Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
3. feb 2011

@street
Ešte som čítala, že máš problémy s perami..
Ja som objavila super vecičku, z Biodermy - Atoderm - balzám na pery...(z lekárne)
http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-atoderm-b...

(ešte je jeden balzam, ten nie je v tube, ale je ako klasický rúž, ale ten je na nič, zakiaľ čo tento balzám v tubičke je úplne skvelý...a nemusela som si pery mazať skoro vôbec, len raz-2krát denne, hoci predtým som ich mávala popukané do nepríčetnosti.)

punkzero18
3. feb 2011

@yade heh, tak na žaludok aj na pečeň. A rozmyslal som aj nad probiotikami, ale neviem ktory druh potrebujem prave ja. To sa skusim tiez doktorky spytat

@street Veď na gastro nemusis ist, to je len nasa osobna tuzba tam ist :D ... Ja sosobne chcem zistit, ci nemam helikobaktera a aj intoleranciu na nejaku potravinu. + Mohol by mi preklepnut zaludok .... Ale fakt na kontorlu tam mozes aj hned ist, ale na vysetrenie ta objednaju az o mesiac. Ludi tam asi vela chodi preto tak neskoro

yade
3. feb 2011

@punkzero18
Ja mám klasické Probiofix, tie sú fajn.
Mne objavili Helicobactera v krvi, ale vraj to nie je smerodatné, treba ísť na vyšetrenie....(budem prehĺtať tú hadicu, tak si zas užijeeem 😉
Jediné, čo mi vadí je spôsob, akým by som sa musela liečiť, ak by sa preukázala nadmieru vysoká hodnota Helicobactera - a to trojkombinácia antibiotík...blééé, blééé blééé...

No ale uvidíme, uvidíme...nebudem sa zbytočne stresovať už teraz...
Tej hadice sa nebojím, dá sa to zvládnuť.

punkzero18
3. feb 2011

si pisala ze si uz skoncila s aknenorminom...
Dnes som bol u obvodnej a ta mi povedala ze musim zajtra na odber krvi. Aby som siel aspon s tym na gastro. Aspon s nejakymi vysledkami. + povedal som jej, ci by mi nezistila toho helikobaktera. To mozu zistit aj obvodne doktorky. Tak som rad,.. na gastro asi aj mne budu davat tu hadicku cez hrdlo.

sandra48
3. feb 2011

@street ja som musela čakať na to gastro vyšetrenie mesiac, .... neviem, ostatný ako, ..... ale tam nemusíš chodiť!!, len ak máš nejaké žalúdočné problémy, alebo tak 🙂 ... a čo sa týka tých odberov, mne kožná brala krv prvé 2 mesiace a ked som bola u nej naposledy pre recpet, tak mi hovorila, že už mi zoberie iba na konci liečby 😉

yade
3. feb 2011

@punkzero18
Mne povedali na gastre, že výsledky z krvi sú na nič (v tej som mala Helicobactera objaveného)...a mám prísť na hadicu...

motylik33
3. feb 2011

Ahojte, trápim sa s akné už skoro 5 rokov. Ale nebolo to také zlé. Zhoršilo sa to omnoho veľmi priam o 100% infekciou Mononukleoza, ale už som vyliečená z toho skoro tri roky. Ale akné pretrváva. Začala som navštevovať dr. Hemzu a najskor som skúšala všeliake mastičky, neskôr Duac gel. Po pol roku mi zabral. Brala som ho skoro dva roky spolu s antibiotikami na par mesiacov. Ked som mala antibiotika mala som pokoj od akne. Ale bez nich som bola stratena. Duac gel mi už nepomahal, strašne som sa vyhadzovala a šupala sa mi tvár. Teraz po pol roku som ho navštívila a nemám to teraz nejaké strašné, predpísal mi zineryt a k tomu na potieranie gél Differine. Používali ste to niekto? Či sa to vôbec oplatí skúšať alebo mám začať čím skôr s liečbou liekom Roaccutane. To mi totiž odporučil ak mi ani toto nepomôže. Ževraj to pomaha každému a žiadny jeho pacient nemá iné negatívne prejavy okrem suchej kože na celom tele. Žiadne depky, infarkty ako som niekde čítala, zhoršené videnie, problémy s cievami proste nič. Tak by som sa nato dala... ale obávam sa toho že počas liečby ked sa mi to všetko dostane na povrch budem sa hambiť chodiť na verejnosť a že budem mať cysty, vredy a neviem čo všetko lebo teraz ked to zakrijem make-upom je to v poho take normalne akne a že sa to potom strašne zhorší a už sa to nezbavím. Prosím poradte mi, či sa to oplatí. Alebo sa tie cysty robia iba v ťažkých prípadoch akné alebo u každého? Ďakujem za odpoved

