Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

stanklia
21. feb 2011

No mam za sebou druhy den, viem, ze je to kratko, ale hlava ma dost boli, ale da sa to vydrzat.Bolela vas tiez hlava ???

lukino585
21. feb 2011

@stanklia to je naozaj kratko 🙂 s tym to urcite nesúvisi ...

ste tu niekto , kto uz ma liecbu za sebou ? chcel by som vediet ,ci ste na konci znizovali davku alebo prestali brat zo dna na den ...alebo ako 🙂 Aku davku ste dobrali (mg/kg) a ci vam potom lekar predpisal este nejake kremy alebo ine lieky.
Dakujem za odpovede 🙂

stanklia
22. feb 2011

Ludia a kedy sa mi to zacne asi zhorsovat, beriem od nedele cize teraz treti den, ja viem, ze je to este kratko, ale prave tento piatok idem niekam kde by som chcela vyzerat aspon ako-tak normalne a kedze to teraz aj mam ako-tak normalne by som chcela vediet kedy mam cakat to zhorsenie.Je aj pravda, ze uz sa mi zacina nieco tvorit, ale neviem ci je to liekmy alebo len klasika.Citim take tie male bolave zacervenane miesta ako normalne, ale tak neviem, toho zhorsenia sa naozaj dost bojim.Dakujem 🙂

avara_salvatore
22. feb 2011

@stanklia no tak mne sa to po takych dvoch troch tyzdnoch zacalo zhorsovat.. a myslim ze aj vacsine tak neskor.. takze sa neboj nicoho 🙂

sandra48
22. feb 2011

@michalkkk ahoj 🙂, ja tiež beriem CURACNE, už je to 6 mesiac! .... ale už tvár mám celkom peknu, aj okolie ma chváli, že je to lepšie :D ... a čo sa týka vedľajších účinkov : krv z nosa (posledné 2týždne skoro každý deň ☹ ), suché pery, dosť som sa šúpala zo začiatku, ale teraz je to už v pohode, používam krém CETAPHIL - fakt výborný 😉 , a samozrejme balzam na pery - to mám vždy po ruke 🙂 .... u mňa boli kritické prvé 4mesiace,...... a čo sa týka alkoholu - obmedzujem ho, lebo po silvestri 😀 som si všimla, že sa to zhoršilo,....... tak sa majte všetci a držte sa 😎

stanklia
22. feb 2011

Dakujem no dufam, ze to zvladnem, inak niektore vedlajsie ucinky pocitujem uz teraz, nechcem vyzniet ako hysterka 😲 no trochu ma palia oci a pokozku pod ocami mam citlivejsiu.Ale skutocne neviem.Ludia ja uz cele toto chcem mat za sebou, samozrejme uspesne lebo aj toho sa bojim ked citam niektore prispevky, ze ako sa to vratilo a taak 😕 .No bojim sa skratka, ale som rada, ze ste tu aspon vy a mozem sa opytat neikoho nato. 😎

avara_salvatore
22. feb 2011

@stanklia nie nie... v pohode nesi hysterka.. ja som sa divne citila uz v prvy den 🙂 ale casom si zvyknes.. a podstate to uz nebudes vnimat..

stanklia
22. feb 2011

@avara_salvatore Citala som ne nejakej starsje stranke kde si to este nebrala, ale bala si sa koli tomu, ze chodis na tanecnu, no necitam dalej len sa chcem opytat ci to zvladas.Ja sice na tanecnu nechodim ani moc necvicim, ale skoro kazdy piatok sobotu si teda riadne zatrsam 😀 tak ci to zvladnem, alebo budem na diske sediet niekde v kute radsej 😖 .Dik 😉

isabelako
22. feb 2011

@stanklia
I já jsem cítila vedlejší účinky už druhý den- oči, citlivost kůže i bolest hlavy, v neděli jsem si nevzala Roa, abych dala v pondělí tu nejhorší zkoušku a v pondělí mi bylo tak dobře, ani tupá jsem nebyla, už to chci mít taky za sebou a být zase sama sebou, omlouvám se za výlev, ale mám nějakou depku ☹

isabelako
22. feb 2011

@stanklia
Já denně cvičím, hraju florbal 4 do týdne a chci ještě začít tancovat, bolí mě klouby a záda a hlava, ale já to přežiju, nechci být roztelká a bez kondice, ale bohužel jak jsem zfetovaná tak nehraju nijak slavně, což je mi hrozně moc líto.Taky chodím s dcerou plavat, cvičit, tancovat..Pořád jsem v pohybu, ale je fakt, že jsem strašně ale strašně moc unavená, ještě víc než v těhotenství ☹ Je to fakt děsný, ale vždycky to nějak mudim překonat no ☹

