Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
20. apr 2011

@geneo
Jsem podrážděná protože mám zkoušky,ale stejně bys mě naštval i jinak- přestaň nás strašit, co z toho máš, tobě ty oči suchý nezůstanou, když si bral jen měsíc, prosim tě už sem, nedávej odkazy na nějaký hororový weby, všichni to musíme prostě přežít a aurčitě to přežijem v pohodě, tk buďte všichni silní 😉

stanklia
20. apr 2011

@yade Ahooj, no dnes su to prense na den 2 mesiace, bolaky sa stale tvoria, som uz dost nestastna a mierne zufala, ale povedala som si, ze vydrzim. Okrem toho ma stale drzi nad vodou to co si aj ty a este viacery napisali, ze prve ucinky boli az po 3 mesiacoch tak este mesiac mam v zalohe 🙂 Je pravda, ze na mieste kde som mala najvacsie problemy je to lepsie no zato sa mi robia vyrazky tam kde som ich pred tym nikdy nemala a to na tvari tam kde to ani vlasy nezakryju :( No a okrem toho, ze vyrazky mam stale sa este aj dost supem.No stale dufam a verim 😀

elissa2009
20. apr 2011

@motylik33 ja sa v pohode natieram samoopalovacím, aj kožna mi povedala, že môžem...mne poradili samoopalovaci z DM drogerie je perfektný, vobec nezanechava flaky...teraz sa s nim občas natriem, lebo nenávidím byť biela ☹

elissa2009
20. apr 2011

@yade takže cetaphile si idem hned zajtra objednať..dakujem 🙂

elissa2009
20. apr 2011

@yade tak to je svätá pravda, že Roa môže sadnúť tam, kde je telo slabé. Dnes som to zistila na sebe. Pri obidvoch tehotenstvách som mala problémy s jedným stehenným klbom a on ma dnes tak strasne bolí, že ledva chodím. Ja neviem ako to dopadne, nerada by som kvôli tomu roa vysadila. A tie kvapky do očí si teda kúpim, aj ked sa mi zatial nevysusujú a kupim si aj ten čaj..no dufam, že ho vypijem, lebo ja za den vypijem max. pol litra vody a to som povedala vela ☹

elissa2009
20. apr 2011

Prosím poradte mi niekto ako pojdem v lete s rodinou k moru, ked nemozem ist na slnko....na ako dlho sa može roa vysadit?

miss_tins
20. apr 2011

Neviete ako dlho sa nemoze ist na slnko po vysadeni roa aby mi neostali nejake flaky alebo pigmentove skvrny?

yade
20. apr 2011

@elissa2009
Ale keď pôjdeš k moru, nebudeš sa môcť vystavovať slnku, pretože po Roa sa hneď nemôže opalovať...tá pokožka je ešte totálne krehká, čo som videla na sebe.Čiže aj keď to vysadíš, musela by si to vysadiť aspoň mesiac predtým ako pôjdete-aj to by si cítila na sebe ak by si mala veľa slnka.
Niektorí to riskli...a robili sa akože Roa neberú...a užívali si slnka aj more....ale v dnešnom svete rakoviny je to podľa mňa totálny hazard...Teraz to berieš príliš krátko na to, aby si cítila, ako veeeľmi to zmení celú štruktúru pokožky...Ale pokožka bude naozaj úplne úplne iná...stráášne jemnučká.
Ja som kvôli Roa musela obetovať tiež Latinskú Ameriku. ☹

Niektorí kožní lekári tú liečbu možno aj tak trochu zlahčujú, ale možno aj preto, že Roa nikdy sami nebrali..a vôbec nevedia, aké to je naživo...Vedia to len z výskumov a sprostredkovane.
Ja by som zomrela, ak by som mala vystaviť moju Roa pokožku morskému slnku....Stačilo pár skúsenosti s tým slnkom u nás 😉

yade
20. apr 2011

@elissa2009
A zatiaľ teda nemáš suchú pokožku na tele, keď sa ti dá vpohode rozotierať samoopalovák?? Ja som mala pri Roa aj pri každodennom dôkladnom krémovaní úplne vyschnutú kožu...a šúpala som sa.

