Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
22. jan 2009

eweline neviem ale ja som tiez uz bola na par oslavach a pila som...nic hrozne sa nestalo..uplna pohoda..aj kamoska pila a brala roaccutan a to pila skoro kazdy piatok 😀 ..neviem ako zvazis ty ale viem ze do liekov sa pit nema,nech su to akekolvek lieky nielen aknenormin ci roaccutan..lenze poznam stovky ludi co piju aj do antibiotik,a vraj to stlmi ten ucinok tabletiek ale pokial si das napr tabletku a budes pit az o tri hodiny nato,tak by to malo byt ok lebo ta tabletka sa uz vstrebe..ale pokial nemusis tak nepi 😉

debi7775
22. jan 2009

no a chcela som ti este podotknut ze tym pitim nemyslim ze naslopat sa ale proste tak s mierou si pripi alebo tak..vsak to uhras nejak napriek tomu ze su to dozvuky 🙂

debi7775
22. jan 2009

chcem sa vas opytat ci sa niekomu pocas liecby aknenorminom ci roaccutanom plet aj zhorsila,dakujem..

joe1
22. jan 2009

Eweline: Musím sa priznať, že ja s tým teda mám skúsenosti 😀 Dvakrát som si počas liečby doprial alkohol, výsledok: v oboch prípadoch sa mi tvár do 2 dní hrozne vyhádzala ☹ Fakt prudká reakcia. Odvtedy si ledva dám pivo, ale našťastie mi to nevadí, ja bývam na akciách najradšej triezvy, to si všetko lepšie vychutnám 😉. Je to na tebe, ale radil by som ti nepiť. A to nehovorím, aká to musí byť záťaž na pečeň, tie tablety a do toho ešte alkohol. Chápem ťa, že dozvuky sú ťažké pokušenie, sám som na nich vypil hektolitre alkoholu :D ale vtedy ma pleť netrápila. Podľa mňa sa ale určite nemusíš obávať toho, že by si sa z kolektívu vyčleňovala len preto, že tam nebudeš piť... iné by bolo, keby si celý čas bola schovaná kdesi v kúte, ale pokiaľ sa budeš baviť ako všetci ostatní a udržiavať zábavu, tak nevidím dôvod, prečo by si mala piť len preto, že aj ostatní pijú.. a ak by s tým niekto mal problém, tak je to chudák. A kľudne ho pošli vieš kam... Maximálne by som si dal nejaký ten prípitok a tým by to pre mňa skončilo, čo sa pitia týka, veď zabaviť sa dá bez problémov aj bez alkoholu, napr ja na diskotékach a podobných akciách frcím len na energy drinkoch 😉 Tad držím palce a riadne to tam roztoč (pokiaľ možno bez chlastu) :D

joe1
22. jan 2009

debi7775: áno, ale malo to len krátkodobý efekt, zhruba v prvých dvoch mesiacoch liečby, potom sa to už len zlepšovalo

debi7775
23. jan 2009

joe1:a ty mas uz po liecbe?alebo este stale beries?a ako to u teba prebieha ake mas vedlajsie?dakujem 🙂

joe1
23. jan 2009

debi7775: Nie, do konca liečby je ešte ďaleko, som niečo viac ako v tretine a vyzerá to už teraz dobre. Ja som to ani pred liečbou nemal nejaké zlé, ale chcem mať čo najčistejšiu pleť.. pár známych, čo mali veľké problémy s akné ešte na ZŠ a na strednej sa to ešte zhoršilo, dnes vôbec nevedia, čo je akné.. hádaj, čo im pomohlo 😉 Preto som sa dal aj ja na to, riziká ma netrápia, zatiaľ pociťujem jedine suchosť úst, - ale aj to len občas aby sa nepovedalo, nebooj, bozkávať sa dá jedna radosť 😎 a ešte sa trochu krvi z nosa pustí, ale nič hrozné, a ak máš rada horrory, tak ti to už vôbec nebude vadiť 😎 Bolesť kĺbov ako niektorí hovoria sa teda u mňa určite neprejavila, nakoľko dávam telu zabrať pri všetkom možnom 🙂 Takže jedine doporučujem.

