Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
30. sep 2011

@ochechula123
tá HA vždy urobí svoje, pleť sa po vysadení kvôli hormónom vždy zhorší...

lili1313
30. sep 2011

@patro2 tak neviem, je to uz rokmi overeny liek - vie sa o negativnych ucinkoch a su aj podrobne popisane v pribalovom letaku. ma ich vela, no akosi pochybujem o tych rakovinotvornych. je to trochu kontroverzny liek a ludia narozpravaju vela, aj niektori lekari maju vyhrady. uprimne si vsak myslim, ze aj mnohe ine silne lieky maju dost negativnych ucinkov a nie je okolo toho taky rozruch. negativne ucinky roa, curacne, atd. su dla mna zdoraznovane scasti aj preto lebo su to lieky "len na akne" a to mnohi ani nepovazuju za seriozne ochorenie 😒

no pri takychto silnych liekoch je to len na tebe, ak si 18+, tak skutocne len na tebe.

patro2
30. sep 2011

dakujem za info, ja mam 18 az v januari, takze som nic nepodpisoval, podpisovala to zamna sestra ma 23.. tak mamu to uplne zarazilo ked jej to v lekarni povedala, zevraj nejaky lekarsky nazov a ked sa spytala co to je ze rakovinotvorne latky. pojdem asi za koznou, nech mi da bud roa alebo aknenormin vobec neviem co je tento curacne, na nete bolo ze to vydava len ina firma, pod iny nazvom.. ale ked som bol prvykrat vytahovala letak aknenormin, ked som sa bol objednat na odbery vytaihla roa, a napisala mi curacne 😀

lili1313
30. sep 2011

@patro2 roaccutane, aknenormin, curacne = to iste, vsetky obsahuju ucinnu latku izotretinoin, cize silny derivat vitaminu A. Roa bol prvy, tie ostatne sa len vyrabaju pod inymi obchodnymi znackami, no ide v podstate o ten isty liek.
mozno je curacne lacnejsie, preto ho dermatologovia v poslednej dobe radi predpisuju, tlacia na nich poistovne.

iwka20
1. okt 2011

roacutan som brala asi 2 mesiace, sice mi pomohol ale nestalo to za to ako sa mi nicilo vsetko ostatne, suche oci , pery, exem, a ta kopa vedlajsich hucinkou je neskutocna.

patro2
1. okt 2011

@iwka20 ekzém? este ake dalsie si mala?

elissa2009
1. okt 2011

Tak a liečba je ukončená......ak sa mi akné vráti, bez váhania sa pustím do dalšej kúry. Uvidím aké budú krvné výsledky, ale ak v poriadku, tak by som tieto tabletky brala kludne aj celý život 🙂

minig
1. okt 2011

Caute bojovnicky! Tak teda som v klube uz aj ja. Vcera som po roku boja zacala uzivat Roac. Mam 28 rokov a akne som do svojich 26 rokov nepoznala. Obcas jedna vyrazka na brade pred menzesom.... Vysadila som vsak antikoncepciu po 8 rokoch a nastala pohroma v podobe akne, problemy so stitnou zlazou, rednutie vlasov. Nikdy v zivote som si nemyslela, ake mozu mat antik. tabletky vedlajsie ucinky. Zrazu mi prestali migreny a celulitida je skoro prec. Len to akneeee ☹ Zacalo sa mi tvorit hlavne na brade a to velke bolaky, postupne aj na licach a celo mam plne drobnych vyrazok. O chrbate ani nehovoriac. Zo vsetkeho mam asi najlepsi hrudnik, ale ani ten nie je 100%. Vyskusala som vsetko. Diety, nepit mlieko, nejem uz rok nic sladke, kremy, pila som Jacmen, Chlorelu, aloe vera, brala som probiotika, na kozmetiku som musela chodit raz za 2-3 tyzdne, od Avene po La roche, Biodermu...Tak som zasla za dermatologom a ten mi dal najpr aknemycin a neskor dalacin. Absolvovala som rozne testy na alergiiu, robili mi hormonalny profil. A nic...Som uuuplne zdrava! Takze ked sa mi po lete znova zacala zhorsovat plet, nebolo o com. Nechcem mat jazvy ☹ Vcera som zacala s liecbou. Zatial 30 mg denne. Drzte mi palce. Bojim sa vedlajsich ucinkov ☹

elissa2009
1. okt 2011

@minig neboj...priprav sa na suché pery a plet, ale s pomocou krémov sa to dá v pohodičke zvládnuť 🙂

minig
1. okt 2011

elissa2009 dakujem 🙂 Som vyzbrojena dostatocnym poctom balzamov na pery ( su vsade po byte 😀) a kvapkami do oci 🙂)) A na ta tvar mi dermatolog odporucil Biodermu Forte. Budem hlasit, co nove!

