Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

cukerlik
17. jan 2013

@liadecastelo môžeš ísť na dusík, lebo som bola informovaná, že ak beriem roacc .dusík môžem absolvovať

ali12377
17. jan 2013

prečo niekomu to zaberie hneď? :/ ja Roaccutane beriem od 3. októbra, a to 40mg denne (čo nie je nízka dávka vzhľadom na moju váhu) a málo sa mi to zlepšilo, je to stále nepekné :( !!!!!!

jujko12345
17. jan 2013

@ali12377 skus to ignorovat tie vyrazky aj ked u vas baab je to asi tazsie ale mne to pomohlo ...nerozmyslal som nad tymm nepozeral som sa na to v zrkadle ....ja to beriem tak ako ty skoro ale od 25 okt a mal somtu najlahsiiu formu....lenteraz po kazdej jednej mi zostali flaky ...tak stale to vxzera ako keby som mal vyrazky :/

jujko12345
17. jan 2013

@ali12377 a este si nahovaraj ze ti to zmizne a netrucuj nad tym aj ked viem ake to je tazke....ja som nerad pocuval tie otazky od ludi co ma dlhsie nevideli zo co sa ti to stalo ?? to co mas na tvary ?? :/

sypac077
17. jan 2013

@ali12377 všetkym to nezaberie hneď, pozri na youtube video aknenormin s takym nemcom....
aj tebe to zaberie neboj 🙂

emelia
18. jan 2013

Ahojte, opať sa vam po dlhsej dobe hlasim, takze od septembra som bez acnenorminu, liecbu som mala len 3mesacnu koli vysokemu cholesterolu, no a dnes mozem povedat, ze tvar mam opat hroznu. Nie az tak ako ked som zacala s liecbou minule leto, ale som hrozna. Ved viete o com hovorim. No a dnes, ked mi zacal este aj menzes, tie sproste vyrazky su este horsie. No a preco vam vlastne pisem, nasla som prave na webe jeden vyrobok, vraj uzasna novinka co zabera na akne, a je to pletova voda a krem ACNE INTENSIVE FORMULA Dr. Milojevica. Poculi ste uz niekto o tom, popripade skusil to uz niekto z vas? Mam 100chuti si to kupit, lebo uz som v koncom, ale stoji to 30Eur a ak mam zase vyhodit peniaze za chobotinu, tak ....

nikusenka015
18. jan 2013

no ja ten roacutan či jak sa to piše beriem tiež už asi pol roka ... no prave teraz som sa dozvedela od kamaratky že po vysadení sa jej všetky akné vratili a čo je pre mňa osobne oveľa horšie ako nasledky jej zostalo ,že dieťatko nemôže mať už vôbec... lekari jej povedali iba že jej v tele zostali nasledky liekov a tak potratiiila vždy ked ostala tehotná... preto uvažujem či s liečbou pokračovať... študujem pedagogiku elementárnu aa deti milujem ... neviem si predstaviť že to moje by som mať nemohla...

scajus
19. jan 2013

@nikusenka015 ahoj ja som to tiez brala cca pred rokom a po vysadeni sa mi to uplne vratilo do normalu.. t. j. vyrazky vsade.. teda okrem chrbata tie sa mi uz nevratili.. je mozne ze sa liecba musi opakovat, co je aj moj pripad, ale podla mna to teraz nevysadzaj .. vydrz to a mozno sa ti to uz nikdy nevrati, zalezi od pripadu.. nemozes si povedat, ze niekto z tvojho okolia to mal tak, tak to musis mat aj ty.. 🙂 drzim palce

ali12377
19. jan 2013

ahojte všetci 🙂 ďakujem za podporu.

scajus
19. jan 2013

To dáme! Len tomu treba verit 😉

dado123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jujko12345
21. jan 2013

@scajus mozno mas malo rokov a tie lieky mozno preto zabrali len docasne ...ja uz mam tento rok 20 a som zvedavy ci sa mi to vrati po vysadeni ....ja som nikdy nemal vela vyrazok kozna mi ho predpisala zo sucitu lebo sa nemohla na mna divat ake mam z toho uz nerwy ...ked som to bral tak prvy mesiac som mal aj cez 100 vyrazok ...teraz sa to uz len hojii tak dufam ze ked som sa na zaciatku vyhadzal ...potom budem mat uz pokoj a ja som mal akne lokalne na krku spanku a brade,..

scajus
21. jan 2013

@jujko12345 hej je to mozne..mam 18 a brala som to 1.raz pred rokom a pol a teraz zas,ale dufam,ze to uz bude v pohode.. A teraz to este beries?

