Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
20. mar 2013

@liadecastelo 120mg/kg,,,,,áno, ale ak minig písala, že jej zostali 10mg tablekty, tak sa dovtípujem, že napriek tomu že to brala 4 mesiace mala dokonca aj nízke dávky,, ale to sa len dovtípujem, to už by len minig vedela povedať aké dávky brala, ale 60 mg na deň určite nebrala, dám za to ruku do ohňa ;)

ali12377
20. mar 2013

@liadecastelo v skratke chcela som tým povedať, že treba vybrať min. 120 mg na 1 kg,,, teda ako napr. ja mám 50kg mám teda vybrať 120 X 50 = 6 000mg Roaccutanu počas liečby, čiže ja beriem na deň 40 mg, takže by som to mala brať 150 dní, čo sú 5 mesiacov, POZOR, ale to som brala 40 mg,,,,,, ak je to nižšia dávka, mesiace užívania rastú

sypac077
20. mar 2013

@minig ja mám doma pár krabičiek, ale môžem ti ich iba predať... inak podla mňa ti stačí, ak začneš brať zinok aspoň 50 mg a k tomu A vitamín

sypac077
20. mar 2013

@ali12377 to nieje úplne pravda, geneo vybral niekoľko mg na váhu a akné sa mu nevrátilo

sypac077
20. mar 2013

@liadecastelo na flaky sa potom s kožnou dohodni 4-6 mesiacov po roaccutane na TCA peelingu, ak ho ona nerobí je veľa dokotor, ktorý ho robia, cenovo je prijateľný a výsledky sú veľmi dobré, inak pomáha aj na jazvy

ali12377
20. mar 2013

@sypac077 sú výnimky, nehovorím,,, tiež som čítala tu jedného chlapca, čo bral len 3 týždne a akné mu komplet zmizlo už za pár dní užívania
ale to sú výnimočné prípady, ja teraz hovorím ten PRIEMER, a pre priemer platí to čo som vyššie napísala!!!

jujko12345
20. mar 2013

@sypac077 poviem to tak ze ta mesiac koncim ...pytal som sa koznej na ten kolagen na tie male priehlbinky... povedala zeby mi ho odporucila ...kedze nic ine robitt s tym nemozem ...prednedavnom vynasli nejaky prvy transdermalny kolagen z ryyb a ludia si ho nevedia vynachvalit a nie to len na plet ale klby atd...a este by som chcel brat zinok porpri tom :D nie je to podla teba moc na pecen s tym zinkom po roacc ??

jujko12345
20. mar 2013

@sypac077 ...to si mohol aj vymysliet a chcel nas iba od toho odradit aby sme to neuzivali ....alebo mal par do 10 vyrazok napr ...ten geneo

sypac077
20. mar 2013

@jujko12345 nieje, zinok ti nijak neuškodí, ten sa v prírode aj v strave vyskytuje(len ho budeš viac jesť), isotretinoin s tým neporovnávaj

minig
20. mar 2013

ahojte vsetci, no lieky som brala 4 mesiace. S tym ze som od zaciatku mala nizke davky (mozno kvoli vahe 50 kg). Zacala som 30 mg, druhy mesiac 20, a posledne mesiace len 10. Potom mi lekar povedal ze je to v poriadku a lieky mam prestat brat. Po mesiaci a pol som na tvari nemala ani jedno jedine lozisko. Ostatne sa mi doliecilo, ale zostali flaky a asi zo dve tri jazvy. Aj napriek tomu som bola najstastnejsia, pretoze som sa konecne dokazala ludom pozriet do tvare, bez toho aby som sa hanbila. Vzrastlo mi sebavedomie. Zacala som chodit znova von. Uzasna zmena, naozaj, Ale dnes je znova vsetko spat (aj ked je rozsah o polovicu mensi). Znova brada a lica :( V piatok idem na konzultaciu....Budem ho ziadat znova o lieky, nie je ina moznost, lebo 3 mesiac pouzivam lokalne antibiotika a nezaberaju. :(

