Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

1falkenbach
7. jan 2012

Ahojte... a nejake gynekologicke problemy (zapal, vytok) sa Vam nevyskytli? Beriem R uz mesiac a posledne 2 tyzdne je to neznesitelne. Bola som uz aj u gynekologa - lieky pomohli, ale po vyuzivani sa neprijemny pocit vratil. Chodit za nim kazdy treti tyzden tiez nie je prijemne... Pytam sa preto, lebo neviem ci to suvisi prave s R... ☹ Vie mi niekto poradit?

monikase
8. jan 2012

@1falkenbach
S tímhle zkušenost v souvislosti s Roa nemám, ale mám kamarádku a ta používá Rosalgin, nemusí pokaždé k doktoru a i když je těhotná, může ho používat - je šetrný k tělu.

slovacisko112
8. jan 2012

tak čavte, mesiac som bral antibiotiká doxybene , minulý týžden som bol na kontrole, a doktorka mi už ďalšie balenia nedala že mesiac stačí. Nechala mi differine krem. S tym ze to mám zlepsene. No neviem som tri dni po vysadení tých antibiotík,až pozorujem že sa mi to opat začína zhoršovať. Ja som vedel že hned na začiatku som mal dostat roaccutane a už by som mal pokoj teraz. Takto musím ísť zase ku kožnej a povedat jej že sa mi to vratilo a antibiotika, ako som si myslel nezabrali. (len dočasne). Teraz rozmýšlam či mám ist za mojou terajšou kožnou a poradit sa s nou o ROA alebo mám ist za novou kožnou. Neviem sa rozhodnut. Ale najlepšie bude asi, ked pojdem k mojej terajšej a ak mi nepredpiše ROA pojdem za novou. Ja to už je..em. Celé akné. Je mi jedno či to bude mať nieaké vedlajšie účinky, suché pery vydržím, a stojí mi to za to aby som mal konečne normálnu pleť. Normálne pojdem za kožnou a vypítam si to. Ked nedá dovidenia... Skúšal som už všetko . pomaly pol roka nejem čokoládu, mliečne výrobky, pijem v kuse vodu keď sa dá. Beriem zinok pomaly 3 mesiac tak isto nevidím neaké účinky. Píšem to preto , že všetci ktorí sa rozhodujete či íst do ROA neváhajte. Chodte do toho. mastičky, antibiotiká, pomožu bud dočasne alebo vobec. Nemá to význam si tým sušit plet.

Treba si uvedomit aj to že ROA je dosť drahý liek, a určite sa to nepáči hlavne poisťovňiam, preto to milé pani doktorky kožné predpíšu len niekomu. A to že niektorí z toho mali aj vážnejšie vedlajšie účinky. Dobre možno 1 zo 100. A 1 zo 100 má nebezpečné účinky aj z ibalginu alebo iných liekov.

Akné a mastná plet sú najvatšie svine aké som kedy v živote stretol, a to som už stretol fakt všelikoho 😒
Ale dlho nevydržia keď na ne nasadím ROA . kur.vy jedny 😀

vondra
8. jan 2012

@slovacisko112 Ahoj, souhlasím s tebou, udělej to přesně jak píšeš. Jdi za svou kožní a požádej o Roa a když ti ho nepředepíše, tak jdi za jinou. Přeju ti, ať se ti to už jen lepší ;)

slovacisko112
8. jan 2012

Neverím tomu že v 21. storočí nie je liek, alebo sposob , ktorý by akné odstránil navždy bez vedlajších účinkov.
Podla mňa také niečo určite je, len sa to na trch nedostane kvoli tomu, ze akne je velky biznis pre kozmeticke znacky a podobné sračky.... tento svet je už cely do.ebaný... už aj v tomto.

@vondra díki moc,

sonia7
9. jan 2012

@geneo Ahoj, mam obavy co mam urobit. Cez vikend sa mi podarilo stretnut s novou koznou a ta mi navrhla davat si lieky obden a potom ich vysadit a radsej si mam predpisat antikoncepciu a potom sa uvidi. Bojim sa co to spravi s organizmom, kazdy hovori nieco ine a ja uz fakt nevladzem ☹. Co sa tyka pigmentu na perach ten mi nastastie nemizne.

sonia7
9. jan 2012

@lili1313 zo zaciatku mi vypadavali vlasy dost a aj teraz mi padaju, ale nie je to take hrozne. Inak aj sa som schudla, ale bude to psychikou.

