Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
19. apr 2009

teraz som posadnuta tym ze si na kazdom vsimam ci ma vyrazky a aku ma plet

anabelka8
19. apr 2009

debi,ankam
no randenie, cca 2 roky mam s tym licom problemy, vždy sa to dá na istý čas dokopy, takže vtedy mám o kústik vyššie sebavedomie, mi trosku rozžky narastu čo sa týka chalanov, ale potom je to tu zas, a tak som tam kde bola, sama a osamelá... čiže ja som poriadne ani nerandila :D.. tak ano, stíham ešte všetko, ale i tak je to bieda so mnou.
Tento víkend som ani paty z domu nevystrčila, som zavretá v izbe, mamina sa mi smeje že či som si dala domáce vazenie 😀 .. ešte to nemám také hrozné, ale tiež ten pocit, že sa každý na to pozerá i keď si to možno ani nevšimajú.
Určite sú aj horšie choroby ako akné, ale tak vieme ako to je, pre každého sú tie jeho problémy najvačšie ☹

ankam
19. apr 2009

jasne,ked ma clovek nejaky problem tak si mysli ze je ten najhorsi a od neho uz ani horsi byt nemoze.........a ked sa vyriesi pride dalsi

anabelka8
19. apr 2009

presne presne, v poslednej dobe mi chodia ako na bežiacom páse 🙂

nicoolinka
19. apr 2009

kokos som inak nasrata, som si rozryla jednu na lici... a vyzeram ako uplny debil JEEEEEEZIS no nie som krava? Ale som nastvata teraz i nym stylom 😀 ☹ 😠

debi7775
19. apr 2009

nicoolinka pozname..ja tiez si doryjjem lebo mi to neda a potom sa hnevam sama na seba...

netmona
19. apr 2009

jaj,,dievčata aj aj ,,my asi všetky rovnaké 😀

gizela66
19. apr 2009

su aj horsie veci na svete 🙂

gizela66
19. apr 2009

co som vam tu spominala tu vodicku na tvar tak ,,svagrinka" 🙂 mi doniesla z UK aj take tabletky k tomu, cisto vyrobene na prirodnej baze, tak neviem ci to mam skusit popri tomto uzivat... aby mi to nahodou neuskodilo 😅 skusila by som to tak tyzden uzivat, ale no neviem, ci spravim dobre... a ma sa to brat aj tri krat denne, mozno si skusim dat len tak raz za den a uvidim, ci to nespravi nejaky zazrak... ja vlastne uz nemam ani moc vyrazky, ale tvar nie bohvieaku... 😠

nikolasio22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anabelka8
20. apr 2009

No bola som dnes u kožnej pre ďalšiu dávku ROA. Na moje líco povedala len tolko, že roa najprv zhoršuje pleť, ale že mi s tým nevie nič spraviť, že musíme čakať. 🙂

debi7775
20. apr 2009

anabelka tak to je zaujimave..ale na tvari okrem toho nemas nic ine vsak??...mne to nedalo a pytala som sa na teba u jednej kamosky co studuje medicinu a povedala mi ze pokial ti nasadili roacc.tak to musi byt mazoveho povodu ci co,a ze tam budes mat asi velke lozisko toho mazu ze inak si to nevie vysvetlit..lebo vraj kebyze je to cysta tak roacc by ti nato nebol dobry a muselo by sa to odstranit,ze tak doktori asi museli vediet ze je to koli tym mazovym zlazam 😖 ..ale pokial s tym nic take nerobia tak to moze byt asi jedine len toto...mimochodom ona tiez brala roacc 😉

debi7775
20. apr 2009

ja som dnes bola u tej druhej koznej a povedala mi ze tu tvar nemam nepeknu..ze trva aj polroka kym sa zahoja vsetky tie flaky a regeneruje pokozka..ze nechape ale preco sa mi este tvroia ze uz by sa nemali..ze sa to moze ukazat aj po liecbe,ze aj po liecbe dochadza k zlepseniu...a ze ak budem cet mozeme kuru zopakovat neskor..ale to ja uz necem 😖 a ze mam si zbehnut na kontrolu mi napisala plno veci..krk,nos,ci tam nemam bacila..aj na gyncu a ze to moze byt tiez aj zubami tak som si ankam hned na teba spomenula... 😉 chudatko a zubar ta vysmial... 😠 no a mam brat len 40mg..vraj 60 je dost vysoka davka...

gizela66
20. apr 2009

beriete tu vsetci roaccutane alebo niekto aj aknenormin?

