Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

joe1
13. sep 2009

čaute, našiel som jednu veľmi zaujímavú ponuku, ani som netušil, že sú takéto mašinky voľne dostupné za také dobré ceny. Pozrite si tieto dva odkazy, ktoré prikladám, a napíšte, čo si o tom myslíte, prípadne vaše skúsenosti.
Prvý odkaz - všetky tie zaujímavé vecičky:

http://www.zdravie-sk.eu/starostlivost-o-tvar-c...

druhý odkaz - prístroj, ktorý ma najviac zaujal:

http://www.zdravie-sk.eu/starostlivost-o-tvar-c...

dajte vedieť, čo si o tom myslíte 😉 majte sa

somslavka
14. sep 2009

páni... to dosť dlho... dúfam že ja to nebudem užívať tak dlho keďže už po týždni mám pleť lepšiu... á.. ešte som sa chcela spýtať... mávaš aj ty niekedy taký tlak na hrudi? bo neviem či to mám kožnej povedať... že či to nie je len od chrbtice... keďže ma teraz bolí viac...

miraaa
15. sep 2009

baby nezhorsi sa mi plet ked pojdm do solarka?

didlinka88
15. sep 2009

ahojte..dlho som tu nebola..a su tu novi ludia ako vidim...tak zdravim vsetkych.. 😀

o 3 tyzdne koncim liecbu..plet mam uz dlho velmi peknu, len tie pery nestastne.. 😖

inak citam tu o peelingu...to sa pouzivat nesmie!!!! vsak si zodriete uz tak ci tak jemnucku kozu..

ti co mate supinky pouzivajte krem, vela kremu, hlavne to treba hydratovat..odporucam Excipial Hydrolotio alebo Biodermu modru alebo cervenu.. dostupne v lekarni..

co sa tyka zaludka- ja mam velke problemy.. mam pocit ako keby mi lezal kamen v zaludku, a po niektorych jedlach mi nie je dobre..ale je to z tych liekov, su to tazke lieky a pecen to uz asi nestiha.. 😒

somslavka- tie bolesti na hrudi a podobne- na to si zvykaj, lebo pridu aj horsie..ja mavam obdobie, ked sa nevladzem postavit z postele co ma bolia vsetky klby.. zo zaciatku som zvladala aj fitko, a teraz vyjdem horko-tazko po schodoch.. hroza.. tak sa setri.. 😎

cervenu pokozku budes mat asi pocat celej liecby..kedze je citliva a tenka, lahko sa prekrvi a tym scervena.. hlavne pri fyzickej aktivite..

linette
15. sep 2009

miraaa ked uzivas roacc tak by si nemala ist do solarka, ani na slnko moc nie - len s velmi vysokym faktorom.

didlinka88 suhlasim ziadne peelingy, mne velmi pomohol krem nivea (na suchu pokozku)

somslavka
15. sep 2009

miraa ani ja si nemyslím že by ti prospelo solarko 🙂... vy ste takú príručku asi nedostavali keďže neberiete aknenormin ale to je vlastne to isté... ide o to že tam bolo napísané že sa máš vyhýbať slnku a soláriam vlastne... veľa ľudí býva precitlivelých na slnko... tak neviem... môj názor... nechoď tam ;)

didinka...: dik za radu :D...

a ešte by som chcela spomenúť že tie vlasy sa fakt už po týždni nemastia ;)

somslavka
15. sep 2009

zabudla som na jednu vec.... chodíte si pravidelne každý mesiac dávať vyšetrovať krv?

ankam
15. sep 2009

somslavka mne moja lekarka vysetrovala krv kazde 2 mesiace alebo kazde 3....ked som bola na zaciatku liecby tak hned po mesiaci mi brala krv

somslavka
15. sep 2009

ankam tvoja kožná alebo obvodná?

didlinka88
15. sep 2009

moja kozna len na zaciatku a na konci liecby vysetruje krv..

sumienka2525
15. sep 2009

somslavka: Mne robila moja kozna odbery krvy kazde 2 mesiace a plus tehotensy test.

