Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

dankoxd
22. nov 2009

zmizli tak to je super a som inak dost prekvapeny ze u mna od zaciaku zlepsenie a zhorsenie vobec a to to uzivam iba 4 den

somslavka
22. nov 2009

dankoxd... ja som nemala vôbec žiadne zhoršenie na začiatku... skôr také fázy že chvíľku super a chvíľku horšie...a čosa týka tých čiernych bodiek... mne sa stáletlačia na povrch...

raya
22. nov 2009

somslavka: ja som tiez 27.novembra uz treti mesiac na roa, tiez sa vyrazky uz nerobia ale chcem sa Ta spytat, ci Ti zostali flaky na tvari z vyrazok. A ci si to niecim liecis.

somslavka
23. nov 2009

raya... ja som nemala silné akné... z toho mi nezostali žiadne fľaky... fľaky mi zostali z tých, ktoré som vytláčala už počas liečby...ale našťastie miznú sami od seba... veľmi pomaly ale miznú...neviem... možnože by si mala pravidelne krémovať...

auryn
23. nov 2009

dankoxd- u mna nastalo zhorsenie skoro az po 2 tyzdnoch..tiez sa mi netvorili vyrazky, ani som nemala suchu plet a ani pery a skoro po 2 tyzdnoch prislo aj zhorsenie a aj suche pery.. 😒
takze mozno to este len pride a moznoze ani nie 😉

komi1800
23. nov 2009

Zdraviim...Chcem sa spytat chlapcov ze ako to maju z HOLENIM....Co pouzivaju po holeni..Lebo viem ze pocas liecby s roaccutane sa nesmu pouzivat alkoholicke cistiace vody...Co pouzivate? DIKY

joey9
23. nov 2009

komi1800: ja pouzivam balzam po holení Free Attitude z Oriflamu 😉

johny007
23. nov 2009

komi1800 --) L´oreal men expert , HYDRA SENSITIVE pre citlivu plet (balzam s ochrannym efektom) 🙂 - proti paleniu a zacervenaniu pleti .. som s nim velice prevelice spokojny , zatial NAJ zo vsetkych veci po holeni co som pouzival a nemam v plane menit 🙂

sweety22
23. nov 2009

Zatial 2 mesiace po dobrati,vsetko ok,az na vlasy, opat sa mastia 😉
good luck 😵

somslavka
24. nov 2009

sweety22 a mastia sa tak ako aj predtým či menej?

auryn
24. nov 2009

sweety22, parada, vlasy umy a ides... 😀

ikke
25. nov 2009

pikachu • Dnes o 16:55
Užívam Roaccutane už okolo pol roka... Teraz mám posledný mesiac užívania... Tvár mám hladkú (aj keď suchú) ale zostali mi na tvári bodky (stopy po akné) a stále mám červené líca ☹
Neviete niekto, či sa mi to zahojí a budem mať bledú tvár???
Ja už som zúfalá keď sa ma ľudia pýtajú, prečo som taká červená a pod. ☹

Prosím skorú pomoc!!! Prípadne mi doporučte aspoň niečo, čo mi pomôže :( (len nie make up a pod. make-up mi nerobí moc dobre :-/ )

Ďakujem...

pikachu
25. nov 2009

Beriem roaccutane už 6 mesiacov.. vlastne teraz je to už posledný mesiac (20mg)...
Nad vedľajšími účinkami som absolútne nerozmýšlala, na 1. mieste bolo zbaviť sa akné čo najskôr!!
Tvár mám hladkú (aj keď trochu suchú), akné značne ubudlo, len mi na tvári zostali škvrny po akné a červené líca!!! :(
Ako som povedala, beriem roaccutane už posledný mesiac a ja sa bojím, že sa mi to už nezahojí ☹ ☹ ☹
Prosíím poraďte, čo mám robiť aby mi tie škvrnky a červené líca zmyzli!!! ☹ je na to nejaký prípravok alebo niečo??
Ja som už zúfalá :(

gizela66
25. nov 2009

pomaly ti to po uzivani vybledne... mozno ti kozna/y predpise Skinoren krem, aj to asi pomaha......... 😉

mina235
25. nov 2009

ahoj ahoj, od zajtra prechádzam na liečbu aknenorminom, chcem sa spýtať či tu nie je niekto, kto bral najskôr aknenormin, a potom roaccutane, viem že v tom v podstate nie je rozdiel, ale to vie najlepšie povedať len niekto kto bral oba lieky, tak sa chcem spýtať, či v tom naozaj nie je rozdiel. len pre zaujímavosť🙂 dakujeem🙂

gizela66
26. nov 2009

no ale v tom ziadny rozdiel nie je...........:D ja som brala tri mesiace roaccutane a ostatne aknenormin...

