Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kdy
7. jún 2013

@jujko12345 já mám jizvičky přímo na tváři, takže vidět, hlavně kdyby už vybledly 🙄

jujko12345
7. jún 2013

@kdy no ja som mal pred roacc mozno dve male jazvicky na cele a teraz sa pridali k nim dalsie tri ..ale vyzera to ako vraska nejaka tenka ale jeto jednoducho jazvicka ..ako hovorim dam si tam male bodky a jazzvicky nie su ...ale necjcem to tak robit stlale 😠 dermaroller si kup potom na to ja to budem robit asi na jesen ...neviem uviidim co bude naj este musis cakat par mesiacov,,,asi nejaky krem s vysokym obsahom kolagenu alebo nejaky krem s Cečkom...

jujko12345
7. jún 2013

@kdy na flaky kasli tie zmiznu a aj mi miznu keby som mal len flaky tak to ani skoro vobec az tak neriesim .... celo mam vyfotene vo fotoalbumoch ak chces pozri len musis prijat priatelstvo teda ak chces ked nie tak nie 😀 je tam aj vyznacene kde su tie jazvicky

kdy
8. jún 2013

@jujko12345 mám jizvy začervenalé, ne jen fleky

sypac077
8. jún 2013

@kdy to začervenanie vybledne, ale dá sa aj urýchliť, to isté aj jazvy, no u jaziev treba kombináciu povedzme roleru a nejakého peelingu(TCA), aby sa kolagen naštartoval a zapnil tie prepadlinky
ako dlho si po roaccu?

kdy
8. jún 2013

@sypac077 teprve měsíc, když já se v těch přípravcích vůbec nevyznám 😎 Včera mi prodali v lékárně krém na jizvičky a ty flíčky , ale doma jsem koukal , že je tam napsané peelingový účinek kyseliny glykolovej.......to ještě nemůžu, nebo jo?

kdy
8. jún 2013

@kdy co ty bys mi doporučil ? a jakou emulzi používat k tomu roleru?

kdy
8. jún 2013

@sypac077 uvažuju po půlroce o mikrodermabrázi, protože normální dermabrázi si netroufnu, četl jsem , že jsou z toho strupy, pak růžová kůže a dlouho se to hojí.............zase znovu vypadat jak .... 😝

sypac077
8. jún 2013

@kdy no takže kyselinu glykolovu(nemyslíš Glyco A) ešte nie...
po dermarolleri, niečo čo podporí kolagen, retin A, retin a micro atd , na jazvičky, ale budeš potrebovať aspoň 1mm
mikrodermabrazia ti nepomože, do dermabrazie by som ti neodporúčal ísť(má kopu vedlajších účinkov ako hypopigmentácia, dlhé hojenie kože atd), max ten tca peeling, ten je účinkom aj bezpečnosťou primeraný

sypac077
8. jún 2013

@kdy záleží aké máš hlboké tie jazvy, čím menej hlbšie tým rýchlejší účinok

sypac077
8. jún 2013

@sypac077 alebo infadolan sa tiež napr. používa v US a Kanade po rolleri(je tam derivát vitaminu A), prípadne skús aj unigel(kedysi hemagel), ten je pomerne lepkavý, ale tiež urýchluje hojenie

ali12377
8. jún 2013

@sypac077 prosím ťa ten retin A je na predpis? či aj voľne si ho môžem kúpiť???
a čo myslíš, ak v budúcnosti budem rolovať, /teraz ešte nemôžem/, po rolovaní by som sa mohla natrieť aj s krémom od dr. nona??? NEBOL BY PROBLEM, Da sa to????? napr.

http://zdravie-drnona.sk/krem-na-ruky-a-nechty-...
alebo
http://zdravie-drnona.sk/regeneracny-krem-solar...

nech ťa nepomýli názov, že "krém na ruky a nechty", nona výrobky sa dajú použiť kdekoľvek na tele :D, napr. ústna voda sa používa aj na vypitie na zápal žalúdka, na rôzne výplachy: očí, ale aj intímnych častí atď.
Som ich používala jeden čas, ak som mala silné akné, a som bola spokojná, hoci ma z akné tieto produkty nevyliečili, ale bolo cítiť, že sú prírodné, aj tie krémy boli také ľahké, žiadna syntetika v porovnaní ako keď si kupím nejaký hydratačný v drogérke, aspoň som mala z toho také pocity....