kathulka
21. jan 2013

Ahojte, tak pridávám sa k vám aj ja. Nemám žiadne otázky, len je fajn vedieť, že nie som v tom sama a je tu veľa spolubojovníkov. Beriem ešte len 5 deň, takže žiadne účinky este nepozorujem, za tak krátku dobu som iné ani nečakala. Tak len čakám čo bude ďalej 🙂

betus21
21. jan 2013

Ľudkovia, čo si myslíte o tom, ak sa počas liečby chystám na svadbu a chcela by som ísť pred tým aspoň pár krát do solárka, nech chytím trošku hnedý odtieň, nech nie som ako bryndza...len sa bojím aby som z toho nemala nejaké škvrny alebo čo 😔 ...chcem len hnedý odtieň, nie sa veľmi opáliť, myslíte, že to mojej koži počas brania ROA ublíži? 😖

kathulka
21. jan 2013

@betus21 ja by som na Tvojom mieste neisla..naozaj Ti to môže ublížiť..vydrž bez solarka, už ked si sa dala na tento boj..tak budeš trošku biela, ale určite lepšie ako by si mala mať potom nejaké následky na pleti..tak si ja myslím 🙂

betus21
21. jan 2013

@kathulka 😢 ...riadne ma to štve, počula som, že veľa dievčat bolo aj počas liečby v solárku a nič...ale asi máš pravdu, kašlem nato radšej 😉

kathulka
21. jan 2013

@betus21 radšej vydržať jeden deň na svatbe ako sa potom ďalších x mesiacov trápiť s následkami kvôli jednému solarku..ale máš pravdu, sú baby, ktoré to zniesli v pohode..radšej neriskuj, pekná pleť Ti stoji za to, aby si vydržala..ako dlho beries Roacc? 🙂

scajus
21. jan 2013

@betus21 to sa neoplati,pradne si daj nejaky kvalilny samoopalovak ale solarku sa teraz vyhybaj podla mna..

jujko12345
21. jan 2013

@scajus ano este beriem akurat 90 dni obcas sa mi cosi vytvori ...len mi flaky po nich zostali a zevraj s nimi nemozem ist na slnko aby sa z nich nestali pigmentove skvrny tak uz chcem aby vybledli aby som mohol zase trenovat ...som prestal kvoli stratenej vahe , sile a bolestiam chrbta

betus21
22. jan 2013

@kathulka o týždeň to budú 2 mesiace, ale zatiaľ sú to kruté 2 mesiace, na brade mám takú epidémiu, že ma celá bolí, keď sa jej dotknem 😔 ...ale teraz keď som sa začala natierať kokosovým olejom každý večer, tak je to lepšie, ukľudní mi to trochu a nešúpem sa aspoň...a kašlem nato solárko, díky za rady, lebo fakt mi to asi nestojí zato 😉 ...ty máš ako dlho Roa?

kathulka
22. jan 2013

@betus21 no ja este len začínam, dnes je to presne 6.deň, takže zatiaľ som v pohode, ale tak ani som iné nečakala po takej krátkej dobre..čo ja by som dala za to, keby som mala za sebou až aspoň mesiac ☹..pery mám suché, ale tie ja mávam suché stale, takže to vydržím, a teda tvár začínam mať suchu, ale ja som ju nikdy nemala mastnú, skôr takú normálnu až suchu, ale teraz vyslovene take supinky okolo úst, ale bude horšie, som na to pripravená, čakám to..akú máš dávku na koľko kg? 🙂

betus21
22. jan 2013

@kathulka ...teraz mám 30 mg na váhu 60kg, čo sa mi zdá málo, ale na začiatok je to asi dobré takto pomaly zvyšovať...ale o týždeň idem ku kožnej na prvú kontrolu a asi mi zvýši dávku, lebo mi spomínala, že na začiatok mi dá len 30, tak uvidíme čo bude ďalej, kútiky mám už 2 týždne, jeden sa mi už vyhojil, ale ten druhý sa ma drží ako kliešť 😠 ...ja sa tak teším na to zlepšenie joooj ☹ ....neboj to prejde ako voda a ani nebudeš vedieť ako 😉 neboj to zvládneš 🙂 ty máš akú dávku?