avara_salvatore
3. feb 2011

@street Ach .. :D no len si počkajte aku fotku tu hodím najbližšie :D :D :D uvidím čím novým "ohúrim" :D

punkzero18
3. feb 2011

@yade "na hadicu" 😵 No tak to mas asi pravdu. Vysledky krvi nie su stopercentne.
No neboj sa, oni ti povedia aby si zhlboka dychala. Nerobi sa to dlho

isabelako
3. feb 2011

@motylik33
ahoj, z differinu jsem byla tak spálená, že jsem byla úplně oranžová- je to Roa v krému, lepší je roa ůstně, tak se neboj a jdi do toho, pomůže to všem 😉
Ty jo, já jsem měla ve 12 taky infekční mononukleózu- pak to nějak začalo- jako to akné, jestli je to tim, tak se picnu, fakt tokvejch let se na to snažim přijít, no nic teď už mám Roa a bude to konečně za mnou 😉
@yade
Já vím, že Roa a Dianne 3ř je strašná kombinace, ale já nemůžu mít nízkohormonální antikoncepci nejen kvůli akné ,ale i kvůli tomu, že pak pořád krvácím- prostě po porodu potřebuju víc hormonů 😉 Uvidim, třeba to časem snížím na Lyndinnete 30 nebo
Pramino 28, ale fakt se mi nechce pořád krvácet 😒

yade
4. feb 2011

@isabelako
...tak aspoň prosím pi to Silybum Mariánske, aby sa to nedotklo tvojej pečene ...Ja som predtým vôbec nepila žiadne čajíky, ani nič, ale veľmi som chcela Roa...Mala som veľmi vysoký Bilirubín, normálny je do 17, ja som mávala až okolo 100! Nechceli mi dať ani antimalariká, keď som išla dlhodobo do rizikovej tropickej krajiny a boli zhrození, že mám extra vysoké hodnoty..báli sa, že to mám žltačku.
A keď som chcela Roa, tak som pila stále tento čaj...a hodnoty sa mi znížili na 19 (aj to pri braní krvi nalačno-a keď je človek hladný, tak sa mu Bilirubín ešte zvyšuje)...a pijem ho stále.
Silybum veeeeľmi chráni a prečisťuje pečeň.
Tak odporúčam všetkým...(alebo lipovitan, pokiaľ vám nevadí, že sa z neho aj priberá)
Samozrejme je to len moja skromná rada, záleží to od každého z vás 😎

yade
4. feb 2011

@punkzero18
Ty pôjdeš tiež prvýkrát?? - teda ak ťa na tú hadicu pošlúúú

yade
4. feb 2011

@avara_salvatore
TAk sme všetci zvedaví na novú fotečku 😉

punkzero18
4. feb 2011

@yade pošlu,. veď im poviem moje problemy. Objednajú ma a ja sa potom budem mesiac tešiť na tu hadicu :D heh
Áno idem prvý krat. Ale treba niekedy zaćať 😵

isabelako
4. feb 2011

@yade
Mě právě kožařka říkala, že nemám jíst ani pít žádný vitamíny- aby to neovlivňvalo Roa, že to mám nechat, až poléčbě, tak se jí na to zkusím zeptat, jdu tam v pondělí 😉 Díky 😉

yade
4. feb 2011

@isabelako
Mne to moja dovolila, to určite neovplyvní liečbu..
A navyše si myslím, že žiadna lekárka nie je Boh, niekedy vie pacient viac o liečbe Roa ako kožný lekár- pretože sa tým zaoberá a študuje si o tom všetko aj na zahraničných stránkach(čo bol aj môj prípad)...
Tým nechcem hádzať VŠETKÝCH lekárov do jedného vrecka, samozrejme sú aj špičkoví lekári.Moja lekárka je tiež napr. úplne skvelá.
Jediné, čo je zakázané pri Roa, sú predsa vitamíny obsahujúce A...a vtedy som nič také nebrala.

