Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

omarr
30. apr 2010

Tak pridavam info. Takze v tele se nachazi isotretinoin 5mesicu po dobrani. A kozni nalez se nadale zlepsuje. Ptal jsem se na to Dr.Rulcove. A na slunko klidne muzes. Ale 50opalovaci faktor. Ja se kazde leto krasne opaluju do hneda. Ale ted to nebudu prehanet. Ale samozrejme budu v lete venku a na slunicku ale bez opalovaku ani tuk. Nechci riskovat. Modrykonicek ty vazis 80kg takze minimalne 9600mg to uz mas dobrane? Ja mam taky 80kg a rubnu to na 12000mg. Jistota je jistota. Sem rad ze mam minimalne cervene fleky a nemam jizvy...

omarr
30. apr 2010

Tady davam link na DOKUMENT O AKNE... Asi kazdy videl. A ten kluk to ma opravdu drsne. Takove to podle me nema nikdo ani z poloviny. To je opravdu morda. Mrknete nato: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/204562241...

pele82
30. apr 2010

yade: rovnako ako tebe aj mne sa cca na 8den liecby urobyli dost velke akne, nebolo ich vela ale boli takeho typu ako pises..vyzera ze plet sa na tolko vysusuje ze nemaju ako vyliezt na povrch, spolieham sa ze odoznie zapal a postupne sa vytratia, este je otazka ci mozem cakat dalsiu varku, kedze akne sa mi vzdy zhorsovalo narazovo s urcitymi prestavkami 😒

omarr
1. máj 2010

Tak patral sem po netu. A nasel jsem u pani Dr.Rulcove tento clanecek. Odkaz: http://www.ordinace.cz/clanek/aktualita-cetaphil/

Radim na ROA Lecbu si kupte tyto 2kosmeticke produkty! Odkaz: http://www.lekarna.cz/shop.php?action=search&tx...

Nic lepsiho snad ani na totu lecbu neni. A je to tak jemne ze to neni ani mozne. Opravdu nejlepsi kosmetika co je. Pouzivam ji asi tyden a fakt nadhera. Hodne miznou cervene fleky. Mel bys to skusit modrykonicek. Radim dobre. Bioderma,La roche,Vichy jsou proti tomu uplna sracka. Radim dobre a kupte si to! Mejte se! 😉

omarr
1. máj 2010

Proste si kupte: Cétaphil Cleanser Lotion 200 ml,Cétaphil creme-soin hydratant 50 g

Tot vse...

yade
1. máj 2010

Pozrela som si to video, čo sem hodil Omarr a na tej lekárke je úplne vidno, že je to nielen fajn človek, ale aj dobrá odborníčka...Už len to je sympatické, že sa neštíti tých pacientov...a nedáva najavo, že jej je akné hnusné...Na rozdiel od niektorých kožných, ktorý sa na to pozrú len od dverí a pošlú pacienta preč zas s ďalšou mastičkou.
Keď sa mi minie Avene, ktorá mi ináč tiež sedí, (aj ich termálna voda, ktorá pomáha proti začervenaniu--prestrekujem si ňou pleť behom dňa), tak skúsim aj ten Cétaphil...Tak vďaka za typ.

Pele82: Presne nad tým som sa zamýšlala aj ja, či sa mi to bude zhoršovať nárazovo alebo nie.Bolo by fajn, ak by sa to teraz začalo už len a len lepšiť 🙂

yade
1. máj 2010

V tom filmíku ma zaujalo to, ako tam napr. čistili pleť...Myslíte si, že je teda vhodné ísť počas brania Roa aj kozmetičke? Lebo ja tu žiadnu normálnu, ktorej by som sa nebála zveriť do rúk nepoznám...Ale vidím, že by to chcelo nejaké odborné prečistenie...
Ako to riešiš ty, Pele 82??

omarr
1. máj 2010

Ta doktorka Rulcova mi psala ze kosmeticke cisteni v zadnem pripade nedoporucuje. Velke riziko jizev. Jo sak na tom videu tak DR.Rulcova si o ni precti. Pry je fakt nejlepsi... Mam na ni mejl muzes ji napsat. Ale odepisuje hrozne pomalu ma toho moc.

