Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

emelia
15. aug 2012

@aspinka Ahoj moja...no plet super, ale ako som vysadila antikoncepciu, zase sa morim s menzesom, kym som ho dostala to bolo utrpenie, naliata som stale, vyzeram ako sud, ja uz neviem co so sebou a to som nemala do marca nikdy problemy s postavou. Takze u mna ta hormonalna zmena robi hrozne veci. Ale tato liecba hovorim, stoji za to. Uz som na to nahovorila asi 4ludi a tesia tiez, aki budu pekni 🙂

dado123
20. aug 2012

Liečba ukončená, mal som vybrať na moju váhu 7.200 mg ale z mojou lekárkou ktorá patrí medzi slovenské špičky sme to presiahli na 7.800 mg :o) sama to doporučila. Roky pôsobila na popredných klinikách v nemecku, takže vie o čom rozpráva :o). Tvár je na nepoznanie, ako nová! Odporúčam, len vyberte aj niečo naviac aby nedošlo k relapsu tj. k vráteniu akné, ja už mám teraz zaručené že môžem byť bez obáv. Ahoj! 😉

Ak by ste mali viac otázok kľudne ma kontaktujte! 🙂

amalka2580
22. aug 2012

zdravim vsetkych, kt. uzivali roaccutane resp. aknenormin....rada by som vedela, ake mate skusenosti s farbenim vlasov po ukonceni liecby a aspon priblizne ako dlho po dobrati raoccutanu by som si mohla farbit vlasy... dakujeeeem 🙂

emelia
23. aug 2012

@amalka2580 Ahoj...tak ja uzivam aknenormin 3ti mesiac a v pohode som si pred 2tyzdnami vlasi farbila, davam si sampon palete color.

emelia
25. aug 2012

No ludkovia, vy aj zijete??? ja som sa dnes rano zobudila o 5tej rano na to, ze som si spomenula, ze som vecer nezjedla tabletku a veru bola to pravda. No co uz. Prva zabudnuta tabletka. Snad to az tak nevadi, je to 10mg, teraz rano idem rychlo dat 20mg a uz si budem dookola stale opakovat papat tabletku, papat tabletku.....zabudate aj vy niekto na uzitie? Ci som jedina???? 😕

slovenka254
27. aug 2012

@amalka2580 a to sa počas brania ROA nemajú farbiť vlasy ?

dado123
28. aug 2012

@emelia vôbec to nevadí 🙂

jarko77
28. aug 2012

nevadi ked mi doktorka povedala že mam davat si 60mg denne a ja ras si dam 30 a niekedy 60??

nicci254
29. aug 2012

@amalka2580 ja som si vlasy farbila pocas celej liecby a nebol problem, ani teraz po liecbe nie je. pouzivam garnier naturals lebo tie maju menej chemie ako napr. palette

sypac077
1. sep 2012

@jarko77 máš nejaký dovod prečo si dávaš niekedy 30 a niekedy 60 mg?

aspinka
3. sep 2012

Ahojte ako sa vypocitava aku celkovu davku treba vybrat? Zabudla som ;) Zatial mam 20mg na den asi o mesiac mi zvysia. Vlasy mi o dost zredli ale tvar mam fakt naaadhernu 😉

geneo
3. sep 2012

http://www.martinus.sk/?uItem=95297

doporucujem kazdemu precitat 🙂

sypac077
3. sep 2012

@geneo no ved to je jasne, že farmaceuticke spoločnosti su svine, ale čo s tým narobíš... ved keby chceli tak pustia na trh liek SMTD002 (kodovy nazov), ktorý je tak isto efektivny ako roaccutane, ale ma takmer minimalne vedlajšie učinky, som zvedavy, či to niekedy uvolnia na trh, na internete je o tom dost

emelia
5. sep 2012

Ahojte...opať sa hlasim. Tak v pondelok som zacala brat stvrte balenia tabletiek a vcera som bola na krvi. Som zvedava na vysledky, hlavne cholesterolu, lebo ten som mala uz na zaciatku vysoky. Dufam, ze sa nevyskytne nic, co by mi branilo v pokracovani liecby, lebo som konecne peknaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 Ked sa primalujem, teda mam na mysli licka a pery, co si bezne nemalujem, tak ma vsetci obdivuju, boze to je pocit. Doteraz na mna ludia cumeli lebo som bola sama vyrazka a teraz je to koli krase. Wau.....