Pá 🙂, na víkendík odchádzam mimo, tak vám ho všetkým prajem hlavne VESELÝ 🙂...a bezvyrážkový

yade
4. feb 2011

@punkzero18
Jasné, treba niekde začať 🙂
Ja si myslím, že ja som mala akné kvôli žalúdku..ale vykašlala som sa na to...a tak ma to čaká teraz...Ak mám v žalúdku tie potvory (Helicobacteríky 😝 ), tak nech sa tešia, ako s nimi zatočííííím 😉
Možno ich budeme zabíjať súčasne...potom písni, kedy budeš mať termín na gastro.

charlotka38
4. feb 2011

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, či mi lekárka predpíše liek Roaccutane aj napriek tomu, že za 4roky mi na akné nič nepomáhalo a zrazu po mesiaci užívania HAK sa mi pleť začína zlepšovať. O týždeň idem na kontrolu a lekárka mi povedala, že ak sa mi pleť nezlepší, tak nastupujeme na liečbu Roaccutanom. Ale keďte teraz sa ukázalo zlepšenie, tak neviem. Ale tiež som si čítala v rôznych príspevkoch, že po vysadení HAK sa akné vráti späť, a ja keďže som antikoncepciu nikdy predtým nebrala, tak s tým ešte skúsenosti nemám.

motylik33
4. feb 2011

@isabelako Ahoj no tak som zvedavá lebo to strašne vysušuje zatiaľ a použila som to len 2krat 😒 ale aj to dobre stahuje takze uvidime...idem o 4tyzdne na kontrolu a ked nic dam si Roa, len mne to potom padne ta liecba od marca a bude to ešte aj cez leto a toho sa bojím bo niektorý písali, že cez leto to neodporúčajú...aké máš ty skúsenosti s tým cez leto, teda ak si to užívala cez leto?...ja si myslím, že sa mi to začalo tou mononukleózou... som vyzerala vtedy strašne a ešte aj pol roka po tom... 😢 ešte, že je to zanami 🙂 držím ti palce aj všetky pri liečbe s Roa 😉

isabelako
4. feb 2011

@motylik33
Ne já užívám od listopadu 😉 Jsem alergická na sluníčko normálně, takže musím mít doléta vybráno, chci stihnout 180mg/kg, takže beru 60mg na den, což je na mých 48 kg fakt hodně, teď mi bylo blbě několik dní,měla jsem k tomu antibiotika, teď už jsem snad v pohodě🙂

@yade
No mě právě zakázala i Wobenzym, kterej je na hojení, tak nevim, moje doktorka je fakt odborník, ale zeptám se jí, játra si nechci zničit 😒

elemtete
4. feb 2011

Ja k tomu roacutanu len toľko, beriem to viac ako pol roka, žiadne zlepšenie, len zhoršenie. Vyrážok mám viac než pred liečbou a sú to samé hnisy hnisavé, bolavé, až vredovité. Vela mam vedlajších učínkov ako krvácanie z nosa každé ráno, niekedy aj večer, pery už ani nemám len zošúchanú kožu na nich, na oči už poriadne nevidím-bez kvapiek sa ani na krok nepohnem. Proste bez efektu-je to celé na hovno, budte radi takí akí ste - horšie to už mať ani nebudete, a ešte k tomu dnes som zaregistroval na tele samé červené škvrny až mapy po celom bruchu, pravej ruke proste celého tela okrem ľavej päty... ☹ ☹ ☹ ☹ s pozdravom uživatel roaccutanu 🙄

punkzero18
4. feb 2011

@yade helikobakter, ked sa ho zbavis tak uz nikdy v zivote by si ho nemala zase dostat 🙂 co je dobra sprava. Jasne napisem, Ja sa vlastne tesim na gastro. Zistim mozno pricinu toho vsetkeho.
Skus popytat na gastre, ci ti nemozu spravit test na intoleranciu potravin. Dnes som bol pri obvodnej ktora mi zobrala dost krvi :D az mi bolo zle. Ide robit testy na vsetko asi 🙂