sypac077
8. jún 2013

@ali12377 retin a je na predpis, ale dá sa kúpiŤ aj na ebayi, u nás by som ho nekupoval kvoli koncentrácií, max retin a micro, retin a má však tú nevýhodu, že niekto je nanho citivý
nepoznám tie krémy čo si uviedla, ale ako som písal, v prvom rade muisíš podpori´t kolagen, tie kremy pravdepodobne nanho nejaky extra účinok mať nebudu, naviac cena je pomerne vysoka

sypac077
8. jún 2013

@ali12377 taktiež doležitá šúčasť liečby jaziev po akné je podporenie produkcie kolagenu zvnutra, najpoužívanejšie je to pomocou c vitamínu a bioflavonoidov, sám užívam denne 2 g esteru C s bioflavonoidmi

ali12377
8. jún 2013

@sypac077 okej, ďakujem za vysvetlenie 🙂

jujko12345
8. jún 2013

@sypac077 je zaujimave ze som napr na nate nenasiel ani na acne org nejake forky ktore preukazuju to ze tie jazvicky zmizli take male a nie hlboke aspon po dermarolleri ...skoda ze napr ludia nefotia nejaku tu jazvicku a vidiet mozno tam potom nejaky progres ...si tam fotia tie rapave tvare a nie su tie fotky kvalitne a potom stale z ineho uhla a aj za ineho svetla tak sa to neda ani porovnat ...jedine co vidim ze kvalitu koze maju lepsiiu ....nemas take forum kde su take fotky ? 😀 ja furt hladam ako blazen a nic 😀 😀

jujko12345
8. jún 2013

@kdy no to je zabijak tie jazvicky ...dneska som sa na to difal velmi zblizka takym asi 3x zvacsovanym zkradlo a mam tiez take male bodky a aj jazvy som si par nasiel ale nastastie su tam kde rastu vlasy a aj trochu fuzy takze ich ani nevidno ....tie vznikli asi preto lebo ja som si tie vyrazky skrabal a tlacil sam akne mam asi 5 rokov...a nie su isto cerstve podla mna stare aj viac nez rok ....ale zaujimave je to zo napr na krku kde som mal tiez vyrazky ...mi ostavaju po vyrazkach take malilinke biele bodky vypukle a inde na tvary nie ...na tvary mam iba tie vpadnute...a na krku iba vypukle ziadne vpadnute nemam ....strasne cudne ako keby na krku je ine hojenie koze ?? nechapem tomu ....

kdy
9. jún 2013

@sypac077 fakt je to tak zlý? já na to koukal na video a nevypadalo to, že dochází k nějakému velkému podráždění, říkali, že vypadáš po zákroku normálně ........a ten peeling taky udělá kožní??

kdy
9. jún 2013

@jujko12345 hele tak jestli si musíš jizvičky hledat zvětšovacím zrcadlem tak jsi štastný člověk 😀

kdy
9. jún 2013

@sypac077 no já četl,že dermoroler l mm jehličky už patří do rukou odborníka

ali12377
9. jún 2013

@sypac077 ten dermaroller s 540 ihlami stačí?
@kdy ja tiež nad tým premýšlam, že by mi stačila tá 0,5mm,, lebo tá 1mm sa mi zdá moc

sypac077
9. jún 2013

@kdy tca peeling by si vedel aj ty spraviť, inak to robia aj lekári, ale doma to víde omnoho lacnejšie
k tej dermabrazií... bez recellu by som do toho nešiel, samotná dermabrázia je veľmi hlbkový zákrok, pri ktorom koža bledne aj rok

sypac077
9. jún 2013

@kdy 1-1,5 mm používajú bežne ľudia, sám používam 1mm, žiaden strach

sypac077
9. jún 2013

@ali12377 540 mm si nekupuj vieš prečo? čím viac ihiel tým menšia/horšia penetrácia, takže kupuj len 192 ihiel a treba začať s 0,5mm , ale na jazvičky treba postupne ísť s tým 1mm až 1,5mm

ali12377
9. jún 2013

@sypac077 fúha okolo toho dermarolleru je príliž veľa informácií 😀 nie je to také jednoduché,
ale už viem, že si objednám 0,5mm s 192 ihlami 😀, nejakú dezinfekciu na roller, a potom ešte potrebujem niečo čo aplikujem po dermarollery, nejaký krém alebo sérum

sypac077
9. jún 2013

@ali12377 na dezinfekciu stačí aj alpa(má v sebe 60% alkoholu)

ali12377
9. jún 2013

@sypac077 no tak už potrebujem len ten retinol A,,,, a som videla za 2e nejaké sérum s vitamínom C, neviem či sa to oplatí, možno skúsim, vieš o tom niečo?

kdy
9. jún 2013

@sypac077 no dívej co píší mikrodermabrazi, nemyslíš něco jiného???
amantová mikrodermabraze je velmi šetrná přístrojová metoda peelingu. Výhodou této péče je také fakt, že po proběhlém sezení je pleť jen velmi lehce zarudlá, jakoby ze sluníčka, nejsou zde tedy skvrny, otok či jiné změny, které by mohly přitahovat pozornost okolí.

kdy
9. jún 2013
https://www.youtube.com/watch?v=ml3b-oXxdYc

tady je o té mikrodermabrazi

nicci254
9. jún 2013

u mna sa momentalne asi prejavil nedostatok vitaminu A, nebrala som ho asi 3 tyzdne cca lebo som sa ucila na statky a v nasej lekarni ho nemali a teraz sa mi zhorsila plet, je trochu mastnejsia a vyhodilo sa mi par pupakov. takze idem opat brat vitamin A+D snad sa to da do normalu (pred statkami som mala ale plet ok, tak neviem ci na mna aj nedolahol ten postatnicovy stres ci co...)