@aspinka Aj mna by zaujimalo ako sa to vypocita, lebo ja som od zacatia liecby pribrala minimalne 6kg, takze na to planujem koznu upozornit, aby som isto vybrala davku co je potrebna. 🙂

roaccutane
5. sep 2012

Zdravím.Roaccutan som s Božou pomocou pred niekoľkými týždňami doužíval a výsledky úžasné!.Počas užívania som mal minimálne vedľajšie účinky-Suché pery,pokožku.Kožná čo mi liek predpisovala sa s inými dosiaľ ani nestretla.I po dlhšom neužívaní ku zhoršeniu nedošlo.Ešte by som chcel dodať,že mám 15 rokov.Liek hodnotím kladne i kôly nízkym finančným nákladom oproti tomu čo som platiť za vodičky ktoré mi nepomáhali sa to nedá ani len porovnať.Takže vďaka Roaccutanu a Bohu za krásnu pleť!

aspinka
5. sep 2012

@emelia takze sme konecne kocky aj ked na "stare" kolena 😀 ja sa chystam farbit vlasy ale trocha sa bojim kedze mi padaju desne nech ich potom vsetky aj s farbou nesplachnem do vane 😀
A s tym vypoctom nam nikto nepomoze?

emelia
6. sep 2012

@aspinka No tak s tym mam dilemu aj ja. Ale farbim len samponom a kedze si vlasy umyvam raz za dva tyzdne, tak sa nezmyva. Len co mi zacnu vyrastat, ale to je tak isto aj pri farbe. Uz cele leto som sa chystala poslat ti foto, dnes to hadam zvladnem ked zaveziem dceru do skolky.

emelia
7. sep 2012

No priatelia, moja liecba sa dnes musela ukoncit a aknenormin som vysadila. Krvne testy dopadli na prd, cholesterol mi stupol za 3mesiace liecby zo 6,4 na 7,9. Katastrofa. Mam z toho velmi zly pocit. Tak som chcela liecbu ukoncit a mat uz definitivne pokoj s akne a toto sa mi pritrafilo. Plet uz mam sice peknu a mala som ju hned od tusim druheho tyzdna liecby, ale aj tak sa bojim, ze sa to vrati. V pondelok uz aj leti k obvodnemu, nech rozhodne co s tym cholesterolom a s koznou sa chcem dohodnut, ze aknenormin doberiem. Len neviem ci nevadi, ze budem mat mozno aj 3mesacnu pauzu. Ci potom zacnem s liecbou akoby odznovu, alebo sa da pokracovat na toto zacate. Nemate s tym nieto skusenost???

geneo
7. sep 2012

@emelia 6,4 je nad normal tiez... sa cudujem ze ti doktorka dovolila brat ten sajrajt.
normalne sa to robi tak ze absolvujes 2-3 mesacnu ocistnu kuru kde sa stravujes striedmo aby si zrazila cholesterol dole a nasledne mozes zacat brat lieky. potom aj ked ti to stupne nie je to take dramaticke.

podla mna mas divnu doktorku.

geneo
7. sep 2012

skuste vsetci uvazovat nad tym preco take akne vznika.... vo vacsine pripadov je to na #1 mieste bordel v hlave a potom #2 stravovanie a celkovy sposob zivota. niekto to tu dokonca aj pisal.

ja robim od vtedy ako som vysadil ROA experiment kde testujem rozne zmeny vo svojom zivote - radikalne a vacsina zmien sa prejavi skoro hned na mojom vyzore.

po 1,5 roku od predcasneho vysadenia mam stale vsetko ciste. a to som to bral 40 dni.

velmi zaujimave postrehy..... dokazal som si psychicky "urobit" akne cca 7 mesiacov po vysadeni. mal som to vsade ako keby som ROA vobec neuzival. potom som sa ho presne tak rychlo aj zbavil. po tejto skusenosti som vedel presne kde je v mojom pripade problem a co treba robit. a to som mal akne od detstva.

mozno som ROA ani nepotreboval. mozno mi ROA pomohol sa pozriet na problem z inej strany.

kazdopadne prajem vsetkym uspesnu liecbu.

keby nieco uz sem nechodim ... staci mi napisat na mail mikro@seznam.cz keby niekto nieco potreboval.

