Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

pocahontas1
23. dec 2012

@janakolikova u mna tiez nic nove, tvar otrasna aj chrbat, som sa tesila na zaciatku , ze asi mi pomohla ta zvysena davka, ale nie je to tak. Vies co, ja neskutocne lutujem ze som sa na to dala... Depka jak svina, ja neviem to som taka prizemna, ze ma akne dokaze takto rozhadzat?Kazdopadne ti prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov a nech nam to uz do prdele zaberie 😉

liadecastelo
24. dec 2012

@sypac077 ano ano, natieram si ich ako o dusu... uz to odpuchlo, aj si ich citim, akurat sa mi to stale supe dookola... vrati sa to este do normalu, ci budem mat take usta dalsie tri mesiace? :(

sypac077
24. dec 2012

@liadecastelo ťažko povedať, po ukončení liečby ti to samozrejme ako každému ustúpi... počas brania bývajú suché, neviem ako ich máš ty, ak ich máš príliš suché tak ich skús niečim iným potierať, nič iné ma nenapadá, čo by to mohlo zmierniť

emelia
26. dec 2012

@brenda96 Ahoj....ja som tiez mala problem s cholesterolom. po 3mesiacoch liecby mi vystupil na 8,1. Isla som hned k obvodnemu nechmi nasadi lieky, lebo som chcela v liecbe akne pokracovat. Teraz su akurat 3mesiace po tom, co som uzivala lieky na cholesterol a vysledky boli neskutocne, cholesterol uplne v poriadku. no a dr mi povedal, ze ak sa dam opat na liecbu akne, je pravdepodobne, ze mi opat vyskoci a opat liecbu nedokoncim. a tiez som veru pribrala, trpli mi ruky....bojujem hrozne ci sa na to zase dat, hlavne ked mi vyrazky vybehnu ako teraz ked mam menzes, no ked mi skonci, tvar ok......tak ti drzim palce....

lea745
28. dec 2012

Ahojte.. Tiez mam problemy s pletou..mam ju strasnu..na akne som najskor dostala od koznej nejaku vodicku,ktoa hrozne smrdela a akne sa.mi rozsirili este viac. TAk som to prestala pouzivat.Akne som si preryvala make-upom 😀 dost hrubou vrsrvou 😀 pretoze som sa fakt hanbila vyjst aj na ulicu..No a teraz som sa konecne rozhodla znova ist ku koznej.Kozmeticka mi povedala,ze kozna mi da pravdepodobne Roaccutane..No tak by som sa vas chcela spytat,ze.ked ho budem nahodou uzvat,budem moct chodit do solaria?

sypac077
28. dec 2012

@lea745 no radsej chod ku tej koznej, ak to nebude chciet dat pritlac na nu, ak neda, tak chod k druhej.... pri uzivani urcite do solaria nie, roaccutane robi kozu tenksiu, takisto aj produkcia kolagenu sa pri uzivani vyrazne znizuje, preto niekedy aj vznikaju lachsie jazvy, ale po dobrati sa zvycajne vedia zaplnit, takze ak si nechces poskodit kozu, tak do solaria nechod pri uzivani a solarium aj tak na akne nepomaha, len ho zakryva a naviac kozu robi hrubsiu a rychlejsie starne, tak ako pri slnku 🙂

janakolikova
29. dec 2012

@pocahontas1 Tak co nového? U mě je to dnes přesně 70 dní, co ROA beru. Musím to zaklepat, ale poslední dny to docela jde, stále se mi boláky dělají, ale čím dál v menší intenzitě. Co teď ale hodně řeším jsou červené fleky(teda spíše fialové - vypadám fakt příšerně) a vpadlé jizvičky, ta tvář se totiž vůbec nechce hojit, uplně i cítím, jak je kůže hrozně tenká a citlivá, tak se snažím si na ni moc nešahat a přiměřeně hydratovat.
Doufám, že se ty jizvy pak budou lepšit, protože to vypadá příšerně. Jsem ale ráda, že už nemám tváře poseté ohromnými boláky, tak snad to bude lepší a lepší.