jujko12345
20. mar 2013

@minig to sa necuduj ze sa ti to vratilo ....ani si nedosiahla davku ktoru mas... ano berie sa to 4-6 mesiacov ...120x 50 je 6000 ......prvy mesiac 900 druhy mesiac 600 treti stvrty 600 co je dokopy 2100 co je skoro tretina toho co si mala brat

minig
21. mar 2013

strasne ma to hneva, lebo som posluchla lekara a doverovala som mu...teraz vsak citam clanky a zistujem, ze bol totalne mimo.

sypac077
21. mar 2013

@minig roaccutane to akné úplne nevylieči, môže ho maximálne čo najviac zmierniť, ale tvoj stav je na zváženie ďalšej liečby, takže ťa chápem
a antibiotiká nepoužívaj, zbytočne dráždia kožu, akné sa má liečiť z vnútra

jujko12345
21. mar 2013

@sypac077 to je pravda ....ja viem ze vyrazok sa nikdy nezbavim ..vzdy sa mi nejaka objavii ...a to skoro kazdemu na svete si myslim

sypac077
21. mar 2013

@jujko12345 v podstate každý má akné, len niekto viac, iný menej

mischellka05
21. mar 2013

Tak dnes som konečne dostala Aknenormin...2 balenia: 10mg a 20mg.......lenže, nie som si celkom istá, či som správne pochopila doktorku....z jedného balenia mám užívať ráno a z druhého večer....ak sa nemýlim tak 20mg ráno a 10mg večer...ale nie som si celkom istá, či je to naozaj tak.... má tu niekto tiež takto podelené dávky? čo sa stane ak to zamením a budem brať 10mg ráno a 20mg večer? vadí to?

ali12377
21. mar 2013

@mischellka05 nič sa nestane ak to zameníš, a môžeš ich zobrať aj naraz,,, ja som brala ráno 20 mg a večer 20 mg, ale som prišla na to, že mne najlepšie vyhovuje naraz si vziať na obed 40 mg, nič sa ti nestane ak si ich zameníš

erika92
21. mar 2013

Ahojte 🙂 mala by som jednu otázočku...užívam aknenormin už 4 mesiac a mám pred sebou ešte dva mesiace ..moje vlasy vyzerajú katastrofálne mám neskutočný odrast..to si fakt nemôžem dať zafarbiť vlasy? Poprípade si ich dať stiahnuť o dva stupne???Ďakujem za odpovede...prosím ak má s tým niekto skúsenosť..

erika92
21. mar 2013

@minig ja beriem aknenormin 4 mesiac a mám pred sebou ešte dva a vkuse beriem 30mg..doktorka vravela,že je najlepšie brať pol roka,aby sa to nevrátilo...a mám len 48 kíl..tak neviem

nicci254
22. mar 2013

@erika92 ja som si farbila vlasy pocas brania normalne a nic..

monicka015
22. mar 2013

@martinka1717 ja som sa presne o tomto rozpravala s doktorkou a hovorila ze po dobratí je najlepsie počkať, ja by som počkala cca taký pol rok a že potom to nemá žiadny vplyv na tehotenstvo. Dokonca som čítala článok čo písala jedna žena ktorá užívala roaccutane, že otehotnela len pár dní po doužívaní. A že bábo sa sleduje, ale že jej doktori povedali, že je bábo vporiadku a že si ho mám nechať... Ževraj to liečivo izotrenoín by mal ostávať v organizme len pár dní ... ale neviem čo je natom pravdy. =) Ale myslím, že pol roka po dobratí by som sa už nebála

kathulka
22. mar 2013

Ahojte, tak mám svoj premiérový ekzem na ruke na zápästí..nejaké masticky alebo nejake iné rady? Vdaka 🙂