mina235
26. nov 2009

aha, ja len či je to ozaj tak 🙂 nooo ja som teda dosť zvedavá na tie suché pery o ktorých tu píšete , lebo ja mám suché pery od malička a krémujem si ich niekoľko krát za deň, tak uvidííme...každopádne dnes je prvý deň, a ak si všimnem nejakých zmien, budem pravidelne prispievať🙂

auryn
27. nov 2009

mina235 mozno nebudes mat pery hned od prveho dna suche..mne zacali pery schnut az skoro po 2 tyzdnoch liecby...

esme
27. nov 2009

roaccutane beriem uz pat a pol mesiaca, plet mam konecne v uplnom poriadku, zlepsila sa mi kvalita vlasov a nechtov, suche pery sa daju prezit, ostatne neziaduce ucinky sa pomerne stabilizovali (alebo som si uz zvykla 😀 )
podla toho, co mi povedala dermatologicka na zaciatku liecby, mala by trvat osem mesiacov, takze sa pomaly ale isto blizim ku koncu 🙂 vsetkym drzim palce, malo neziaducich ucinkov, vela trpezlivosti a krasnu plet uz na vecne veky 😉

dankoxd
27. nov 2009

to je hrozne na zaciatku asi prve 4 dni zlepsenie 😉 a potom stale len horsie ☹ a uz to je 9 den a nezlepsuje sa to len zhorsuje ani sa to tak dobre nehoji ja viem ze je to este kratko tak skusim vydrzat ale je pravda ze susit pery a tvar sa mi zacali akurat ked sa to zhorsilo to asi koza zacala reagovat na ten liek ale najprv zhorsenim ale hadam to uz bude lepsie 😖 a mal niekdo z Vas taketo skusenosti na zaciatku liecby ? alebo ma akurat teraz

janula55
28. nov 2009

dankoxd : asi skoro kazdy 🙂 ... u mna to bolo tak isto... prvych par dni zlepsenie..uz som si zacala namyslat ze ani nebude zhorsenie a potom bum...a zhorsenie prislo...nie nejake tragicke ale je pravda ze sa horsie hoji plet...takze...som nebola nadsena..ale urcite to vydrz...lebo vydrzis par mesiacov a bude to ok...a ked prestanes brat tak to nebude ok vobec... ja beriem teraz 2 a pol mesiaca...takze este ma caka vela brania liekov..ale uz sa mi zacina zlesovat plet...(vzdy ked to sem napisem tak pride zhorsenie 😀 ,dufam ze tu neni nejaka kliatba 😀 )...akurat mam dost rozsirene pory a sem tam z nicoho nic zcervenam...to je take..neprijemne..este som blondyna tak to vyzera nexutne ked zcervenam 😀 ...no ale...tesim sa ked uz budem mat peknu plet..tak vydrz to zhorsenie..snad bude kratke...

dankoxd
28. nov 2009

janulka55 tak ti drzim palce a hadam sa nam to vsetkym zlepsi a ludia nevie niekdo ci je kozna otvorena aj v nedelu asi nie vsak preto ze ona mi napislaa kontrola o desat dni ale to vychadza na nedelu

