Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
14. jan 2010

hanae:tak ja neviem ako je to s tym babom,na vlastne kozi som neodskusala,ja som uz vyse polroka po liecbe ale babo planujem az o cca 5rokov..aaale...kamaratka otehotnela rok po liecbe a v stvrtom mesiaci potratila ☹ neviem ci to bolo sposobene tym,to jej uz nikto nepovedal...ale bolo to dot necakane....takze ja radim pockat...aby babo bolo zdrave....a pokial ja viem..testy nato aby si zistila ci to mas v tele este neexistuju... 😒

debi7775
14. jan 2010

som tu po dlhej dobe tak mozno pisem vela ale len som chcela este podotknut aby liek nebral niekto kto ma lahku alebo strednu formu akne,ja som tu cyhbu urobila bohuzial a lutujem ju este teraz...mala som lahku formu akne a chcela som sa zbavit aj toho.....lenze! ten aknenormin pracuje tak ze on akokeby pokial nemate tazku formu akne tak vam ju urobi a potom to lieci,alebo nelieci...brala som 6 mesiacov tabletky...bolo to najhorsich 6 mesiacov v mojom zivote,preklinam dr. ze mi ich predpisala,lebo ona vedela ze taketo akne sa tymito tabletkami nelieci..! plet sa mi zhorsila,jazvicky mi ostali po tych vyrazkach co mi aknenormin vytvoril..nastatsie ked som lieky vasdila zmizli aj vyrazky..ale po dlhom case..ostali mi cervene flaky,ktore zmizli tiez po cirka 2,3 mesiacoch..narobilo mi to strasnu galibu s tvarickou a trvalo skoro polrok kym som sa z toho dostala..a aj s telom to robi kadeco...vyschina maz ktory sposobuje to ze vas bolia klby,nos,pery,vlasy..zenam aj tekutina,neviem ako sa presne vola,proste zenske veci nejake..bola som na sone a tam mi povedali ze jej mam malo...a skratka..poznam plno pripadov ktorym pomohli tie tabletky..ako vdaka za ne...pretoze verim tomu ze ti ktori maju tvar v kritickom stave ich potrebuju,viem ake hrozne to je,male sebavedomie,hanbite sa niekam vyjst atd..kamaratka preplakala vela mesiacov a az aknenormin jej pomohol..ale vsetko to boli tazke pripady...takze vy co nemate tazku formu akne,neberte ich!

misho678
15. jan 2010

Prečo by ich nemali brať ?? Roaccutane pomože vždy ....pri lahkych strednych aj tazkých formach..moja kamaratka je modelka a este tak pred dvoma rokmi sa jej objavovalo akne ale fakt len minumum ale ona si nemohla dovoliť mať akne tak brala ten liek pol roka a teraz nemá ani naznak akne.
prečo si teda myslis ze ten kto nemá tažku formu akne tak to nemá brať ?? ten liek možu brať aj tí co nemaju akne aj ked im bude síce na dve veci a budu mať neziaduce ucinky ale akne sa im neobjaví

janula55
15. jan 2010

Ahojte. Wow vidim ze kopa novych ludi tu je 🙂 a vsetci tak jak ja na zaciatku stresuju ze zhorsenie. A aj ja som si to odzila to zhorsenie mi trvalo aj nejake 3 mesiace tusim...teraz som dobrala stvrty mesiac a mam na tvari asi 4 male vyrazky.. 🙂 je to super...este to neni dokonale..stale nemam plet hladku a mam aj par jaziev a cervene fliaciky..ale..dufam ze sa to este vyhladi..doktorka povedala ze RO aj vyhladi niektore jazvy. takze nebojte sa..len treba pretrpiet to zle obdobie..dievcata to maju lahsie lebo mozeme na seba aspon hodit make-up. A bola som u doktorky..a este ma caka 6 mesiacov ox..beriem 40 mg denne a aj mi chcela znizit davku lebo ma bolia klby..ale som jej povedala ze netreba lebo neni to nejake zle...ale zle je to ze som unavena velmi z toho a neviem sa velmi sustredit..ale tak..pri pohlade do zrkadla to stoji za to 🙂 dufam ze to bude lepsie a lepsie a drzim vam strasne palce vsetkym co ste v tom stadiu zhorsenia lebo viem jak ja som sa citila na zaciatku..optimizmus ze sa to urcite ryxlo zlepsi sa striedal s tym ze preboha takto von ist ani nemozem. ale bude dobre...len...vydrzat 🙂

