Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

monikase
30. máj 2012

Po celou dobu, co jsem brala Roa, jsem se alkoholu vyhýbala a vydržet se to dá, pokud Vám na sobě záleží. Za to teď si už zas frčím na vínku 🙂

emelia
30. máj 2012

Ahojte...som tu nova a od marca som si vase prispevky len citala a tesila sa na zaciatok liecby s ROA, lebo mi ju dr. navrhla. Lenze ako u kazdej zeny, musim brat HAK. A tu je problem. Po dvoch detoch a synovom dvojrocnom kojeni mi vynechal menzes na 2mesiace, plet sa mi totaaaaaalne pokazila, hanbila som sa chodit von, no na vyvolavacku som menzes chvalabohu dostala a nasadila HAK (Vreya) a ako som pisala, tesila som sa kedy konecne zbehnem za koznou nech mi predpise ten zazracny liek a......prd z toho. HAK mi nesadla, uz druhy mesiac bojujem co mam stale menzes, bolesti hlavy, trpnu mi nohy, je mi na zvracanie a tak zajtra palim ku zenskej co dalej, lebo asi skapem ak ich budem jest dalej. A tusim sa tych liekov od koznej ani nedozijem. Uz som taka sklamana a zufala, ze mam 100chuti opustit priatela, nemat sex, len nech mi tie lieky kozna da ....isto vsetci chapete ake je to ponizujuce ked na vas kazdy cumi. Nikdy som takato hrozna nebola, ale zrejme dvoma porodmi tesne za sebou a dlhsim kojenim moje telo utrpelo hormonalny sok a teraz sa to odrzkadlilo na tvari. Po tej HAK sa mi to sice trochu zlepsilo, az natolko, ze ma ani nenapadlo chodit tu citat ako sa vam dari. Ale dnes, odmalovala som sa a skoro ma šlahlo pod umyvadlo. Sama hrca bolestiva, biele pupence a som kde som bola. No mam to len na lavom lici. Nikde inde. Tak od zajtra zase bude tocit tvarou len aby som kazdemu ukazala tu krajsiu polovicku ☹ . Myslite, ze mi kozna da i napriek zle zapasovanej HAK ten Roa? Ci mi bude este horsie na zaludok a nesilit to? Ked ja vam uz tak zavidim (v dobrom), ze sa vam to zlepsuje. Normalne placem ked to tu teraz pisem. Este k tomu sa aj bojim ked tu poniektori mudruju o vedlajsich ucinkoch, no isto su to fesaci, co nezazili to ponizenie ake sposobuje akne. Ja z domu nevyjdem skor kym sa nenamalujem, co by som dala za to zobudit sa a byt hned pekna ☹.....este sa chcem opytat, kolko stoji Roa? Majte sa pekne a od dnes som tu denne s vami.

monikase
31. máj 2012

@emelia Ahoj, Roa jsem si ze začátku platila, protože jsem chodila k soukr. doktorce a stálo 20mgx30 cca 750 korun, pak jsem ho měla už hrazený a to jsem doplácela jen málo, ale přesně už nevím kolik, ale do padesáti korun.
Antikoncepci jsem nebrala, ani mě k tomu doktorka nenutila, musela jsem jí ale podepsat, že chápu následky při otěhotnění s Roa.

slovacisko112
31. máj 2012

@emelia Ak ti to preplati poistovna tak budes dooplacat okolo 70 centov, ja som tolko dplacal za 20mgx30.

monka182
31. máj 2012

@petka182 no mne sa podarilo 2 krát poriadne opiť a všetko v pohode, pleť sa mi nezhoršila 😉 . Ale to je u každého inak . Niekedy tým žurkám je veľmi ťažké sa vyhnúť 😀 .

lili1313
31. máj 2012

@monka182 roa + alkohol nie je o zhorseni pleti, ale o velkej zatazi na pecen.

emelia
31. máj 2012

@slovacisko112 Ahoj a od coho prosim ta zalezi, ci mi to poistovna bude alebo nebude preplacat? Od dr? Ci? Ci typu zdr.poistovne?