Co ty? Doufám, že už ti to taky zabralo? A co jizvičky, dělají se ti, nebo máš jen ty červené flíčky?

nicci254
30. dec 2012

ahojte, takze ja som 5 mesiacov po liecbe, plet ok, ako som uz pisala trochu viac sa masti ( asi si kupim B5 a budem uzivat par tabliet denne). sem tam sa mi nieco vyhodi ale malo co (oproti tomu, co bolo v minulosti je to na smiech) Pouzivam spevnujuci krem s vitaminmi od dolivy, ktory podporuje vznik kolagenu a este na to si davam depigmentacne serum od UNT ( tuto kombinaciu pouzivam kvoli mensim jazvickam a fliackom). Myslim ze uz vidim nejake zmeny k lepsiemu. Takisto som zacala pouzivat dermaroller, len 0,75 mm, vyssie sa neodvazim. Pouzila som ho este len 2 krat ale myslim ze uz vidim ze plet sa dava dokopy 🙂 viem ale ze toto je beh na dlhu trat ... vsetkym, co prezivaju to iste urcite vedia o com to je 😒

sypac077
30. dec 2012

@nicci254 zinok je velmi dobry na mastniacu plet, aspon 50 mg denne... s B5 to nieje také jednoduché ako si každý predstavuje, najskôr si treba prečítať štúdiu, ktorú vykonal Dr. Lit-Hung Leung, sám popisuje, že sa musí užívať zo začiatku 10g panthotenic acid(B5), tj aspon 1-2 mesiace, potom sa može znizit davka, takže ak sa chce do toho pustiť a vidieť nejaké výslekdy odporúčam ti kúpiť B5 na ebayi, nejakú lepšiu značku(twinlab alebo NOW foods) aspoň 6 balení naraz kvôli poštovnému, inak ak sa chceš vyhnúť clu a DPH na colnici, stačí tomu predajcovi napísať, aby ti dal nižšiu hodnotu na obal, pod 11 USD....môžem sa spýtať, kvôli čomu používaš dermaroller? jazvičky alebo flaky? inak po aplikácií dermarolleru je nalepšie si dávať sérum z vitamínu C, stačí si to doma vyrobiť za pomoci práškového C-ečka a destilovanej vody, vitamín C podporuje tvorbu kolagénu+ po hodine od použitia dermarolleru je dobré použiť masť infadolan(obsahuje retinol, ktorý podporuje rast kolagénu), tu je štúdia o dermarolleri, odporúčam ti to prečítať, stačí si to preložiť aj cez google prekladač http://www.dermaroller.owndoc.com/

sypac077
30. dec 2012

@nicci254 inak odporúčam ti o tom dermarolleri prečítať zahraničné fóra, dokonca aj slovenské a uvidíš, že ľudia bežne používajú 1,5 mm dermaroller s 192 ihlami, kvoli penetrácii a lepšiemu výsledku, inak dermaroller je beh na dlhú trať, aspoň 2-3 mesiace než uvidíš výsledky, s ktorými budeš spokojná.... inak leičba jazvy nezáleží od jej širky, či rozsiahlosti, ale od jej hĺbky, čím je jazva/jazvička hlbšia tým sa horšie lieči, respektíve potrebuje dlhšiu dobu na liečbu

nicci254
30. dec 2012

@sypac077 no len ide o to, ze to B5 by bolo pre mna zbytocne uzivat v takom mnozstve, kedte ide len o mastenie pleti, asi radsej vyskusam ten zinok ako hovoris 🙂 inak ani nie tak vitamin C ako vitamin A vytvara kolagen 🙂 aspon co ja som citala. ten krem co davam po a pred dermarollerom ma vitamin A, C a E. cize myslim ze to staci 🙂 jazvicky praveze nemam hlboke, tak preto som aj zvolila tuto dlzku, ak by som po case nezbadala ucinky, mozno skusim aj nieco viac.. zatial to nebudem prehanat. predsa len je to vacsi zasah ak su vacsie ihly a clovek nikdy nevie. aj ked pri dostatocnej hygiene a spravnej manipulacii by to malo byt ok 🙂 ono ja som citala toho dost vela kym som zacala pouzivat dermaroller, a co viem dermaroller by mal ucinkovat aj sam o sebe bez nejakch kremov kedze ide o prirodzenu obnovu kolagenu po mikrorankach v pokozke, nechcem to zase prehanat milion kremami. staci nejaky vitaminovy ktory je pre plet rovnako prirodzeny. teda to je len moj nazor 🙂

