Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
7. feb 2013

@martinasuttova ja ťa nepoteším, ja som teraz začala 5ty mesiac a ešte stále nemám čistú pleť, je to individuálne, musíš byť len trepezlivá, ono to príde, ja vidím miesta na tvári, ktoré sú už komplet čisté a hladké, ale ešte stále mám miesta kde ešte nie, a práve na tých miestach kde je to také drsné a vidno také drobné vyrážke aj mne sa stane, že sa mi urobí veľká vyrážka, ešte aj teraz po piatich mesiacoch užívania, ale ja verím a vidím to na sebe, že pomaly sa to čistí, skôr či neskôr to príde ver tomu, niekomu hneď po prvých mesiacoch, niekomu až po pol roku sa to začne zlepšovať, záleží od typu pleti, od typu akné a samozrejme aj od dávky, držím prsty, neboj nič 🙂

mia215
7. feb 2013

Baby doktorka mi výrazne odporučila HAK, nakoľko ROA je silno teratogénny (alebo nejak tak), ktorý v prípade tehotenstva silno poškodzuje plod. A nakoľko mám stáleho partnera iná možnosť nebola. Viem, že si možno hovoríte, že som hlúpa, ale nemôžem také veci partnerovi odopierať niekoľko mesiacov, a ani sebe 😀 A keď som si mala vybrať medzi potratom a HAK, zvolila som HAK. Lekár mi predpísal nejakú novú českú antikoncepciu na prírodnej báze (ale myslím, že sú to len farmaceutické reči)...Viem, že sa dá chrániť aj inak, ale nechcela som to riskovať 😢 .Kožná mi povedala, že po liečbe ROA by sa akné nemalo vrátiť, ani keď vysadím antikoncepciu (nejak vysvetlovala, že to nemá vplyv, lebo akné bude vyliečené). Liečbu budem mať dlhú, nakoľko študujem na VS a pracujem, takže beriem len dávku 20 mg denne, aby ma to nevyradilo únavou, a nežiaducimi účinkami zo života.

mia215
7. feb 2013

@betus21 Takže HAK neberieš pri ROA?? Ja mám strach z toho, že by som ostala tehotná. Pri tom, aké mám šťaštie, by sa akurát pritrafilo 😠 Viem, že je to dosť intímna otázka, ale ako to riešiš? Ak, by bola možnosť HAk nedám do seba už nikdy 😒 ale mám strach 😢

sypac077
7. feb 2013

@mia215 pokiaľ viem tak v dnešnej dobe sú aj ine antikoncepcie(nehormonálne)

kathulka
7. feb 2013

@mia215 ja tiež HAK neberiem a priateľa mám už 3 roky, takže pohodka jahodka 🙂

mia215
7. feb 2013

@sypac077 to samozrejme viem, ale nakoľko je HAK najspolahlivejšia zvolila som ju 😒

mia215
7. feb 2013

Inak dievčatá máte nejaká skúsenosť aj s farbením vlasov? Niekde som čítala, že by sa to nemalo, ale kožná nič také nespomenula. Vlasy mi nepadajú, ani nič, a to si ich stále žehlím 🙂 Myslíte, že by to mohlo spôsobiť nejaký problém? 🙂

Držím všetkým palce s liečbou, nejak to zvládneme 😀 A koľko ušetríme 🙂

betus21
8. feb 2013

@mia215 joj moja, ja mám tiež stáleho partnera, ale dá sa to riešiť aj inak, lebo po mojich skúsenostiach s Hak, som ju už nechcela, takže neostávalo nič iné, len si dávať bacha 😕 a s tým farbením vláskov, neriskovala by som, pretože koža je vysušená aj na hlave, aby si si nepoškodila vlasy a nemala ich ako slamu, tak skús vydržať 😉

betus21
8. feb 2013

@mia215 a aj tak, Hak je len ďalší farmaceutický ťah, na ktorý sa ľudia chytia automaticky, keď berú Roa, a pritom nikde nieje napísané, že aj pri Hak nemôžeš otehotnieť....vždy je tam určité percento. Roa v určitej miere (alebo len niektorá zložka v ňom) znižuje vstrebávanie Hak, takže niečo si tu protirečí, čítala som o tom hocikde a verím tomu, že pri zdravom rozume Hak pri Roa potrebná nieje 🙂 akurát tak, budeš mať po vysadení rozhádzané hormóny + telo sa bude spamätávať s Roa

kathulka
8. feb 2013

@mia215 ja si nefarbim, ale viem, že baby na fórach písali, že si farbili, buď to bolo v pohode alebo ich svrbela hlava..ja by som to ale neriskovala, buď rada, že Ti nepadajú 🙂

martinasuttova
8. feb 2013

Baby k tomu farbeniu ja som bola minuly tyzden na melire a uplne v pohode... Mna zacala svrbiet hlava ked som zacala brat roa a mala som ju uplne suchu. Teraz pouzival detsky sprchovy gela aj na telo aj na vlasy a absolutne ma uz nesvrby....