lia33
23. jan 2009

Ahojte, prave som si docitala vsetky vase prispevky a naozaj mi to dost pomohlo 😉 . Po precitani neziaducich ucinkov Roaccutanu, som si povedala, ze sa na ten liek ani nepozriem, a uz vobec nezacnem uzivat, ale po precitani vasich prispevkov som asi zmenila nazor. Mam 33 rokov a akne asi od 18-tky. Fakt som z toho zufala, aj ked viem ze to byva aj horsie, ako to mam ja. Skusala som tiez vselico a nic mi nepomohlo. Moja dr. mi povedala, ze mne nic nepomoze, lebo ja mam taku plet, ale viem, ze toto mi pomoct moze. Tak vam dakujem za podporu.

joe1
23. jan 2009

lia33: Ahoj Lia, rozhodnej sa nedaj odradiť takými drístami ako "to je už taká pleť". A je smutné, že ti to povie "odborník". Mám viacero známych, ktorí tiež mali dlhé roky takú pleť a zrazu je všetko úplne inak, pekná čisťá pleť, krajšia ako veľa iných, ktorí síce akné nikdy netrpeli, ale majú takú povedzme "priemernú pleť" - nemajú potrebu brať Roaccutane. Takže sú to len kecy kecy že nič nepomôže.
Výrobcovia síce uvádzajú na letáku asi milión vedľajších účinkov, ale v skutočnosti sa vyskytuje nepatrné množstvo z toho, prakticky len to, čo som spomenul o príspevok vyššie, výnimočne niečo viac. Ja ako výrobca takéhoto lieku by som tiež varoval pred všetkým možným aj nemožným - nechcel by som aby ma kadekto žaloval za rôzne nezmysly, ktoré s tým liekom ani nemusia mať nič spoločné... takže len toľko k tomu - vedľajších účinkov by som sa moc nebál... Dokonca sa objavujú aj pozitívne vedľajšie účinky - zlepšená kvalita vlasov, nechtov.. je to individuálne..

lia33
23. jan 2009

joe1: Ahoj Joe, si zlaty dakujem a mas asi pravdu s tymi neziaducimi ucinkami. Ves co? Asi som sa zacala tesit, ze to vyskusam 😕 A to som mala naozaj velky strach, ale to asi kazdy. Je super, ze si ludia takto dodavaju odvahu 🙂

debi7775
23. jan 2009

lia33:ahoj 🙂 nie nepocuvaj take reci,joe ma pravdu,potom to asi nieje odbornik ked ti povie ze asi mas taku plet,ze ti nic nepomoze..pozri si toto video a uvidis ze pomoze 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=r93K-w2saPA

vedlajsie ucinky,su prehnane,ocakavaj suchost pier,nam babam sa mejakm nanasa tazsie lebo mas aj plet suchu..a obcas bolesti klbov alebo hlavy,ale to napr.ked malo pijes alebo tak 🙂 neboj sa

debi7775
23. jan 2009

joe1:ja som tiez uz tak nejak v tretine,a tiez som mala plet praveze vcelku ok,len sem tam som sa zvykla vyhadzat a to mi vadilo,chcem s tym mat pokoj..co ma teraznajvaic hneva je ze ta plet sa zhorsila a nevem co s tym..ci mam cakat kedy sa to zlepsi..ci co 😝

viciousowa
24. jan 2009

eweline:no ja som pila aj na tie tabletky a nic mi nebolo,tabletky ucinkowali a mne nebolo ani zle ani nic..takze podla mna mozes..=)....