sumienka2525
15. sep 2009

miraaa: Do solarka sa nema chodit ked uzivas RO este. Radsej vydrz a zo solarkom pockaj pokial dokoncis liecbu uplne.

gizela66
15. sep 2009

somslavka... mne bral kazdy mesiac kozny krv... teraz beriem posledne dva mesiace lieky a potom mam prist na kontrolu, bez odberu krvi... tehotensky mi nikdy nerobil ani nespominal:P...

miraaa ty si pisala ze uz si dobrala tabletky, uz si myslim ze to musi byt dva mesiace tak podla mna sem tam mozes ist do solarka, ale nie nejak casto a na dlho... 😉

ankam
15. sep 2009

somslavka----kozna 😉

miraaa
15. sep 2009

BAbyy vidno ze ste tu niektore nove ja om už dávno po liečbe.. ale mam pocit ze sa mi to vraca neviem mlainke... pupaciky neviem.. ale tak idem zajtra konecne k otmu gynekologovi.. . ap otom k koznej.. ale no neviem ic ma zobere.. gynekolog..

tena
15. sep 2009

SOMSLAVKA=to je fajn,ze po tyzd.,sa ti uz zlepsila plet...ale nechcem strasit ,ale k tej liecbe patri aj to,ze napr.po 2.mes.sa zhorsi a potom sa zlepsi a pod. takze si len tyzden-dva v liecbe,co je velmi malo...jedine vlasy sa ti nebudu mastit do konca liecby, ostatok sa moze striedat, vratane vedlajsich ucinkov

sumienka2525
15. sep 2009

miraaa: No ja som aj zabudla ze ty si uz po liecbe. No vidiet ze sem casto uz nechodim a nemam uz taky dobry prehlad............. No tak to je jasne ze mozes ist uz do solarka, len to neprezen velmi . 😉

tena
15. sep 2009

JOE 1= tazko povedat k tym pristrojom cosi, asi myslis tie na plet...mal by sa vyjadrit odbornik,ale nemyslim, ze budu mat nej.zazracny ucinok.Viem, ze je lepsie cloveku kupit a uzivat to "zdarma" uz doma ako vrazat peniaze u kozmeticiek a pod.ale tie kvalitne stroje stoja 20x viac ako tie,co si nasiel na nete... 😉 ale poradila by som sa pred kupou vecicky s odbornikom.je ich dost.

miraaa
15. sep 2009

... jasne .. pojdem... Baby este nieco.. zee NEJDEM ZAJTRA gu gynekologovi.. pockam si do 15.🙂 cize 30.9 🙂 ZAJTRA idem ku koznej..... baby co mam povedat abi mi urobil ten hormonalny profil niekdo iny ako gynekolog ste tu spominali nieco na EN... 😒

tena
15. sep 2009

Miraa, rovno napis,ze na gynek.nepojdes vobec 🙂 už si mohla byt "tam aj späť"! ty kým sa tam odvazis ist /na 1 odber krvi!/ tak aj Vianoce budu 🙄 Povedz koznej,co ona na to. Mozno ta ona moze poslat na endokrinologiu, ak nie,tak obvodny lekar...Skus u koznej podebatovat aky mas problem.

somslavka
16. sep 2009

tak 🙂... ako sa máme? 🙂... ja dnes vyzerám hrozne :D... som as zobudila s pupákmi tak som mala celý deň pokazený :D... navyše som si skoro rozškrabala pokožku na hlave... však sa po mne dívali že či mám vši :D.... nepoznáte nejaký dobrý prípravok na tie lupiny či odlupujúca sa koža či čo to je :D ??

joe1
16. sep 2009

tena: dik za názor, aspoň niekto sa ozval 🙂 Asi si tu budem musieť vytvoriť nejaký ženský nick, aby ma tu niekto bral vážne 🙂

janula55
16. sep 2009

joe: ja som sa pytala mojej kozmeticky ako je to s tymi domacimi laserami atd a povedala mi ze maju to niektore jej zakaznicky a vraj o je celkom dobre ale nie je to samozrejme take ucinne ako toto co maju oni na kozmetike lebo to su ovela drahsie pristroje....a je to jasne lebo ja keby som mala doma take pristroje jak kozmeticka nic nerobim len na seba blikam a svietim aby som bola krasna a napokon by som pravdepodobne dobabrala aj to malo dobreho co na mne este je:D