evicekn
28. nov 2009

Ahojte, chcela by som vás poprosit o radu, lebo neviem kde sa mám obrátit. Aj ja som mala velke problemy s pletou. Predtým som mala plet v pohode a zničoho nič hrozné akné ☹ , tak asi 6-8 mesiacov dozadu. Asi to bolo zo stresov, končila som skolu.. 🙂 Najskôr mi kožná dala jedny antibiotika, potom druhé a ked ani to nezabralo, odporučila mi roaccutane. Takže som začala najskôr užívat anitikoncepciu /Diane 35/. Teraz je to tretí mesiac, plet sa mi velmi zlepsila, flaky po akné mi zostali, ale už len sem tam nejaká virážka 🙂 Myslíte si, že tu liečbu Roacutanom musím este absolvovat? Uz som v pohode, len tie flaky.. Antibiotika som mala len lokálne, vodička, krém, žiadne celkové v tabletkovej forme. Neurobila kožná chybu? Nemala mi dat najskôr antibiotika tabletkové, a podla toho zhodnitit inu liečbu../roaccutane/ Chcela by som to skonzultovat s inou koznou lekárkou, no neviem žiadnu netovu adresu. Nevie mi niekto poradit? Vopred dakujem.

gintonic
29. nov 2009

Ahojte, prosím o pár povzbudzujúcich slov od tých, ktorý už užívajú roaccutane už dlhšiu dobu. Ja ho užívam necelý mesiac, budúci víkend to bude presne mesiac, užívam denne 30 mg, a nevidím žiadne zlepšenie, skôr je to horšie. Cítim, že mám vysušené pery, tie si natieram tak ako mi kožná kázala, ale okrem toho žiadne zlepšenie. mojým zlým zvykom je stále si tie akné vytláčať a škrabať a asi preto mám tvár aj škaredšiu. Ale čo mám robiť keď nevydržím a furt sa vtom rýpem. Vždy si poviem že to nebudem robiť, ale darmo a nevydržím to.Som z toho zúfalá! Napíšte mi aké s tým máte skúsenosti, kedy to začne účinkovať tak, že sa už nové vyrážky nebudú tvoriť a zlepšenie bude na mojej tvári vidno??? 😔

raya
29. nov 2009

gintonic ja som na roa uz 3 mes. Zacinala som s 20 mg, potom 30 mg. Mne sa po 2 mesiacoch prestali robit vyrazky uplne, teraz mi uz len zostala spust po tom pociatocnom zhorseni v podobe desnych flakov na oboch licach. Uvidis ze po mesiaci uz ani u Teba nevykukne ziadna vyraska.
esme a ako u Teba, flaky po akne Ti nezostali ziadne? A ak ano davas nieco na ne, co to zlepsuje?

gintonic
29. nov 2009

raya, ďakujem za tvoju odpoveď. Tie fľaky mám aj ja, používam krém skinoren, ktorý mi kožná predpísala, ale na príbalovom letáčiku píšu, že účinok sa dostaví až po 4 týždňoch používania, takže zatiaľ neviem či mi to pomôže

gintonic
29. nov 2009

esme, závidím Ti, že ty už si v tom štádiu, že máš peknú tvár, len jednu otázku mám ne Teba, kedy si začala vidieť nejaké zlepšenie pleti? Po koľkých mesiacoch užívania roaccutanne?

gintonic
29. nov 2009

esme, predsa ešte jedna otázka pre Teba, nezostali Ti po akné červené škvrny? Používala si na to nejaký krém? Alebo aj to samo zmizne?

gizela66
29. nov 2009

gintonic... no ked si to budes rypat, tak budes dobre dojazvena 😉

esme
29. nov 2009

raya a gintonic: flaky ani cervene skrvny mi nezostali ziadne, nicim som sa nenatierala. mozno to bude tym, ze som nemala uplne tazku formu akne, neviem, ako ste na tom vy, ja aj ked som mala flaky tak to bolo len prechodne a casom zmizli 🙂

gintonic: plet sa mi zlepsila uz na zaciatku liecby, ale uplne bez problemov ju mam asi tak od skoncenia stvrteho mesiaca, lebo pocas nej sa mi parkrat vychadzala takymi uplne drobnuckymi vyrazkami, vyzeralo to skoro, ako keby ma niekto posypal krupicou, priznam sa, ze som z toho bola dost nervozna. ale cierne bodky na nose mi asi zostanu na veky 😒 😠 ale urcite si do tvare teraz neryp, lebo koza sa zle hoji, budes z toho len viac v strese a zase si to budes babrat... aj ked ja som robila pred liecbou to iste 😉