sienna_
7. apr 2011

@kokoska947 no ahooj ten max faktor to je xperience len je zas tmavy sa nikdy neviem trafit do odtiena som si ho skusala v obchode a tam je naprd svetlo a tak som si ho kupila a na svetle dennom mam ksicht hnedy a zvysok tela biely .. take nenapadne 😀 tak uz sa tesim ze vysadim roa a zacnem sa trosicku pozvolna opalovat 😀 ja som 6 mesiacov brala 30 mg... rano 20 vecer 10 a uz mi zostava len 20 dni tak sa tesiiim... ty si ako na tom ? tusim sem tiez chodis jak ja raz za uhorsky rok 😅

elnino9
7. apr 2011

caute ja by som sa chcel opytat ked uz teraz zacalo slnko kupil som si krem avene 50+ ale ako to mam pouzit napr ked vstanem rano o 9 a som doma do 15 a az potom idem von.. rano sa musim natierat inac by som bol suchy. ale mozem sa natret tak ze rano obycajny krem a poobede ked pojdem von na ten krem dat este aj opalovaci ? pride mi to trocha blbee ze davat krem na nakremovanu tvar. dik za pomoc

elnino9
7. apr 2011

@yade cau ja by som sa chcel opytat ked uz teraz zacalo slnko kupil som si krem avene 50+ ale ako to mam pouzit napr ked vstanem rano o 9 a som doma do 15 a az potom idem von.. rano sa musim natierat inac by som bol suchy. ale mozem sa natret tak ze rano obycajny krem a poobede ked pojdem von na ten krem dat este aj opalovaci ? pride mi to trocha blbee ze davat krem na nakremovanu tvar. dik za pomoc

yade
7. apr 2011

@elnino9
Tak by som to nerobila,krém na krém, radšej by som sa pred tým krémom s UV ešte raz umyla jemným čistiacim gelom 😉 ....a daj si ten krém s UV cca 30 minút pred odchodom z domu. 😉

yade
7. apr 2011

@sienna_
Ja som si dala farbu až po dobratí Roa, vlásky mali tendenciu byť suché...a nechcela som ich ešte viac ničiť...Veď tých 20 dní už nie je tak veľa 😉 ....Ale niektoré baby v staršom čítaní tohoto fóra si farbili vlásky veselo...Ja som skôr z tých opatrných, brala som to tak, že keď je už organizmus ako aj vlásky-nakoľko niektorým aj vypadávajú pri liečbe-oslabené, tak som im dala vydýchnuť... 😉

elnino9
7. apr 2011

@yade a nevies ze ked si dam krem s UV rano vydrzi az do vecera ? ci nie ze by som normalne vstal umyl a moj denny krem by bol normlane uV 50 a na noc hydratacny. len ci sa staci 1x natret s uv dik 🙂

stanklia
7. apr 2011

@sienna_ Mozes mi prosim ta napisat aky opalovaci si na tu tvar pouzivala pod make-up ?? Ja bez make-upu totiz nevyjdem z domu pokial sa mi tie jazvy a aj vsetky bolaky konecne nezahoja.Dakujem
🙂

stanklia
7. apr 2011

Ludia inak rada by som sa opytala na tu pigmentaciu, stalo sa to uz niekomu, alebo poznate niekoho komu sa to stalo, ze sa mu urobili skvrny?? A ak ano mozete mi napisat ako tie skvrny vyzeraju?? Ja totiz v ramci toho, ze som rysava a tak samozrejme, ze aj pehava, kazde leto som posiata, ale neviem ci v tom je rozdiel.Myslim, ze asi ano, ale rada by som teda vedela ako to je, navyse ani v pribalovom sa nic o pigmentacii nepise (teda ak som to neprehliadla). 🙂

yade
7. apr 2011

@elnino9
Na toto ti neviem bohužiaľ dať 100% odpoveď, ale ja som si dávala krémik ráno a mala som ho celý deň a bolo to O.K...Ale skúsim pozrieť na nete, čo sa o tom píše.

yade
7. apr 2011

@stanklia ´
Áno, poznám osobne jednu babu, ktorej sa urobili neskutočné škvrny pri braní Roa--úplne také veľké tmavé mapy..Preto tu stále nabádam na používanie krému s UV! Najväčšie riziko je pri kombinácii s HA, lebo vtedy je pečeň veľmi zaťažená...Dávala si krémik s UV 20, ale bolo to asi slabé...Býva tu pri nás...Akné sa jej nevrátilo, všímam si ju, ale tie škvrny sú dosť nepekné ☹
Ale s krémom s vyšším UV to bude v pohode, tak sa nebojte! Navyše každý má iný organizmus a iné sklony k pigmentácii.
Aj keď niekto užíva antibiotiká a vystaví sa slnku bez krému s UV, môže k pigmentáciám prísť...
....a pigmentové škvrny sú niečo iné ako pehy.....

sienna_
7. apr 2011

@stanklia http://www.najlekaren.eu/pripravky-na-opalovani... tento mam a je v pohode len sa lesknem po nom mierne ked vsiakne cize trochu sa vzdy prepudrujem a je to ok 🙂 a isabelako spominala aj nejaky od la roche ale s tym ja skusenost nemam

@yade ja tiez patrim medzi tie opatrnejsie a preto sa bojim aby mi nahodou s alobalom nezisli aj vlasy 😀 ale uz som sa na to farbenie tak nabudila ze asi to risknem ...