Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
17. mar 2009

no enjoy kiezby si mala pravdu a snad sa raz do tej krasy vyspinkam......... 😒

gizela66
17. mar 2009

Ahojte 🙂 Uzivam Roaccutane skoro dva mesiace a plet mam urcite lepsiu ako predtym... Uvidime ako to pojde dalej🙂 sice mi plet pripada taka ,,stara", olupuje sa mi, mam suche pery a hlavne bolestive chrasty v nose, v ktorom sa mi zvnutra tiez olupuje koza, no snad sa to spraví🙂 vobec mi nemastneju vlasy, tak aspon nejake pozitivum:D Ostava mi po vyrazkach dost cervena a flakata koza, tak dufam, ze to zmizne... mam zhorsene videnie aj cez den, snad sa to potom taktiez vrati do normalu... snazim sa davat si kazdy vecer na plet čajove obklady, hlavne šalviovy caj alebo švedske kvapky, ukludni to trosku plet🙂 pijem zihlavovy caj, vraj to pomaha na precistenie organizmu🙂 pouzivam krem La roche-posay (CICAPLAST), je dost mastny a nesusi sa mi plet🙂 alebo klasicku Indulonu🙂...
Chcem sa spytat ci vam pocas liecby nevplyva/l Roaccutane na menzes, pretoze ja som nedostala kramy uz pomaly mesiac (tehotna nie som🙂), gynekolog mi vcera pichol injekciu na dostavenie sa menstruacie, tak cakam.. 😖
hehe, ak mate nejake finty na urychlenie liecby akne popri Roaccutane, tak radte🙂) vplyv jedla a tak... citala som dost nazorov, ze po tomto lieku ostane plet ako babatko, tak sa tesim:D 😎 papaaa 🙂

ankam
17. mar 2009

ahoj moja
a beries aj antiku ci nie?
aj ja mam s tym nosom problemy,je to bolestive.......

ankam
17. mar 2009

inac mne sa zahmlieva pred ocami len ked som za PC.Ale to asi nebude problem od R 😒

gizela66
17. mar 2009

nie neberiem.....
no hej, boli to poriadne, davas si nejake kvapky do nosa alebo..?🙂 kolko uz beries tie lieky? pomaaha?:P
no mne sa nezahmlieva tak zrazu, ale vidim stale zhorsene... sice okuliare som mala aj predtym 0,75 no teraz vidim horsie, bolia ma obcas oci a normalne sa mi hlava z toho kruti 😝

gizela66
17. mar 2009

a to som nevidela len do dialky a teraz sa mi aj pismenka rozmazavaju heh🙂

gizela66
17. mar 2009

akurat tak na seba pozeram, nemam bohvieakú tu tvár ☹

ankam
17. mar 2009

ja zacinam teraz 3 mesiac a mam 30mg na den-neni to bohvieco
a plet?pomalilinky ale isto sa to lepsi........prve tyzdne som mala strasne zhorsenie.Teraz sa to v pohode da aj ked sa stale este objavia nejake nove pupaky..... ☹

gizela66
17. mar 2009

ja mam 20 mg/ den... tiez som to mala dost hrozne, aj mam, ale tiez sa to lepsi, dufam 🙂 Uz nemam take extremne pupaky, ale mam hroznu taku flakatu a cervenu plet... fakt taka stara mi pripada heh:D

gizela66
17. mar 2009

a inak mala by som brať, ked si sa pytala...??

gizela66
17. mar 2009

chodis aj ku kozmeticke? kozna mi radila aby som popri liecbe navstevovala aj kozmeticku, ale ja mam teraz tu pleť strasne citlivu a tenku, tak nechcem aby sa mi v nej este aj niekto rypal... sice mne to niekedy podava ruky ale snazim sa co najmenej chytat si tvar🙂

ankam
17. mar 2009

nie nechodim ku kozmeticke prave preto ze by mi to viacej nedoryla........potom mozno po liecbe....
co ci by si mala brat?antiku?no ked nemas partnera tak nemusis.....
nos si mastim takou mastickou namiesanou od koznej...

mmka
17. mar 2009

Ahojte všetci, mám 16 rokov a nikdy som nemala väčší problém s pleťou, až minulé leto ☹ som sa strašne vyhádzala. Všetky "zaručene účinné" vodičky a krémiky z drogérie mi to iba zhoršovali. mala som z toho veľké mindráky...no proste bolo to najhoršie obdobie v mojom živote a neverila by som. že sa mi tá pleť niekedy vylieči. a stalo sa 🙂 . v decembri som navštívila kožnú a tá mi predpísala roaccutane, musím povedať, že je to zázrak. pleť sa mi začala hneď po prvých týždnoch čistiť. mám asi šťastie bo zatiaľ som nemala žiadny z vedľajších príznakov, možno trochu suchšie pery, ale to je v zime normálne. pleť sa mi zlepšila asi o 80%, roaccutane budem brať ešte asi dva mesiace, tak mi držte palce, aby to už potom bolo tých 100. PS: aknemicin 2000 je tiež výborný, je to mastička na lokálnu liečbu, beriem ju z roaccutanom a spolu to ná výborné učinky. pačko 🤐

gizela66
17. mar 2009

no praveze partnera mam, ale nechcem brat aj to aj to... som aj normalne proti antikoncepcii, nie este s takymi silnymi liekmi...

