Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 plešatosti sa dnes dá lahko zabraniť, aj transplantaciov vlasov napr.

ali12377
22. máj 2013

a jedna mala polycystické ovárie, a tiež mala čistú pleť, a je fakt, kto má kalamitu v hormónoch, tak zvyčajne všetky má rozhádzané, takže s veľkou pravedpodobnosťou aj DHT..
takže táto tematika o hormónoch je pre mňa veľmi citlivá a nejasná, jednak áno zvýšené dht spôsobuje akné,,, ale nie všetkým ľuďom, a tu je tá pointa a tu ja vidím jeden veľký otáznik 🙂

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 ja som chcel vediet ze ci to neni podla teba geneticke ? 😀 k tej transplataci vlasov wayne rooney http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.t... je to strasne drahe aj 100 000 sk to stoji a niekomu to vypadne ...napr aj rooneymu to vypadava stale on ma tolko penazi ze si ich moze nastrelovat aj kazdy tyzden ,,,

jujko12345
22. máj 2013

@ali12377 no ale teraz ja ty a ostatni sa mozeme spytat ze preco prave ja patrim k tym ludom co akne sposobuje ?? 😀 ......lebo mame smolu 😀 ....

ali12377
22. máj 2013

@jujko12345 😀 proste my sme výnimočnú "druh" 😀

sypac077
22. máj 2013

DHT sa vytvára z testosteronu, momentálne mám vela práce, tak snáď večer by som Vám o tom popísal, teraz nestíham 😀

jujko12345
22. máj 2013

@ali12377 pravdu povediac ja od 15 tky som sam seba nevidel v zrkadle bez nejakej vyzdoby na tvary ...preto mi prisli niektore ovecky v skole trapne ...moja spoluziacka mala taku vacsiu vyrazku na cele a mala z toho depky si to zakryvala vlasmi som mall chut jej povedat ze sa pozri na mna 😀 .....najviac ignoruj ludi ktory ti hovoria boze vsak to su len vyrazky ..nikoho to nezaujma ked niekam ides ...ale oni sami nevedia ake je to mat na tvary lebo to nikdy nezazili .... a este aj mlady clovek ...potom sa vacsina z nich stranii od spolocnosti a hambi sa za seba aj ja k nim patrim ....plati pravidlo ...NEZAŽIJEŠ NEVIEŠ

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 okey okey pracuj 😀 za rok maturujes 😀 nemusis odpovedat ak sa ti nechce ..ale aj ked ma niekto malo testoteronu moze sa to premenit na DHT ...nezalezi na mnozstve testosteronu v tele cii ??

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 jj ide o citlivost na DHT

ali12377
22. máj 2013

@jujko12345 mne to nemusíš hovoriť, ty si to zažíval len pár rokov, ja som si to užila od 13tich až do teraz, mám 26 😉 to je "parádny pocit, ti poviem", ale samozrejme, nikomu to neprajam

jujko12345
22. máj 2013

@ali12377 ja od 15 do 20 doteraz .....dva roky zakladky celu strednu a celu vysku ak chodis ....ja zatial iba celu strednu ....vie to riadne nicit mladost toto ...niekedy mam pocit ze vdaka akne nezijem uplne naplno alebo ako by som chcel zit ...ma to nejako psycicky brzdi v spolocnosti ...maximalna hamblivost a chodim iba tam kde musim .....

ali12377
22. máj 2013

ja som mala najradšej také hlášky, ako:

"hmm počuj, strašne ti to vyzerá (myslela pritom moje akné), počula som, že odvar z kamilky robí zázraky, čo si s tým nerobím obklady, určite by ti to pomohlo :DDDD"

takže moje vnútorné pocity v tej chvíly: ďakujem, že zas ma niekto ponížil až po čiernu zem 😀 , prečo jaaa, moje sebavedomie pod podlahou niekde,,,,,atd atd

samozrejme, nič som na to neodpovedala,,,a na čo by som aj mala?? veď ten človek ani netuší, že odvar z kamilky bol na dennom poriadku u mňa plus 5000000 tisíc procedúr, ktoré som si robila, a keby som si to nerobila, tak by som mala ešte viacej hnisavú pleť ako keby som si to nerobila,,,

toto sú moje nahroznejšie zážitky z čias akné 😉 a tak ako napísal jujko kto nezažije, nepochopí
@jujko12345

pasteleria
22. máj 2013

co si myslite o kreme Rozex, duac gel, differine, skinoren, Retin A, alebo sudocrem? ktory je najlepsi na plet? mala som predtym duac gel, bol dobry a hoci teraz mam uz peknu plet vdaka vitaminom 🙂 ale aj tak si chcem dat nieco zajtra predpisat u koznej, nechcem si davat na plet kremy typu avon apod. prosim poradte kto mate skusenost...
p.s.: viem, ze sa o tychto kremoch uz diskutovalo, no nechce sa mi ist cez celu diskusiu 😉

@ali12377
@jujko12345
@sypac077

sypac077
22. máj 2013

@pasteleria záleží na čo ich potrebuješ, môžeš byť konkretnejšia?
každý je dobrý na niečo iné...

pasteleria
22. máj 2013

@sypac077
no tak v podstate chcem hlavne vyskusat nieco dobre na moju plet. napr. ten duac gel mi spravil taku peknu matnu plet. dalej som citala, ze ten rozex je na zacervenenu plet... neviem, jednoducho by som chcela nieco dobre a na predpis, lebo zajtra idem ku koznej, tak si chcem nieco dat predpisat. ked poznas este nejaky dobry krem, daj mi vediet, pls.