lucyy01
1. máj 2010

Modrykonicek, je to tvoja vec, len som napisala ako to je. a asi si si necital uplne celu diskusiu o roacutane, pretoze niektore baby tu aj potratili 😒 vyskusaj si teda to slnko a uvidis co bude ak si myslis, ze po tyzdni mozes ist na to..

omarr
1. máj 2010

Ale myslim si ze ten kluk na videu je uz opravdovy extrem. Takove to ma opravdu malo lidi. To co mel on bych asi nedal...

modrykonicek
1. máj 2010

luccyy01: ja sa tomu slnku vsemozne vyhybam,ale vravim ze s ochrannym faktorom to nemoze byt az take zle ..a konkretne tuto diskusiu som kedysi cital celu 🙂 nepamatam,ze by tu niekto potratil

charlize
1. máj 2010

Povedzte, je tolko protichodnych informacii o tehotenstve... kocka-doktorka mi nedavno pisala, ze ROA sa drzi v tele mesiac po dobrati a potom uz v krvi nie je, no nie su testy na overenie tohto faktu. Dalsi lekar mi povie, ze po 3 mesiacoch uz telo vobec nevie, ze ROA v krvi bolo. Tu jeden napise, ze mesiac je dost, dalsi ze pol roka a v mudrej knihe nasiel ze 12-18 mesiacov... no ja fakt neviem. Nemoze to byt o prejave? Ze ked prestane mat clovek suche pery (kedze tento prejav mam od druheho dna uzivania, spajam ho s ROA v krvi) a ked nebudem mat sichu a precitlivenu plet, tak uz som ok a nemam ROA v krvi? Ako sa clovek dopatra k nejakym relevantnym udajom?
Modrykonicek, pisala jedna (ja viem o jednej teda), ze potratila.... tiez som citala celu diskusiu 🙂

iguanna
1. máj 2010

yade: na veľmi suchú pokožku hlavy, mám perfektnú radu: tak raz do týždňa (alebo raz za dva týždne, podľa potreby) si treba pred umytím vlasov votrieť do pokožky teplý olejový olej, nechať pôsobiť tak 10 minút a potom umyť vlasy normálnym šampónom... ja to robievam pravidelne odkedy ROA beriem, lebo tiež ma hlava svrbela, ale olejový olej zázračne pomáha 🙂 a určite sa nemusíš báť, že ti potom ostanú mastné vlasy alebo čo, to sa krásne vymyje tým šampónom.(inak pomáha to aj na zničené vlasy 🙂 ) A čo sa týka tých podkožných veľkých, určite si do toho sama nerýp, zájdi si na odborné čistenie (len treba dávať pozor, aby to bola naozaj odborníčka a mala skúsenosti s pacientmi čo ROA berú). Ja som teraz v 9. týždni liečby (60mg denne, mám 62kg) a doteraz sa mi to stále len zhoršovalo-všetko šlo von....bola som asi trikrát na čistení, to mi vždy pomohlo...teraz po poslednom čistení to je už o dosť lepšie, vyzerá to tak, že je už všetko vonku, tak sa teším 🙂 a dúfam, že ďalšia vlna zhoršenia už nepríde.

modrykonicek: myslím že nieje správne podávať neoverené a zavádzajúce informácie, lebo hoci je na príbalovom letáku napísané, že sa teoreticky môže otehotnieť po mesiaci, ale opýtaj sa akéhokoľvek študovaného lekára a povie ti že treba počkať aspoň pol roka. A to nie len kvôli potratu, izotretionín spôsobuje vážne malformácie plodu, to znamená, že dieťa sa nevyvinie normálne, ale s nejakým postihnutím, nielen fyzickým ale aj psychickým, keďže to dosť vplýva na vývoj CNS. A čo sa týka opaľovania, kvôli izotretionínu je kožná bariéra ktorá chráni pred UV žiarením strašne tenká a slabá,nedokáže sa ochrániť sama,a bunky začnú podliehať degeneratívnym zmenám, častokrát onkogénnym, preto treba používať vyššie opaľovacie faktory...určite sa neoplatí riskovať rakovinu kože (ktorá sa mimochodom nemusí prejaviť hneď) či škaredé pigmentové fľaky...niečo o tom viem, nie na darmo študujem medicínu. 😉

charlize
1. máj 2010

Hm, tak som precitala teraz tri studie a docitala sa, ze izotretinoin sa vyplavuje z tela najneskor do 13 dni od posledneho uzitia, a uvadza sa moznost otehotniet najskor po 30 dnoch od douzivania, aby tam bola rezerva. Same protichodne informacie, fakt...