Baby...dnes som splachla dole krkom prvu tabletku...tesim sa aj nervy mam z toho zaroven...dufam ze ryxlo pride zhorsenie a potom uz len lepsie a lepsie a lepsie az budem krasna :D bo uz mam toho DOST :D

diana30
16. sep 2009

slavka moja segra ma ten isty problem. co je nato dobre? velmi sa jej supe aj pokozka vo vlasoch, trosku vlasky padaju ale hlavne to svrbenie. CO NA TO? 🙂

miraaa
16. sep 2009

tena- Moja to nebude tým dokím sa ja odvažím to bude tým ze ešte nemám 15 rokov.. a pod 15 nezoberu na tento hormonálny profil vieš.... ja bi som tam sla aj o polnoci preto abi soom mala peknu plet. ja bi som sa vzdala všetkehho...nejdne o to ze kedy za odhodlám ked tma ešte nemozem ist.. ale este že mam o par dní 15 lebo rok bi osm nečakala... dneska som bola aj u kožnej čiže.. ona tieš povedala nech si počkam a potom mi spravia tento hormonalny.profil... 😒

jari09
16. sep 2009

caute vsetci, ktori pouzivate roaccutane, alebo o tom este rozmyslate...
chcem vam porozpravat moju historku...
ja som tiez ako vy mala hroznu plet na tvari, uz som naozaj nevedela co mam robit, hanbila som sa aj do skoly chodit...vsetky kamosky mali krasne tvare a ja stale cervenu,plnu vyrazok.
a tak som sa vo februari konecne rozhodla s tym nieco robit. chcela som ist ku kozmeticke, no ale moja sestra (novopecena lekarka) mi predsa poradila, aby som sla radsej ku dermatologovi, vraj to sa musi liecit z vnutra a nie iba na tvari.
a tak som sa vybrala ku obvodnej a ta mi poradila Vojensku nemocnicu v BA. Isla som a hned mi MUDr. poradil Roaccutane. Brala som 20 mg rano a 10 mg vecer, povodne som mala brat minimalne 6 mesiacov.
Kedze sa uz blizili prazdniny a ja som mala ist domov (do Srbska), tak som mu povedala ako stoja veci, ze nebudem moct chodit kazdy mesiac odberat krv. Vdaka Bohu, v juli som mala brat 4.mesiac a tak mi povedal, ze 4 mesiace je minimalna doba uzivania tohtolieku takze nech skusim prestat v juli, vraj aj mesiac po dobrati sa moze plet zlepsit. No a aj k moru som chcela ist a tak ze lepsie by bolo keby som to nebrala cez leto. a tak s vierou, ze to tak aj bude skoncila som 20.jula s poslednou davkou.
Do vtedy som stale mala suche pery, a aspon dve-tri vyrazky na tvari.
a potom... po dobrati... som vsak taky zazrak ani necakala. Normalne--ziadna vyrazka!!! som taka rada.
Uz druhy mesiac neberiem nic a tvar je stale cista. ziadne cierne, ziadne pupaky, proste nic.
Dufam a verim, ze to tak bude aj dalej pokracovat. konecne sa mozem pozerat do zrkadla a byt stastna...
od vtedy, koho kolvek poznam a viem, ze ma problemy s tym radim iba roaccutene.
takze stastlivo a dufam, ze je to na povzbudenie vsetkym. len vytrvajte v tom!
🙂))

joe1
17. sep 2009

jari09: dobre som pochopil, že u teba došlo k výraznému zlepšeniu aj po dobratí?

peotro
17. sep 2009

Ten Roaccutanne je iba na recept? Co to stojí? diky

peotro
17. sep 2009

Ten Roccutanne dostanem iba na recept? Co to stoji? dakujem

somslavka
17. sep 2009

diana 30 keby som vedela tak to s radosťou odpoviem 🙂... ale nejako sama neviem a pýtam sa vás ostatných 🙂...