lucyy01
15. jan 2010

Ahoj Debi, pamätam si na to ked si ty brala Roa a bola si nestastna z toho zhorsenia..neviem, ale nemyslim si ze si mala kvoli roa vyrazky, ktore by si inak nemala..len to vyslo napovrch vsetko naraz co by sa ti asi robilo pomaly a postupne ked si nemala tazku formu..ja mam tiez len lahku formu ale uz strasne dlho, mozno si pamätas ze mne lieky nechcela kozna predpisat, no teraz sme sa dohodli len na takej malej vraj "udrziavacej davke". (10 najviac 20mg na den).teraz pojdem uz 2.krat na krv lebo 1.krat som nemala dobre vysledky a dufam ze uz bude vsetko v poriadku a predpise mi ich..a ako si na tom teraz? nemas uz vobec ziadne vyrazky? tych jazviciek mi je luto ale to sa da uz lahko v tejto dobe vyriesit..a mozem sa este spytat, aka bola ta tvoja lahka forma? mala si jednu par vyrazok raz za cas,alebo? Zaujima ma to lebo mam z toho trosku strach ked si citam tvoje prispevky 😀 Myslim, ze tu nikto nebol taky nespokojny s roa ako ty, a je tu dost takych s lahsou formou.. 😉 dakujem za odpoved..paaaa

herminecek
16. jan 2010

Ahoj lidi. Tak AKNENORMIN beru 3mesice a 10dni. A zda se mi ze se to porad zhorsuje. Vsecko se mi klube napovrch. Mazu si to bodove ichtoxylovou masti a to dobre ten hnis vyleze. Pak si ho jemne vymacku spis se ale ten jebacek vyloupne sam. Tim jak to vyzere ta mast. Jinak kua uz me to fakt stve ☹ 3mesice a 10dni a porad ne zlepseni. Kua to fakt neni mozne uplne uz to nedavam. Ale musim to vydrzet. Jak ste na tom vy? Jak to vse zvladate? Uz se ani nestykam s nejlepsima kamosama. Rekl sem jim ze mam problemy s jatrama a nikam nemuzu atd. Pac nechci tak chodit mezi lidi. Me fakt staci skola a to me neskutecne stve. Jeste ze za par tydnu budou pololetni prazdniny. To je pro me 1tyden navic. Budu hezky doma. 😀 Ne ja jsem clovek co je hodne moc spolecensky. Nemel sem problem s holkama spise naopak. Ale tedka jsem uplne nekdo jiny. To me tak zmenilo ze to ani neni mozne. Me se zda ze jsem takovy zamlklejsi. Ale jsem si jisty ze je to tim podelanym akne. Az to budu mit OK tak se vratim do normalniho zivota. Zatim lidi a piste sve zkusenosti a pokrok lecby.

herminecek
16. jan 2010

to janula55: Jako jeste te ceka 6mesicu??? Spise jen 2mesice do 6mesicu ne? Ja mam naplanovanou lecbu do 31.brezna.. To je 6mesicu.

janula55
16. jan 2010

Herminecek: nooo nie lebo ja mam mat dokopy 10 mesiacov, akoze vam zavidim vsetkym co to mate tak rychlo ze len 6 mesiacov... ale ja beriem denne 40 mg, 20 rano 20 vecer, zvysovat mi nexce doktorka ...a ehm..meriam vyse 180 cm..takze na moju vahu to vychadza na 10 mesiacov...ale tak...uz teraz to vyzera dost dobre takze...uz to vlastne budem brat hlavne preto aby sa mi viac uz vyrazky nevratili...a inak...verim ze mas strasne depky z toho zhorsenia...ja som prve mesiace bola nestastna do skoly xodit...ale tak skuskove potom prislo tak som mohla byt doma...ale ked uz beries vyse 3 mesiace uz o par tyzdnov sa to zlepsi urcite...len si tie vyrazky netlac lebo pri RO sa rychlo robia jazvy-z vlastnej skusenosti hovorim..

herminecek
16. jan 2010

Ja si to tlacim jen jemne. Jako do skoly nepujdu s bilejma hnisama. Jako ja si na to dam ichtoxylovou mast a ten hnis se sam vytahne. Tedka mi jdou ven ty podkozni jebaky. Mam jich strasne moc. Tak cekam jeste velke zhorseni kua ja uz nevim DPC. Preju vsem co nejmin pupinku a at uz to mame dobre... Ale to si jeste pocka 3mesice a 10dni nic neni jeste.

