Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

pa3kkk
8. okt 2013

Chcem sa spýtať ci po skončení liečby si čistíte tvar s nejakými vodickami? Je to potrebné ?

nicci254
9. okt 2013

@pa3kkk jasneee, o plet sa treba starat, udrziavat "stav".. odlicujem sa vylucne biodermou sebium H2O, plet umyvam antibakterialnym mydlom.. sem tam nieco lokalne ked vyjdu pupaky ( som rok a pol po liecbe a sem tam sa mi nieco urobi) takze ak mas krasnu cistu plet raduj sa ale neber to ako samozrejmost 😉

lucinocka12
9. okt 2013

@oranzova268 Ahoj, no ten tvoj pribeh je fakt sila, si toho prezila...to ja som si myslela ze som beznadejny pripad, s tou mojou "krasnou " tvarou. Ja tiez lutujem ze mame take sikovne zdravotnictvo, a az v 23 rokoch my konecne nejaka lekarka navrhla roacc. a to som to mohla mat uz davno za sebou. No ale v tvojmu problemu, myslim ze sa nemusis bat, robila ti lekarka nejake zaciatocne testy krvi a tak? ja som pol roka po porode a mam 76 kg a beriem denne 30 mg, testy y ti mala kontrolovat kazdy mesiac a ked si dobre na lieky zvykneš a nebudeš mat žiadne problemy tak postupne davku zvysi... a samozrejme je aj ta poznost ze sa ti to aj po roku moze vratit, ale to aj ja dufam ze to nebude moj pripad... Ale kludne sa mozes opytat preco ti dala taku davku, ved nato tam je, aby ti vsetko okolo liecby vysvetlila. Tak vela stastia.

pa3kkk
9. okt 2013

nicci254 dikičko 🙂

liadecastelo
12. okt 2013

@oranzova268 ja som mala v case liecby 60 kil, brala som davku 60 mg na den a zvladla som to. Pocas liecby mi klesla vaha na nejakych 53 a zvladla som tahat aj tych 60 nadalej. Okrem toho som chodila 6krat tyzdenne cvicit. Takze popros pani doktorku, ci si to mozes zvysit, ci to organizmus zvladne. Mne to tak vyhovovalo, po 4 mesiacoch som mala vybratu min. davku a cistu plet 🙂

liadecastelo
12. okt 2013

Ahojte, som 10 mesiacov po skonceni liecby a mam uzasnu cistu plet, roacc bola najlepsia volba 🙂 Zacervenanie sa uz vyrazne zlepsilo. Chcem sa opytat, suma sumarum, ake vitaminy a dolnky stravy beriete na plet a ako sa o nu po liecbe starate 🙂 nejake babske rady? dakujem.

skoghal
14. okt 2013

ahojte. Ja som zacal s liecbou dnes, doktorka mi predpisala 60mg denne, t.j. 3 tablety denne, rano, naobed a vecer. v letaku sa vsak pise ze aknenormin sa uziva len 2 krat denne, je tu niekto kto ho bral 3 krat denne?

slnecko3
15. okt 2013

nevesta : Ahoj. Ja som uzivala roacutane 9 mesiacov a kamoska 2 roky. Uprimne povedane neodporúcam. Mne to plet zlepsilo len mierne kamoske to nepomohlo vôbec. Navyse je to obrovský zásah do tela pretoze acutane je strasne silný toxín. Vedľajšie účinky sa prejavili dosť skoro od začiatku liečby. Treba počítat s podráždenostou, únávou, a stím že ti to bude ničit pečen. Lepšou a účinnejšou variantou je liečba vlastnou krvou. Naozaj to zaberá, nieje to chemický zásah do tela a výsledky sú trvácne. Ja s odstupom času veľmi ľutujem liečbu roacutanom. Samotný liek totiž pôsobí na ľahšie formy akné. S cistickým akné si neporadí. Takže odporúčam vyskúšať radšej liečbu vlastnou krvou 🙂

elliem4
15. okt 2013

slnecko3 tak toto ma velmi zaujima, podel sa s nami v com tato liecba vlastnou krvou spociva, ako sa praktizuje, ako dlho trva a ako to cele funguje , velmi pekne dakujem

elliem4
15. okt 2013

skoghal - logicky predpokladam, ze uzivas 20mg tabletky, 3 krat denne, myslim ze vacsi obsah ako 20mg isotretinoinu nemaju ziadne tablety, tak preto rano,obed,vecer aby si prijal potrebnu davku, kedze 60mg tabletky niesu. Napr. niekto by mal na svoju hmostnot uzit 30 mg/ denne, a tak berie rano na obed, vecer 10mg, alebo rano 20mg, a na obed alebo vecer 10mg, je to vsetko individualne podla usudenia a rady lekara/lekarky 🙂

emelko
17. okt 2013

čaute chcel by som sa opýtať po akej dlhej dobe po skončení liečby by som mohol ísť do solária ? 🙂