emelia
31. máj 2012

Inak dnes ma tie navstevy u dr. moc nepotesili. Zenske mi HAK nezmenila, vraj mam este pockat, ze vsetko prejde a tak od pondelka nasadzuje kozna ROA. Ale kozna mi povedala, vraj pre liecbu mam vysledky ok, ale inak mam vysoku hladinu cholesterolu a mam ist ku obvodnemu. Tak ak mi este aj ten da nejake lieky, budem ako 70tnicka jest na rano lieky, na obed a aj na veceru 🙂 a to mam len 33r. Snad mi to neuskodi, chuda pecen.

monka182
1. jún 2012

@lili1313 lieky samé o sebe škodia na pečeň, máš pravdu. Ale dakedy dávno som tu čítala, že sa im potom zhoršila pleť .

geneo
1. jún 2012

@monka182 to ze sa ti potom zhorsi plet je dane tym ze ti nestiha pecen.... z toho mas potom tu reakciu.

slovacisko112
2. jún 2012

@emelia Aku mas poistovnu? V pohode by ti to mala kazda poistovna preplatit, zaleží s ktorymi poistovnami ma zmluvu daný doktor. Ale tak tie najznamejsie poistovne majú vsade

emelia
3. jún 2012

@slovacisko112 ja mam VZP....ozaj, citala som, ze ty si teraz na ROA a chodis na slnko a natieras sa 50kremom ak sa nemylim, Je to ok? aj dr. s tym suhlasi? nech viem ako na to od zajtra 🙂 Lebo mam 2 a 3r deti a pochybujem, ze ked poviem budeme v tieni, ze vydrzia 🙂

slovacisko112
3. jún 2012

teraz mám faktor 30 len, ale v pohode. Bol som na slnku predvcerom ddost dlho na priamom a nic. S ddoktorom som dohodnuty ze ak by som isiel co ja viem na dovolenku ze mozem ale musim sa natierat. Ak si si este nekupila krem tak si vyber specialne na akoznu plet, lebo ostatne ti spravia este zle. Od biodermy je dbry ten mam aj ja. A inak co som cital a pocul vela ludi bolo s roa pri mori s tym ze sa natierali a nic sa im nestalo. Tam vznika hlavne to riziko ze ti vznikne neaky pigmentovy flak, ale ak budes natreta tak to je bezproblemovo. Solárko na tu radcsej zabudni 🙂

nicci254
3. jún 2012

chcela by som sa spytat, ci nema niekto skusenost s bieliacim serom- na zosvetlenie skvrniek po akne. ci ho mozem pouzivat uz teraz alebo az po dobrati, alebo nejaky cas po dobrati.. dikes

emelia
4. jún 2012

Ahojte, tak akurat som dosla od koznej a nepredpisala mi roa.... ale aknenormin, predpokladam, ze to to iste, len iny vyrobca, hmm? Takze dnes vecer davam prbu tableky, na vecer mam 10mg a rano 20mg. V lekarni som doplacala 80centov. No, tesim sa uz na tie zmeny, snad budu len a len pozitivne 🙂))

nicci254
4. jún 2012

@emelia drzime palce, chce to hlavne trpezlivost ale vysledky sa skor ci neskor dostavia 😉

nicci254
4. jún 2012

@emelia aknenormin je vraj to iste, teda generikum ci ako sa to povie, vyraba ho ina firma, roa je original. aknenormin je tusim lacnejsi

emelia
4. jún 2012

No, tak dufam tym ze je lacnejsi, ze nebude slabsi 🙂 Inak teraz som taka vyhadzana, ze ak nastane este mierne zhorsenie ako bolo v pribalovom letaku, tak tusim uz ani von nevyjdem.

emelia
4. jún 2012

Este ma zaujimalo, na noc mi dr. predpisala Duac gel a Differine krem. Je to postacujuce natriet si tvar na noc len tymto? Este mam chaos v tom, ktory z tych dvoch natriet ako prvy, ale asi si to pojdem overit do lekarne este. No a na rano mi predpisala robenu mast Metronidazoli a na pery mi dala este nejaky robeny pripravok. To svoje doterajsie kremi mam uplne vyradit? Nie je potredne sa nimi kremovat? Len telo si budem telovym mliekom? Dobre to chapem?