kathulka
22. jan 2013

@betus21 ja mám 40 mg..na mojich 50 kg je to akurát dosť..ja pomaličky vidím zhorsenie, ale tak to je este nič, prirovnala by som to k takému obyčajnému zhorsenie, ktoré som mala hocikedy, len tak z ničoho nič, lieky na mňa este nemôžu mať vplyv po takej krátkej dobe..mala si veľké zhorsenie? Celkovo máš ťažkú formu akné? 🙂

betus21
22. jan 2013

@kathulka ...joj moja, ja som mala aj také dni, že som chodila ako korytnačka na dolnej časti tváre, čelo som mala v pohode, len sa mi mastilo, ale brada a spodná strana líc bola neskutočná...aj dosť jaziev mám, ale s nimi som sa už zmierila, lebo viem, že nezmiznú ani s roa 😖 ...teraz mám pocit, že je to lepšie ako to bolo, nerobia sa mi tie podkožné boľavé veľké ako keby cysty, ktoré sa ma držali aj 2 týždne, ale robia sa o niečo menšie a rýchlejšie sa mi to hojí, keď si už vyzretý biely ňuňák odfajknem 😀 a už sa vôbec nelesknem asi mesiac, a vlasy tak isto sa nemastia...teraz sa mi na rukách vyhodil nejaký ekzém, tak dúfam, že to zmizne, lebo si to celý deň potieram 😔 ....ale za tých 8 rokov, čo som prežila s akné, je to teraz fajn, nato ako som vtedy vyzerala...klop klop 🙂 koľko máš rokov?

kathulka
22. jan 2013

@betus21 no ja mám čelo čisté viac menej aj teraz, tam sa mi malokey spraví nejaký biely..tam mám len take tie maličké podkozne,take drsnejsie trochu na dotyk, ale čelo je najlepsie, aj vždy bolo..ale presne mne to bude vyliezat tak ako Tebe, na brade a na spodnej strane lic, na sanke, tam sa mi párkrát spravili take, čo držali aj 3 tyzddne, to bude hrozné, viem to..aj používaš make up, či úplne si prestala? Jazvicky máš normálne jazvicky, či flaky? Lebo ja mám dosť flakov červených, za posledného pol roka sa mi ich strasne veľa spravilo..a mám 23, čo Ty? 🙂

betus21
22. jan 2013

@kathulka mám 21 o 2 týždne 😀 ...no mám také jazvy, ono to vyzerá ako také diery a niektoré dosť vidno, mám ich hlavne na brade a okolo nej...ale tak tiež nie si už v puberte ako aj ja, tak máme šancu, že sa nám tá pliaga už nevráti, lebo mi veľa ľudí už povedalo a aj som veľa čítala, že sa to zvykne vracať hlavne tým, ktorí to berú, keď sú ešte v puberte, a my už nie sme pokiaľ viem, tak dúfam, že nám bude jedna liečba stačiť už nadobro 😉 ...inak čím sa natieraš?

...á nevieš niečo poradiť na ten ekzém čo mám z roa na rukách? ☹

kathulka
22. jan 2013

@betus21 ale aj jazviciek sa dá zbaviť, doberies roac a môžeš podstúpiť ďalšie vylepsovacie kúry, ja sa teda určite chystám zbaviť tých fliacikov, ale tak kde je este u mňa koniec liečby no 😀..no ja dufam, že už ked sa toho raz zbavim, tak natrvalo..nechcem si ani predstaviť, že sa budem pár mesiacov tešiť z peknej pleti a potom zas odznova celé toto absolvovať, to nás musi obísť 😉 ..a ja mám na pery zatiaľ len labello, aj klasické to mastné tmavomodre, aj bledomodre hydro, ale tak ani jedni nie je žiadna sláva, jeleni loj tiež sa mi nejak nepozdáva, ale dávam si to dosť často, takže sa to dá zniesť..a na tvár mám biodermu Sebium, ale tá je pre mastnú pleť, čo teravz určite nemám, takže neviem, či ju nedarujem niekomu..no a dnes som si kupila Cetaphil hydratacny krem a môžem povedať, že je skvelý, ked ho nemas, tak Ti ho fakt odporúčam, takú jemnú pleť mám po nom, parada 🙂, je aj Cetaphil cistiaca emulzia, časom si aj tú zaobstaram..Ty čo používaš? S čím si spokojná,nespokojná? Na ten ekzem, viem, že to aj doma máme, volá sa to locacid alebo tak nejako, skús ti, je fakt dobrý 😉

kathulka
22. jan 2013

@betus21 Oprava-locoid sa vola 😉

betus21
23. jan 2013

@kathulka ...takže ty tiež podporuješ Cetaphil, ja ho tiež mám, a nemám naň nič zlé 🙂 len teraz si každý večer dávam kokosový olej a ten je super, keď sa ráno zobudím, tam mám pleť super po ňom, skús, stojí v DM asi okolo 4 eur....vyskúšam ten krém na ten ekzém, si ho pôjdem dneska kúpiť...vieš čo, ale všetci mi radili, že si mám kúpiť make-up Toleriane teint od La Roche, ale na roaccutanovú pleť sa podľa mňa vôbec nehodí, lebo vidno všetky šupky po ňom, zišiel by sa si kúpiť nejaké mastnejší, ale taký čo nevyzerá ako maska....aký make-up si dávaš?