martinasuttova
8. feb 2013

@ali12377 Dakujem dufam ze sa aspon zvacsej casti zbavim do leta 🙂

ali12377
8. feb 2013

@betus21 ako keby som samú seba čítala, presne môj ten istý názor do bodky na HAK !!!

ali12377
8. feb 2013

a inak ja som si už 3 x farbila vlasy od začatia užívania hak, a prežila som, ale je pravda prvý mesiac som sa neopovážila farbiť, lebo vtedy som mala ešte takú veľmi citlivú kožu na tvári, takú červenú a teda aj hlava ma tak čudne svrbela, ale potom ma tieto prvé reakcie z roacc. prešli a potom som si v poho a v poho farbím vlasy 🙂

betus21
8. feb 2013

Dievky ja som tiež na začiatku mala problém s vlasmi, boli také suché, lupiny som mala, svrbela ma hlava, ale to už prešlo, určite je to iba dočasné, takže žiadna panika 🙂 aj keď, možno to záleží aj od dávky 😝

betus21
8. feb 2013

@ali12377 Super teda 🙂 ja si chcem dať vlasy do poriadku nejak v apríli, ale chcem vyskúšať farbenie henou, nemáte niekto s ňou skúsenosti? Ževraj výborne regeneruje vlásky, sú zdravšie a farba je prirodzenejšia... ak by niekto vedel poradiť, tak von s tým 😀

ali12377
8. feb 2013

opravujem sa *užívania roacc. :D,,,, Hak by som do seba nikdy nedala, ani za svet 🙂

kathulka
8. feb 2013

@betus21 ja mám už toľko plánov, ked doberiem ROA, to si neviete ani predstaviť 😀

betus21
8. feb 2013

@ali12377 hej som si domyslela, lebo mi tam čosi nesedelo 😀

betus21
8. feb 2013

@kathulka... jooj Katka, určite je nás viac 😀

mia215
8. feb 2013

@betus21 S henou skúsenosti nemám, ale ja používam argánový olej do vlasov, a sú úplne super 🙂 vôbec nie su vysušené, a ani jeden rozštiepený konček na vlasoch, aj napriek žehleniu. (a to som mala predtým končeky v hroznom stave)

kathulka
8. feb 2013

No už ked tu takto debatujeme, tak mi povedzte akú špirálu používate? Potrebujem už novú a chcem skúsiť niečo, čo som este nemala, tak počúvam rady a odporúčania 🙂

betus21
8. feb 2013

@mia215 ten argánový olej máš od saloos? Si ho dávaš iba na končeky? 🙂

betus21
8. feb 2013

@kathulka ja mám od prírody dlhé vytočené mihalnice, takže ja si dávam klasiku od miss sporty v takom čiernom obale za asi 3 eurá a to sa ma už hocikto pýtal akú špirálu používam 😀 a to som kedysi kupovala samé max factory, rimmely, atď, ale to bola iba zbytočná investícia, keďže mne stačia aj klasiky čierne 😝 keď budem niekedy potrebovať, tak možno siahnem po iných, ale zatiaľ som spokojná 🙂

mia215
8. feb 2013

@betus21 Mám tento: http://www.bionatural.sk/bio-arganovy-olej-15-m... , dávam si ho len na končeky...a do zbytku vlasov keratínový olej, a sprej...Na vlasy som totiž úchylná 😀

kathulka
8. feb 2013

@mia215 ja budem po ROA uchylna na pleť, takú zásobu akú budem mať ja, to nebude mať nikto 😀

mia215
8. feb 2013

@kathulka Prosím ťa a koľký mesiac máš za sebou? Lebo ja už mám pleť pomerne čistú, ale stále mám na nej také červené fľaky 😖 Inak je to úžasný pocit, keď sa človek ráno pozrie do zrkadla, a nemusí stráviť hodinu maskovaním sa, aby mohol ísť na ulicu 😀

kathulka
8. feb 2013

@mia215 joj moja, ja este len končím prvý mesiac, ja mám od čistej pleti este veeeľmi ďaleko, ale raz to príde 🙂 no tie červené fliačiky mám aj ja, ale mali by vyblednut časom, tak snáď 🙂 make up používaš?

mia215
8. feb 2013

@kathulka Príde určite 🙂 ja som mala pocit, že sa mi pleť tak dva a pol mesiaca vôbec nezlepšovala (okrem tej mastnoty,ktorá zmizla), ale v treťom mesiaci prišlo zrazu veľké zlepšenie 🙂 Mala som len suché pery, no teraz cca týždeň dozadu sa pridalo aj mierne krvácanie z nosa ☹ Tak uvidíme..treba vydržať 🙂

kathulka
8. feb 2013

@mia215 ja som nikdy mastnú pleť nemala a aj napriek tomu mám akné..takže u mňa mastnota nikdy problémom nebola, skôr som mala suchsiu pleť,takže vieš si predstaviť čo to je teraz, des 😀 a čo ten make up? 🙂