yade
20. apr 2011

@stanklia
Tak ešte mesiac ti chýba 😉 k tej čistej tváričke..To už nejako zvládneš 😉

yade
20. apr 2011

@elissa2009
Vyjadrila som sa ako magor s tými slnkami... 😉 Ale asi si to pochopila, ako som to myslela...

exsh00t
20. apr 2011

Je mi 17 a akné ma trápi už zopár rokov, v rodine mal ja brat akné, ale časom mu ustúpilo až na výške (mal to akné trošku lepšie asi)..ja som skúšal veľa mastičiek od Duac, Dalacin, Zynerit, Garnier Pure, Nivea.... Momentálne som začal brať Roaccutane (už 9 deň), natieram sa balzamom Placenta, na pečeň som si zaobstaral Lipovitan (zmes vitamínov B a iných účinných látok), zajtra plánujem kúpiť La Roche Effaclar H - hydratačný krém, odporúča sa na to aj pena, ale keďže to pre mňa nie je najlacnejší špás, je to nevyhnutné? Nestačí mi ten jeden krém, často odporúčaný popri tejto liečbe na suchú pokožku nanášať na vodou opláchnutú a uschlú pleť? Ďalej by som sa chcel opýtať, že ako vážna je kombinácia alkoholu + týchto antibiotík (+ keby som užíval tie tabletky, dávkujem ich 3 denne, poprípade chcem ešte zohnať čaj Herbex Silybum Mariánske; samozrejme nebudem stále v liehu, ale ak by som si príležitostne vypil do náladky, dajme tomu 1-2x za 3 týždne), taktiež pijem žihlavový čaj, niekedy len raz-dva x denne. Po prvých 2 týždňoch sa mám ukázať u dermatologa, ale nie je moc zhovorčivý a nezdá sa mi profesionálny aj keď krvné testy som podstúpil v norme. Bojím sa, že by mi to nadávkoval zle, slabo a akné by sa mi vrátilo. Akú máte skúsenosť s jojo efektom akné? Mám cca. 65KG, zatiaľ beriem iba 20mg, ale dúfam, že potom mi dávku čo najskôr zvýši min. na 30mg, optimálne by bolo 40mg. Čo sa týka mojej pleti Roaccutane mi nečakane priaznivo pôsobí, nikdy som nemal to najhoršie akné mám to papulo niečo, vždy sa mi pleť mastila, hlavne keď som sedel pri PC večer, tak som bol ako na ražni...samý olej. Liek zatiaľ pekne vysušil pleť, cítim sa lepšie, zároveň ešte to nie je také že by sa šúpala, ale pre istotu si chcem kúpiť ten hydratačný, lebo začína to sušiť viac a trošku štípať, radšej skôr než neskôr. Akné vyzerá lepšie, čo som milo prekvapený čakal som počiatočne zhoršenie, ale mne to pekne pomáha, cítim sa skvelo, akné sa mi občas vyhodia až na povrch (2 pupáky), tak to len stlačím a vytreskne a viac do toho neďobem. Rád by som sa ho zbavil na stálo, ale tak uvidíme no, na to je čas ešte rozmýšľať. Taktiež nám začína už riadne pripekať slniečko, chcem sa opýtať či by som mal okamžite už kupovať opalovaíc krém a ihneď ako sa ocitnem vonku natierať? Som biela pokožka ako albánec :D, moc ma nechytá, takže faktor 50? A ako to mám natierať keď ráno si natriem napr. ten hydratačný a na to hneď opalovací? Inak vážne nechápem tomu Roaccutane, pretože sa rád pozerám do zrkadla isteže, mám kopu ešte takých maličkych a nejaké červené zvyšky, ale je to lepšie a lepšie a takto fajnú pokožku som nemal nech som skúšal čokoľvek, po 9 dňoch, je to zatiaľ úplny zázrak, klop, klop, snáď sa to nezhorší, nerozumiem to, ešte vidím, že pleť nie je úplne čistá samozrejme, ale postupuje to fajn, takže niekedy mýty o vysokých dávkach nemusia byť pravdivé, podľa mňa ide najmä o formu akné, podľa nej sa nadávkuje, ja som mal asi tak slabé, že by mi stačilo 30mg cca. 0,5 dávky najmenej a na začiatok mi dala na 2 týdne 20 nech uvidíme čo to urobí...príznaky, zatiaľ občas zacítim nohy, alebo niečo len tak jemne také divné pocity, neni to hrôzostrašná bolesť, ale pocítim slabosť. Pery sú suchšie, ale s balzámom to je úplne pohodke aj keď minule som mal už vrstvičku na olúpnutie + kútky. Inak úplne pohode žiadne fľaky. : ) Držím vám tiež všetkým palčáky