http://www.mojalekaren.sk/bioderma-sensibio-for...

iwka20
1. okt 2011

@patro2 atopicky exzem, suche ocne sliznice, popraskane do krvy pery... proste nic moc, liecba mala trvat pol roka ale vzdala som to po necelych dvoch mesiacoch.

iwka20
1. okt 2011

a hlavne pozor na otehotnenie pri roacutane

elissa2009
1. okt 2011

na ekzém stačí krém od kožnej, do očí kvapky a pery stále mastit a mastit...a dá sa to v poho zvládnuť 🙂...........a hlavne, výsledok na 100% stojí zato 🙂

patro2
1. okt 2011

@iwka20 tak to je mi luto.. a ten ekzém si dostala z tých liekov, ci sa ti v priebehu "len" zhorsil?

iwka20
1. okt 2011

mne nestal za to, roacutan neberiem uz druhy rok a exem mam stale

vilki
2. okt 2011

ahojte, mne sa uz konecne pomaly cisti plet a velmi sa tomu tesim, tie suche pery a oci to je normalne, da sa to zvladat a myslim ze to stoji za to ked bude potom plet cista.... 🙂

patro2
2. okt 2011

@vilki no konecne! uz som sa bal aj za teba :D teraz sa to uz bude len zlepsovat, uvidíš 🙂 drzim palce..

vilki
3. okt 2011

@patro2 dakujem za povzbudenie 😉

minig
3. okt 2011

ahojte...4 den. No uz mam uplne suche pery, plet a ruky. Vyhadzana som teda kraaaasne 😀 a ta unava...Snad sa na to da zvyknut. Vam co pomahalo? Prejde to? Nechcela by som sa teraz zacat nalievat kavou, aj ked sa bojim, ze v praci zaspim nad stolom ☹

ochechula123
3. okt 2011

@minig vitaj....ja mam presne ten isty problem...po vysadení HA sa mi plet neskutočne zhorsila a som z toho uz taka zufalaa...roac som uz brala..pomohol mi...ale bojim sa ho brat znovu..je to predsa silny liek a davat to zas do tela :-/ teraz idem skusit nejaku pristrojovu liecbu..som zvedava co mi to spravi....a ked to nezaberie tak sa dam znova na roac :( lebo sa mi to den za dnom zhorsuje mam taky pocit..
a inak...suche pery to je klasika..treba sa natierat balzamovat poriadne..a unava s nou musis bojovat 🙂 no pol roka to snad vydrzis 🙂) držím palec..

somkralrepu
3. okt 2011

Zdravím Vás všetkých .. o 2 dni začínam s liečbou Rooacatanom 😵 Mám sa toho báť? Nemám pleť až takú zlú (aj keby som ho nebral tak nemám určite jazvy po akné) ale ja to nechcem mať vôbec .. na koľko percent mi to zaberie a aká je doba užívania podľa Vás ak mám 17.rokov, som chalan 173 cm vysoký, 64 kg ? 🙂
Ešte sa chcem spýtať čo si mám kúpiť aké prípravky okrem balsamu na pery? Neboja moja pleť moc začervenaná????????

vilki
3. okt 2011

@somkralrepu ahoj, pamatam si ta, posielal si aj foto nedavno, takze si sa nato dal? nicoho sa neboj, plet sa ti vylieci a budes spokojny, na suche pery si kup balzam, kludne aj viac, budes to potrebovat, mne najlepsie pomaha balzam s jojobovym olejom a kup si nejaky hydratacny krem na plet a natieraj sa, ja si musim aj nohy a ruky lebo ich mam dost suche, no a teaz ma zacali trochu pobolievat klby - kolena a clenky ale nic strasne, mam doma aj kvapky do oci - zatial som ich nepotrebovala...vela stastia s roa 😉

vondra
3. okt 2011

@somkralrepu ahoj, rozhodně se neboj, budeš mít akorát suché rty a dost suchý obličej... když budeš všechno mazat, tak to bude v pohodě, možná tě budou bolet trochu klouby a mně se udělá sem tam ekzém na ruce. Doba užívání bude podle toho jak vysokou dávku budeš brát. A ty přípravky, to ti určitě doktorka řekne všechno 🙂