geneo
9. jan 2012

@sonia7 ono mne povedala kozna ze roa je mozne brat aj tak ze 7 dni beries potom 3 tyzdne pauza a potom znovu 7 dni beries a 3 tyzdne pauza.

zavisi to ale od veku. to co pisem vyssie plati pre 30+

janusiq120
9. jan 2012

Ahojte
mám 13 rokov a moja kozna mi chce nesadit roa ... chcela by som vedet ake to ma vedlajsie ucinky a ci sa to neda nejako obist...skusala som uz toho vela ako masticky,vodicky a rozne ine pripravky na akne ale ucinok bol len docastny....ked to tu tak citam tak som si neni ista ci to mam potom uzivat alebo nie...za odpoved vopred dakujem

patro2
9. jan 2012

@janusiq120 13 rocna a ROA? Vobec sa nedivim tvojej koznej, dokonca v letaku je ze pred pubertou sa neodporuca.. Aj ked ta chapem ze to je neprijemne uz v takom veku mat, ale nenic si organizmus tym co ti mozno same prejde.. udrzuj to este par rokov na prijatelnej urovni mastami a cistiacimi vodickami a az potom ked tak nasad ROA. kazdopadne drzim palce 🙂

jadore2
9. jan 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat zenskej populacie 😵 , ako je to s menstruaciou pocas a po dobrati liecebnej kury Roa. Kamoska ma s tym negativne skusenosti, dokonca som sa dozvedela, ze jedno dievca uplne stratilo menzes a t.c. je uz neplodna...

dera
9. jan 2012

Ahojte baby, Ja som šiesty mesiac na ROA. Pleť je skvelá, v lekárni mi povedali - to pre Vás a na čo? No ja som povedala na to čo už konečne je minulosť - klop - klop - klop 🙂 . Proste super. Tiež som neriešila nejaké drastické vedľajšie účinky. Strach som mala - leták ma odradzoval ale pleť presvedčila, že potrebuje poriadny záťah na mazové žľazy. Čo sa týka dievčat mladších ako 20, by som to neraala. Určite. Ja mám dve detičky a riskovať plánované rodičovstvo s tým, že som brala taký " bordel" no strach by som mala. 😕 Všetko je na zvážení a prioritách. V trinástich sa začínajú rozbiehať hormóny a ja by som pleť len povrchovo riešila. Však v 17-tich môže byť bez známok akné. Zabiť to týmto liekom by som určite neriskovala. Všetkým, ktorí ste sa dali na cestu ROA držím palce nech sú výsledky čo naj a bez najmenšej ujmy na zdraví 😉 ja ešte dva mesiace pred sebou a OFF. Ale už som si zvykla, takže ma to ani neobmedzuje. Asi tak.

lili1313
9. jan 2012

@jadore2 ahoj, asi vela zien ma pocas liecby problem s meskajucou menstruaciou, aj mne sa naposledy oneskorila o 12 dni. Ale to vo vseobecnosti moze byt tak s akymikolvek silnymi liekmi, nemyslim, ze ROA je v tomto nejaky specialny. Skratka, my zeny sme krehke stvorenia a nas komplikovany reprodukcny system taketo svinstva lahko vyvedu z rovnovahy 🙂 no dufam, ze len docasne...

jadore2
9. jan 2012

@lili1313 Ahoj, diky za odpoved 🙂 ja sa stale neviem rozhodnut, ci zacat uzivat Roa. Tie neziaduce ucinky skoro vo vsetkych systemoch organizmu su dost des 😲 .

slovacisko112
10. jan 2012

@jadore2 Kludne ich začni brat. Na tvojom mieste by som sa tešil že ich mám. Ja som sa k nim ešte ani nedostal, pretože najprv mi kožná dala antibiotika. Je to jediný liek, ktorý zaručene zaberie na akné a na mastnú plet. Zevraj plet sa prestane mastit uz po dvoch troch tyzdnoch. To s čím bojuješ roky, vyriešiš za pár mesiacov. A vedlajšie účinky sú u vacsiny len suché pery, bolesti v klboch- veci ktore sa daju v pohode vydržat. Dokonca niektorí nemajú skúsenosti ani s vedlajšími účinkami. Ja by som dal za to že budem mat čistú, a nemastnú plet ovela aj ovela viacej ako neaké suché pery alebo občasné bolesti v klboch. Samozrejme že mozu byt aj horšie vedlajsie ucinky ale to je fakt iba u málokoho, a nebezpecnejsie vedlajsie ucinky maju aj ine lieky ako ROA. Hlavne v dnešnej dobe ked škodí zdraviu už kadečo.

