Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
27. apr 2013

@scajus presne tabletky mám ešte na 33 dní a potom končím,, no tak moja pleť je podľa mňa hrozná, také dierky mám, myslím, že je aj dosť zjazvená, a taká čudná pokožka, no neviem, možno, že len z roacc., a potom ešte na lícach zopár drobných nezapálených vyrážok mi ostalo 😠 , som túžila po inej pokožke, tak ale čo už, akné som mala 13 rokov neustále mačkanie počas dlhých rokov spravilo svoje,
tak ale jedno pozitívum je, že nemám žiadne hnisavé zapálené vyrážky, 😉
a ty? ako sa ti darí bojovať s hypertrofickou jazvou?

scajus
27. apr 2013

@ali12377 a tak v pohode kremujem o sto šest.uz sa neviem dockat toho dermarolleru uz ho mam aj doma len este musim cakat chvilu..ale tak celkom to je lepsie podla mna do leta este 2 mesiace tak hadam sa nebudem tak za seba hambit uz😀 no tak hlavne ze vyrazky zmizli tie dierky a to to uz postupne odstranis 😉

ali12377
27. apr 2013

@scajus a ten dermaroller, sa dá objednať iba z ebay-u??? lebo ja som ešte z tadiaľ neobjednávala, zo slovenska sa to nedá objednať?? i ja si chcem zaobstarať, ale ešte mám čas na to,,, koľko mm máš tie ihly na rolleri?

scajus
27. apr 2013

@ali12377 ja som si zo sk 🙂 neviem nemusim tieto medzinarodne nakupy cez net..😀 kupila som si 0,5 lebo nvm ako to bude boliet,a ked tak potom skusim aj viac 🙂

ali12377
27. apr 2013

@scajus no veď toto, ani ja nemusím tieto medzinárodné internetové obchody, tak ale tu je super, že sa to dá kúpiť aj na slovenských stránkach, zrejme aj ja si objednám od nás 🙂
a ako máš naplánované, myslím ten dermaroller, po rolovaní budeš niečím natierať???

scajus
27. apr 2013

@ali12377 fu tak toto neviem ale urcite ano..na dorach a tak hovoria ze infadolan je na to dobry,alebo ten vit C s olejom nejakym bio..jednoznacne som uz na to dost zvedava ako na to mokja koza bude reagovat.ale su na to dobre odozvy tak to vidim pozitivne 😉

ali12377
27. apr 2013

@scajus kedy budeš môcť už rolovať?

scajus
27. apr 2013

@ali12377 tak v polke juna zacnem 🙂

scajus
27. apr 2013

@pasteleria inak po tom rolovani si ako dlho cervena?na druhy den uz v pohode? A ako dlho to robis 15?20min?🙂

pasteleria
27. apr 2013

@scajus
prvykrat som bola cervena este na druhy den vecer, na treti den uz sa to upokojilo. no a teraz mi uz plet necervenie skoro vobec, len trosku pri rolovani a potom sa hned ukludni-plet si zvykla. a robim to ako dlho sa mi chce: niekedy len 5 minut, inokedy aj 15, mozno viac. zalezi, ako sa mi prave chce.

pasteleria
27. apr 2013

inac ste mi dali teraz chrobaka do hlavy ohladom tych parazitov. ved ziju vsade-na vankusach, posteliach, uterakoch?
planujem v pondelok vsetko vyprat na devadtesiatke, vsetko pozmyvam savom a vyvetram to vsetko von z domu, mozno to daco tiez pomoze...ale, ako vravim, vdaka tejto diskusii mam plet uz ok co sa tyka akne...nie je to sice krasnucka plet mojej stvorrocnej dcerky, ale je to lepsie ako poslednych 15 rokov dozadu, kedy som asi zacala byt oblubenym jedalnym listkom tych parazitov 😒 no jednoducho mastna plet im chuti 😀

scajus
27. apr 2013

@pasteleria a ako sa to zlepsuje zatial? 🙂 kolko mm mas ten dermaroller?