somkralrepu
3. okt 2011

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
VIki - hej rozhodol som sa tak, nakoľko mi ani orálne ATB. nezabrali po mesiaci užívania. Dúfam, že sa mi to ale nezhorší ani na začiatku užívania lebo už teraz to mám dosť škaredé..balzamom som vybavený, a nemáš moc popraskané pery aj keď sa natieraš? Fúha, pobolievať kĺby..ja chodím do posilovni 3 x do týždňa, myslíš že to bude mať na mňa nejaký vplyv? Aspoň že tie oči máš v poriadku 😉 😉
a tá začervenaná pleť už nebude?? lebo keď som užíval ZINERYT som mal strašne červenú , nechutnú pleť... 😢

vilki
4. okt 2011

@somkralrepu no predpokladam ze s posilkou si budes musiet dat na chvilu pokoj, aj na liekoch je pisane ze menej zatazovat klby, lebo vysusaju aj ten maz co je tam a potom bolia...pery mam sraaaaaasne suche, to je jedno co pouzivam, vcera mi aj krv z nich tiekla, ale balzam to trosku zmiernuje....davam si ho kazdu chvilu, dokonca aj na noc....ale neboj sa, na kazdeho vplyvaju tie lieky inak, mozno tebe nic nebude, ....uvidis...

minig
4. okt 2011

@ochechula123 Dakujem moc krat 🙂 Aj ty si to mala po antikoncepcii? Docerta aj s nimi! Len to vsetky zeny beru ako na beziacom pase, neuvedomuju si, co ich caka. Mne lekar povedal, ze v poslednej dobe ma vela pacientiek, s tymto problemom. Cysty po vysadeni, akne, rozhadzany cyklus, problemy s otehotnenim. A sam mi povedal, ze je to len busines, lebo on sam by to dcere nikdy nepredpisal. Ja som v zivote akne nemala! Ani v puberte. Max na brade jeden pupacik, aj z toho som bola na nervy...😀 Jaaj, keby som ja vedela, co ma caka. Uz davno to svinstvo neberiem ☹ Kolko si to brala prvy krat? A ako to, ze sa ti to vratilo, po akej dobe? Drzim palceky aj ja, nech uz ich brat nemusis....Ja som 5. den. Chrbat katasrofa, tvar je na tom trochu lepsie, bolia mi krize a chce sa mi spat ☹

ochechula123
4. okt 2011

hej hej....Ja som to musela vysadit prave kvoli zdravotnym problemom co mi sposobila...a moja maminka tak isto ta si uz chudatko vytrpela svoje!!!..NIKDY by som to nikomu nedala do tela....je to neskutocne svinstvo...ale co uz..a myslis kolko som brala ten roac? no pol roka..zacala som tusim cez zimu a pred letom som to vysadila...dva roky do zadu..a antiku som brala dalej..no pred rokom som ju teda musela vysadit a zacalo sa to zhorsovat najskor len tak ze som si z toho nerobila nic take...ale posledne tri mesiace je to hruza...a dakujem ti...dufam ze mi to liecenie pomoze stoji to 70 eur !!! a budem asi potrebovat 6-8 sedeni takze je to financne dost narocne..no tie tabletky uz brat nechcem...takze mi to bude musiet pomoct :D a neboj na zaciatku sa to vzdy zhorsuje no po takych dvoch tyzdnoch utrpenia sa to bude uz len zlepsovat a zlepsovat 🙂) a s tou unavou ti naozaj neostava nic ine len to nejak vydrzat... :-/ vela stastia prajem 🙂 nech uz nemame nikdy taketo problemy!!!

vilki
4. okt 2011

@minig ahoj, neboj sa kazdemu sa to vacsinou na zaciatku zhorsi ale to znamena ze roa zabera a tvar sa ti cisti, o taky mesiac budes mat ovela krajsiu plet 😉

vilki
4. okt 2011

no akože nech mi este niekto povie nieco o neziaducich ucinkoch roa...
mam nadchu a dala som si do nosa muconasal plus a teraz citam neziaduce ucinky 😕
zvysenie krvneho tlaku,aritmia, zachvaty krcov, znízenie teploty, sok, neklud, nespavost, závraty, porucha chuti, bolesti v oblasti srdca, krvacanie z nosa, pocit na zvracanie, opuch kozi, halucinacie.....takze asi tak....

elissa2009
4. okt 2011

@vilki prečítaj si neziaduce učinky paralenu alebo ibalginu....