Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
17. apr 2013

@scajus no, ale ak pojdeš na ten zákrok tak cez leto kupalisko alebo opalovanie nehrozi

scajus
17. apr 2013

@sypac077 nevadii ja viem.. ale radsej sa nekupat ako toto mat.. ja by som aj tak nesla s tymto na kupalisko po pravde :D:D

sypac077
17. apr 2013

teraz k tomu krému, čo som Vám spomínal, ale okrem toho treba brať a vnutorne pár veci všetko to ru rozpíšem:
vnutorne Vitamin C a bioflavonoid http://www.enerex-vitaminy.sk/index.php?route=p... 4 tablety tohto denne+1g samostatneho vitaminu A
vnutorne L-Lysine http://www.ebay.com/itm/L-Lysine-1000-mg-x-100-... 2tbl denne
+ ďalšie doplnky ako zinok,vitamin A, vitamin D, dávky som už spomínal

Všetky podporuju tvorbu kolagenu

Lysine naviac u mnohých používateľov vyliečil aj akne, na kolagen sa odporuča aj orbitin a arginin, ale tie sposobuju akne, v kulturistike známe ako NO-čka

teraz ten krém
základ može byť kokosový olej(u niekoho ale vyvolá akné) alebo dajme tomu jojobový olej, prípadne iný regeračný 100%olej
do toho treba zamiešať vitamín E(ten hojí kožu aj jazvy) http://www.ebay.com/itm/Vitamin-E-Oil-70-000iu-...
Toto je jedna možnosť

druhá možnosť

tie isté predošle produkty, naviac zmiešame ešte s ascorbylom palmitatom(ten je vhodnejši aj pri dermarolleri, nedráždi ako obyčaný vitamín C) http://www.ebay.com/itm/Ascorbyl-Palmitate-Vita...
+ pár kvapiek citracidalu

Prípadne niektoré z nich možte vyhodiť odtial, ideálne je to pripravovať čerstvé

Nieje to nič lacné, mňa to vyšlo cca 100 euro aj s poštovným(ale ja som kupoval ešte aj aloe vera, vitamin A a podobne) , avšak vo vačšine stačí ten vitamín C,bioflavonoid +lysine a lokálne vitamín E zmiešaný s nejakým olejčekom

sypac077
17. apr 2013

@scajus po pravde ja na kupaliska napriklad ani nechodím, väčšinou si tam pripadám ako sardinka v konzerve 😀 a naviac naposledy som dostal na kúpalisku taký výsyp, že som nemohol ísť cele leto na slnko a musel asi mesiac čakať kým mi to začalo miznuť 🙄

jujko12345
17. apr 2013

@sypac077 na kupalisku ked som bol maly som vzdy chytil herpes do ust alebo jačmene do oci ...na kupko uz vzivote nepojdem ...kamarat tam chytil jacmene do oboch oci a mal oci spuchnute ze nic neviddel ....ale som cital ze najviac bakteri je na tankovacej hadici :D ja to chytam rukavicou :D radsej

pasteleria
17. apr 2013

@sypac077
ahoj, odporucam ti precitat tento clanok: http://www.xojane.com/beauty/vitamins-make-your...
odporuca vitaminy A,E, Zinok, ale este aj pupalkovy olej. Prave som kukala aj ten Viaderm-velmi si to chvalia na mnohych diskusiach, zaklad je tam tiez ta pupalka, tak snad v tom nieco bude....Co si myslis ty? Oplati sa mi investovat do pupalky samostatnej alebo si mam rovno zaobstarat ten Viaderm?

sypac077
17. apr 2013

@pasteleria ale tuším tam spomína borakovy olej, v podstate ten Viaderm je komplex vitamínov, takže može byť veľmi dobrý

pasteleria
17. apr 2013

zly preklad, borage oil nie je pupalka, sorry, hladala som v images, tak nejak som to poplietla....ale aj tak by som chcela vediet, co si myslis o pupalke a to druhe vobec netusim, co to je borak lekarsky. mozu aj taketo bylinky pomahat?