pasteleria
27. apr 2013

@scajus
0,5 mm, zafarbenie po licach zmizlo, cize ziadne skvrny po akne. pouzivam dost casto, ked mam chut tak aj kazdy den. no a na jazvicky ako to pomohlo-to sa neviem vyjadrit, nemerala som ich 😉

scajus
27. apr 2013

@pasteleria tak super ze aspon flaky 🙂 a mas aj take tie dierky na licach ci nie?

pasteleria
27. apr 2013

@scajus
mam nejake jazvicky, ale nie su velke a ani viditelne. na vacsie jazvicky sa ma pouzivat 1-1,5 roller mozno vacsi. ja som zatial spokojna, ale uvazujem o vacsom rolleri, stala sa zo mna zavislacka na tom 😵

scajus
27. apr 2013

@pasteleria tak to je super,ze si spokojna.. Upne som na to uz zvedava co to bude 🙂 a ako dezinfekciu na tvar si davas plet.vodu?

sypac077
27. apr 2013

@ali12377 ale v tom kreme je tolko pomocných látok, že borax tam može byť v uplne mizivom množstve

sypac077
27. apr 2013

@pasteleria cesnak(čerstvý) je celkovo dobrý proti parazitom, určite to nezaškodí, práve naopak 🙂

scajus
27. apr 2013

@sypac077 nejak 0,6 som videla na 1 stranke.to je malo..

sypac077
27. apr 2013

@ali12377 tie dierky máš len na lícach? je to buď ice pick scar alebo scared pores(zjazvený por), záleží od hlbky(už som to tu písal)....
ale liečiť sa dajú oba typy, ale chce to trpezlivosť

sypac077
27. apr 2013

@pasteleria tie parazity sú len v koži, stačí častejšie prať iba vankúš, ideálne v boraxe

sypac077
27. apr 2013

@scajus vitamín C, ale vo forme ascorbyl palmitatu, ten olej sa dáva nato, aby sa ten vitamín rozložil 🙂

sypac077
27. apr 2013

@pasteleria tie jazvičky záležia od hlbky, no moj odhad je, že minimálne 1mm na jazvičky, ideálne 1,5, na dierky odporúčam, ale single needling, to je dermaroller v jednej ihle, navrhnutý práve na takéto jazvičky(diery)

scajus
27. apr 2013

@sypac077 hej ten som myslela 😉 ved minule si mi to vysvetloval..

sypac077
27. apr 2013

@scajus teraz neviem, čo myslíš pod tým 0,6 🙂

scajus
27. apr 2013

@sypac077 0,6 som dala? Myslela som 0,5 mensi preklep 🙂

sypac077
27. apr 2013

@scajus myslel som, že sa jedná o dermaroller 😀 0,5 je vhodné asi len na flaky, na jazvičky treba minimálne 1mm

scajus
27. apr 2013

@sypac077 ano,ved ale nemozem zacat s tym hned ptm budem cervena cely tyzden z toho 😀 pekne postupne 😀 nech vidim ako koza na to reaguje..a to single needling to potom ako tu jednu dierku kolko krat s tym ďobeš? Ved ja ich mam tolko ze to ani 2 dni by na to nestacili 😀

sypac077
27. apr 2013

@scajus máš veľa tých dierok? tak tam potom zaberie aj dermaroller, pretože tie ihličky tu dierku "trafia", ale asi len tie vačšie tj. 1 alebo 1,5
začni s 0,5, po mesiaci alebo podla toho ako budeš reagovať zvýš na 1 a potom aj na 1,5
to single needling aspoň 10x, ideálne, keď to začne mierne krvácať
na tie dierky sa inak dá použiť aj napr. TCA cross, ale to by som začal s iba 50% , aj keď vačšina používa 99%, no pri 99% je viac rizík

scajus
27. apr 2013

@sypac077 uvidim ako to bude a potom si kupim aj ten 1,5 mm,a ten 0,5 mozem 2 kra do tyzdna? Neviem tychto peelingov sa strasne bojim,lebo fakt sa nechcem šupat a bohvieco este..