Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

jujko12345
28. máj 2013

@nicci254 ano to hej ani ja nechcem uzivat to v tabletkach ...ale ked chces aby to malo ucinok nic ako tabletky s Cečkom ti nepomoze na vybratiee davky 😀 kolagen aj podporuje magnesium zinok atd tak sa skor zameriam na tieto 😀

martinasuttova
28. máj 2013

@nicci254 Ja pouzivam rakytnikovy olej a tiez nanho nedam dopustit. Pri roa mam aj slnecnu alergiu a natieram si to tiez tymto olejom a vobec sa to potom nesvrbi.

aspinka
28. máj 2013

prosim ako sa rata kolko mg musim uzit na vahu? Inak teraz je presne rok co ho beriem plet mam dokonalu tak sa trocha desim ukoncenia a prave si ratam ci som vybrala potrebnu davku beriem 20mg na den.

sypac077
28. máj 2013

@aspinka celková vybrata dávka deleno kg

aspinka
28. máj 2013

@sypac077 nechapem ved ja chcem zistit celkovu davku na kg ked mam 72kg a beriem 20mg denne tak potrebujem kolko mg ROA pojest?

ali12377
28. máj 2013

@aspinka aby si dosiahla spodnú odporúčanú kumulatívnu dávku, t.j. 120mg/kg,,, tak by si mala vybrať 120 x 72 = 8640 mg roaccutanu,,,, vydelíš 20timi,, čiže mala by si užívať roaccutane 432 dní ;)

ali12377
28. máj 2013

@ali12377 ozaj všetci 😎 ešte na 4 dni mám roaccutane a končím 😉 ale bojím sa relapsu 😒

aspinka
29. máj 2013

@ali12377 dakujem teraz mam 7060 takze este si pojdem po lieky 😅

martinasuttova
29. máj 2013

Ahojte vceraj som bola u lekarky a som sa jej pytala do kedy to mam brat, nepovedala mi presne len to ze ked mi nebude dobre cez leto tak to vysadime a od septembra potom znova zacneme. Je mi to divne uz som si myslela ze budem koncit beriem to od decembra. Nemate niekto skusenost s prerusenim liecby ? Jedine co mi teraz vadi cez leto ze mam slnecnu alergiu a ked nepijem vela voda tak sem tam nejaky zavrat ale len ked je velke horko....

jujko12345
29. máj 2013

cawte nemate niekto problem s videnim v tme ?? hrozne zle sa diva v noci najma ked idem autom a hrozne zle vidim ...vcera som siel vecer sam asi 100km autom a som myslel ze to auto odstavim a pockam niekde do rana hrozne ma osvetlovali auta co sli oproti ...nikdy som takyto problem nemal ...na letaku je to napisane zeby sa nemali viest motorove vozidla v noci ,....kvoli tej šerosleposti ....

nicci254
29. máj 2013

@ali12377 nic sa neboj maximalne sa ti sem tam nieco vyhadze, ja osobne som sla do roa kvoli mastnej pleti a podkoznym vyrazkam ktorych som nemala vela ale nie a nie sa ich zbavit.. som rok po liecbe (v juli) a musim poklopat ze tie hnusne podkozne vyrazky bolave po ktorych mi ostavali jazvy som odvtedy nemala, je to fakt super pocit.. take male vyrazky co sa mi sem tam vyhadzu uz beriem s usmevom, pretoze su nenapadne a rychlo sa zahoja cize netreba sa bat.. treba sa bat jedine toho ze by sa vratili v povodnom stave comu velmi neverim..

kika423
29. máj 2013

@ali12377 Ja mám tiež liečbu teraz posledný mesiac, tak som zvedavá, snáď sa to ozaj nevráti...to by ma piclo, po takej dlhej liečbe...

ali12377
31. máj 2013

@nicci254 a teraz rok po roacc.s tou mastnotou pleti si ako?

sypac077
31. máj 2013

@ali12377 na ten mazotok si kúp krém Sana Fela z USA, na acne.org má 5 hviezdičiek hodnoteni, je tam nobiletin, ktorý znižuju aktivitu žliaz tak ako isotretinoine, avšak bez vysušania

tu je stránka http://www.sanafela.com/ ako som písal na acne.org to má vinikajúce hodnotenie

ali12377
31. máj 2013

@sypac077 ďakujem veľmi pekne 🙂, pravdepodobne si to objednám
a som strašne zvedavá, že po vysadení roacc. že či sa mi vráti, tá extrémna mastnota pleti 😉