Iguanna, dakujeme za info 🙂

pele82
1. máj 2010

yade - ja ku kozmeticke nechodim, hold niecim som si presiel tak aku taku prax mam aj ja 🙂, a navyse so zapalenym akne ti asi kozmetycka tiez nepomoze, to uz nieje o ciseni a cistote pleti, ale o niecom inom
takze moja strategia - co ide lahko von si odstranim aj sam, a vsetko ostatne necham na roa 😉

dnes som bol trochu na slnku a skusal som novy detsky krem - faktor 50+ (very high 🙂 ) celkom ma to ochranilo, az na taku malickost ze som mal celu tvar bielu ako cmar, bo take silne faktory uz asi nemozu byt bezfarebne, takze do prirody odporucam ale na prechadzku po namesti to nieje zrovna najvhodnejsie, teda ak chcete aby sa pri vas aj niekto zastavil ..

yade
2. máj 2010

Iguanna - ďakujem veľmi krásne za typ s olejom, určite skúsim 🙂

Ja cítim a aj vidím, že sa mi z pokožky derú na povrch aj tie malé čierne bodky z porov-hlavne na nosíku a preto som sa hlavne pýtala či navštevujete kozmetičku.. Ja si cítim pokožku, ktorá bola predtým hladká, akoby drsnú, akoby na nej boli také drobné zrniečka--a sú to vlastne tie predtým pôvodne čierne bodky vylezené veľmi mierne na povrch....Keď som si však skúšala sama niečo vytlačiť, - podotýkam, že veľmi opatrne a s rukami obalenými do jemného obrúska určeného na čistenie pleti, tak sa mi urobila chrasta, preto si neviem predstaviť, že by mi niekto robil čistenie, pretože pleť mám strááášne tenučkú a citlivú..Dúfam teda, že sa mi všetko vyčistí aj bez kozmetičky.

erika31
2. máj 2010

a nemozem sa normalne opalovat za mesiac a pol?bez nejakych 50 faktorov ale len s takymi zakladnymi faktormi? ja som brala aknenormin len 3 mesiace tak neviem ci mam kozu az natolko oslabenu

charlize
2. máj 2010

Erika, podla mna to musis len skusit. Sama uvidis, ako sa koza sprava, ako sa citis. Vcera som behala po nete, uz len po anglickych strankach, a nasla som, ze do mesiaca musi byt vsetko ako pred liecbou, len bez akne.... ale aj tam by ti napisali, ze su vynimky, ze u niektorych ludi moze ostat v tele dlhsie...

Mam na vas otazku, niekto z vas si tu naordinoval miesto 20 2x denne ze bral 20 3x denne? Idem na kontrolu az o mesiac a to bude posledny, tak mi napadlo, ze by som brala kazdy druhy den 60 miesto 40.... co myslite? Kto to skusal?

lucyy01
2. máj 2010

Iguana, suhlasim s tebou 😉 aspon uz bude modrykonicek vediet ze som si to nevymyslela, ale ze to tak je 😀

Charlize, aj keby som si 100x precitala ze po mesiaci mozem mat babo, aj tak by som pockala aspon pol roka, ale ako sa poznam, bala by som sa toho a pockam aj rok, nikdy by som nerizkovala, ze by sa mi mohlo narodit chore babo, aby som si to potom cely zivot vycitala, co som tomu malinkemu neviniatku sposobila vlastnou vinou..

omarr
2. máj 2010

Tak to je logicke. Zodpovedna matka by pockala aj pul roku aj rok. Nema cenu riskovat aby bylo decko postizene a melo ze zivota hov...