nicci254
8. sep 2012

takze hlasim sa opat. som mesiac a pol po skonceni liecby a zacali sa mi tvorit take male vyrazky ( nie vela asi 3-4) . Takze sa mi to zhorsilo, kedze pocas brania roa som mala plet cistu. o 2 tyzdne idem na kontrolu tak som zvedava co mi na to povie kozna. Btw ja sa stravujem zdravo a aj tak to proste moja plet nezvlada. Ak sa bude dat, liecbu roa si samozrejme zopakujem

sypac077
9. sep 2012

@nicci254 pockaj 3-4 za den alebo mas na tvari 3-4 male? tak po roaccutane sa tiez robi akne, ale nemalo by sa robit v takom mnozstve, respektive uplne minimalne

somkralrepu
9. sep 2012

@geneo preečo potom vzniklo mne? Zdravujem sa stravo, pretože cvičím 5 x do týždna, chcel by som ísť o rok aj na súťaž v kulturistike..takže stravou to rozhodne nebude, sladkosti, vyprážané veci atd. to u mňa neexistuje. 😉
stravou to nebude, kamoš žerie čo chce, pije alkohol, a nemá akné vôbec..ked tak občas 1 aj to mu hned prejde.
tá psychika robí veľa to je pravda, no veľa krát to neni spôsobené tým..ja už mám po prvej dlhej liečbe 9 mesačnej, už prešli 2 mesiace..počas tých 2 mesiacov som to mal už dobrú pleť, ale raz za čas sa mi vytvorilo veľa takých menších pupáčikov..no už nechcem ani jeden. Hneď ako prestane svietiť slnko, idem ku kožnej a dám si predpísať ešte jednu kúru, to už bude asi fakt len na mesiac- maximálne dva, lebo už nemám veľa akné, ale nechcem aby sa mi tvorili ani tie malé. 🙂

geneo
9. sep 2012

@somkralrepu je to v hlave ver mi.... ja som to zistil po 7 mesiacoch od vysadenia ROA. dovtedy by ma ani nenapadlo ze psychika dokaze take veci. je to proste v hlave. to je to na co som prisiel ja.

nicci254
10. sep 2012

@sypac077 no to sa mi spravili asi tak behom dvoch dni ale hned na druhy den sa mi zahojili, takze teraz nemam nic na tvari. mozno to bolo tym, ze som si dala vino a cipsy 😀 ale tak preventivne by som do roa sla cim skor, kedze mam 25 a chcem mat raz aj deti

lucia81
10. sep 2012

ahojte všetci, pridávam sa tiež k vám. Mám piaty deň Curacné 40 mg. Niekde som čítala, že by mala byť celková dávka 120 mg/kg, je to pravda? Ja sa priznám, že som išla už lekárku žobrať o tieto lieky, lebo tvár, chrbát a ramená mám horšiu ako v puberte. Po 2 tehotenstvách je to katastrofa. V lete bolo dobre, lebo slnko a voda mi to vysušili ale teraz katastrofa, mám tak mastnú tvár, že by som mohla palacinky na nej robiť. Ale nevadí, verím, že teraz to bude len lepšie, aj keď zrovna sa mi tuším začína všetko drať na povrch, ale som pozitívne naladená, pri deťoch nemám čas na depky. Ešte som sa chcela opýtať tých, ktorí už majú túto liečbu za sebou, aký krém na tvár používajú, či na normálnu pleť alebo hydratačný, nemyslím značky ale typ. Ďakujem

nicci254
10. sep 2012

@lucia81 ja som pouzivala pocas liecby ten z lekarne sakris jak sa vola. taky francuzsky, tusim to bol hydratacny na citlivu plet. zalezi ci sa ti plet bude susit, alebo bude v pohode a na co budes ako reagovat. musis najst taky po ktorom ta nebude stipat plet atd, vela stastia v liecbe

nicci254
10. sep 2012

@lucia81 uz som si spomenula ten krem sa vola cetaphil, myslim ze viac ludi co tu pisali ze ho pouzivali

lucia81
10. sep 2012

@nicci254 Ďakujem veľmi pekne, zajtra pôjdem kúpiť, lebo sa mi už robia na tvári šupinky.

nicci254
13. sep 2012

och zase sa mi vycistila plet uplne, nemam ani jednu vyrazku, takze teraz mam dilemu ze ci ist alebo neist zase do roa preventivne.. co myslite?