Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovenka254
23. júl 2012

Ahojte bola som teraz 10 dní na dovolenke v Chorvátsku , na kontrolu ku kožnej mám ist až teraz , a bála som sa vynechať branie ROA 20 mg tak som ho jedla aj počas dovolenky , opalovala som sa , natierala kremom 30tkou , aj po opalovaní a všetko v pohode , krásne ma do hneda opalilo, nespalilo ma , ani ma nič nesvrbelo ani som nesčervenala na rukach ako na začiatku liečby ked som sa doma na záhrade opalovala tak mi furt predlaktie sčeevenalo teraz uplne super , ani sa nešúpem , uvidíme čo povie na to moja kožná ked ma uvidí že som taká hneda ,a brala som Roa počas celej dovolenky , snád som to neprepískla , aj som rozmyšlala že by som ho nebrala počas tych 10 dná len som sa bála že sa mi zhorší pleť a predsa Roa už jem cca 3 mesiace , snád žiadne pigmentové flaky alebo čo sa mi neobjaví

slovacisko112
23. júl 2012

@slovenka254 aj keby si ho prestala brat by ti to nepomohlo moc, lebo on je v tele aj neaky cas po liecbe a stale ucinkuje..

slovacisko112
23. júl 2012

@slovenka254 Na dovolenke som este nebol, a lieky uz tyzden neberiem. Svrbela ma plet tak som to vysadil, aj ked dalo sa to vydrzat ale nechcel som riskovat..

jarko77
24. júl 2012

ahojte ja tieš mam problem z akne ,vobec som nečakal že ja stim budem bojovat ,mam to po hlave a po tvari a idem mi to na nervy dneska som plakal kvoli tomu .roaccutane uživam uš 4 dny .predim som pouzival dohyhexal ten mi pomahal ale stoho mi bolo zle mam 21 rokou vazim 65kg hehe to je malo teras určite schudnem po tichto liekou ,,dufam že mi to pomože inač sa mi nechce ani žiť uš ..majte sa držim palce všetkim nak sa každy znas uzdravii 🙂

jarko77
24. júl 2012

@moomoo po kolkich dnoch ty začali suchnut peri?

jarko77
24. júl 2012

po kolkich dnoch začinaju suchnut peri alebo kedi to začne učinkovat tento roaccutane? prosim vas odpište mi na toto

slovacisko112
24. júl 2012

@jarko77 Je to individualne, ale ked uz beries 4. den pomaly uz mozes cakat to vysusovanie. A ucinok: niekomu zaucinkuje po 2 tyzdnoch niekomu po 2 mesiacoch.....

jarko77
24. júl 2012

No to neni dobre somnou ja mam nejake zvlastne akne rychlosa mi rozmnozuju po celej hlave a aj na tvari. Dufam ze zaucinkuje konecne lebo fakt sa citim ako bez duse nerospravam sa znikim vyhibam sa us vsetkim stale som zatvoreny izbe:'(

slovacisko112
24. júl 2012

@jarko77 viem asi ako sa citis, ale nebojsa zabere ti to 100%-....

sypac077
24. júl 2012

@jarko77
najneskor do mesiaca vyschnes, takže si kup nejaký hydratačný krem, pretože zachvilu ti začne vadit červena koža, ktorá je sposobena vysusanim z roaccu, odporucam bud jojobovy olej alebo toto http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=eu...
Kolko beries? A neboj pri roaccu neschudnes ak sa toho obavas 🙂

sypac077
24. júl 2012

@slovacisko112
cau uz ti to doslo ta b5? a ako zatial po vysadeni roaccu, všimol si si nejake zmeny? 🙂

slovacisko112
24. júl 2012

@sypac077 caves este nedoslo, zatial zmeny ziadne, akurat v traveni mam zmeny. Chodim na vecko 2,3 x denne . Nieco podobne ako tu uz niekto spominal akurat nie tak hrozne lebo on to mal myslim 8x denne. No pomaly sa to zlepsuje , davam si smectu a probiotika..