charlize
3. máj 2010

Ja by som si predsa v zivote nedovolila ublizit svojmu dietatu, co ste sa zblaznili? Ja len hladam relevantne informacie 🙂 Chce to fakty a nie dohady a myslienky a nazory... Pre mna je to dolezitejsie nez to, co si niekto mysli 🙂 Ale nemyslim, ze by som sa mala dovod obhajovat 🙂

mardzoo
4. máj 2010

pomohlo niekomu z vas nahrievanie tvare infracervenym svetlom? na rychlejsi proces hojenia flakov? dakujem

iguanna
4. máj 2010

Nemusíte mi ďakovať, ja rada pomôžem a podelím sa s informáciami či skúsenosťami. 🙂
Charlize: čo sa týka vyplavovania izotretionínu z tela, tak je to tak ako aj so všetkými ostatnými látkami, a teda je to veľmi individuálne. Tak ako aj alkohol niekomu telo obúrava dlhšie, inému zas rýchlejšie, tak je to aj z tým izotretionínom, a štúdie sú vlastne iba priemer,alebo najčastejšie sa vyskytujúce hodnoty...vždy ale treba brať do úvahy to že každý je iný a každý má iný metabolizmus, a tak určite nieje na škodu keď človek počká troška dlhšie ako sa píše na príbalovom letáku 🙂
Inak, ako dlho vám trvala fáza zhoršenia? Ja som v polovici liečby, 10. týždeň a denne beriem 60mg, a stále sa len vyhadzujem a vyhadzujem ☹ už ma to prestáva baviť, stále čakám že "už konečne" by mohlo to prejsť aj do tej lepšej fázy, a furt nič.. 😒

pele82
4. máj 2010

Iguanna - po kolkych tyzdnoch ti zdvihli davku na 60mg ? alebo beries tolko od zaciatku liecby ..

pele82
4. máj 2010

ja som mal najvacsie zhorsenie ca na 8mi den liecby, teraz mam za sebou 2 tyzden a tazko povedat ci sa to zlepsuje, chce to viac casu takze zatial tiez stale cakam .. (beriem 40mg/den)

iguanna
4. máj 2010

pele82: ja beriem od začiatku 60mg, vážim 62kg...mám stredne ťažkú až ťažkú formu akné, tak zrejme preto som dostala hneď takú dávku...plánovanú dĺžku liečby mám 20 týždňov

omarr
5. máj 2010

Tak lidi. Nezalezi jak dlouho to berete. Zalezi hlavne na denni davce. Kdyz vam doktorka predepise napr 30mg na 80kg tak se nedivte ze se nic nedeje. Me to tak udelala a bral sem to tak 3mesicu. Dokonce 20mg na 80kg. Vubec nic se nedelo. Az ted jak beru tech 60mg tak se to neskutecne moc zhorsilo. Ale mam uz 90% na povrchu. Tedka musim cekat jak se to vse vyhoji. Kdyz bere 80kg kluk 40mg je to podle me malo. pele82: Ale na prvni mesic 40mg je dobre. Kolik mas kg? Jestli 80 tak to sedi. Pak by ti melo zvysit. Ale hodne zalezi jake ho mas mudr. A podle vysledku krve.

yade
7. máj 2010

čaute..Tak čo máte nové? Pele82- tebe sa tie cysty samovolne stratili alebo ešte predtým vyšiel obsah na povrch?
Ja som sa bohužiaľ neudržala a rozrýpala som sa kde sa len dalo..Teraz sa bojím jazviev...Ale slubujem pred všetkými, ktorí to tu budú čítať, že to už viac neurobíííím...Tento týždeň bol celkom vhodný - žiadne slniečko...tak ste si to dúfam všetci užili 😉

modrykonicek
8. máj 2010

ludia mimochodom aj vy mate pod kozou este obcas take milimetrove kopceky? fakt malinke ..nie je ich vidiet a citit len ked moc tlacim ..ale nie vsade..takych malych mam na pravej casti tvare asi tri cize..tie este zmiznu vsak ? 🙂 zda sa mi ze stale miznu..(a uz roa neberem) a to co som tam mal predtym bola hroza :D spominam si ze prvy mesiac som tam mal normalne az hradby 😀 vsetko slo von