anabelka8
20. apr 2009

ach debi, dakujem ti za ochotu.. 😉
TIe mazové žlazy mi nik nespomínal, proste nik to inak nedefinoval len ako akné. Ale ako sa tých žliaz zbaviť? ☹ To asi nevie nik. Už neviem na koho sa mám obrátiť, O nejaký týžden idem do BA, nejaky esteticky medicinsky ustav, také dačo. tam som ešte nebola, tak sa uvidía, ale tiež nečakám zázraky. 😠
Najradšej by som ani z domu nevychádzala,ale musím do školy, maturujem 🙄

joe1
20. apr 2009

debi: Jasné, že 60 mg je vysoká dávka, možno aj preto u teba došlo k takým prudkým reakciám. Ono sa to zlepší, neboj, mne sa tiež fantasticky zlepšila pleť a to mám za sebou len polovicu liečby. Dávnejšie si písala, že si nešťastná z toho, že ti ten Roa len zhoršuje pleť a pod, chápem tvoje pocity, ale to si možno len myslíš, že predtým si mala lepšiu pleľ - áno, opticky možno hej ale inak nie pretože si všetko mala hlboko v koži, ja som presne ten istý prípad, mne sa to kráásne vylepšilo, vyšlo to von a dúfam, že už čoskoro budem mať pokoj natrvalo, verím tomu, že keby som sa nedal na Roaccutan, trápil by som sa s tým ešte dlho... a ja som si na akné nikdy nezvykol 🙂 a súhlasím s tým, čo ste tu baby písali, že akné je jedna z top najhorších vecí, ktorá mladého človeka môže stretnúť. Ja už som tým mojím vyrážkam dal dávnejšie bye bye, "ďakujem" "tešilo" ma a už vás viac nechcem vidieť 🙂

joe1
20. apr 2009

anabelka8: mazových žliaz sa zbaviť nedá, je to normálna prirodzená súčasť nášho organizmu, dá sa ale redukovať tvorba mazu, ktorá v nadmerných množstvách spôsobuje vznik akné a práve toto dokáže Roa

anabelka8
20. apr 2009

joe1, no ale to predsa nie je normálne aby som mala také mazové žlazy, ono sa to musí dať redukovať...No roa prave dokázal, že mi to opat obnovil, ale to už je jedno, teraz potrebujem vyriešiť, ako sa zbaviť toho čo teraz mám v líci, ked tie mazové zlazy spia, tak ma nezaujímaju, ale ja potrebujem dostat von tu tekutinu, alebo čo to je, kvoli ktorej mam to lico napuchnuté. 😠

debi7775
20. apr 2009

anabelka presne ako pise joe toho sa neda zbavit..prave nato je roacc aby redukoval tvorbu mazu takze asi preto ti ho dali..lenze stale je to take divne..lebo mne to neda ale podla mna to predsa nemoze byt akne..neviem..pokial ano tak roacc by ti to mal vyliecit..ved uvidis..daj tomu cas a ak nic tak to akne nebude..a boli ta to velmi?

debi7775
20. apr 2009

joe mozno mas pravdu..mozno to bolo koli tej vysokej davke..alebo skor koli tomu ze som to mala v kozi a chcelo sa to dostat von...teraz sa mi nerobia uz tak velmi..to akne nieje strasne..lenze tie flaky a sucha plet..to je hrozne..ta plet vobec nevyzera pekne a zdravo uz vobec nie...a neviem co s tym 😖 😒

gizela ja beriem aknenormin ale ono je to uplne to iste 😉 a ta vodicka ti pomaha?uz si zacala papat aj tie vitaminy?

anabelka8
20. apr 2009

debi
silno dúfam, že mi to roa vylieči, že sa mi to už neobjaví, ale ja som zúfala z toho, ako dostať von to čo mám teraz v tom líci... na to mi roa nepomoze .. len tak sa mi to odtial určite nevyparí, viem o čom hovorim, kedže s tým mám bohatého skúsenosti 😎

anabelka8
20. apr 2009

no a zatial ma to bolí len na dotyk, je to zapálené, červené ...

ankam
20. apr 2009

anabelka mna by porazilo asi dvonjasobne,kebyze musim s tym este aj do skoly 😠

Hlasim sa aj ja som si trolinka doryla lice 😀 a neviem co som si to nasla nad obocim-ale taky hnedsi pasik ako je moja plet.nad jednym aj nad druhym.Zeby to boli fakt pigmentove skvrny od slnka?len som sa troska s malou hrala a toto...........dufam ze to mi zmizne do rana 😀

ankam
20. apr 2009

no a este som zabudla ze mam dalsiu novu hrcu 😠

debi7775
20. apr 2009

anabelka ja si myslim ze pokial to mas naplnene nejakou tekutinou ci co tak to vyrazka nebude..ee.. 😖 to by si tam mala hnis alebo ja neviem..skratka ved sama musis vidiet ci je to vyrazka alebo nie..ale mne sa to nevidi 😠 a skusala si aj inych lekarov ako koznych?aj nejaky snimok ti robili?..kokos co to moze byt...

debi7775
20. apr 2009

ankam ja mam hrcu na zadku 😀 😀 😀 to asi preto ako sme minule spominali ze radsej tam ako na tvari..tak sa mi urobila..

ankam
20. apr 2009

jaaaaj debi tak to mas stastie 😀

co enjoy?nevies?

debi7775
20. apr 2009

no bohove..ja uz necem ani jednu..nikde!!! 😠
enjoy nic 😒

debi7775
20. apr 2009

inak som strasne strsne flakata...a dnes som u koznej citala nieo o bioderme white tak si to teraz idem prestudovat.. 😎

ankam
20. apr 2009

my budeme ais ten pripad kedy sa to zlepsi po liecbe 😀 ak sa to vobec zlepsi

nestalo sa jej nieco? 😖