charlize
18. jan 2010

Ahojte, podelim sa s vami o skusenosti, mozno niekomu pomoze. Ta liecba fakt za to stoji, len treba vydrzat... tak mozno niekomu poradim, beriem druhy krat (v podstate som o tom vedela dopredu, ze to 1x stacit nebude, po 3 rokoch beriem znova) a uz sa snazim preventivne predchadzat vsetkym tym vedlajsim ucinkom ...
Moj top je vajicko z Oriflame, na vsetko od pier cez ekzem, suche miesta az po nos (na palicku a kazdy vecer pretriet, predtym krv z nosa 3x denne, teraz vobec)
Panthenose sprej do nosa s Alove vera-tiez radsej na palicku ako striekat do nosa
Excipial mastny krem (len tento, co sa vola Mastny krem mi pomaha)
Na pery vajicko z oriflame, Flexitol LipBalm - velmi ma prekvapil, po 2 dnoch uplne super efekt! a Cien balzam na pery z Lidlu 🙂 a Labello Med (take biele)
Nivea SOS telove mlieko, efektivne, nemusim sa kremovat kazdy den.
Na tvar odporucam jednoznacne nejaky zimny krem, aj keby zima nebola, tie su take super ochranne, jemne.
Inak mam taky prechodny ekzem na rukach, na to mi pomaha vajicko a inak nic, zmizne to samo. A najhorsie je, ze ma neskutocne bolia krize, nemozem lezat na bruchu v noci, normalne sa zobudim na neskutocnu bolest, fakt uzas... a napriek tomuto vsetkemu som do toho isla druhy raz a stoji to za to 🙂 Ak vam mozem s niecim pomoct, kludne napiste.

monkka
18. jan 2010

Charlize, a ake si to mala po 1. raze? Zmizlo Ti upne vsetko a ako dlho ti to vydrzalo? Ja som tiez po 8 mesačnej liecbe, ale do dvoch mesiacov som to mala naspat. Tak sa mi do toho uz ani nechce na 2. krat. Ja som mala este aj po liecbe dlho cervene oci, tak sa bojim, aby som si nieco neposkodila. A zosilneli mi chlpy na nohach ☹

herminecek
18. jan 2010

To charlize: Ahoj. A jake si mela akne? Ja mam takove to podkozni hodne pupinku mam podkoznich a vsecky se mi ted derou ven. Ale nektere vubec. Beru to 3mesice a porad nic moc. Mam 78kg beru 40mg. Jak to vidis? Dokaze AKNENORMIN ty podkozaky dostat ven? Moje doktorka rikala ze se to vyhladi ale tak jisty si tim nejsem. Diky za uzitecne rady. Uz me to fakt stve. A koncit mam 31brezna to je 6mesicu. Ale tak jeste se uvidi ze.

dannyds
18. jan 2010

Ahojte 🙂 . Beriem aknenormin takmer mesiac a pol, meriam 1,90 a hned od zaciatku beriem 50mg na den. . Ked, sa pozriem do zrkadla tak vidim zlepsenie, aj ked stale sa nejake tie vyrazky vytvaraju. Jedno velke pozitivum vidim u mna v tom, ze sa mi tak vysusila tvar, ze sa mi strasne vysusili pory na nose a vsetko to od tial vyslo a to som ich tam mal neskutocne. Tvar mam uz hladsiu, ale neskutocne suchu, aj ked ju kremujem. Na zaciatku som mal strasne, ale strasne vysusene pery. Teraz uz mam pery celkom fajne, ale natierat stale treba. Suchy nos a bolenie klbov sa prejavilo aj u mna, ale to sa da v pohode zvladnut. Jedine, co mi roby, ale velke starosti je vypadavanie vlasov. Nie, ze by ich vypadavalo nejak vela, ale ked si umyvam hlavu tak riadne a aj ked rukov chodim po vlasoch ☹ ☹ .Keby nebolo tochto, tak by som mal zatial s tej liecby dobry pocit ☹ .Este chcem podotknut, ze ja mam 20 rokov a akne ma stve uz dlhu domu a to mam tazsiu formu a nikto, kto to nezazil tak si ani nevie predstavit ake strasne to je. Tak sa pytam....brat, ci nebrat roaccutane??? ja uz nechcem zazivat to, co som doteraz zazival a ono sa mi to zlepsuje, ale tie vlasy mi nedaju pokoja. ☹ ☹ ☹

charlize
18. jan 2010

Dannyds, urcite ber...to vypadavanie vlasov je prechodne, mne padali viac ked som brala, asi 3 mesiace, potom to preslo a po liecbe uz nepadali vobec, skor mam pocit, ze kvalitativne sa zlepsili... z toho vyplyva asi aj to, s cim ma problem monka, pretoze ked sa ti zlepsia vlasy, tak asi vsetky chlpy na tele tiez... ☹ ale pre mna je to mala dan za to, ako vyzeram...