nicci254
30. dec 2012

@sypac077 inak citala som o ludoch, ktori uzivali len 4-5 tabliet B5( cize cca 2g) a zlepsilo sa im akne ( nemali tazku formu)

sypac077
30. dec 2012

@nicci254 áno máš celkom pravdu s tým vitamínom A, ale nie úplne a prečo? vitamín A má strašne veľa foriem, vačšina z nich podporuje kolagén, ale nie všetky tak isto.... vitamín C je velmi doležity pre tvorbu kolagenu, viac ako vitamin A, ten infadolan obsahuje práve najúčinejšiu formu vitaminu A, odporúčam ti prečítať tu štúdiu.... ano dermaroller pracuje sam, natom principe, čo si spomenula, ale tie vitamíny urýchluju/s efektívňuju liečbu

sypac077
30. dec 2012

@nicci254 inak tá štúdia bola namierená práve na zníženie mazotoku

nicci254
30. dec 2012

@sypac077 vdaka za info, o tom infadolane budem premyslat 🙂 plus si asi kupim aj vitamin c plus zinok v tabletach 🙂

sypac077
30. dec 2012

@nicci254 ten infadolan je v tom dobrý, že zaroveň aj upokojuje pokožku po dermarolleri, ktorá je ako si už asi zistila po použití podráždená..... inak vitamin C v tabletach je dobre aj uzivat, podporuje zvnutra tvorbu kolagenu a hojenie pokožky, zinok znižuje DHT(mazotok) a podporuje hojenie kože 🙂

nicci254
30. dec 2012

@sypac077 jj pokozka je cervena a podrazdena ale kupodivu na druhy den uz je ok a nemam chvalabohu ziadne problemy ..dakujem moc za rady, urcite si ich vezmem k srdcu 🙂 a nevyhadzem sa od toho infadolanu? ci nie je moc mastny alebo ci mi neupcha pory?

sypac077
30. dec 2012

@nicci254 je pravda že je ten infadolan mastnejší,preto sa odporúča tenká vrstva, mne sa osobne nič nesalo, ale ty môžeš inak reagovať.... ale kedže vravíš,že na druhý den ju mas v pohode tak by som zbytočne neexperimentoval 🙂

nicci254
3. jan 2013

este som zabudla napisat, ze po liecbe roa je plet ovela citlivejsia a nie je pravda ze sa uplne vrati do normalu. podla mna akoby nejakym sposobom pozmenila svoju strukturu ci co...

michalkkk
4. jan 2013

caute tak ja som uz v poradi 4liecbe prve tri boli roaccutane teraz beriem curacne, prve dve liecby som bral asi 5 mesiacov davku 120mg som nevybral,tretiu liecbu som kvoli zapalu musel ukoncit po dvoch mesiacoch a na mesiac mi dala antibiotika, teraz beriem druhy mesiac plet sa uz zlepsuje a oproti roa sledujem omnoho mensie vedlajsie ucinky dovolim si povedat ze o 70% mensie kremujemcsa raz za den a pohodicka... a mam tu par otazok... kedze som nebol spokojny s liecbou u mojej koznej a hlavne ze som nevybral tu odporucenu davku zasiel som ku drujej loznej a ta mi povedala ze som tolko roa vybral na moj vek (19) ze mi ho predpisat nemoze tak som opat isiel ku tej svojej ta.mi bez problemov dala..len sa bojim ze zas mi neda dostatocne dlhu liecbu a bojim sa jej povedat ze by to malo byt tych 120 aby si nemyslela ze ju poucam alebo nieco take.... myslite si ze ma aj nejaky ucinok to kolko som roa vybral predtym alebo nie?? alebo mi teda odporucate sa na to spytat ze chcem tolko toho lieku uzit... len sa obavam jej reakcie ona je divna :D dakujem za odpovede..a prajem kazdemu krasnu plet bez starosti ako mam ja :(( a hlavne nech to nemusite.opakovat a zmizne vam to navzdy po prvej liecbe...