stanklia
21. apr 2011

@exsh00t No tak otazok mas dost a na to co viem sa ti posnazim odpovedat.Nemusis pouzivat najdrahsie kremy ja mam aj cetaphil (ktory je mimochodom lacny) a je v pohode no mam aj od lekara na predpis excipial mastny krem (na to pozor lebo je aj excipial hydrolotio aj lipolotio, obe su dobre, ale mastny v tube najlepsi) neviem kolko stoji tiez okolo 4-5 eur mam to na predpis a je to najlepsie na noc lebo je naozaj dost mastny, ale pomohol najviac ked mi zo zaciatku zhrubla a scervenala pokozka, no davam to len na noc alebo ked som skratka doma.Alkohol, no to tu vela ludi pise, ze boze chran, ale priznam sa, ze ja tiez dva krat do tyzdna (samozrejme, piatok-sobota) si doprajem par poharikov vinka aj ked niekedy isla aj tequila alebo gin-tonic, samozrejme to netreba prehanat, ale poviem ti ziadne zhorsenie ani nejake ine vedlajsie hrozostrasne ucinky som nemala, iba ak viac pobolievala hlava alebo ta soboa bola uz trochu tazsie zvladnutelna, ale ako hovorim zasa chlastat od nevidim do nevidim by som asi nedoporucovala 😨 . Beriem na 55 kg 50 mg na den, zvladam to v pohode, len beriem uz 2 mesiace a som si presla tym zhorsenim (dost brutalnym) a teraz je to v rovine , horsie-lepsie, ale stale nic moc.Bud stastny, ze ti to zabralo tak rychlo, ale keby sa ti to aj zhorsilo nezlakni sa 🙂 Kremik samozrejme na opalovanie kup ja uz som kupila biodermu photoderm max 50 , je to pre pokozku netolerujucu slnko, mozno dost vysoky faktor, ale som rysava pehava a teda aj svetla tak som sa obavala toho slnka, ale tiez nenatriem vzdy ked viem, ze idem na chvilku von tak to zas nepehanam. Drzim ti palce aby sa ti plet dalej pekne cistila 😀 Ked nejake dalsie otazky kludne pis 🙂

elissa2009
21. apr 2011

@yade Kvapky do očí kúpené a práve popíjam čajík...ale má hroznú farbu, uplne antičajovu. ale naštastie nemá skoro žiadnu chuť. Na tele este nemam suchu pokožku, ale máš pravdu, že slnko cítim neskutočne, to by som v živote neverila, že moja pokožka može byť taka citliva na slnko...ved ja som sa v lete nepotrebovala ani natierat a hned som bola hnedá. Takže morske slnko by ma zabilo. A myslíš, že aj keby som sa cele dni natierala 50-kou, tak by mi aj tak slnko uškodilo? A aký máš názor na to vysadenie roa napr. aj teraz a začala by som zase v septembri....to si asi kožná pomyslí, že mi šibe. Ale ked deti potrebujú ísť k moru kvoli alergii, tak čo ja mám ostat soma. Inak je to pre mna strasne utrpenie neopalovať sa, ked je tak krásne ☹

