Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

vondra
24. sep 2011

@torreto Čus, tak zhoršení u mě probíhá spíš asi tak, že se mi beďary vytváří na místech kde se mi vubec nnevytvářely, mám pocit, že mám jeden i v uchu :/.. bolí mě z toho celý ucho a jinak se mi jich vytvořilo víc naráz. Jinak přeju hodně štěstí s Roa ;)

yade
24. sep 2011

@ochechula123
Po akom dlhom čase sa to vrátilo tebe?A akú dávku si vybrala?

brunetqa85
25. sep 2011

ahoj takze ja by som sa chcela spytat ako ten roacutan vlastne funguje takze by som chcela vediet kolko vlastne stoji kolko x za den sa dava tabletka ako casto sa bude muset kupovat ....Daakujem 😝

brunetqa85
25. sep 2011

@vikuska ahoj prosim ta chcem sa opytat kolko vlastne stoji ten roacutan a ako casto za den sa bere a ako casto ho dokupovat dakujeeem

vilki
25. sep 2011

@brunetqa85 ahoj, roa stoji len priblizne 1.20 eura ak ho mas na predpis, berie sa podla toho ako ti to predpise kozna, ja som na zaciatku brala raz denne a teraz mi ho predpisala uz 2x denne, kupujes asi kazdy mesiac, podla toho ako ti predpise kozna, mne teraz predpisala na 2 mesice takze tak... 😉

sypac077
25. sep 2011

ked sa berie aknenormin má sa nejako špeciálne človek stravovat, kedze isotretinoin je rozpustny v tukoch?
dakujem

vondra
25. sep 2011

@sypac077 nějak speciálně asi ne, akorát se se vyhýbat vitamínu A

vikuska
25. sep 2011

@brunetqa85 ahoj prepáč.ale už si to nepamätám. ☹ Brala som ho pred 6 rokmi.A chvalabohu od vtedy som ho už nepotrebovala.Myslím,že som ho brala 2x denne.Prepáč,ale fakt si to už nepamätám,len,že sa odporúča brať roaccutane v zimných mesiacoch,keď je menej slnka a počas brania nesmieš otehotnieť.

delelaa
25. sep 2011

@sypac077 Je rozpustny v tucich, tak ho ber prave behem jidla, ne na lacno.To staci. Ja ho brala pro jistotu i s tobolkou Omega 3.
Jinak se ale tukum radeji vyhybej (zvysuje tuky v krvi) tak je dobre dbat na zdravejsi jidelnicek. Zaradit do jidelnicku vice ryb a obecne se trochu hlidat 🙂

sypac077
25. sep 2011

@delelaa dík mna zaujímalo to s tými tukmi v strave, kedze aknenormin je rozpustny prave v tukoch...
Ja zijem zdravo minimum tuku v strave a ryby mam rad takze snad to nebude problem 🙂

delelaa
25. sep 2011

@sypac077 nemas zac. Staci jen tabletu uzit s tukem, ona se vstreba a pak se tukum uz radeji vyhybat 😉 to je cele. Hodne stesti v lecbe pokud se pro ni rozhodnes 🙂

sypac077
26. sep 2011

@delelaa Ďakujem 🙂

vilki
27. sep 2011

tak akoze je to mozne? zacala som 3tiu krabicku roa a vcera sa mi vyhodila nova vyrazka na lici? to uz co je? porazi ma.... ☹

lukasko1
27. sep 2011

ahojte, chcem sa spytat ako to teraz riesite s chodenim po vonku ked je stale dost silne slnko lebo som to zacal od septembra brat a stale je nejak teplo tak neviem ked sa natrem mozem normal po vonku chodit ?

vondra
27. sep 2011

@lukasko1 určitě mužeš v klidu venku chodit, ale hlavně se maž nejlépe 50tkou, ale i 25 stačí 🙂

yade
27. sep 2011

@vilki
Mne sa robili šialené obrie vyrážky 3 mesiace nonstop!!! A vyzerala som ako nefalšovaný netvor! A to som brala vysokú dávku hneď od začiatku..Takže to nie je nič prekvapujúce...a ešte v norme.Ale neboj, čochvíľa budeš mať tváričku ako bábätko 🙂 ...Toto hnusné počiatočné zhoršenie čoskoro prejde 😉

vilki
27. sep 2011

@yade dakujem za podporu, potrebujem to lebo je to naozaj strasne a mam taku pracu ze som cely den v kontakte s ludmi a neviem sa ani sustredit na pracu ked viem co mam po tvari.... ☹ uz sa neviem dockat zlepsenia...

vilki
27. sep 2011

@lukasko1 po kanaloch chodit nemusis, pokial sa neopekas na slnku, tak normalne chodit po vonku mozes, natieraj sa a bude to fajn.... 😉

yade
27. sep 2011

@vilki
....musíš mať stále na pamäti, že potom bude tvoja tvárička krásna čistučká...a taká pri troche šťastia zostane navždy! Ty to berieš ešte príliš krátky čas, ale viem presne, ako sa cítiš, ja som si pripadala desne, lebo predtým som akné nemala až také obrovské a všade ako pri zhoršení Roa....Mala som chuť chodiť po kanáloch...
A dávaš si makeup cez deň?

vilki
27. sep 2011

@yade hej davam, bez toho by som von nesla ani za svet, lenze posledne ako sa mi to susi tak to s make upom vyzera ese horsie ☹ k tomuto roa by mali dat pol roka pn-ku, aby sa clovek nemusel nikde ukazovat....