ankam
17. mar 2009

gizela cize.......bez?
mmka vies ako ti zavidim ze si uz pred koncom?ja som este akoby na samom zaciatku kedze to mam brat az do decembra.........

gizela66
17. mar 2009

no spoliehame sa na prezervativy, hadam sa nic nestane 😖 ..uz len cakam na tie kramy, do 10-tich dni po tej injekcii by mali dorazit🙂...
..ja inak ani nemam urcene, do kedy by som to mala brat, beriem to uz skoro dva mesiace, ale davam tomu minimalne pol roka urcite.:P uvidime...

ankam
17. mar 2009

no ja som to tiez nemala urcene
ako som bola naposledy u lekarky tak mi povedala ze mam 30mg a to mi aj ostane,ze mi nebude zvysovat-aby zbytocne nenastali komplikacie(neziaduce ucinky)No a takto mi povedala ze pri tej 30tke mi to vychadza do decembra-sak ma poraziiiiiiii

gizela66
17. mar 2009

no ja mam 20mg, neviem ci mi to staci alebo mi este zvysi davku, neviem... treba byt trpezlivy, za ten vysledok to musime vydrzat, teda dufam, ze bude dobry vysledok 🙂

gizela66
17. mar 2009

este ze chrbat a dekolt mam v poariadku... síce, radsej by som to mala asi tam ako na tvari.. 😒

ankam
17. mar 2009

no aj ja by som to radsej mala na chrbte-to asi kazda z nas 😀

gizela66
17. mar 2009

veru 😵 mavala som aj na chrbate ale to mi preslo same od seba aj bez roaccutane, tak nechapem🙂

gizela66
17. mar 2009

a normalne pouzivas make-up a tak?

ankam
17. mar 2009

ja si davam ale nie na celu tvar,len na tie flaky,alebo na vyrazku ked mam tak s vatovou tycinkou a splinie mi to s pletou-davam si aknecolor svetly teraz a v lete tmavy

gizela66
17. mar 2009

no ja pouzivam dermacol a puder trocha nato...

gizela66
17. mar 2009

inak ked som este neuzivala roaccutane, tak som skusala nejake ,,rady starej matere" 😀, co som nasla na nete a davala som si na tvar, ked som mohla a bola som doma bravcovu mast zmiesanu s praskovym cukrom, vraj to ,,povytahuje" vyrazky alebo med so skoricou zmiesat a to som si davala v noci ale moc pohodlne sa mi v tom mede nespalo 😅 ... ale ta mast s cukrom je dobre si davat aj pri roaccutane, ked je pokozka vysusena, je potom taka hebsia🙂))

radmila
17. mar 2009

Ahojte,
mna by zaujimalo, ked ste pouzivali ROA a vysusovala sa vam plet, ci ste si na nu este patlali aj make-up.

gizela66
17. mar 2009

radmila.. no ked som nemusela, radsej som si tvar len natrela nejakym kremom, ale ked si chces dat make-up, myslim, ze to nevadi, ak mas dobry podkladovy krem🙂 pozri si nejaky v lekrani alebo kozna nech ti poradi🙂

gizela66
17. mar 2009

ale ked som mala plet ozaj v tom najhorsom stadiu na zaciatku, strasne suchu, tak sa mi neoplatilo davat ani make-up, nezakryla som to a vyzeralo to asi este horsie zamakeupovane...

gizela66
17. mar 2009

skus krem od La Roche-Posay, vobec sa mi po tom kreme plet nevysusi 🙂

enjoy
17. mar 2009

ahojte zienky moje 🙂 , dnes mam priserny den, volajaka migrena sa o mna pokusa, v hlave mi klopkaju uz od rana kladivkami mali trpaslici a mam pocit ze su coraz vacsie a silnejsie tie ich kladiva, no proste hlava ako po flame a je mi blivno. 😝 😖 😒 ☹
len som vas chcela aspon pozdravit a pozriet co mate noveho v stave pleti a nielen tam. 😉 tak zatial sa majte, ja sa zase ohlasim zajtra dufam ze uz v lepsej forme. 😉
debi a ankam, posielam boztek na Roaccutanom vylestene licko 😉