nicci254
25. júl 2012

ahojte, sice som uz dlho neprispievala ale nebolo casu. dnesnym dnom som ukoncila liecbu roa. v skratke- plet o.k aj ked pre kramami sa mi par pupakov urobilo ale hned sa aj zahojili.. oci mam v poriadku, pery stale suche aj ked o trosicku menej ako v strede liecby. brala som roa od 4.1.2012 ( cize polroka aj nieco ). plet nie je to co by som si zelala ale ja by som chcela taku ako su v reklame :D takze ja prehanam stale.. inak je to o 100% lepsie ako hocikedy v zivote.. v oktobri planujem zacat "liecbu" dermarollerom tak uvidime.. negativne vplyvy roa nepocitujem teda aspon zatial nie.. len sa mi zda ze mam akoby trosku horsi dych z ust ( asi od zaludka ) co je neviem ci sposobene roa alebo tym ze momentalne drzim bielkovinovu dietu cize aj z toho to moze byt .. je tu strasne vela prispevkov ktore uz nestihm citat, takze ak by niekto mal nejaku konkretnu otazku nech mi napise sukromnu spravu. joj hej a este som zabudla ako so slnkom- ja ho znasam velmi dobre ( telo si zabudam natierat a na tvar pouzivam biodermu phototerm akn fluid 30) vela zdaru roaccutanci 🙂

emelia
25. júl 2012

@nicci254 Jeeeej tak gratulujem....a nie si sama, tiez by eom chcela mat tvar ako z reklamy, ale to asi nebude. Aj ked tvar mam teraz neskutocne hladku, vyrazky ziadne, len ta scervenana pokozka, co je vraj sposobene licbou a malo by to prejst a este som spozorovala popraskane zilky na licach. Musim nieco na to najst. Tak nech ti ostane pekna plet a ozvi sa casom, ci sa ti to nevratilo.

jarko77
25. júl 2012
jarko77
25. júl 2012

@sypac077 beriem 30mg každy den .o mesiac mam ist na kontrolu kožnej .a to budem mat uplne cervenu kožu či to len tam na tich miestach kde mam tie špatne akne? jooj mna jebne ludia ...furt som doma

sypac077
25. júl 2012

@jarko77
neboj akne ti zmizne, ale ta cervena koza nieje nic hrozne, pozri na youtube videa k roaccum uvidis tie zmeny

slovacisko112
25. júl 2012

@jarko77 Su ludia ktori cervenu plet nemaju vobec, a ja napr. som mal cervenu, Roa neberiem tyzden a pol a uz ju mam uplne normalnu...

jarko77
25. júl 2012

@sypac077 šo sa chcem spítat este doktorka mi predpisala nejake tie veci na ošetrenie len to že mam toho vela a nejak mi to draždy tvar musim to pouzivat či nemusiim ?

jarko77
25. júl 2012

stači ked budem pouzivat roccutane nie či..

jarko77
25. júl 2012

@slovacisko112 hehe ved hejj bojim o svoju tva r sa len všetko ma svoj čas ..ide oto aj že tie vyrašky si nechcem davat dole potom to mam hrozne musim si to davat dole? či nemusim naham to tak radsej nie či to by som nemal obmedzovat

merikac
25. júl 2012

ahojte, od pondelku beriem aknenormin, ale pri predpisovani a celkovom pouceni mi dr. hovorila o roacutane,,,,,,, az ked davavala recept poznamenala, ze je to to iste, ako roakutan- (dalsie vysvetlenie nepamatam) berim 30mg, rano a 20 vecer, mate nejaku skusenost? dakujem

sypac077
25. júl 2012

@jarko77 čo ti predpisala? ale myslím, že stači len ten roaccutane

sypac077
25. júl 2012

@merikac aknenormin ti predpisala

merikac
25. júl 2012

@sypac077 ano aknenormin, teda ak si sa pytal 😉

sypac077
25. júl 2012

@merikac
ja len tolko, že je to to iste ako roaccutane, aby si sa nebala, že si dostala niečo iné, davkovanie mas spravne nastavene, takže čakaj na prve účinky 🙂

sypac077
25. júl 2012

@slovacisko112 tak rychlo ti to zmizlo? si ju nemal moc cervenu ci?

jarko77
25. júl 2012
slovacisko112
25. júl 2012

@sypac077 Ne moc, trocha pri licach...

slovacisko112
25. júl 2012

A este neco, stale mam mensi problem s tym travenim. Citim obcas ze mi zaludok robi vselico :D stolica sa mi uz mierne upravila , 1x denne. Ale trochu mám este taky cudny pocit v ustach, ako kyslo alebo co. Neviem najskor to bude neaka vyroza, lebo teraz je ich dost....