pasteleria
17. apr 2013

@sypac077
ano, vzhladom na tie dikusie som usudila, ze Viaderm bude dobry. vyskusam a dam vediet... 😉

sypac077
17. apr 2013

@pasteleria nič sa nedeje 🙂 ... bylinky pomahaju, napríklad aj nechtík lekarsky je dobrý, ale oni skor pomáhaju na hojenie kože nie priamo na akne

sypac077
17. apr 2013

@pasteleria ale to čo doteraz berieš nevysadzaj, len do toho pridaj viaderm, v podstate tam sú tie vitamíny v primeranom množstve

pasteleria
17. apr 2013

@sypac077
ok, ani som nemala v umysle nieco vysadit. vlastne mam peknu plet teraz, ale tak ma to dostalo, ze chcem stale viac 😉

ali12377
18. apr 2013

ahojte, :( už 198 deň beriem roacc. a ja som tak netrpezlivý človek, ja už neviem čo mám robiť, ešte najmenej mesiac a pól (a možno aj dlhšie - podľa stavu) mám brať tie lieky, každý deň už odpočítavam, fakt ja už neviem, už som aj začala cvičiť a behať každý deň, lebo také tlaky mám v sebe, že by som aj niekoho zbila 🙂,, ale to cvičenie pomáha len troška,, čo mám ešte robiť???

liadecastelo
19. apr 2013

prosim Vas, ako mam fungovat v lete? neustale natreta 50tkou, klobuk na hlave, vyhybat sa slnku? Doberam retinoidy o dva tyzdne.
A dalsia vec, mozem si davat samoopalovaci krem? 🙂

kdy
19. apr 2013

@liadecastelo taky dobírám a podle toho jak reagovala dr. tak s 5Otkou můžu k moři pokud se nebudu vyloženě placatit na sluníčku

martinasuttova
19. apr 2013

@liadecastelo tot by aj mna zaujimalo. tvar si natieram stale s 50tkou ale uz coraz castejsie sa stava ze ju mam cervenu a skoro az horucu. Neviete iekto cim to moze byt ?

liadecastelo
19. apr 2013

@martinasuttova ja som si v stredu zabudla natriet krk a mam ho cerveny doteraz... a vcera bolo teplo, mne bolo strasne zle, no neviem sa dockat leta, ked to takto skvelo budem "znasat"

martinasuttova
19. apr 2013

@liadecastelo no ja ked pijem menej tak mi je tiez zle niekedy az mdloby ako by som mala. No ja som az vceraj natrela aj ruky dvadsiatkou. A krk ten som si tiez nenatrela a dnes som ho mala na jednom mieste cervene a teraz ma to tam svrbí ale cervene to uz nieje. A pouzivas aj na pery balzam s faktorom.

nicci254
20. apr 2013

@liadecastelo ja osobne som sa nenatierala vobec v lete, brala som roa do konca jula minuleho roka a na tvar som si dala sem tam 30tku fluid od biodermy.. bola som uplne v pohodicke, este ma aj krasne opalilo 🙂. samozrejme je to individualne ako clovek znasa to slnko

mischellka05
20. apr 2013

A ako je to s trhaním a farbením obočia? včera som riskla zafarbiť si vlasy, ešte ma čaká t obočko ale bojím sa aby mi neostali nejaké fľaky alebo čo...má niekto skúsenosť s obočím?

kdy
21. apr 2013

@martinasuttova a jsi si jistá, že jsi červená ze sluníčka a ne z roa ???plno lidí psalo , že jsou červení jak rajčata ....

scajus
21. apr 2013

@sypac077 ahooj 🙂 ten vit. C fakt pomoze na tie flaky a tak?

sypac077
21. apr 2013

@scajus vďaka nemu sa tvorí kolagen, takže urychluje hojenie, lokálne však používaj ascorbyl palmitate

scajus
21. apr 2013

@sypac077 ahoj dik a 3gramy teda?

sypac077
21. apr 2013

@scajus áno a ideálne je k tomu brať aj bioflavonoidy, ja som si kupil vitamin C s bioflavonoidom 500mg C/500mg biofl. od enerexu, iný, podobný som nenašiel

sypac077
21. apr 2013

@scajus dobré je pritom používať aj ten dermaroller, ale ty musíš ešte čakať, kvoli roaccu... inak už si sa rozhodla kam na ten laser?

scajus
21. apr 2013

@sypac077 nie vobec,pojdem tam na ten ulk a co mi povedia uvidim..

sypac077
21. apr 2013

@scajus ok 🙂

scajus
21. apr 2013

@sypac077 a ten dermaroller mozem uz po 3 mesiacoch pouzivat? Uz ho mam doma inak :-

sypac077
21. apr 2013

@scajus hej myslím, že možeš, nebudeš prvá po takej dobe, čo ho používa