jujko12345
22. mar 2013

@kathulka ja som ich uz mal asi 6 na zapasti :D som to ani moc neriesil pri tych mojich nielen akne ale dalsich koznych chorobach mi to prislo len smiesne :D ..ja som si na to nic nedaval a zmizlo mi to asi do 2 tyzdnov len si to moc nevlhci ...a mas to zo suchej koze a este z chladu a mrazu podla mna ..tak som to mal aj ja :D

kathulka
22. mar 2013

@jujko12345 no skúšala som to nakremovat s obyčajným krémom ktorý pouzivam na ruky, ale strasne to stipalo, tak som to nechala tak..ale zas ani neni dobre neriesit to..2 tyzdne je dlho 😀

jujko12345
22. mar 2013

@kathulka raz som si to kremoval hydratacnym kremom :D a som mal pocit ze mi idu obidve ruky zhoriet ..normalne asi 3 minuty :D skus modru indulonu ....akurat si pamatam ked som to mal tak zapastie cervene ako repa a ruky biele ako stena

ali12377
22. mar 2013

@kathulka ja si ruky posledne natieram sudocremom a celkom dobre mi dáva do poriadku ruky, ale ja exémy nemám, iba sem tam drsné suché ruky, tak neviem ;)

kathulka
22. mar 2013

@ali12377 ja praveze to určite nemám z toho, že by som ich mala suché..proste sa mi to spravilo..kremujem si ich xkrat denne, skôr ako ich stihnem mať suché, tak to robim celé roky..len, že či nepoznáte nejaké krémy, maste alebo niečo, nech mi to čím skôr zmizne..🙂

ali12377
22. mar 2013

@kathulka sudocrem je aj na exém 🙂 tak ak si skúsila už všetko a toto nie, tak skús, dá sa kúpiť aj malinké balenie, ktoré stojí iba pár eur

pasteleria
22. mar 2013

moj rozhovor s koznym lekarom, ked som este byvala v BA:
pan dr. trapi ma kozne akne uz dlhe roky, nieco som citala o roacutane
nie, ten vam netreba, ludom sa po nom akne este zhorsi, najlepsia je hormonalna antikoncepcia
ale ja mam problem s akne
no ved hormonalna antikoncepcia je na akne
a nemohli by ste mi predpisat roacutane
no ale ten vam v ziadnom pripade nedam bez antikoncepcie, lebo ked zena na to otehotnie, plod sa poskodi
ale ja nemam ziadneho partnera
ale nemozete riskovat a HA aj tak viac pomoze ako roacutane
......uz si presne nepamatam ten rozhovor, bolo to davno, ale lekarovi sa podarilo ma prehovorit a odisla som nakoniec iba s predpisom na DIANE 35 (ten, ktory nedavno zakazali vo Francuzsku). este chcem dodat, ze doktor mi nespravil ziadne testy a ja mam odmalicka krcove zily-asi to bol aj dovod, preco som z tej antikoncepcie nemohla v noci dychat-akoby na mna niekto lahol, preto som to vysadila, k tomu doktorovi som viac nesla a bohuzial teda ani neviem, ci roacutane pomaha, lebo som sa uz nikdy neodvazila ziadneho lekara to pytat, mozno zo strachu pre dalsou nebezpecnou antikoncepciou ☹
dodnes ma trapi akne a tak aj vdaka recenziam, ktore citam som si nedavno kupila bioderma sebium serum domaci peeling, zatial v pohode, mala som dvakrat, dufam, ze na akne konecne nieco pomoze...

sypac077
22. mar 2013

@pasteleria ak ti ho nechce predpísať, tak chod za iným alebo si nakúp Vitamín A z ebayu, vo vyššich davkach ničí akne rovnako silno ako roaccutane, ale nemá take vedlajšie účinky
a Roaccutane na akné pomáha, pretože znižuje tvorbu mazu , ale má nejaké vedlajšie účinky, ale ako som písal to isté dosiahneš aj pri uživané Vitaminu A a ten je volno predajny, cca 50000 IU zo začiatku stačí, potom znižovať