tanicka20
11. jan 2012

Ahojte,som na tomto fore prvy krat.Berem Roa. 3.mesiac ,plet sa mi vobec nemasti,len stale sa mi urobi nejaka vyrazka,ale len 1 al.2 ale velke :( cakala som ze pocas tretieho mesiac sa mi uz nebudu robit velke vyrazky.Niektori tu pisu ze uz po mesiaci maju cistu plet.Ale tak urcite to reaguje na kazdeho individualne.Musim pockat 🙂
Inac,tiez som roky od koznej dostavala masticky,vodicky ,antibiotika a nic nepomahalo.Nemam cysticke akne,ale uz asi 5 rokov nic nezabera a posledny rok sa mi to velmi zhorsilo tak doktorka mi predpisala Roa.Musim brat aj antikoncepciu(bez toho mi to nechcela predpisat) Velajsie ucinky :suche pery,ale ako naozaj ze suche! ine nic nastastie 🙂 Mam jednu otazku,ako dlho sa berie Roaccurane? asi to bude individualne podla rozsahu akne...len zabudla som sa opytat doktorky a idem tam az o 3 tyzdne....
Drzim vsetkym palce a co najlepsie vysledky 🙂

dera
11. jan 2012

@tanicka20 Ahoj. Ak si dobre pamätám tak mi to predpisovala na 29 týždňov, údajne sa má vybrať určitý počet mg účinnej látky. Záleží od toho koľko ho bereš denne. Ja berem 20 ráno a 10 večer. Vyrátané to bolo na spomínaných 29 týždňov. Uvidíš čo povie kožná, ale ak sa ti zdá, že pleť sa nejak nezlepšuje po nejakej dobe, možné je že ti zvýši dávku a liečba tým pádom sa skráti. Prajem, aby sa pleť polepšila. 😉

vilki
12. jan 2012

ahojte, uz som sem davno nepisala, ako ste na tom? neviem ktori ste zacinali s roa priblizne vtedy ako ja, uz si nepamatam, ale ak vy mna hej, tak ako ste na tom? ja uz mam poslednu krabicu, v utorok idem na kontrolu a som velmi spokojna, taku peknu plet som nemala uz vazne veeeeeeeelmi dlho, ziadne vyrazky ani cierne bodky ani mastna plet, jedine co mi ostalo su tmave fliaciky ale zevraj na to existuje nejaky krem od koznej, tak sa jej popytam, ale s makeupom mi nic nevidno....odporucam roa vazne vsetkym ktori si uz s akne nevedia rady tak ako som bola na tom ja pred pol rokom.... 😉

monikase
12. jan 2012

@vilki
Ahoj, nezačínala jsem s Tebou na Roa, ale pročítala jsem se Tvoje příspěvky ... Já mám Roa 21 den a strašné zhoršení, takhle strašnou pleť jsem zas nikdy neměla; četla jsem u Tebe, že ze začátku se Ti to zhoršovalo, do jaké formy? Mě se začaly po Roa dělat podkožní boláky, mě to skoro připadá, že se mi začíná dělat cystické akné :( - červeno-fialové boule, otřes. Byla jsem u doktorky, ale říkala, že by se to mělo začít lepšit, tak nevím. Beru 40mg na den a chce mi to snižovat, což nechápu a léčbu plánuje na 3 měsíce a to taky nechápu, když to tu má skoro každý půl roku, aby se mu to nevrátilo. Ještě můžeš mi prosím poradit, jestli jsi s těmi pupínky v průběhu léčby něco dělala, nebo je nechávala úplně tak, jak jsou a nešahala na ně? Příp. jestli jsi na ně ještě něco dávala? Mě už to nekryje ani make-up, ani korektor, nic :( A gratuluji ke krásné pleti, taky v to doufám 🙂

nicci254
12. jan 2012

Ahojte,
chcem sa spytat, beriem ROA este len 9 dni, ja nemam take strasne akne, skor mastnu plet a sem tam nejake podkozne pupaky ktore sa mi ale stale neprestali robit ( mam 24 rokov a akne liecim uz asi od 14 rokov). Citala som vela prispevkov o tom zhorseni, zatial som nic take na svojej pleti nezaznamenala, moze to este prist?