avara_salvatore
22. feb 2011

@isabelako ty si tá najsilnejsia osobnost.. az po mojej mamine... no mozno ani nie.. aku poznam.. verím ze to prezijes.. lebo si uzasna vo vsetkom co robis.. zrejme to tak je .. 🙂 ... a skuska ako dopadla??...
@stanklia ja som bola aj som v pohode... mna klby boleli stále ... vlastne iba kolena ma stale boleli.... ale ani som necitila ze beriem lieky.. 🙂 len tie prve dva mesiace boli pre mna tazke... teraz som uplne v pohode 🙂 niet sa coho bat

stanklia
23. feb 2011

Ludia straasne mi slzia oci.No pisete o suchych ociach a popravde mnas stale stipu a slzia, neviete ake kvapky su najlepsie a este k tek kozmetike cetaphil, je to cela kozmetika, alebo iba jeden krem ja by som potreboval iba na tvar a pod oci nieco.Dakujem 🙂

stanklia
23. feb 2011

Jeeej a este beriem 40 mg na den a mam cca(rasdej od vianoc nevazim) 56 kg. Je to podla vas spravne???

isabelako
23. feb 2011

@stanklia
JJ, já beru 60 mg na 48 kg, ale začínala jsemtaky na 40, takže ok 😉
@avara_salvatore
Avii díky moc, dneska mám čas, tak se jdu vyspat 😉 Teď hned 😉

stanklia
23. feb 2011

A kedy ti zvysili davku ???

isabelako
24. feb 2011

@stanklia
Postupně, po měsíci na 50, pak na 60 a to je moje maximum, víc na moje kg mít nemůžu 😉

molekulovymotor
24. feb 2011

@tinqaaa ahoj, ver tomu, ze tie bolesti chrbta a svalov mozes pripisat Roaccutanu. mozem sa vyspat doruzova ako chcem, chrbat ma aj tak boli. povacsine. ale obcas mam aj obdobia, taky tyzden, hadam aj dve, ked je chrbat v pohode. vtedy pre zmenu nevidim na oci :D uz to chcem konecne dobrat. fakt sa neviem dockat. ucinok ta liecba ma, nehovorim, ale tie side effects mi riadne lezu na nervy 🙂

molekulovymotor
24. feb 2011

@stanklia neviem, ci ta upokojim, ale ja som fazu zhorsenia nemala 🙂 len zlepsovania. po piatich mesiacoch sice uz nemam vobec vyrazky, ale presusenou a zoslabnutou pokozkou som sa dopracovala k atopickej dermatitide na rukach, tvari a krku. ale toho sa nezlakni, ja som bola atopicka aj predtym... a po skonceni liecby sa mi to raz da doporiadku 🙂

molekulovymotor
24. feb 2011

@erikasadek roaccutane ma sice stokrat viac negativ ako pozitiv, ale to jedno pozitivum, ze cloveka vrati spat do normalneho zivota, je stokrat vacsie nez vsetky jeho negativa dokopy. ale to clovek, ktory ma pokozku ako detska prdelka, nikdy nepochopi...

stanklia
24. feb 2011

No ja som sid nes vsimla, ze sa supem na nose a na cele sa mi urobili take cervene fliacky.Je to sice len 5 den, ale skutocne vidim, ze sa nieco deje.To celo aj nos si natieram excipialom ten cetaphil u nas v lekarni ani nemaju.Ja som uz dlho mala vysusenu pokozku na rukach a robili sa mi take cervene mapy, ale snad to bude dobre.Len sa bojim aby som z akne vdaka liecbe nepresedlala na ekzemy.To by ma fakt uz asi nasr..o.

stanklia
24. feb 2011

Mozem sa este spytat ake vy mate tabletky asi o tri stranky dozadu som citala, ze beriete 6 ci az 10 tabliet za den, ja beriem len dve po 20 mg. Teraz neviem ci som zle citala, alebo zle pochopila (oboje sa mi stava pomerne casto 😀 )Dakujem 🙂

nirvanka111
24. feb 2011

AHOJTE, MAM OTAZKU KTORA MA TRAPI UZ VELMI DLHO...BERIEM ROACCUTAN UZ 8 MESIACOV...A MAM 19 ROKOV..BOJIM SA ZE MOJE DETI KTORE RAZ BUDEM MAT -ASI O 5 ROKOV ,BUDU POSTIHNUTE ALEBO INAC ZASIAHNUTE TYMITO LIEKMI...JE TO PRAVDA? ALEBO SA NEMUSIM OBAVAT..PROSIM PORADTE....