kupil som si aj probiotika. Uz ich beriem druhy den aj s tym cajom na zaludok (rumancekovi) Uz citim ovela lepsie

avara_salvatore
5. feb 2011

niečo som si našla o tych hormonalnych tabletkach Prednison... a poviem vam... svinstvo jak hrom.. :/ ešte horšie ako toto :/ dufam že ked pojdem 14. februara na kontrolu tak sa pani doktorky nezabudnem spytat ci to budem brat len do ukoncenia liecby, lebo stále by som to brat nechcela.. och.... ak si o tom chcete precítat tak link... http://www.zdravie.sk/sz/510/t138875/p1/prednis... .. naozaj vas vyvarujem.. ak to nemusíte brat a existuje iné riešenie a lekárka vam to predpise... nechcite to.. keby som vedela co je to za liek tak jej poviem aby mi navrhla nieco ine.. :/ lebo najhorsie je to priberanie... :(

leri
5. feb 2011

@elemtete ahoj, ja som mala toto iste, ku koncu liecby mi popraskali kutiky na ustach a spravili sa mi po tvari aj tele take lisaje.....velke cervene flaky........vsetko sa to zacalo rapidne cistit az po dobrati, ked som ho prestala uzivat, normalne som mala paradnu plet........terraz po niekolkych rokoch je to stale ok, obcas sa mi nieco vyhodi ale tak ako skoro kazdemu..........mne naozaj pomohol, aj ked pocas uzivania to bolo peklo...uzivala som ho pol roka a bolo to stale horsie, ale ako som uz pisala, zmena najvacsia nastala az po skonceni liecby, skus vydrzat este 🙂
dnes viem, ze sa to oplatilo, aj ked keby mi niekto povedal ze mam ist dotoho znovu tak neviem neviem

punkzero18
5. feb 2011

@leri kolko mg/na kg si brala? Ja koncim s 120 mg na kg a beriem to uz 6. mesiac.

inac vsetkym odporucam "BIO Panenský kokosový olej lisovaný" dajte si jeho ucinky do google 🙂

isabelako
5. feb 2011

@avara_salvatore Zlato, já ho brala na alergii a berou ho ženy, když nemůžou otěhotnět, ono to není zase takový zlo, jako se píše, to píšou i o brufenu 😒 Každopádně to s ní prodiskutuj, asi ví, proč ti to píše, já to beru tak jako, že v lásce a ve válce je dovolené všechno, takže prostě válka s akné je strašné, léky jsou strašné, ale ten výsledek stojí za to, na vyrážku po tom akneroxidu, co jsem měla před Roa( je to krém) my ten prednison moc pomohl, tak bych se ho zase tak nebála 😉

street
5. feb 2011

@yade No ten balzam vyzerá na obrázku dobre,ale nieje to trochu drahé?V lekárni to bude stáť aj 10 Eur čo je celkom dosť 😀 ,i keď za kvalitu sa platí 🙂 .

@avara_salvatore Neviem ako ostatní,ale ja som na tú novú fotku fakt zvedavý 😀

avara_salvatore
5. feb 2011

@isabelako a teraz ho už neberieš?... vysadila ti ho lekárka?? ... a nepribrala si z toho prednisonu?... proste ja mam taku intuiciu ze ak tie lieky budem este dlho brat nieco velmi zle sa stane.... :/

@street :D tak fajn.. dufam ze ma coskoro niečo klepne aby som skusila novu fotku, lebo zatial som bez múzy 🙂 ale nemalo by to dlho trvať :D

laliza
5. feb 2011

ahoojte, mam na vás jednu otazočku ohladom roaccutane. Používam kontaktné šošovky a vraj by sa to nemalo počas uzívania roaccutane...má s tým niekto skúsenosti? museli ste sa vrátiť počas liečby späť k okuliarom? vďaka

isabelako
5. feb 2011

@avara_salvatore
Pěkná fotka 😉
Ne neboj, nepřibrala, měla jsem to jen chvíli- zmenšuje to otok a zarudnutí- takže ti to určitě pomůže 😉