sypac077
5. jan 2013

@michalkkk kolko beries na den? najnovšie sa odporúča minimalne 150 mg, ale to je asi individualne, liečba sa dá rôzne riešiť, môžeš skúsiť dhšiu liečbu (viac ako 6 mesiacov) s menšiou dennou dávkou.....
určite sa s ňou o tej dávke porozprávaj, ak je normálna tak ti poradí, ak ti však ten roaccutane ani po tej vybratej dávke nepomôže, skúsil by som na tvojom mieste vysoké dávky b5, ale až po roaccutane, na acne.org je toho dosť o tom(panthotenic acid)

sypac077
5. jan 2013

@nicci254 je to možné, že roaccutane zmení štruktúru, u teba sa to ako prejavilo, ak sa môžem spýtať?

nicci254
5. jan 2013

@sypac077 je strasne citliva na akekolvek zmeny, aj uplne male.. a to som nikdy citlivu plet nemala, takze takto nejako to chapem ja tu zmenu, mozno je to blbost..

pocahontas1
5. jan 2013

@janakolikova Ahoj, tak musim poklopat, ale zda sa mi ze sa to o trosilinku zlepsuje, vyrazky sa mi robia stale ale trosku menej aj sa to lepsie hoji vdaka tym kvapkam mms, ale strasne som sa zacala vysusat v tvari aj na rukach, natieram sa stale kremom lipobase celkom fajn kremik od koznej je super aj na pery. Jazvy som si nevsimla ze by sa mi robili, iba tie hnuse flaky,ale tie mi vobec nevadia, lebo to viem prekryt makeupom.22.1. budu 3mesiace liecby, rozmyslam ze ked sa to dovtedy neupravi asi ukoncim liecbu, aky je tvoj nazor na to?Viem ze by som mala byt trpezliva, ale nepoznam cloveka co by mu to nezabralo za taku dlhu dobu a mam pocit ze zbytocne si skodim silnymi , skodlivymi liekmi a vysledok ziaden, tak na co to je dobre. Ako sa mas ty,vyrazky sa ti este robia ci uz ti to konecne zabralo?A nie si nervozna z tych liekov?

michalkkk
6. jan 2013

@sypac077 teraz beriem 40 denne... ako mne pri tych prvych dvoch liecbach pomohol mal som uplne cistu plet bez jedinej vyrazky ale asi po dvoch mesiacoch sa.mi to vratilo... tvl 150 to je akosi strasne vela.. tak jej to poviem ze aspon tych 120 aby som vybral a uvidim..len ma zaraza ze ma ani neodvazila ani nic to oni nemaju rovnake skolenia alebo ako je to mozne ze jedny o tej davke vedia a ine ako by nic merajuto od buka do jedle mi to pripada

sypac077
6. jan 2013

@michalkkk nejde o to aké to máš pri liečbe, ale aké to máš po liečbe, ja byť tebou tak požiadam min. o tých 150 mg,prípadne vyššiu dennú davku, vačšia dávka=menší relaps, ale tiež je to individualne

martinasukennikova
6. jan 2013

ahoj. po akej dobe by sa mala plet zlepšiť ? lebo mne sa zdá že sa mi to zhoršuje 😝 a beriem ho skoro 2 mesiace ... 😖

sypac077
6. jan 2013

@martinasukennikova su aj take pripady, ze vysledok zacina byt zretelny az okolo 3-4 mesiaca aku davku mas? 🙂

michalkkk
7. jan 2013

boze ja sa dam uz asi odjebat :(((((( som bol dneska na kontrole a ze mi musi prerusit.leicbu lebo ze mam poskodenu pecen ci co ze mam ist za svojou lekarkou :(((( tak zase v haji mnq slak trafi 4 liecba a aj ta zas nevide :((( ked sa to prerusi ako dalej s tym???

martinasukennikova
7. jan 2013

@sypac077 20mg rano večer no tak to dúfam nebude moj prípad a že to začne zaberat hned :D