nicci254
4. jún 2012

@emelia fuha mne osobne kozna nepredpisovala nic take, z predoslej liecby mi ostal len Zinerit ktory mi vravela ze mam pouzivat len lokalne ak sa nieco viac vyhadzem, plus mi predpisala telove mlieko Expicial U Lipolotio na suche miesta na tele..mne sa zda ze napr duac gel a ked ti vyschne trosku na tvari tak potom asi Differine ( ja som predtym mala ze zineryt a nan differine) alebo skus zavolat svojej koznej normalne do ambulancie a povie ti ze co a ako 🙂 a myslim ze v ucinkoch nie je aknenormin slabsi ako roa, neviem o tom nic.. mna sa tiez pytala kozna ci chcem aknenormin alebo si zvladnem platit aj roa.. ja som chcela radsej roa.. a co sa tyka kremov tak si zozen nejaky hypoalergenny hydratacny krem na tvar lebo urcite sa budes musiet natierat kedze sa budes vysusat

slovacisko112
4. jún 2012

@emelia Roa a Aknenormin sú uplne rovnake lieky... Aj nrovnako úcinne... Vacsina doktorov tvrdí ze aknenormin ma slabsie vedlajsie ucinky

emelia
4. jún 2012

Tak....a prva tabletka je zjedena. 🙂 Len nezjedla som ju pocas vecere, lebo jem naposledy okolo 16tej, tak hadam to nebude vadit ked som ju zjedla az teraz o pol7....

emelia
4. jún 2012

Mam otazku na zeny. Kedy ste zacali s uzivanim Roa.. alebo Aknenorminu? Lebo v pribalovom letaku to nie je pisane a moja dr. mi dala este taky poucny papier no a na tom mam napisane ze na 2. alebo 3. den nasledujucej menstruacie. Cize pruser, ja som vecernu davku uz zjedla dnes a to nemam menzes. A neviem co teraz? Poradte mi? Je to len jej dr. nejaka nejaka zaruka, ze nie som tehu kedze menstruujem a vtedy zacinam jest, ci som slepa a je to aj v letaku od liekov? A co teraz? Mam teda cakat do menzesu a potom zacat akoze odznovu?

nicci254
4. jún 2012

@slovacisko112 ak je to to iste logicky musia mat rovnako silne vedlajsie ucinky

nicci254
4. jún 2012

@emelia co? nie, ja som to zacala brat hned ako som mala negativny tehoten.test, hned na druhy den po predpisani.. lekarka mi ziadnu menstruaciu nespomninala.. to ma suvis len s 1 branim HAK ( tam je potrebne ju tusim brat 1.den menstruacie)

lili1313
5. jún 2012

@emelia bez obav, je to len preto, aby bolo iste, ze nie si tehotna.

emelia
5. jún 2012

Ok dakujem vam, tiez som si to vecer este dookola citala a pochopila som to len ako zaruku pre koznu, ze fakt nebudem tehu. Takze pokracujem v uzivani. Bola som si dat v lekarni namiesat krem na den a balzam co mi predpisala kozna a kupila som si este aj krem hydratacny, snad dobry bo stal 13eur, je zo znacky avene ci tak nejak a aj cistiacu vodu mi dala k tomu. Takze svetko co som doteraz pouzivala z avonu davam bokom.

slovacisko112
6. jún 2012

Chcem sa spytat vsetkych co teraz beru ROA AKO STE NA TOM S FARBOU PLETI? TERAZ KED UZ PECE, AKO ZNASATE SLNKO? CERVENATE SA NA SLNKU? ALEBO VAS AJ OPALUJE??

monka182
7. jún 2012

@geneo ďakujem za info 🙂 .

emelia
7. jún 2012

@slovacisko112 Tak ja tym ze si davam make up, tak nic.... 😀 Ale ja uzivam len 4ty den....ale v zrkadle sa obzeram uz ako po pol rocnej liecbe a cakam vysledky 😀 Zial zatial len same zle. S prepacenim na riti sa mi urobila hadam 10riadnych vredov, ledva mozem sediet. Kokos tam som v zivote nemala vyrazku, ale lepsie ako na tvari. Ktovie ci to uz z toho aknenor.... Pekny den vam vsetkym.