sypac077
22. máj 2013

@pasteleria všetky sú v podstate zošupovače okrem sudokremu a skinorenu... Rozex nepoznám, no používa sa na liečbu Rosacea(Rúžovka)

sypac077
22. máj 2013

@pasteleria to ti spravil benzoylperoxide obsiahnutý v nom, v duacu je ho 5%, no dá s používať aj 2,5 %, ten je účinkom rovnaký, len nedráždi tak kožu... Retin A je tiež na zniženie mazotoku, skinoren tiež zmatnuije kožu,narazil som aj na iný krém, ale ten sa predáva len v USA(čiže sa da kupit len online), na acne.org má 5 hviezdičiek z 5 a je práve na zastavenie produkcie mazu, výrazne
záleží čo myslíš pod pojmom začervenaná plet, cievky, flaky?

pasteleria
22. máj 2013

@sypac077
neviem, ktory by som si mala dat predpisat, inac napr. zinerit na mna mal ucinok prvykrat, potom uz nie....tak neviem, ako je to s duac gel, ale ozaj bol celkom dobry, ci by fungoval znovu, tak to neviem...

sypac077
22. máj 2013

@pasteleria fungovať by fungoval a teraz, pretože benzoylperoxide nieje ATB

pasteleria
22. máj 2013

@sypac077
aha, ok,takze duac mozem...este nejaky krem na predpis by si odporucil?

sypac077
22. máj 2013

@pasteleria no moc nekombinuj, max jeden 🙂

merikac
22. máj 2013

caute kolektiv, ja som sa vam zabudla pochvalit, ze koncom aprila som ukoncila liecbu aknenorminom, nepekne bolestive akne, ci ako to nazvat su fuc, aj ked v oblasti brady mi zostali stale cervene miesta ako po popaleninach, cim dosiahnem vyblednutie, mate skusenost?

jujko12345
22. máj 2013

@merikac tych cernenych miest mam ja tiez po tvary myslis asi skvrny a flaky po akne ??? ak mas iba tie bud rada zmizne to samo bez stop ...ja som na to uplne podobne museme si pockat pol roka a potom mozes s tym robit co chces laser peeling dermaroller ...ja osobne idem pouzivat dermaroller tie urychlia odstranenie ...tie flaky ti budu blednut ale strasne pomaly a teraz ziadne zakroky na kozi nemozes rovbit lebo by sa ti mohla akurat zjazvit a skoncil som tiez s roacc ako ty prilizne....

merikac
22. máj 2013

@jujko12345 to fakt, vidis, to ma kozna neupozornila vobec, ze by som nemala teraz experimnetovat,,,,,,,,,ja som uz rozmyslala nad nejaky, peelingom 😝 vdaka

jujko12345
22. máj 2013

@merikac uff tak to teda nechapem ako ti to nemohlo pripomenut 😀 ...mas to aj v letaciku v tych liekoch tam kde su vedlajsie ucinky ...mas to tam samizda napisane ze 6 mesiacov po liecbe nesmies robit ziadne zakroky na kozi ...niektori uz skusaju aj po 3 mesiacoch aj tu na fooore ....ja si aj tak radsej pockam toho pol roka preistotu

merikac
22. máj 2013

@jujko12345 letacik som citla pred rokom a to si ozaj nemapamatam, ze sa tam cosi take pisalo, asi som to prehliadla ucelovo, ze ved to je daleko 😀 ,,,,,,,,, tak chvala bohu makeupu, ten to schova, ani bez neho to neni zle, ale nie je to ani to prave orechove,,,,,,,,ved vies, ze clovek chce vzdy viac 😀

jujko12345
22. máj 2013

@pasteleria ja mam skusenost so skinorenom prednedavnom som ho pouzival spolu s roacc a prisiel mi akurat ze mi to len hrozne drazdil tu kozu ...som ju mal tu kozu cervenu ako keby som bol tyzden zavrety v solarku ...blede telo ruky nohy a hlava cervena ako paprika 😀 ....tu mame na to nasho odbornika @sypac077 na tie kremy

jujko12345
22. máj 2013

@merikac a ak sa mozem spytat kolko mas rokov ??? ake akne si mala cysty alebo klasicke ??..no make up je zazrak u vas zien ja sa priznam som to pouzival na zakrytie fakt len par flakov na tvary ale bol viac viditelny ako samotne vyrazky tak som s tym prestal 😀 ...a ja som ocakaval od tejto liecby viac ale aj viac ako pol roka co som to uzival som neni uplne vylieceny same flaky a este aj jazvicky mam paarr

merikac
22. máj 2013

@jujko12345 mam cerstvych 37 😀 😀 mala som take cisty, strasne bolestive, Terau nemam pupacik uz ani jeden, aj ked mi zostali na brate take podkozne zhluky, alebo uzly, neviem akoby som to nazvala, ktore su nebolestive a citelne len hmatom,,,,,, co sa tyka liecby moja tvar je o 100% lepsia, opticky ma dokonc okolie pocit, ze som schudla 😀 Ale flaky zostali, uvedomujem si, ze je to po ranach a to chce cas,,,,,len dufam,ze sa mi casom nezacnu znova tvorit 😠

jujko12345
22. máj 2013

@merikac uff tak to mi mozes byt skoro mamou 😀 😀 ...by som necakal ze v takom relativne vysokom veku na akne ..budes mat taketo problemy .....mas to uz dlhsie ??? v puberte si mala nieco ?? ...alebo to len tak prislo teraz ?? a jazvy myslis tie take vpadnute nemas ?? ak nemas tak si stastny clovek ...to dufam aj mne nech sa nezacnu tvorit 😀