a herminecek, podla mna to je presne o tom, ako pise danny, najprv sa ti vsetko to svinstvo musi dostat von z tela, preto sa vlastne akne aj zhorsi, ale prejde to....hned ako sa to "vyplavi", vycisti, tak sa to zacne lepsit, pretoze sa ti zmeni metabolizmus tukov, prestanes mat taku mastnu plet a tym padom uz sa ti nebude akne robit... pozri, prinajhorsom to nebudes brat 6 mesiacov, ale 8...co sa stane? Vydrzis, nie, ked to bude znamenat, ze mas pokoj a pekny ksicht! Mne tiez nie je vsetko jedno, chcela som mat uz babo, ale musela som sa rozhodnut, riskovat, ze sa mi akne vrati (nenavidela som svoj ksicht, kazdy chalan, ktoreho som chcela zbalit na mna kukal jak na blbu...) alebo ze pockam rok a nebudem mat este dieta... a vidis, beriem prasky 😉 urcite to vydrz, ked to prestanes brat, ostane to taketo a nic sa nestane, ked vydrzis, mas aspon velku sancu! A trochu sa tomu postav, bud chlap, ved sa chces pacit, tak pozitivne mysli a uver tym liekom, ze je to pre dobru vec!

monka, zmizlo mi vsetko, mala som uzasnu tvar, ako modelka 😀 normalne som stratila potrebu malovat sa, ako som sa sama sebe pacila 😉 A brala si dost vysoku davku? Podla mna to je skoro, ze sa ti to po 2 mesiacoch vratilo, to by ti ani nemala doktorka teraz napisat... ja som bola ok 3 roky, na den presne, potom sa mi zacali viac mastit vlasy, sem tam sa mi urobila vyrazka, mala som mastnejsiu plet... tak som isla k Dr. a dohodli sme sa, ze nebudeme cakat, kym sa mi to vrati uplne a nasadime lieky hned, skoro preventivne.... kolko mas rokov, ak mozem vediet?

charlize
18. jan 2010

http://reclaimyourskin.co.uk/wp-content/uploads...
sice to nie som ja, ale motivacny obrazok jak svina 😉

herminecek
18. jan 2010

charlize:Jj diky za rady. A mysliz ze to neni malo tech 40mg? Pro me? Merim 191cm mam 78kg a 18let. Jinak tak sem zacinal. 1mesic: 10dni 10mg,10dni 20mg,10dni 30mg. Druhy mesic 30mg. treti taky. A ted beru 40mg. Nemam mit treba vic? Ale hodne sportuju florbal cca 6tydne. Doktorka rikala ze mam testy krve vyborne. Mam se pak zeptat at mi to zvysi? Chci se aspon priblizit ke komulativni davce. Kua hlavne at se to nevrati. Co radis? Diky.

herminecek
18. jan 2010

Jinak ten odkaz a fotka te holciny. Mazec! Kezby mi to tak pomohlo jak ji...

dankoxd
18. jan 2010

Ahojte akne mam stale horsie jako na zaciatku a to dost a dneska je to presne 2 mesiace co to beriem a uz ma cakaju len 2 mesiace . Podla mna mi to nepomoze to by som musel brat asi dlhsie ale to sa neda 😢 A mam aj take podkozne uz mesiac co vyzeraju jako male hrce, niesu ani cervene a vobec nemiznu a mam aj celi flakaty ksicht ,vyrazky stale a kazdy den aj 3 nove ,nikdy som nevyzeral tak hrozne ako teraz asi som to nemal ani brat. ☹

herminecek
18. jan 2010

dankoxd:Hej jsem na tom asi hur. Me se to lecbou hoodne moc zhorsilo. A porad se mi delaji pod 3mesicich a 10dnech zahnisane pupinky. Taky z toho magorim. Kua ale musime to vydrzet. Jinak fakt nevim

monkka
19. jan 2010

charlize, tak ja mam uz 29 rokov. Myslela som, ze v mojom veku sa to fakt uz nevrati. Brala som 30 mq na den, vaha 57kg, 8 mesiacov. Vyrazne to pomohlo, ale uplne cistu plet som nemala. Teraz sa to dost zhorsilo. Aj vlasy sa mi uz mastia a to som 3 mesiace po liečbe.

auryn
19. jan 2010

monkka to vazne si brala roac 8 mesiacov a potom sa ti akne hned po 3 mesiacoch vratilo? a aku formu akne si mala? a aku mas teraz? a pri tej liecbe ti akne zmizlo uplne, mala si cistu tvar?