myska80
18. okt 2013

Chtěla bych se zeptat...nemáte někdo po léčbě roa problém s imunitou ? myslím celkově...kůže, vnitřek....od ukončení léčby jsem prodělala už 3 záněty...ta dermatitida je prý taky důsledek ztráty imunity...pokud ste měl někdo takové potíže, jak dlouho trvá se zase vrátit do pohohody, jím už 3 týdny hlívu a piju ostropestřec, ale zatím se nic nelepší....Btw jsem 2 měsíce po dobrání, musela jsem ukončit o týden dřív, co mně to dělalo s pletí, rty do krve, že jsem nemohla ani pít teplé.Díky

michalkkk
20. okt 2013

je tu niekto kto absolvoval liecbu roa viackrat 2 a viac aj tak sa mu akne vratilo?? alebo som jedina vynimka ?:(.... pripadne niekto kto vyskusal liecbu B5 a pomohla mu??? dost som si o tom precital a zvazujem ze to vyskusam, lebo momentalne to mam stale raz horsie raz lepsie a uz ma to fakt vazne nebavi... raz jeden pripravok zaberie potom zas nie .....

ali12377
20. okt 2013

@michalkkk už sa Ti to po druhý krát vrátilo???????? 😖 a stále v takom istom štádiu, či v miernejšom?

prosím Ťa aké dávky si bral a ako dlho a koľko si vážil v čase liečby????

michalkkk
21. okt 2013

dokopy 4 krat som uz zacinal liecbu..prvykrat uz si to moc nepametam okolo 40-60mg a asi 5 mesiacov vzlazil som 70...vratilo sa mi akne za 2 mesiace.... druha liecba asi tiez 5-6 mesiacov vratilo sa mi to do dvoch tyzdnov....tretikrat neviem ci dva mesiace dostal som infekciu musel som to prerusit a brat antibiotika...a po stvrty krat mi doktorla po asi dvoch mesiacoch oznamila ze mam poskodenu pecen..... takze u mna uznroa asi nikdy viac...momentalne mam akne tak ze dakedy dva tyzdne pekna tvar napr. teraz ju mam super asi tri vyrazky inokedy sa mi to vyhadze riadne...a mam aj take riadne velke zapalene ktore sa nedaju vytlacit..momentlane mam na vecer benzolperoxid a rano si davam eryflouid..a hydratujem....a beriem 100mg zinku denne... ale uz silno zacinam zvazovat tu liecbu vit. b5 pretoze nema vedlajsie ucinky a mala by byt dost ucinna..u mna uz asi posledna moznost....

ali12377
21. okt 2013

@michalkkk uf, tak je dosť slušná história brania roaccutanu 🙂 neviem či by som si trúfla po 5ty krát, ale držím Ti palce!!!

ale pokial máš také aktívne mazové žľazy ako ja, tak potom by si ten roaccutane mal brať v čo najvyšších dávkach a čo najdlhšiu dobu,,, viem podľa seba

ja som brala 8 mesiacov 40mg na 50kg,,,, a teraz pár mesiacov po vysadení je to OK, začalo sa mi strašne mastniť čelo,,, inak nič,,,, ale cítim, že, keby som to brala kratšie, tak by sa mi to hneď vrátilo,,, a tiež uvažujem o možnosti ďalšej liečbe roaccutanom, ešte uvidím, že ako sa to vyvinie, či to ostane len pri mastnúcom sa čele.... 😉

michalkkk
22. okt 2013

noo praveze odkedy beriem ten zinok uz sa mi plet ani moc nemasti inokedy ked som si umyl tvar s vodou tak ruky som mal take mastne ako od oleja :D aj tak roa uz nikdy viac.. pre mnanto bolo fakt peklo..extremnensucha tvar..krv z nosa..depky...celkovo mi bolo proste divne ne.ohol som sa sustredit. ...stala malatnost...muselo by sa mi to nepredstavitelne zhorsit aby som do toho este isiel..... ked tak skusim tu b5 a ked ani to tak sa uzns tym zmierim ze stale budem mat dake vyrazky bohuzial :(

dominika_144
24. okt 2013

Ahojte ... ja by som sa chcela opýtať že asi cca za kolko to začne mať nejake učinky ...či to je u každeho asi inak ?

nicci254
24. okt 2013

ja som sa teraz "fajne" vyhadzala, pravdepodobne po jojobovom oleji, ktory ma inak byt urceny aj na aknoznu mastnu plet... nechce sa mi kvoli tomu behat ku koznej tak sa natieram jedinym antibiotikom, ktore doma mam (dalacin T) a snad sa to ukludni bo ked nie ma klepne 😖

kdy
25. okt 2013

@dominika_144 ahoj, podle toho co tady psali ostaní, tak každému t o zabírá jinak. Někomu hned, někomu pozděj. Mně to zabralo až po 4,5 měsících . Jak dlouho už bereš ?ne se teprve chystáš ?

kdy
25. okt 2013

@nicci254 a to ti po tom oleji se udělalo akne? nebo nějaký exem??