elissa2009
21. apr 2011

@yade inak Latinsku Ameriku by som neodmietla, to by som radšej vysadila roa 🙂

elissa2009
21. apr 2011

@exsh00t čau, ja beriem roa 3. týždeň, takže podobne ako ta. Tiež velmi rozmýšlam nad effaclarom H, mam vzorky od koznej a je ozaj dobry, ale každý tu odporúča cetaphile, aj je podstatne lacnejší. S pletou som na tom tak ako ty, nestíham sa čudovať, mamina mi povedala, že som ako bábätko (samozrejme prehána). Dávka vobec nezávisí od formy akné, ale od lekára. Ja mam velmi slabu formu akné, ja len chcem docieliť to, aby sa mi už nikdy viac nerobili. Ja mam 60 kg a kožná mi dala 60 mg na den, ale ja som si ju znížila na 40mg.
Nežiaduce ucinky mam presne ako ty, pery a nohy. A začínam pocitovať, že mi ubližije slnko napriek mojej snedej pokožke, takže bez 50-ky na tvári ani krok 🙂

exsh00t
21. apr 2011

Tak dneska som sa natrel 20kou aspoň keď som išiel von a so šiltkou. Inak pleť stále je to také, že hojí sa mi a nič sa mi pomaly nevytvára (pleť sa nemastí, páči sa mi aj na dotyk aj keď čím dlhšie mám R, tak bude aj šupinatejšia), je suchšia miestami vidím aj malinké šupinky, ale zatiaľ to neni hrozné lebo to je asi aj menšia dávka, ale pomaly určite. Inak Effaclar je moc príjemný, jemnunký krém, len sa mi zdá, že je ho málinko za tú cenu o Cétaphile som počul a keďže zasa nie som milionár, kebych si vypočítal cca. každý mesiac až 2 jeden tento Roche..je to ako jemnunké mliečko a zdá sa mi inak ozaj kvalitný. Najviac sa bojím, že by sa mi mohlo akné vrátiť lebo nevyberiem tú dávku aj keď neviem čo je na tom pravdy, nie vždy to všetko závisí od toho ako som zisťoval, na každého aj inak pôsobi Roaccutane. Neviem či ju vyberiem, lebo neviem či vôbec moja doktorka niečo o tej váhe vie, nechám to na ňu a uvidím, ale kedtak to budem konzultovať asi s nejakým iným dermatologom online, skúsenejším aj keď mi tvrdila, že tým preliečila už 200 ľudí. (aj viac). To som nepochopil Lipolotio predsa nie je na predpis, nie? To mi môže aj Roche predpísať a zaplatím menej? Inak Lipolotio som počul, že je skôr lepšie na pokožku, kde nič nemám, naviac stačí aj indulona. Musím poriešiť ten krémik na opalovanie, keď tak ešte, ale matka ma asi zabije, koľko chechtákov do toho vlážam :D. Pery dostávajú poslednú dobu zabrať...inak si nemôžem sťažovať. Klby ma nebolia ale nekedy neviem či si namýšľam a hlavne skôr nohy pocítim slabosť a malinkú bolesť na istých miestach ako koleno, stehno, bok ale hneď to skoro prejde a je to skôr také nechutné kaokebych necítil :D. A oči zatiaľ tak moc nesvrbeli ale trošku, to príde s pokožkou.

stanklia
21. apr 2011

@exsh00t Lipolotion( aj ked ten naozaj je z tych troch najhorsi) ako aj hydroltio (ten je dobry, rychlo vsiakne, ale akoby nehydratoval dlho) a aj mastny excipial (ten najlepsi aj ked moooc mastny) su aj volnopredajne aj na predpis, ale prirodzene si zan zaplatis menej ked ho mas na predpis.

exsh00t
21. apr 2011

Som to tam trochu doplietol, myslel som, že Lipolotio je skôr na pokožku mimo tvár (na tie exémy po rukách a tak), na tú tvár by som skôr ten Cétaphile do budúcnosti, teraz mám Effaclar H. O Excipial som počul, ten by mal byť tiež dobrý.