stanklia
24. feb 2011

@nirvanka111 Poviem ti pravdu, tiež mám z tohoto trochu obavy, ale myslim, ze ak pockas aspon ten rok po ukonceni liecby a nejak sa zdetoxikujes bude to o.k.Jedna sa vlastne o vitamin A, to nieje to nic co by sa v organizme uchovavalo natrvalo.

avara_salvatore
24. feb 2011

čaute.... hmmm... zasa mam jednu z tych svojich depiek ... zo všetkého... mama ma nechce ani počúvať ..a v podstate sa nemam komu požalovať... :/ ... no bola som na kontrole ... a lekárka povedala lebo som jej povedala kolky den a ci to neni uz dlho zacat nanovo a take... veci.. a lekarka mi povedala ze v mojom prípade sa ! nemôže ! riadiť podľa tabuliek a iných vecí ... že mam uplne iný postup liečby ako ktokoľvek iný pri roaccutane... takže ak som si myslela že to budem brať ešte mesiac ... tak s tým sa môžem rozlúčiť... :/ bude to na omnoho dlhšiu dobu... do frasa!... pred roaccutaneon som to nemala až také hrozné ked pozerám teraz tie fotky z leta... :/ a teraz.. acne conglobata... jazvy ktore bez lasera nezmyznu... a k tomu vypuklé jazvy kvôli ktorým budem musiet ist na chirurgicky zákrok.. 13.marca idem do nemocnice vyberat tie hnusacke mandle a 3 týzdne budem na PN-ke zo skoly.... to je nenormalne toto.... :( zufalosttttt

stanklia
25. feb 2011

@avara_salvatore To nechapem, kolko vlstne uz roa beries ?? Tebe sa to nezlepsilo, ale zhorsilo ?? Kolko mg denne beries?? Ja viem vela otazok, prepac.A nebud zufala vsetko aj to zle sa raz skonci a potom pride to pekne, takze hlavu hore 😀

avara_salvatore
25. feb 2011

@stanklia júj... tak ja som mala zle nasadenú liecbu od byvalej lekarky a to viedlo k UPLNEMU zhorseniu stavu... zo strenej formy na najtazsiu... a preto mam teraz uplne iny liecebny plan lebo sa musia uhladit a vyliecit veci ktore sa kvoli tomu vsetkemu pokazili.. 🙂 a dakujem za podporu... a beriem to už sest mesiacov a daco... a brala som najprv 20, 30 a potom 40 a nakoniec pred mesiacom mi znizila nova lekarka na 30 mg 🙂

stanklia
25. feb 2011

Jeejda, to mije luto, ale presne viem o com hovoris to moj byvaly lekar isiel dermatitidu co som mala na brade liecit zynerytom, lebo vraj je to akne a bolo mi hned jasne, ze to je hlupost, ale ja krava som aj tak na to davala.Sa mi cela tvar zapalila no hrozne nieco.Teraz chodim na kramare tam je fajn lekar ten mi aj antibiotika dal a stery spravil co ten predtym nepovazoval za potrebne, stale len zyneryt mi daval dókola, som bola vkuse cela zapalena kedze mi potom ten druhy lekar povedal, ze mam zvysenu citlivost na takto agresivne pripravky.Inak ja mam celkovo zvlastnu pokozku, vacsina ma najmastnejsiu tvar na cele, nose a brade,tzv. T-zona, ja to mam presne naopak najmastnejsiu pokozku mam na licach.No na cele sa mi uz urobili cudne cervene laky tiez nieco podobne dermatitide, ale premastujem tak snad bude v pohode.

avara_salvatore
25. feb 2011

@stanklia niečoako hovoriš o tej dermatitide mam ja na obidvoch dlaniach z vonkajsej strany...ale uz je to v pohode.. iba krem mi trebalo 🙂

stanklia
25. feb 2011

@avara_salvatore no sak kremujem jak mozem, ale make-up robi trochu problem ked dam aj zaklad pod neho tak mam supinky a straaasne ale straaaasne ma stipu oci aj mi slzia tzo je dost na nervy, musim kupit nejake kvapky na to len neviem ci visine-ky budu dobra volba, ale musim povedat, ze na pravom lici sa mi to zacalo normalizovat dufam, ze top tak bude aj pokracovat, len tie oci tie su na tom horzne stae musim slzy utierat.

avara_salvatore
25. feb 2011

@stanklia ja som mala obdobie s kolenami... teraz mam neskutocne popraskane a znicene usta.. mastim mastim.. nic nepomaha... a oci... no tak chvilku aj mne slzili.. ale zistila som ze to len z podrazdenia.. a tak.. no visinky su celkom dobre kvapky... mohla by si skusit... a hmm.. a aky mas krem... teda.. co si davas ako zaklad pod make up?... lebo ja uz sa tak nesupem.. jak dakedy.. a to musim poklopkat..🙂