vilki
12. jan 2012

@monikase ahoj, presne viem ako sa teraz citis, mala som aj ja dost velke zhorsenie a to na licach, robili sa mi vyrazky a zo zaciatku som bola z toho velmi sklamana, nechcelo sa mi tak chodit do roboty, trvalo to az tri mesiace, ale nejako som to prezila, a nic s tym prosim nerob, ja som si zo zaciatku do toho rypala a mozno to preto trvalo tak dlho, potom ked som si to prestala chytat sa to zacalo zlepsovat, davku som brala resp. beriem taku istu ako ty, nedavala som si na to vobec nic akurat som si plet rano a vecer umyla cistou vodou a davam si tuto vodu http://pripravky-na-cistenie-pleti.heureka.sk/n... je velmi dobra, aspon mne pomaha, plet mam sviezejsiu, neviem preco ti to dala len na 3 mesiace, ja to beriem pol roka, ale ved uvidis co bude dalej, ked nieco budes chcet vediet kludne sa pytaj...drzim palce 😉

vilki
12. jan 2012

@nicci254 nepotesim ta ale moze, mne zhorsenie nastalo asi az po mesiaci, alebo tak nejak, ale hovorila som si ze ked prislo zhorsenie to znamena ze roa funguje a pride aj zlepsenie, a ono urcite pride len to treba vydrzat, ale myslim ze ked si cakala tak dlho tak uz par mesiacov (ak aj s tym zhorsenim) sa da vydrzat...drzim palce

vilki
12. jan 2012

@tanicka20 v tretom mesiaci sa aj mne sem tam nieco urobilo este, neboj aj to prejde...

nicci254
12. jan 2012

@vilki dakujem za odpoved, a to zhorsenie u teba bolo moc velke? ja si to nedokazem predstavit vobec v akej miere to asi moze byt, ale predpokladam ze je to asi aj individualne

monikase
12. jan 2012

@vilki Děkuji moc za odpověď. Já se snažm na to taky nešahat, jenže někdy to nejde. Nechápu ten "systém", ty pupínky se díky Roa dostávají na povrch, nebo se vstřebají? Mě se ty pidi pupínky dostávají ven, ale ty podkožní, veliké boule (taky se mi udělaly po tvářích, ale strašně moc), ty mi tam zůstávají a nevím, jestli se tohle vstřebá, nebo co se s nimi bude dít? Děkuji za odkaz na odlič.vodu, zkusím ji, teď mám růžovou Biodermu, je taky fajn. Já jsem asi divný případ, protože mě se ani po těch třech týdnech pokožka nevysušuje a to ani na rtech a přitom mastnou pokožku nemám. Jediný nežádoucí účinek - zatím - je to děsné zhoršení.

nicci254
12. jan 2012

este by som sa rada opytala, aku pouzivate kozmetiku ( myslim na plet, cistiaci gel a nejaky krem) ja pouzivam mydlo z bahna mrtveho mora a la rochay posay effaclar cistiaci gel a striedam to, co sa tyka kremu tak effaclar duo ale pocula som ze vraj je dobry nejaky cetaphil krem? na telo mam od koznej mlieko excipitial u lipolotio zatial ho nepouzivam lebo nebadam ziadne priznaky vysusovania a co sa tyka pier pouzivam zatial obycajnu pomadu z dmka, ale mam aj to vajicko z oriflame a este som pocula o lipobase repair ze je dobre? dakujem za rady

vondra
12. jan 2012

@nicci254 Ahoj, já používám Cetaphil čistící emulzi a Biodermu sebium hydra hydratační krém

vilki
12. jan 2012

@monikase mozno potrebujes silnejsiu davku, skus sa opytat koznej ked najblizsie pojdes, ja som na zaciatku brala len 20mg a stale sa to len zhorsovalo a potom mi to zvysili na 40 mg a hned sa to zacalo lepsit, ale hlavne si vzdy hovor ze nakoniec sa to zlepsi, to je iste....len vydz a opytaj sa na tu vyssiu davku

vilki
12. jan 2012

@nicci254 je to individualne, niekomu sa to nezhorsi vobec, mne sa to zhorsilo dost ale len na licach, tiez som si to nevedal predstavit, no makovala som to makeupom...

monikase
12. jan 2012

@vilki Ano, v to doufám, že se to někdy obrátí a bude to lepší. Silnější už raději ne 🙂 Mám 50 kilo a 40mg, chce mi to snížit. Děkuji za podporu 🙂