pepeee
25. okt 2013

Ahojte ..poradil by mi niekto koznu v BA ktora by mi v pohode predpisala roaccutane ? ..ta moja starodavna ma uz pekne stve o roa nechce ani pocut a stale mi predpisuje masticky a kraviny ktore mi ani len trochu nezlespia stav ..a este taku ktora ma zobere lebo minule som siel vyskusat jednu o ktorej som sa docital ze je dobra a ma hned vykopla ze neberu novych pacientov ..ze len keby mam vo vacku 50 euro ..takze tak 🙂

nicci254
26. okt 2013

@kdy podla mna mi to upchalo pory a takto to dopadlo..ten olej nebol zly uplne, lebo plet po nom na druhy den bola hladka a zmatnena ale vela ludom porobilo neplechu ...tak som ho vysadila a teraz doliecujem antibiotikom, zatial to vyzera na zlepsenie ale akne sa mi sem tam urobilo aj pred tym.. avsak do dalsej liecby roa sa mi kvoli par pupakom nechce ist.. takze jojobovy olej na moju plet asi nie 😀

karinne
26. okt 2013

Ahojte baby 🙂 mám 16 rokov a užívam Aknenormin a HAK Dienorette - tú HAK mám z donútenia kožnej, ktorá mi nechcela predpísať Aknenormin pokým nebudem užívať HAK, aj keď som neni sexuálne aktívna. Teraz mám veľký problém. Asi po mesiaci a pol užívania HAK spolu s Aknenorminom som pribrala 6 kíl, ale tie som pribrala v priebehu jedného týždňa čo sa pri mojej váhe 46 kg nikdy nestalo, a to som veľký jedák.
Neviem či to mám z tej HAK alebo sa priberá aj z tej liečby retinoidmi. Viem, že HAk zadržuje vodu a podporuje chuť do jedla, ale zdá sa mi to moc kíl za taký krátky čas.
Prosím Vás o radu, či je potrebné užívať HAK ? Síce sa mi konečne upravil cyklus po tých 3 mesiacoch, ale naozaj mi to nestojí za to, aby som menila celý šatník a zaťažovala pečeň.

elliem4
26. okt 2013

karinne myslím že si pribrala z HAK, je to najpravdepodobnejsia moznost. Ak sexualne nezijes, nieje dovod nato aby si HAK uzivala, zbytocne ti to zatazuje pecen a priberas z toho. Tiez som pred casom uzivala dienorette kvoli pleti, takisto som bola taka pribratejsia, po vysadeni som schudla asi 5 kíl. Taktiez teraz uzivam retinoidy ale BEZ antikoncepcie, nakolko je to len preto aby si neotehotnela a kedze sexualne nezijes, neotehotnies. Doktorka ta v ziadnom pripade nema co nutit do uzivania liekov, je to tvoja slobodna vola, takze jej to pekne krasne vysvetli ze s tym nesuhlasis a co je vo veci,ma ti dat podpisat formular o tom ze s tym nesuhlasim, a ze si poucena o moznych nasledkoch atd. mne kozna uviedla ze z osobnych dovodov nesuhlasim , podpisala som a je to vsetko OK. Ja osobne si myslím že užívanie HAK spolu s retinoidmi pri takom prípade ako si ty je zbytocne. Ale na druhe strane naozaj nesmies sexualne zit a ak ano, tak antikocepciu uzivat,alebo pouzivat aspon 2 antik. metody,(napr.kondom+spermicidny gel) nakolko isotretinoin=silný teratogén a ten risk by určite nestál zato.

elliem4
26. okt 2013

Prosím vas, ti kt. ste uz po liecbe, ako to u vas bolo s tymi cervenymi flakmi a atrofickymi (preliaceny) jazvickami po case ? upravilo sa to nejako ? alebo ste boli po liecbe na nejakom kozmeticko-lekarskom zakroku (napr. chem. peeling alebo laser) ? dakujem pekne 🙂

nicci254
27. okt 2013

@dominika_144 to je velmi individualne mne sa uz po 2 tyzdnoch prestalo robit nove akne a zhruba v 3 tyzdni sa zacalo liecit aj to stare ... ale citala som tu vela o zhorseni a ze plet sa zacala zlepsovat az po 2 - 3 mesiacoch..neviem preco niektori ludia zazivali taketo extremy, ja by som sa asi zblaznila

dominika_144
27. okt 2013

@kdy no ja som to teraz nedavno začala brať asi 4 deň to mám ... ale zatial sa mi nič nedeje ...len tak sa informujem lebo ako strašne vela vedlajších učinkoch to ma a bojim sa že sa mi to ešte zhorší

kdy
29. okt 2013

@dominika_144 ty vedlejší účinky nečti..... 😉 , a dej vědět jak ti to účinkuje,

kdy
29. okt 2013

@elliem4 já měl po léčbě červené fleky i menší jizvičky, ty flíčky se ztratily, jizvičky skoro taky, ale trvá t oněkolik měsíců...