adulka0312
22. apr 2011

Tak už je to týždeň, čo beriem roaccutane. 🙂 Zatial nijaká viditeľná zmena, asi musím byť trpezlivá, je ešte priskoro niečo očakávať. Na tvári mám pár podkožných pupákov, všimla som si, že sa ťažko hoja, nakoľko ich mám už dosť dlho. 😠 Inak vysušovanie ešte nepociťujem, akurát že ma viac svrbí pokožka hlavy, presne ako spomínala elissa2009. 😉 Už sa teším na to, kedy budú pozorovať prvé výsledky, ak vôbec nejaké budú. 😀 držím všetkých prsty,nech sa to podarí 😀

yade
22. apr 2011

@elissa2009
Ja by som asi na tvojom mieste naozaj vysadila Roa a začala v septembri...Už si si to skúsila, nemáš zhoršenú pleť, tak by som to asi pre tie deti urobila-ak chceš vedieť môj úprimný názor...a v júni by si sa mohla už aj začať opalovať...

yade
22. apr 2011

@elissa2009
Máš krásnu postavu... 😉

dulcinea15
22. apr 2011

@elissa2009 myslis ze keby si si dala tych 60 tak budes mat zosilnene neziaduce ucinky ? fuu ludia, som rada ze sa vam to nezhorsuje na zaciatku liecby ale hned to mizne, len tak dalej🙂

dulcinea15
22. apr 2011

mimochodom ludia, na ake vsetky vysetrenia ste museli pred zacatim liecby ist? stacia len krvne testy?

elissa2009
22. apr 2011

@dulcinea15 ja som nebola na nijakom vyšetrení, ani len krv mi nebrali. A áno, myslím, že keby som brala 60mg, že by som to ťažko zvládala, ale ktovie, možno ani nie. Teraz ani neviem, že niečo beriem, nebyť tých suchých pier.

elissa2009
22. apr 2011

@yade Ja by som tiež rada vysadila, ale bojím sa, čo povie kožná. Ona si určite pomyslí, že som šibnutá.
Tá fotka je z minulého leta, už som pribrala asi 4 kg a teraz asi priberam ešte viac ako beriem roa... ☹

elissa2009
22. apr 2011

@adulka0312 hlava ma už prestala svrbieť a vobec sa mi nemastí. Už týžden som si neumyla a vlasy sú krásne...doteraz som si umývala 2x do týždna...takže super. Ale začína sa mi pleť už strašne sušiť, nepomáha už ani effaclar H, musím prejsť na ten cetaphil...neboj tá suchosť sa určite dostaví...pery začali asi po týždni a pokožka až teraz...takže ešte máš čas 🙂

elissa2009
22. apr 2011

@yade super, fotku mi už aj zrušili, vraj nesplna pravidlá či čo 😒

stanklia
22. apr 2011

@exsh00t Ale nepomyl sa lebo mne sa to uz stalo, aj HYDROLOTIO AJ LIPOLOTIO je vlastne EXCIPIAL.... excipil lipolotio,,excipial u hydrolotio a excipial mastny krem. Mas pravdu ten lipolotio je skor mimo tvare,ale ja ked som si ho dala j na ruky tam ma mierne stipal. Ten mastny je najlepsi ale naozaj asi len na doma a na noc lebo je viditelne moc mastny 🙂 Cetaphil je dobry, ale popravde aj tenn ma uz neraz zastipal, aj dnes, ale to som rpisla zo slnka. Pouzivam photoderm 50 co je vlastne sunblocker a aj tak ma cela tvar stipala ako som dosla, nechapem 🙂

yade
23. apr 2011

@elissa2009
Ja som mala strašné zhoršenie hneď zo začiatku, preto som nemohla Roa vysadiť a musela som obetovať Latinskú Ameriku...Bola som ako taký malý netvor 😉....A bála som sa, že ak vysadím Roa, tak sa mi to samé nestratí...

Rozhodnúť sa musíš len ty sama, hlavne nepozeraj na to, čo si pomyslí lekárka, urob tak, ako to cítiš ty..Berieš to ešte stále dosť krátko...Nezahodila by si taký dlhý čas...ale rozhodni sa teraz, lebo suchosť a všetko ostatné sa bude časom zhoršovať...