monkka
19. jan 2010

auryn, mala som povrchove akne, nie take podkozne hrce. Povedala by som, ze taka stredna forma. Po dobrati som uplne cistu tvar nemala. Mala som uhry na nose a tak asi v priemere dve drobne vyrazky na tvari. Po dvoch mesiacoch bolo vsetko spat. Teraz mi dala kozna znova skinoren a dalacin. Je to o nieco lepsie. Ale uz fakt neviem co s tym.

auryn
19. jan 2010

fiha,to je uz fakt blbe...esteze nemas tazku formu... 😒 a dalacin je podobny ako skinoren? nepoznam to...

herminecek
19. jan 2010

Jej ja to kazdopadne budu brat tak dlouho dokut tam nebudu mit ani pupinecek.

pikachu
19. jan 2010

Ja už som doužívala roaccutane ale zostali mi take flaky (bodky po pupákoch hoci pleť mám jemnu) a este k tomu aj cervena tvar.... ale s akne sa mi to zlepsilo... ja len ze aký púder by som mohla používať aby mi to trochu zjemnilo tu cerven na tvari ale aby mi zas neuškodil... viete mi poradit nejaku značku??? 😒

charlize
19. jan 2010

Caute.... no a nerozmyslali ste, ze to nemusi byt len akne, ze ten problem moze byt aj inde? Mali ste nejake vysetrenia, okrem krvi? Ked som bola na koznom, tak normalne bolo ist na testy, ci nema clovek zahnisane mandle, pokazene zuby, stitnu zlazu... lebo to nemusi byt len nejaky pubertalny prejav alebo mastna tvar... aspon monnka by si si to mohla preverit.

Herminecek, podla mna sa to uz bude lepsit ale chvilu to potrva, kedze si bral nizsiu davku a postupne, ja cely cas od zaciatku beriem 40/den, takze mozno preto to zlepsenie vidiet rychlejsie... len vydrz, 40 uz je dost, vyssia sa dava malokedy, len ked mas brat kratsie alebo mas faaaakt zlu formu.... radsej neber vyssiu davku, ked sportujes. A to vladzes? Mna tak boli chrbat a klby, ze teda neviem isto, ci zvladnem sport....

Pikachu, popytaj sa v lekarni, radsej zainvestuj a kup drahsi....

Ja tym liekom verim, pomohli mi, ale dokina ma sledovala, riesila aj ine veci a problemy, ci nemam nejaky zapal v tele, mandle... Ale je fakt, ze ak to akne nie je len kvoli metabolizmu tukov a mastnej pleti, a su za tym ine veci, tak nemusi 100% pomoct... ale urcite sa polepsi, skuste tomu verit...

katarinka.nm
20. jan 2010

to charlize: vďaka, že si tu tak presne rozpísala čo ti pomáha. dúfam, že to pomôže aj mne a minimalizujem vedľajšie účinky na minimum
ja začínam s aknenorminom o 2 týždne, mám 162 cm a 58kg, dávku mám 20mg na deň - myslím, že na začiatok stačí, pretože akné nemám na tvári, teda len minimálne, ale mám hlavne na chrbte

herminecek
20. jan 2010

charlize: Tak ja mam spise podkozni akne. Takove hrce ktere nemiznou 8.ledna to budu brat 4mesice a stale nic. Mam pulku prave tvare cervenou. Proste katastrofa uz to nedavam ale musim no. Jinak asi uz 3mesicu vykaslavam hlen. Ale to snad tim nesouvisi nebo myslite ze ano? Nekourim ani nepiju. Diky za rady

charlize
20. jan 2010

Katarinka, dufam, ze pomoze, musis podla mojich skusenosti zacat hned a preventivne, a necakat, kym zacnes mat problemy a tak...ako ja prvy raz 😀 to bol pruuuser, sa mi len tak (prvy raz v zivote) v skole pustila krv z nosa. Co to bolo, kym mi doslo, co sa deje 😀 trapne, fakt trapne 😀 😀 Umyvaj si ten chrbat potom hodne len cistou vodou, nicim inym, a najlepsie ked si na to nebudes uz davat nic, podla mojich skusenosti...

Hermi, podla mna sa to fakt zacne zlepsovat, ked uz mas vyssiu davku, tvar sa, ako keby si to len teraz zacinal brat. A ten hlen podla mna suvisiet moze, ako som pisala predtym, preber to s doktorkou, mozes mat nejaky zapal na mandliach alebo nieco, teraz sa ti to prejavilo viac a treba aj to preliecit, lebo potom roa nepomoze.

katarinka.nm
21. jan 2010

no zatiaľ si robím zoznam čo všetko si musím nakúpiť a potom pôjdem vykúpiť najbližšiu lekáreň a drogérku 😀