lili1313
27. sep 2011

@lukasko1 aj ja som na to myslela, vcera som len par minut pobudla na priamom slnku a plet ma dost palila, nabehli mi na tvari cervene flaky a to uzivam len 14. den. Ale ochranny faktor asi pomaha, uvedomila som si, ze inokedy mavam make-up a ten ho ma dost vysoky. No aj tak urcite na slnko zbytocne chodit nebudem.

lili1313
27. sep 2011

Inak ako som precitala trosku dozadu, vidim, ze moja kozna na to ide zostra: nasadila mi hned 40 mg, 1 krat denne. No ale zase musim priznat, ze som pomerne objemna zena 🙂
Chcem sa spytat, ak ste mali zhorsenie, po akom case prislo. Mne sa to cca od 8. dna zacalo zlepsovat, t.j. tvori sa ocividne menej vyrazok. Tak neviem, ci sa uz mozem tesit alebo ratat so zhorsenim.
Z neprijemnych zalezitosti mam zatial len suche pery a oci, inak sa citim fit.

vilki
28. sep 2011

@lili1313 ahoj, no mne sa na zaciatku tiez zadalo ze sa to zlepsuje cca po tyzdni a teraz som zacala 3ti mesiac a je to horsie ako na zaciatku....uz len cakam na to zlepsenie,no nie u kazdeho je to rovnake, skoro kazdy to ma inak, niekomu zabera hned, inemu po case, ja som mala mesiac a pol slabu davku tak mozno preto...

ochechula123
29. sep 2011

@yade prepáč že tak neskoro píšem ale nemám nejak čas sem chodiť 🙂 ja som roa brala tuším pol roka aj viac... a dva roky dozadu aj spolu s antikoncepciou som to musela užívať pre lepšiu ochranu...no to je jedno..vysadila som to teda už pred dvoma rokmi a tvár som mala aj nadalej celkom fajn sem tam nejaka kramova vyrážka..no pred rokom som musela vysadit antiku a potom nastalo maximalne zhorsenie...nemam to sice take ako pred uzivanim roa...ale je to hruza v porovnani s tym aku tvar som mala ked som brala roa a antiku...a davku si nepamatam zacinala som od toho najslabsieho 20-20 tusim a potom 20-40 a 40 40 neviem ako to je :D no nejak tak tusím.

ochechula123
29. sep 2011

@vilki aj tebe sa ospravedlnujem ze az teraz pisem...
No to nechápem ani ja prečo sa to niekomu nevrati a inym ano :((..ja som bohuzial ten zly pripad..a strasne ma to štve!!! a teraz pouzivam akurat...no kupila som si pred mesiacom pletovu vodu Loreal Triple active pre suchu a citlivu plet..perfektna najlepsie pletova voda..po nej mam plet taku hydratovanu a fakt super sa citim...skus ju odporucam naozaj..a potom mi pomaha ked si dam Aloe Vera Esi gel vyhoji vyrazku pekne 🙂 davam si ho na noc...no ten gel kupis len vo vybranych lekarnach a nemozes ho pouzivat tak casto...ja si dam vzdy mesiac pauzu ked ho miniem...a to je vsetko..sem tam si spravim medovu masku vo vani 🙂) med a olivovy olej zmiesas a pacneš na takych 20 minut na tvar..ale vo vani aby si nemala dolepkane cele oblecko a bohvie co vsetko...tak vyskusaj 🙂 ten Aloe vera gel je skvely aj na ine veci..a ucinny...stoji ale 14 eur..tak good luck a dufam ze ti roa uz zabera 🙂

vilki
29. sep 2011

@ochechula123 ahoj, dakujem za rady, hej roa uz pomaly zacina zaberat, uz sa vsetky vyrazky susia a pomali hoja, no dufam uz ze to bude o nedloho dobre, tu pletovu vodu vyskusam lebo uz sa mi aj tak mina tu co mam a nejaku si musim kupit...

patro2
29. sep 2011

Ahoj tak dnes som bol na krv u koznej a lieky predpísané, mam recept... co ma dost prekvapilo, doplacam len 14centov, cakal som viac.. Ale ked som si pozrel ten recept, je tam ze CURACNE. Je to to iste ako roaccutane? a davku mam 40mg nakoniec

vondra
29. sep 2011

@patro2 Ahoj, Curacné je to samé jako Roa, ale od jiné firmy 🙂 Tak držím palce ;)

patro2
30. sep 2011

@vondra ok dakujem.. ale zas sa nejak zacinam bat toho lieku, neviem co je silnejsie.. Ci chcem mat konecne zdravu plet, alebo zdravy organizmus.. Mama bola dnes po tie lieky CURACNE v lekarni a lekarnicka jej povedala ze ci vie ze to obsahuje rakovinotvornu latku.. Mama s tym nesuhlasi, odhovára ma.. Fakt uz neviem.. ☹

vilki
30. sep 2011

@patro2 rakovinotvornu? o tom som nepocula, ja beriem roa, ale v kazdom lieku je aj nieco skodlive, proste je to silny liek a preto sa robia aj tie kontroly a odbery, keby si mal zvysene hodnoty, kozna ti ich vysadi alebo znizi davku, neboj sa a chod do toho, ja to beriem 3ti mesiac a zatial chvala bohu nemam nic okrem staaaaaaaaaaaaaasne vysusenych pier, ale to sa da zvladnut a konecne mi ludia zacinaju hovorit ze mam lepsiu plet, velmi sa tomu tesim, este to nieje vyliecene ale viditelne sa to zacina zlepsovat 🙂