nicci254
31. máj 2013

@ali12377 s mazotokom som na tom asi tak, ze plet mam ovela menej mastnu ako predtym ale zase je dobre ze neni uplne nemastna, lebo sucha pokozka starne rychlejsie.. ja napr. to mam tak, ze niekedy mam pocit akoby napnutej, suchej pokozky, inokedy je normalna , a zase iny den je mastnejsia..cize akoby z mastnej pleti sa mi vytvorila plet citlivejsia na vonkajsie vplyvy a mozno aj zmiesana.. mne sa predtym strasne mastila plet.. nic nepomahalo.. a teraz som spokojna 🙂 nechcela by som ani suchu plet ako poniektori tu pisali, lebo teraz som mala 26 a mladnut uz nebudem 😀 😀 😀

nicci254
31. máj 2013

@sypac077 nevies mi povedat kolko je 0,25 oz cca na ml? alebo asi aky velky kremik to je ci to je len taky maly ako vzorka? rada by som ho vyskusala ked su nan take chvalospevy

ali12377
31. máj 2013

@nicci254 tiež nechcem úplne suchú pleť :D tiež mám 26 a nechcem skoro ostarnúť 😀 😀 😀
ide o to, že ja ani počas roaccutanu som nemala suchú, tak akurát, možno aj trošku mastnú...
no tak, ale pevne verím, že až tak mastnú nebudem mať ako pred roacc 😎

sypac077
31. máj 2013

@nicci254 1 Oz je 30 ml. je tam však balenie 1,5 Oz za 24 USD

nicci254
31. máj 2013

@sypac077 cize 0,25 tym padom neni ani 10ml.. to hadam nemyslia vazne .. no a zase nechcem riskovat a davat tolke peniaze za to ked neviem ci aj mne to bude vyhovovat..tak nic teda..vdaka za odpoved

sypac077
31. máj 2013

@nicci254 áno je, ale ako som písal je tam aj 1,5 Oz čize 45 ml za 24 USD

nicci254
31. máj 2013

@sypac077 jasne ale ja som to skor myslela tak, ze aj 24 dolarov je vela za krem ktory nema clovek odskusany na sebe..

nicci254
31. máj 2013

@sypac077 a nemam tak mastnu plet aby som si ho kupovala cize 😀 bol by dobry na moju plet asi co som mala este pred liecbou roa to som sa leskla jak svina 😀

sypac077
31. máj 2013

@nicci254 ok, veď ja som to povodne ponúkal pre ali 🙂 tých 24 USD nieje až tak hrozných, tj cca 19 euro a tolko stoja aj u nás krémy s týmto množstvom

nicci254
31. máj 2013

@sypac077 jj ja len ze ma to celkom zaujalo a potom mi doslo ze vlastne takyto krem nepotrebujem teda aspon zatial nie.. 🙂

indilwen
1. jún 2013

@jujko1234počas roa alebo podobnych liekov by sa to urcite nemalo mne to zacalo robit zle ja uz nepouzivam nic len my mydlo , vodu a krem 🙂 ale flaky nemiznu no super :-/

elvo5
1. jún 2013

čawte 🙂 chcel by som sa spýtať či je možne sa počas liečby opáliť doktorka mi povedala že ano ale musim mať na sebe ochranu 🙂 ja mám http://www.parfums.sk/la-roche-posay/anthelios-... tento a chcel by som sa opýtať či sa môžem opáliť alebo ako ? 🙂

ali12377
2. jún 2013

@elvo5 ahoj, napíšem ti svoju skúsenosť,,, ja som sa už opalovala počas brania roacc. a vôbec som sa nenatrela, ide o to, že ja sa nikdy nenatieram, a ani pri mori, som hnedší typ a mna nikdy nespáli,,,,
takže ti napíšem skúsenosť, asi pred mesiacom to bolo myslím, som sa opalovala, ale len chvílku, potom som cítila, že to už nie je dobré pre moju pleť, začala ma svrbieť, večer som videla, že ma kus chytilo do červena ale iba na tvári, čo predtým nikdy,,,, takže záver, dá sa opaľovať, len koža je náchylnejšia na spálenie, preto sa treba chrániť vysokofaktorovým opaľovacím krémom ;)

nicci254
2. jún 2013

@elvo5 moj nazor je taky, ze treba sa chranit proti UV ziareniu bez ohladu na to, ci clovek ma alebo nema dobry pigment pretoze rakovina koze si nevybera to po prve a po druhe pri roa uz duplom pretoze plet je ovela citlivejsia .. cize opalovat ano ale s vysokym ochrannym faktorom (min of 30) 😉

ali12377
2. jún 2013

@nicci254 musím sa vyjadriť 🙂 s tou UV ochranou mám presne taký istý názor, chrániť sa treba.
Len ja mám veľmi negativistický názor na opaľovacie krémy, ich zloženie je jedná veľká toxická umelenina, ktorá sa vstrebáva do kože a ktovie kam ešte a je mi to strašne srsti... jedine čím sa natieram sú kvalitné prírodné olejčeky, ktoré však je na slovensku niekdy ťažko zohnať!