debi7775
24. jan 2009

viciousowa:a ani sa ti plet nezhorsila na zaciatku liecby??stale to bolo len lepsie? 😒

eweline
24. jan 2009

debi7775, joe1, viciousowa

ludia strašne vám dakujem, že ste mi pomohli rozhodnúť sa a hlavne že sa ozvali. Aspon budem piť bez strachu s tým, že viem, že niekto to tiež skúšal a bolo to ešte celkom v pohode teda čakala som že to bude horšie. Pretože ja som kedysi bola jedna z tých čo vždy pijávali každý piatok ked som išla von a teraz mi to občasne aj chýba teda nie že by som mala nejaký abstinenčné príznaky 😅 😅 😅 to vôbec nie ale ked vidím ostatných tak by som si dala s nimi. Ale som si povedala že toto je vínimka, plus ked ešte zmaturujem. Inokedy si ani necucnem.
Vážne díkes ludia.

timea13
25. jan 2009

Dolinka diky moc za odpoved a rady 🙂 Este predsalen zvazim ci uzivanie tohoto lieku je v mojom pripade ako jedina moznost liecby, rada by som sa poradila aj s inym odbornikom, zatial som totiz bola len u jedneho a ten ma dost "zdeptal" 😖 Uz som aj uvazovala nad alternativnou medicinou, mam aj dohodnute stretnutie tak som zvedava, co mi poradia. Tiez som pocula o vybornej francuzskej kozmetike aj pre takuto problematicku plet a uz ju mam aj objednanu. Dufam, ze pomoze, mojim kamoskam, ktore ju pouzivaju, pomohla.

viciousowa
25. jan 2009

debi7775:nie,nezhorsila sa mi...no bolo to stale lepsie.... 🙂

viciousowa
25. jan 2009

Este taka wec ma napadla...ze farbite si wlasy aj ked beriete tie tabletky? alebo aj niekto si dal piercing pocas liecby??...lebo tam w tom pribalowom letaku je ze sa nesmie nic z toho...tak sa chcem spytat ci niekto skusil a ci to dobre dopadlo,aby som wedela ..dikeees 😉

debi7775
25. jan 2009

viciousowa:neviem ako to je s piercingom al farbit vlasy sa mozu len nie nejak drasticky..ja si idem tiez farbit lebo o tri tyzdne idem na svadbu..a to mam blondave,malo toho ze ich mam suche z tych tabletiek tak ich dorazim peroxidom..to teda bude 😀 ..a to mas super..mne sa plet zhorsila a nevem co s tym..ci pokracovat v liecbe alebo vysadit alebo co..vyhadzali sa mi licka a tie som predtym mala pekne ciste..predtym ako som zacala tabletky brat

viciousowa
26. jan 2009

debi7775: a co to znamena drasticky? 😀 ..lebo mne sa zda byt peroxid dost drasticky...nie? 🙂 ...a 1.krat si dawas farbit wlasy odwtedy co beries tabletky ci nie??.....a ako dlho uz ich beries??

debi7775
27. jan 2009

viciousowa:cojaviem,tak pokial si nebudes davat asi tri farby po sebe a tak..moja kamoska si vlasy v pohode farbila,ked brala roaccutane a nic..tak uvidim,dufam ze neostanem plesata 😠 idem si ich farbit prvykrat odvtedy ako beriem tabletky..uz 3mesiace beriem,plet sa mi len ovela zhorsila,rozmyslam ze ich vysadim alebo co..uz naozaj nevem co mam robit

debi7775
28. jan 2009

viciousowa:a pytala som sa dr.ohladom toho farbenia a vraj sa moze 🙂 😉 ..ale piercing si asi nedavaj

viciousowa
28. jan 2009

debi7775?dakujem pekne za radu 🙂 ....tak to ma fest potesilo ze sa moze,lebo si newjem predstawit nefarbit si wlasy 🙂 ....tak no s piercom sa este teraz poponahlam mam este 2tyzdne do zacatia liecby

sonuliq
28. jan 2009

Ahojte som na tejto stránke prvý krát a prečítala som si rôzne reakcie čo sa týka tabletiek roaccutan ja som dnes bola u kožnej a dala si ich predpísať ale bojím sa veľmi nežiaducich účinkov a hlavne tých začiatkov ako to prijme moja tvar a či to nebudem mat horšie pretože nemám hnisavé akné ale take normálne ale chcem sa ich zbaviť mam akné už dosť dlho.Myslíte si že keď to nemam take hrozne môzem si poškodiť 😕 ☹

joe1
28. jan 2009

sonuliq: Tak určite rátaj s tým, že sa ti stav pleti môže krátkodobo pohoršiť, o tom to je, prepáč za výraz - ale tak mi to povedala aj kožná 🙂 - to svinsto musí von. A je to tak. Po celkovom absolvovaní liečby sa ti stav pokožky určite nezhorší, to je vylúčené... Prinajhoršom sú prípady, že to možno nezabralo na 100%, ale že by si niekto pohoršil, tak o takom prípade som ešte nečítal... Hlavne - keď už s liečbou začneš - tak ju aj dokonči, nemá zmysel ju prerušiť preto, že sa po pár dňoch alebo týždňoch zľakneš, že sa to zhoršilo.. to je najväčšia chyba, akú môžeš spraviť. Sama si polož otázku - buď sa chceš vyliečiť a pôjdeš do toho na 100% alebo budeš donekonečna váhať alebo špekulovať a nič nevyriešiš... a na akože kompromisné riešenie - napr vychýrená francúzska kozmetika a podobne sa tiež radšej nespoliehaj, mám viacero kamošiek, ktoré to tak robia a sú stále tam kde aj boli... nemáš sa čoho báť, nie sú to žiadne drogy - keď už som pri tom, dnešní mladí dobrovoľne užívajú oveľa horšie veci.

debi7775
29. jan 2009

viciousowa:no jasne daj si ,to sa ti dovtedy zahoji..podla toho kam davas 🙂 hlavne si nedavaj zatial tattoo..s tym pockaj az po liecbe ako ja ..a jasne flasy farbi,sak by som vyzerala ako strasidlo s tymi odrastenymi blond vlasmi 😀 polroka nefarbit,to si nevem ani ja predstavit...

debi7775
29. jan 2009

joe1 :no ale tebe sa plet na zaciatku tiez zhorsila??..na kolko asi tak??teda jak dlho to trvalo..

debi7775
29. jan 2009

sonuliq :ahoj 🙂 ja som tie tabletky zacala brat a akne som nikdy nemala hrozne ale chcela som sa zbavit aj toho co mam..a ano plet sa na zaciatku zhorsi 🙂 aj mne sa zhorsila 😠 tak teraz cakam kedy uz pride to zlepsenie..ale napr kamoska ich tiez brala a uz po tyzdni mala plet ako babatko,a bez ziadneho zhorsenia..a teraz su to uz tri roky a plet dokonala,uz aj babo caka 🙂 no musis sa rozhodnut ..mne uz nebavilo vyhladavanie dobrych,drahych kremov,chodenie ku koznej,preto som pouzila zbrane najvysieho kalibru a dufam ze sa toho zbavim raz a navzdy 😎

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joe1
29. jan 2009

debi7775: v podstate mne ten Roaccutane zlepsoval plet hned od zaciatku, ale pomaly, no a popri tom to malo obcas take fazy, ze sa plet docasne zhorsila - napr sa objavili naraz 3-4 neprijemne vyrazky a do par dni po nich nebolo ani stopy a takych faz bolo viacej, hlavne som olutoval, ze som na to aj pil. To, ze roaccutane redukuje produkciu mazu som pocitil okamzite 😉 A ako sama pises, su pripady, ze Roa zaberie vo velkom okamzite, u niekoho to trva zasa dlhsie - pomaly ale isto, ale zeby niekomu tak drasticky pomohol uz pocas prveho tyzdna, o tom som este nepocul, to si myslela obrazne, alebo vazne??

alanis85: A ako to suvisi s Roaccutane?? 🙂